مهمترین خبرها با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند به‌طور خودکار از بین هزاران خبر استخراج شده و به نمایش گذاشته می‌شود.

مهمترین اخبار اقتصادی در صدر رسانه ها


پنجشنبه 30 دی - 02:11آخرین آمار دامنه‌های فارسی اعلام شد
«خبرگزاری ایسنا» آخرین آماری که از ثبت دامنه‌های فارسی در کشور به دست آمده، حاکی از وجود بیش از ۸۰۰ هزار دامنه فارسی است که دامنه دات ir همچنان در صدر آنها قرار دارد.
چهارشنبه 29 دی - 17:02جزئیات اطلاعات قیمت و اجاره مسکن در شهر تهران
«خبرگزاری ایسنا» اطلاعات مرکز آمار ایران نشان می‌دهد که متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌هـای معـاملات ملکـی در شـهر تهـران در تابستان سال ۱۳۹۵ در حدود ۴ میلیون و ۵۴۱ هزار تومان با میانگین مساحت ۲۷۷ مترمر...
پنجشنبه 30 دی - 01:39نعمت‌زاده: برای جلوگیری از انحصار با واردکنندگان خودرو مماشات می‌کنیم
«خبرگزاری ایسنا» در پی اعتراضاتی که انجمن واردکنندگان خودرو درباره واردات این محصول توسط شرکت‌هایی که به صورت رسمی نمایندگی واردات خودرو را از شرکت‌های مادر ندارند وزیر صنعت، معدن و تجارت از ممنوعیت واردات غیررسمی ضمن مماشات با شرکت‌های واردکننده غیررسمی تا...
پنجشنبه 30 دی - 02:57جدول/ سفر به کیش چقدر هزینه دارد؟
«مشرق نیوز» قیمت انواع تورهای گردشگری به مقصد کیش، در بهمن ماه جاری به شرح جدول زیر است؛
چهارشنبه 29 دی - 19:09قاچاق یک میلیارد دلاری تلفن همراه در سال گذشته/ بازار ۱ میلیونی موبایل کشور در هر ماه
سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز عنوان کرد
«خبرگزاری فارس» سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز،با بیان این که حداقل ۹۰ درصد از گوشی تلفن همراه به صورت غیر رسمی وارد کشور می‌شود، گفت: برخی شرکت‌های موفق خارجی نیز در اجرای پروژه شناسه‌دار کردن گوشی تلفن همراه همکاری می‌کنند.
چهارشنبه 29 دی - 05:23سهم تفریح و فرهنگ در سبد هزینه‌ای کارگران،ماهانه ۴۱ هزار تومان
مهر بررسی کرد:
«خبرگزاری مهر» آمارهای رسمی از نقش امور تفریحی و فرهنگی در سبد هزینه‌ای کارگران حکایت از آن دارد که سهم این بخش در زندگی این طبقه، فقط ۴۱ هزار و ۴۱۲ تومان است.
پنجشنبه 30 دی - 00:09الزام به تولید ۵۰ درصد خودروها با برند داخلی
«خبرگزاری ایسنا» در سند اهداف و سیاست‌های توسعه صنعت خودرو در افق ۱۴۰۴ پیش‌بینی شده که در این سال باید حداقل ۵۰ درصد خودروهای سبک با برند داخلی تولید شوند.
چهارشنبه 29 دی - 13:55زمزمه‌های سنگ‌اندازی در مصوبه بازنشستگی پیش از موعد زنان
«خبرگزاری ایسنا» با گذشت سه روز از مصوبه مجلس شورای اسلامی درباره بازنشستگی پیش از موعد زنان کارگر با حذف شرط سنی، وزارت کار در انتقاد به آنچه تبعات اجرای مصوبه و تحمیل بار مالی به صندوق بازنشستگی کشوری و تامین اجتماعی عنوان می‌شود واکنش نشان داد.
چهارشنبه 29 دی - 12:54راه دور زدن مالیاتی کارمندان بسته شد
معاون خزانه‌داری کشور:
«خبرگزاری ایسنا» معاون نظارت مالی و خزانه‌داری با اشاره به پرداخت مستقیم حقوق کارکنان از بانک مرکزی از ابتدای سال آینده می‌گوید از مزایای این روش این است که دیگر دستگاه‌های اجرایی نمی‌توانند علی رغم کسر مالیات و بیمه از حقوق افراد آن را به دستگاه‌های مربوطه...
چهارشنبه 29 دی - 12:29نارنگی پاکستان هم وارد بازار میوه شد/قیمت سیب درختی افزایش یافت
در گفتگو با مهر اعلام شد؛
«خبرگزاری مهر» رئیس اتحادیه میوه و سبزی از واردات و عرضه غیرقانونی نارنگی پاکستانی در بازار خبر داد.
چهارشنبه 29 دی - 22:44نان را سیاسی نکنید
رئیس صنف نانوایان کشور:
«خبرگزاری ایسنا» رئیس صنف نانوایان کشور ضمن انتقاد از کیفیت آرد، اظهار کرد: . هر وقت نزدیک به انتخابات می شوند، برخی از رانت آرد و گندم برای انتخابات استفاده می کنند، حرف ما این است که نان را سیاسی نکنید و از رانت نان استفاده نکنید.
چهارشنبه 29 دی - 11:45اعطای مجوز برای واردات شکر آغاز شد/ برای 5 ماه آینده در انبارها شکر داریم
معاون شرکت بازرگانی دولتی در گفت‌وگو با فارس
«خبرگزاری فارس» معاون شرکت بازرگانی دولتی گفت: از روز گذشته اعطای مجوز به کارخانجات تولید قند و شکر برای واردات 700 هزار تن شکر آغاز شده و اکنون در انبارها برای 5 ماه نیاز کشور شکر داریم.
چهارشنبه 29 دی - 19:39خروج شماری از اشخاص و شرکت های ایرانی از فهرست تحریم‌ها/ایرالکو هم از تحریم خارج شد
شورای اتحادیه اروپا اعلام کرد
«خبرگزاری فارس» شورای اتحادیه اروپا در جدیدترین تصمیم خود در مورد تحریم‌های اعمال شده علیه ایران، تعدادی از شرکت‌ها و اشخاص ایرانی را از فهرست تحریمها خارج کرد.
چهارشنبه 29 دی - 09:48وزیر کار برای پس گرفتن قانون کار نامه نوشت
«خبرگزاری ایسنا» نامه‌نگاری گروه‌های کارگری برای بازگشت اصلاحیه قانون کار از مجلس موجب شد تا وزیر کار نیز موافقت خود را اعلام و برای ارجاع لایحه با دولت مکاتبه کند.
چهارشنبه 29 دی - 08:59بررسی «مزد منطقه‌ای» برای سال ۹۶ منتفی شد
در نشست شورای سه‌جانبه ملی؛
«خبرگزاری فارس» بررسی و تعیین مزد منطقه‌ای یکی از محورهای نشست شورای سه‌جانبه ملی در وزارت کار بود که برای بسته مزدی سال ۹۶ کارگران به طور کامل منتفی شد.
چهارشنبه 29 دی - 13:21تغییرات 101 واحدی شاخص کل بورس/ معدنی‌ها و فولادی‌ها لیدرهای بازار سهام
فارس از آنسوی بازار شیشه‌ای گزارش می‌دهد
«خبرگزاری فارس» معامله‌گران بازار سهام امروز نظاره‌گر تقویت تقاضا در گروه معدنی‌ها و فولادی‌ها با تحرک سهامداران اغلب حقوقی بود. بازاری که امروز ترجیح می‌داد برای نوسان‌گیری نیم‌نگاهی به قندی‌ها و دارویی‌ها داشته باشد.
چهارشنبه 29 دی - 12:37اسکناس‌های جدید ونزوئلا منتشر شد/پول‌هایی به ارزش چند سنت آمریکا
خبرگزاری فرانسه؛
«خبرگزاری مهر» اسکناس‌های جدید ونزوئلا منتشر و به سبد پولی این کشور ترزیق شدند که بر این اساس، ارزش آنها تنها چند سنت آمریکا است.
چهارشنبه 29 دی - 12:19قیمت نفت افزایش یافت
«خبرگزاری فارس» قیمت نفت در بازارهای جهانی با کاهش ارزش دلار، افزایش یافت و بشکه‌ای 55.59 دلار فروخته شد.
چهارشنبه 29 دی - 05:58جزئیات مذاکرات جدید فرودگاهی ایران با ایتالیا و فرانسه
معاون شرکت فرودگاه‌ها در گفتگو با مهر؛
«خبرگزاری مهر» معاون برنامه ریزی و نظارت شرکت فرودگاه‌ها بااشاره به ساخت فرودگاه‌های جدید در دو شهر اهواز و چابهار، گفت: ساخت فرودگاه در چابهار سودده نیست اما از نظر استراتژیک لازم است.
چهارشنبه 29 دی - 11:11افزایش ۱۰ میلیون تومانی تسهیلات مسکن مهر از هفته آینده به پروژه‌ها تزریق می‌شود
مدیرعامل شرکت عمران پردیس:
«خبرگزاری فارس» مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با بیان اینکه جلسات هماهنگی پرداخت تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی مسکن مهر در حال حاضر توسط تیمی متشکل از وزارت راه و شهرسازی، شرکت عمران شهرهای جدید و بانک مسکن در حال برگزاری است، گفت: از هفته آینده پرداخت تسه...
چهارشنبه 29 دی - 20:15واردات؛ اولویت سازمان توسعه تجارت!
عضو اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا اعلام کرد:
«خبرگزاری مهر» عضو اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا از مسئولان سازمان توسعه تجارت در خصوص عدم حمایت از حضور تولیدکنندگان ایرانی در نمایشگاه‌های جهانی انتقاد کرد.
چهارشنبه 29 دی - 10:40اصلاحیه دستورالعمل «ال سی ریالی» ابلاغ شد
«خبرگزاری فارس» بانک مرکزی در بخشنامه به بانک‌ها اصلاحیه دستورالعمل اعتبار اسنادی داخلی ـ ریالی را به بانک‌ها و موسسات اعتباری ابلاغ کرد.
چهارشنبه 29 دی - 15:39تداوم عقبگرد ارزها در بازار / دلار در بازار ۳۸۲۵ تومان شد+ جدول
«خبرگزاری فارس» امروز در بازار تهران سکه طرح جدید با 15 هزار تومان افزایش یک میلیون و 183 هزار تومان و دلار با 38 تومان کاهش 3825 تومان فروخته شد.
چهارشنبه 29 دی - 15:20مدیر عامل یک شرکت بورسی بازداشت شد / صدور قرار 500 میلیارد تومانی
دقایقی قبل با تفهیم اتهام
«خبرگزاری فارس» یک مقام آگاه در سازمان بورس گفت: دقایقی قبل ع.ع مدیر عامل یک شرکت تولید کننده دستگاههای اندازه گیری بورسی با حضور در دادسرای مبارزه با مفاسد اقتصادی پس از تفهیم اتهام جرایم بورسی و غیر بورسی از سوی مرجع قضایی بازداشت شد.
چهارشنبه 29 دی - 14:48خروج شماری از اشخاص و شرکتهای ایرانی از فهرست تحریمها
شورای اتحادیه اروپا اعلام کرد؛
«خبرگزاری مهر» شورای اتحادیه اروپا در جدیدترین تصمیم خود در خصوص تحریم های اعمال شده علیه ایران، تعدادی از شرکت ها و اشخاص ایرانی را از فهرست تحریمها خارج کرد.
چهارشنبه 29 دی - 14:44سیم‌کارت‌های بی‌هویت فردا قطع کامل می‌شوند
«خبرگزاری فارس» تاکنون ارتباط سیم‌کارت‌های بی‌هویت یک طرفه شده بود ولی از فردا با پایان مهلت تمدید شده 10 روزه ارتباط این سیم‌کارت‌ها به طور کامل قطع می شود.
چهارشنبه 29 دی - 14:34ورود مانیتور به کشور ممنوع شد/ممنوعیت ترخیص به دلیل نداشتن نمایندگی رسمی
رئیس اتحادیه فناوران رایانه در گفت‌وگو با فارس:
«خبرگزاری فارس» رئیس اتحادیه فناوران رایانه از معطلی و ممنوعیت ترخیص محموله‌هایی از مانیتور در گمرک به علت نداشتن نمایندگی رسمی خبر داد.
چهارشنبه 29 دی - 14:10چهارشنبه ۲۹ دی | آخرین قیمت‌ها از بازار سکه و ارز
«همشهری آنلاین» در بازار چهارشنبه ۲۹ دی‌ماه سکه تمام طرح جدید یک میلیون و ۱۸۵ هزار تومان و دلار آمریکا ۳۸۳۷ تومان عرضه می‌شود.
چهارشنبه 29 دی - 18:52بسته اخبار اقتصادی ایسنا در روز چهارشنبه
«خبرگزاری ایسنا» "۲۲ میلیارد دلار از دارایی‌های بلوکه شده ایران آزاد شد"، "بی‌کیفیت‌ترین خودروهای داخلی را بشناسید"، "کنگره دشمنی خود با ایرانی‌ها را علنی کرد"، "چقدر از سرمایه‌گذاری در صنعت نفت باید توسط خارجی‌ها تامین شود؟" و "واریز مستقیم حقوق از بانک مر...
پنجشنبه 30 دی - 02:06صفحه نخست روزنامه‌های اقتصادی۳۰دی ۹۵
«پارسینه» صفحه نخست روزنامه‌های اقتصادی سی ام دی ۹۵ منتشر شد.
چهارشنبه 29 دی - 18:22گسترش روابط ایران و چین به بخش خصوصی دو کشور بستگی دارد
رئیس اتاق بازرگانی چین:
«خبرگزاری ایسنا» رئیس اتاق بازرگانی چین ضمن تاکید بر گسترش روابط اقتصادی ایران و چین تصریح کرد که که تعمیق روابط دو کشور به تعمیق روابط بخش خصوصی دو کشور بستگی دارد.
چهارشنبه 29 دی - 13:10بازتعریف زمانبندی در افتتاح قطعه اول آزادراه تهران- شمال/ تکمیل کل قطعات 6500 میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد
معاون وزیر راه و شهرسازی:
«خبرگزاری فارس» مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: به دلیل وجود مشکلات پیشگیری نشده در تکمیل قطع اول ازادراه تهران- شمال در حال بررسی هستیم تا بدین ترتیب بازتعریفی مجدد درباره زمان‌بندی تکمیل قطعه اول ازادراه تهران - شمال داشته باشیم....
چهارشنبه 29 دی - 12:57آخرین قیمت‌ها از بازار سکه و ارز
«خبرگزاری ایسنا» در بازار امروز - چهارشنبه - سکه تمام طرح جدید یک میلیون و ۱۸۵ هزار تومان و دلار آمریکا ۳۸۳۷ تومان عرضه می‌شود.
چهارشنبه 29 دی - 12:51ورود نفتکش‌های ایرانی به پایانه‌های نفت اروپا آزاد شد
یک مقام مسئول خبر داد؛
«خبرگزاری مهر» یک مقام مسئول از آغاز پهلوگیری نفتکش‌های ایرانی در پایانه‌های نفتی اتحادیه اروپا خبر داد و گفت: اولین نفتکش اروپایی، در یکی از پایانه‌های نفتی اسپانیا پهلوگیری کرد.
چهارشنبه 29 دی - 12:50تسهیل صدور روادید و تقویت روابط بانکی 2 خواسته بخش خصوصی ایران از چین
در نشست مشترک اتاق‌های بازرگانی بین‌الملل ایران و چین مطرح شد
«خبرگزاری فارس» معاون امور بین‌الملل اتاق بازرگانی ایران گفت: تسهیل صدور روادید و تقویت روابط بانکی دو خواسته بخش خصوصی ایران از چین برای توسعه روابط تجاری بین دو کشور است.
چهارشنبه 29 دی - 05:37کاهش۳۵درصدی صادرات مرغ/سهم ناچیز ایران از بازار ۲.۵میلیون تنی
در گفتگو با مهر اعلام شد؛
«خبرگزاری مهر» رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه نیاز کشورهای همسایه به مرغ، سالانه ۲.۵ میلیون تن است، گفت: تاکنون، میزان صادرات مرغ از کشور نسبت به سال قبل حدود ۳۵ درصد کاهش یافته است.
چهارشنبه 29 دی - 12:18واکنش دلار و پوند به اظهارات ترامپ و می
«خبرگزاری ایسنا» معاملات بازار جهانی تحت تاثیر نوسانات ارزی مربوط به مواضع رئیس جمهور جدید آمریکا و اظهارات نخست وزیر انگلیس درباره جدایی از اتحادیه اروپا قرار گرفتند.
چهارشنبه 29 دی - 11:36۲۲ میلیارد دلار از دارایی‌های بلوکه شده آزاد شد
«خبرگزاری ایسنا» در جریان مذاکرات هسته‌ای و بعد از آن توافق برای برجام که حدود یک سال از آن می‌گذرد، اکنون ۲۲ میلیارد دلار از دارایی‌های ارزی ایران که طی سال‌های تحریم بلوکه و خارج از دسترس قرار گرفته بود، آزاد شده است.
چهارشنبه 29 دی - 11:21تولید گوشی های ارزان قیمت اندرویدی در آمریکا
«خبرگزاری فارس» قرار است با استفاده از پلتفورم اندروید وان گوگل گوشی‌های ارزان قیمت مجهز به سیستم عامل اندروید تهیه شده و در بازار عرضه شود.
چهارشنبه 29 دی - 11:20کنیا چای به ایران صادر می‌کند
«خبرگزاری فارس» آژانس توسعه چای کنیا اعلام کرد که پس از لغو تحریم‌ها، بازار جدیدی برای چای تولیدی این کشور در ایران و روسیه یافته است.
چهارشنبه 29 دی - 16:51رولز رویس به دلیل پرداخت رشوه به آمریکا، انگلیس و برزیل 830 میلیون دلار جریمه شد
راشاتودی:
«خبرگزاری فارس» شرکت مهندسی رولزرویس انگلیس به دلیل رسوایی پرداخت رشوه به مقامات سه کشور انگلیس،آمریکا و برزیل به پرداخت 830 میلیون دلار جریمه محکوم شد.
چهارشنبه 29 دی - 16:28آخرین آمار مسکن مهر؛ از ساخت تا تحویل
«همشهری آنلاین» از کل ۲ میلیون و ۲۲۰ هزار واحد مسکن مهر تاکنون یک میلیون و ۷۷۴ هزار و ۷۶۱ واحد افتتاح و یک میلیون و ۵۱۱ هزار و ۹۰ واحد تحویل متقاضیان شده است.
چهارشنبه 29 دی - 16:26کمبود انبار برای نگهداری کالاهای قاچاق
«همشهری آنلاین» سازمان اموال تملیکی به دلیل حجم بالای کالاهای قاچاق مشکوفه با مشکل انبار مواجه است.
چهارشنبه 29 دی - 16:19بی‌اعتنایی دولت به استدلال سیف/ دولت برای ۱۰ هزار میلیارد تومان درآمد ۴۵ هزار میلیارد هزینه تراشید
فارس گزارش می‌دهد
«خبرگزاری فارس» در شرایطی که رئیس کل بانک مرکزی 14 دی ماه اعلام کرد درآمد دولت از محل تسعیر دارایی‌های ارزی پس از کسر موارد ذکر شده در تبصره 35 قانون بودجه 10 هزار میلیارد تومان است، هیات دولت از محل درآمد تسعیر 45 هزار میلیارد تومان هزینه در نظر گرفت.
چهارشنبه 29 دی - 16:09طلا بر مدار صعود/واکنش بازارهای جهانی به سخنرانی ترزا می
آغاز بی ثباتی ارزی؛
«خبرگزاری مهر» در آستانه سخنرانی ترزا می، نخست وزیر انگلیس در خصوص «برگزیت سخت»، قیمت طلا به بالاترین نرخ در هفت هفته گذشته رسید.
چهارشنبه 29 دی - 16:00عوامل حادثه نفتی میدان نرگسی برکنار شدند
شرکت ملی نفت اعلام کرد؛
«خبرگزاری مهر» در پی بروز حادثه امروز انتشار گاز H۲S که منجر به فوت ۳ تن در میدان نرگسی شده بود، دو سرپرست نوبت کار کارخانه بهره برداری این تاسیسات نفتی، برکنار شدند.
چهارشنبه 29 دی - 15:53برای پاسخگوی تقاضای آینده نفت جهان به ۲۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری نیاز دارد
رئیس آرامکوی عربستان در اجلاس داووس مطرح کرد
«خبرگزاری فارس» رئیس شرکت نفت دولتی آرامکوی عربستان در اجلاس داووس اعلام کرد:‌ برای پاسخگویی به تقاضای نفت جهان در سال‌های آینده به ۲۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری نفتی نیاز است.
چهارشنبه 29 دی - 15:44سازمان توسعه تجارت بیشتر دنبال واردات است تا صادرات/ اولین حضور ایران نمایشگاه بزرگ صنایع بهداشتی
عضو اتحادیه تولیدکنندگان دستگاه‌های تصفیه آب و لوازم خانگی:
«خبرگزاری فارس» عضو اتحادیه تولیدکنندگان دستگاه‌های تصفیه آب و لوازم خانگی با بیان اینکه تولید زیرپله‌ای در ایران راحت‌تر از تولید رسمی است،گفت: دریافت مجوزهای تولید با موانع زیادی روبرو است و حمایتی از معرفی و صادرات محصولات ایرانی نمی‌شود.
چهارشنبه 29 دی - 07:41عامل اصلی آتش‌سوزی گلکسی نوت ۷  اعلام شد
«خبرگزاری ایسنا» تحقیقات شرکت سامسونگ الکترونیک درباره آنچه که باعث آتش گرفتن برخی از گوشی‌های گلکسی نوت ۷ شده بود، به این نتیجه رسیده است که باتری دلیل اصلی این آتش‌سوزی بوده است و نه مسائل سخت‌افزاری و نرم‌افزاری.
چهارشنبه 29 دی - 07:41راه‌های تحقق سند چشم‌انداز در صنعت خودرو
«خبرگزاری ایسنا» در یک سند تدوین شده چهار راهکار برای تحقق اهداف پیش‌بینی شده در چشم‌انداز ۱۴۰۴ در صنعت خودرو پیش‌بینی شده است.
چهارشنبه 29 دی - 14:42رشد ۱۱۰ درصدی فروش رنو به ایران در سال گذشته
در گزارش سالانه شرکت رنوی فرانسه مطرح شد؛
«خبرگزاری مهر» شرکت خودروسازی رنو با اتکا به گزارش سالانه خود اعلام کرد: فروش رنو به ایران در سال گذشته، رشد ۱۱۰ درصدی داشته است.
چهارشنبه 29 دی - 14:41سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری جنرال موتورز درآمریکا باهشدار ترامپ
بلومبرگ اعلام کرد؛
«خبرگزاری مهر» جنرال موتورز به‌دنبال انتقاد اخیر رییس جمهور منتخب آمریکا، برنامه سرمایه گذاری حدود یک میلیارد دلار در این کشور را اعلام خواهد کرد.
چهارشنبه 29 دی - 14:34فردا؛ آخرین مهلت تکمیل اطلاعات ثبت‌نامی مشترکان
اپراتور دوم تلفن همراه اعلام کرد
«خبرگزاری ایسنا» ایرانسل از مشترکانی که هنوز اطلاعات ثبت‌نامی‌شان را تکمیل نکرده‌اند خواست که هر چه سریعتر نسبت به انجام این کار اقدام کنند.
چهارشنبه 29 دی - 14:31دلار ۱۴ تومان ارزان شد/قیمت به ۳۸۲۰ تومان رسید
در جریان معاملات بازار آزاد؛
«خبرگزاری مهر» در جریان معاملات امروز بازار آزاد تهران، قیمت هر دلار آمریکا با ۱۴ تومان کاهش، به ۳۸۲۰ تومان رسید.سکه تمام بهار آزادی طرح جدید هم، یک میلیون و ۱۸۲ هزار و ۷۰۰ تومان است.
چهارشنبه 29 دی - 14:27واردات مواد اولیه تولید لاستیک محدودیتی ندارد
گمرک اعلام کرد
«خبرگزاری ایسنا» گمرک ایران اعلام کرد که محدودیتی برای واردات مواد اولیه تولید لاستیک به کشور وجود ندارد.
چهارشنبه 29 دی - 14:22نگاه ایرانی‌ها به کالاهای چینی مثبت نیست
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین:
«خبرگزاری ایسنا» نایب رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین به تشریح اولویت‌ها و مزیت‌های روابط اقتصادی ایران و چین پرداخت و تصریح کرد که نوع روابط تجاری دو کشور باید از روابط متکی بر نفت به روابط اقتصادی پایدار با حضور بیشتر بخش خصوصی دو طرف تغییر کند.
چهارشنبه 29 دی - 14:20بخش خصوصی 60 درصد درآمد مالیاتی چین را تأمین می‌کند
رییس اتاق بازرگانی بین‌المللی چین:
«خبرگزاری فارس» رئیس اتاق بازرگانی بین‌المللی چین در بخش خصوصی با بیان اینکه روابط دو کشور بستگی به تعمیق روابط بخش خصوصی دارد، گفت: 60 درصد درآمد مالیاتی کشور چین حاصل فعالیت بخش خصوصی است.
چهارشنبه 29 دی - 14:15قیمت طلا کاهش یافت/پیش‌بینی کاهش بیشتر قیمت فلز زرد بعد از ورود ترامپ به کاخ سفید
امروز در بازارهای جهانی
«خبرگزاری فارس» قیمت طلا در بازارهای جهانی به علت برداشت سود سرمایه‌گذاران از افزایش قیمت‌ها 2.21 دلار کاهش یافت و هر اونس 1214.86 دلار فروخته شد.
چهارشنبه 29 دی - 13:57جریمه چند صد میلیون رولزرویس برای پرداخت رشوه
«خبرگزاری ایسنا» شرکت مهندسی انگلیسی رولزرویس با مقامات انگلیس، آمریکا و برزیل برای حل و فصل اتهامات مربوط به رشوه و فساد که به پرداخت مجموعا ۶۷۱ میلیون پوند (۸۰۹ میلیون دلار) منتهی می‌شود، به توافق رسید.
چهارشنبه 29 دی - 13:52دبیرکل سندیکای بیمه‌گران ایران تغییر می‌کند
«خبرگزاری فارس» دبیرکل سندیکای بیمه‌گران ایران با پایان دوره دو ساله فعالیت خود در سندیکا با این سمت خداحافظی می‌کند.
چهارشنبه 29 دی - 13:50پول‌هایی به ارزش چند سنت آمریکا
«تابناک» اسکناس‌های جدید ونزوئلا منتشر و به سبد پولی این کشور ترزیق شدند که بر این اساس، ارزش آنها تنها چند سنت آمریکا است.
چهارشنبه 29 دی - 13:39جزئیات بخشنامه دولت برای تشویق سرمایه گذاری خارجی
بانک مرکزی ابلاغ کرد؛
«خبرگزاری مهر» بانک مرکزی با ابلاغ بخشنامه‌ای ضوابط تشویق سرمایه گذاران خارجی اعلام کرد. بر این اساس، شرکتهایی که با مشارکت ایرانی-خارجی در کشور ایجاد می شوند، برای۳سال به عنوان ذینفع واحد قلمداد خواهندشد.
چهارشنبه 29 دی - 13:35آمادگی ایران برای مشارکت در بازسازی مناطق تخریب شده سوریه
در دیدار آخوندی و وزیر سوری مطرح شد
«خبرگزاری ایسنا» عباس آخوندی دردیدار با وزیر اقتصاد و تجارت خارجی سوریه از آمادگی ایران برای برنامه‌ریزی در جهت بازسازی شهرهای تخریب‌شده سوریه خبر داد و گفت: افزایش سطح همکاری‌های دوجانبه در دستور کار دو کشور قرار دارد.
چهارشنبه 29 دی - 05:33توافق جدید برقی ایران-روسیه/ اعلام برنامه نیروگاه‌سازی روس‌ها
معاون چیت‌چیان به مهر خبر داد:
«خبرگزاری مهر» معاون وزیر نیرو با تشریح توافق جدید برقی ایران و روسیه، از اجرای دو طرح افزایش و بهبود ظرفیت تولید در دو نیروگاه برق جنوب کشور از سوی شرکت‌های روسی خبر داد.
چهارشنبه 29 دی - 13:32تجهیز نسخه جدید ویندوز 10 به کتابفروشی
«خبرگزاری فارس» مایکروسافت در حال اعمال تغییراتی در فروشگاه آنلاین ویندوز 10 موسوم به ویندوز استور است که خرید کتاب را هم از طریق آن ممکن می کند.
چهارشنبه 29 دی - 13:21نشت گاز جان ۳ نفر از کاکنان شرکت نفت گچساران را گرفت
فارس خبر می دهد
«خبرگزاری فارس» صبح امروز سه نفر از کارکنان شرکت نفت گچساران که مشغول نشت یابی خط لوله انتقال گاز نرگسی به وحدتیه بودند به علت گازگرفتگی جان خود را از دست دادند.
چهارشنبه 29 دی - 13:20پیشرفت ۲۵ درصدی قطعه یک آزادراه تهران–شمال در سال ۱۳۹۵
مدیرعامل شرکت ساخت خبر داد:
«خبرگزاری ایسنا» مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور با بیان اینکه در طول ماه‌های گذشته تحولاتی در عرصه قطعه نخست آزادراه تهران–شمال اتفاق افتاده که در ۱۹ سال گذشته بی‌سابقه بوده است، اظهار کرد: از ابتدای سال ۹۵ تاکنون این آزادراه پیشرفتی ۲۵ درصدی را ...
چهارشنبه 29 دی - 13:20جزئیات حادثه جدید گازی در یک میدان نفتی/سه نفر کشته شدند
مهر خبر می دهد؛
«خبرگزاری مهر» انتشار گاز در تاسیسات میدان نفتی نرگسی، صبح امروز منجر به کشته شدن دستکم سه نفر از کارکنان شرکت نفت و گاز گچساران در بوشهر شد.
چهارشنبه 29 دی - 05:11چه تعداد مسکن مهر تحویل شده است؟
در یک دهه اخیر
«خبرگزاری ایسنا» از کل ۲ میلیون و ۲۲۰ هزار واحد مسکن مهر تاکنون یک میلیون و ۷۷۴ هزار و ۷۶۱ واحد افتتاح و یک میلیون و ۵۱۱ هزار و ۹۰ واحد تحویل متقاضیان شده است.
چهارشنبه 29 دی - 13:18افزایش نرخ رسمی ۲۴ ارز
«خبرگزاری ایسنا» بانک مرکزی نرخ رسمی ۲۴ ارز موجود در مرکز مبادلات ارزی را افزایش داد.
چهارشنبه 29 دی - 13:17عربستان به افزایش ظرفیت تولید نفت و گاز ادامه می‌دهد
باوجود برنامه کاهش تولید
«خبرگزاری ایسنا» مدیرعامل شرکت سعودی آرامکو اعلام کرد این شرکت برای پاسخگویی به تقاضا، به افزایش ظرفیت تولید نفت و گاز خود ادامه خواهد داد.
چهارشنبه 29 دی - 13:14۲۰ فروند هواپیما کوتاه‌برد در راه است/قرارداد به زودی امضا می‌شود
قائم مقام آخوندی اعلام کرد؛
«خبرگزاری مهر» قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل از نهایی شدن قرارداد ایران ایر با «ای.تی. آر» در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این قرارداد برای امضا نهایی شده و به زودی منعقد می‌شود.
چهارشنبه 29 دی - 13:08هند دیگر سریع ترین رشد اقتصاد جهان را ندارد/استقراض پول دردسر شد
صندوق بین المللی پول اعلام کرد؛
«خبرگزاری مهر» بررسی‌های صندوق بین‌المللی پول نشان می‌دهد که رشد اقتصادی هند در سال گذشته میلادی، در جایگاه دوم جهان یعنی بعد از چین قرار گرفته و عنوان سریع‌ترین کشور دارای رشد اقتصادی را از دست داده است.
چهارشنبه 29 دی - 12:56وام مسکن مهر ۴۰میلیون تومان شد/نیاز به مراجعه متقاضیان نیست
با ابلاغ بانک مرکزی؛
«خبرگزاری مهر» مدیرعامل شرکت عمران پردیس از ابلاغ مجوز افزایش تسهیلات مسکن مهر، از ۳۰ به۴۰ میلیون تومان خبر داد و گفت: میزان افزایش به صورت اتوماتیک برای واحدها اعمال می‌شود و نیازی به مراجعه به بانک نیست.
چهارشنبه 29 دی - 12:55آمار نهادهای رسمی با عینک هم ادعای رونق روحانی را تایید نمی‌کند/ افزایش موجودی انبارها وکاهش شدید سرمایه‌گذاری
بررسی‌های فارس نشان می‌دهد
«خبرگزاری فارس» بالاخره مبنای قضاوت درباره رشد اقتصادی چه باید باشد؟ اظهارات رئیس جمهور یا گزارش نهادهای تولیدکننده آمار. اگر مبنا گزارش نهادهای رسمی است نرخ سرمایه‌گذاری به شدت کاهش و موجودی انبارها به شدت افزایش یافته است.
چهارشنبه 29 دی - 12:51ورود نفتکش‌های اروپایی به پایانه‌های نفت اروپا آزاد شد
یک مقام مسئول خبر داد؛
«خبرگزاری مهر» یک مقام مسئول از آغاز پهلوگیری نفتکش‌های ایرانی در پایانه‌های نفتی اتحادیه اروپا خبر داد و گفت: اولین نفتکش اروپایی، در یکی از پایانه‌های نفتی اسپانیا پهلوگیری کرد.
چهارشنبه 29 دی - 12:51توسعه میدان گازی کیش به شل رسید/توسعه آزادگان جنوبی به صورت کنسرسیوم
یک منبع آگاه به فارس خبر داد:
«خبرگزاری فارس» یک منبع آگاه از توسعه میدان آزادگان جنوبی به صورت کنسرسیوم توسط شرکت‌های بین المللی و داخلی خبر داد و گفت توسعه میدان گازی کیش به احتمال قوی به شرکت شل واگذار می‌شود.
چهارشنبه 29 دی - 12:50چقدر از سرمایه‌گذاری در صنعت نفت باید توسط خارجی‌ها تامین شود؟
«خبرگزاری ایسنا» نام ایران در صدر فهرست دارندگان نفت و گاز در جهان قرار گرفته، جایگاهی که اگر تکنولوژی و سرمایه چاشنی آن نباشد، اثرگذاری خود را از دست می‌دهد. علاوه بر لزوم همکاری با کشورهای خارجی برای انتقال تکنولوژی، گفته می شود حدود 70 درصد از سرمایه گذا...
چهارشنبه 29 دی - 12:47۹شرکت اروپایی در راه بندرشهید رجایی/بازگشت ۱۷خط کشتیرانی به بنادر
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی؛
«خبرگزاری مهر» مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از اعلام آمادگی ۹ شرکت اروپایی برای اجرای طرح توسعه بندر شهیدرجایی خبر داد و گفت: ۱۷ خط کشتیرانی، به بنادر ایران بازگشتند.
چهارشنبه 29 دی - 12:45آغاز حملات جدید فیشینگ علیه جیمیل
«خبرگزاری فارس» کارشناسان امنیتی از اجرای حملات تازه فیشینگ علیه کاربران اینترنت و به خصوص کاربران خدمات پست الکترونیک جیمیل خبر می دهند.
چهارشنبه 29 دی - 12:37اسکناس‌های جدید ونزوئلا منتشر شد/پول‌هایی به ارزش چند سنت آمریکا
خبرگزاری فرانسه؛
«خبرگزاری مهر» اسکناس‌های جدید ونزوئلا منتشر و به سبد پولی این کشور ترزیق شدند که بر این اساس، ارزش آنها تنها چند سنت آمریکا است.
چهارشنبه 29 دی - 12:36هنوز در روابط بانکی آنطور که انتظار داشتیم اتفاق خاصی نیفتاده است
نایب رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین:
«خبرگزاری فارس» نایب رئیس اتاق مشترک بازرگانی صنایع ایران و چین با بیان اینکه اقتصاد ایران از دو مشکل رشد پایین اقتصادی و بالا بودن بیکاری رنج می‌برد، گفت:بعد از لغو تحریم هنوز در برقراری روابط بانکی آنچنان که انتظار داشته‌ایم اتفاق نیفتاده است.
چهارشنبه 29 دی - 12:32تبدیل تعاونی‌ها به رتبه نخست بنگاه‌های اقتصادی تا ۲۰۲۰
مهر خبر می دهد:
«خبرگزاری مهر» بر اساس اعلام بانک آمار و اطلاعات اتاق تعاون ایران، در حال حاضر ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تعاونی در دنیا، دارای یک میلیارد عضو هستند و ۲۵۰ میلیون شغل نیز از طریق این تعاونی‌ها، ایجاد شده است.
چهارشنبه 29 دی - 12:25انتقاد از قیمت‌گذاری دستوری تجهیزات پزشکی/ قیمت ها کاهش نیافته است
رئیس اتحادیه صادرکنندگان تجهیزات پزشکی در گفت و گو با ایسنا
«خبرگزاری ایسنا» رئیس هیات‌مدیره اتحادیه صادرکنندگان تجهیزات پزشکی با انتقاد از قیمت‌گذاری دستوری معتقد است که این شیوه موجب ایجاد رانت و بی‌عدالتی شده است.
چهارشنبه 29 دی - 12:10آلودگی نفسگیر کلانشهر‌ها در روز «هوای پاک»/ خودکفایی بنزین چگونه قربانی هیاهوی سیاسی شد؟
فارس گزارش می دهد
«خبرگزاری فارس» با روی کارآمدن دولت یازدهم برخی از مسؤولان به دلایل کاملا سیاسی به دنبال توقف تولید بنزین در داخل بودند و اعلام کردند بنزین پتروشیمی ها علت آلودگی هوای کلانشهری مانند تهران است اما سه سال بعد از این تصمیم و با واردات بنزین هنوز شاهد هوای آل...
چهارشنبه 29 دی - 12:07بازنشستگی نسخه فعلی گوگل پلاس از هفته آینده
تازه‌های وب و اینترنت
«خبرگزاری فارس» شرکت گوگل امروز اعلام کرد نسخه فعلی شبکه اجتماعی خود موسوم به گوگل پلاس را از تاریخ 24 ژانویه بازنشسته خواهد کرد و رابط کاربری جدید و جذابی برای آن طراحی خواهد کرد.
چهارشنبه 29 دی - 12:02بزرگان خودرو در نصف جهان گرد هم می‌آیند
«همشهری آنلاین» سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت خودرو از ۵ تا ۸ بهمن‌ماه در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان واقع در پل شهرستان برگزار خواهد شد.
پنجشنبه 30 دی - 01:14صحت سنجی آمار تولید 700 هزار شغل ادعایی رئیس جمهور / کارشناسان چه می‌گویند؟
روحانی و آمارهای‌غلط اقتصادی؛
«مشرق نیوز» عجیب‌ترین محاسبه مرکز آمار را شاغل دانستن سربازان باید دانست. براساس آخرین آمارهای اعلام شده سالانه نزدیک به 400 هزار نفر در کشور به خدمت وظیفه عمومی اعزام می شوند.
چهارشنبه 29 دی - 11:40سال ۹۶، سال شکوفایی سرمایه‌گذاری خارجی است
نایب رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی ایران پیشبینی کرد
«خبرگزاری ایسنا» نایب رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی ایران معتقداست با رفع موانع و مشکلات مربوط به روابط بانکی و بیمه‌ای چشم‌انداز مثبتی در سال آینده برای سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی وجود دارد.
چهارشنبه 29 دی - 11:34هشدار در مورد مشکلات جدی ویندوز 7
«خبرگزاری فارس» مایکروسافت به طور جدی به کاربران ویندوز 7 هشدار داده که این سیستم عامل دارای مشکلاتی است و کاربران باید هر چه سریع تر از این سیستم عامل به سیستم عامل های جدیدتر مهاجرت کنند.
چهارشنبه 29 دی - 11:32جزییات جلسه کمیسیون اقتصادی ستاد آفریقا
افزایش مراکز و رایزنان بازرگانی در دستور کار
«خبرگزاری ایسنا» جلسه کمیسیون اقتصادی ستاد آفریقا با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در حالی برگزار شد که با چند پیشنهاد و تصمیم مهم همراه بود.
چهارشنبه 29 دی - 11:29طلای جهانی در بالاترین قیمت دو ماه گذشته ایستاد
«خبرگزاری ایسنا» طلای جهانی روز چهارشنبه تحت تاثیر ابهامات سیاسی در آستانه تحلیف رییس جمهور آمریکا و ضعیف شدن دلار، نزدیک به بالاترین قیمت چهارهفته گذشته رسیده بود، قرار گرفت.
چهارشنبه 29 دی - 11:29ورود ۱۷ خط بزرگ کشتیرانی به بنادر کشور
با امضای برجام همه تحریم‌‏های حوزه حمل‌ونقل دریایی برطرف شد
«خبرگزاری ایسنا» مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: تحریم‌های بین‌المللی در بخش حمل‌ونقل دریایی در سه سطح، تحریم خطوط، تحریم‌های بیمه و تحریم‌های رده‌بندی و اپراتوری اعمال‌شده بود که با امضای برجام همه این تحریم‌ها برداشته‌شده و در حال حاضر در بخش حمل‌و...
چهارشنبه 29 دی - 11:25چهارشنبه ۲۹ دی | نرخ دلار بانکی چهار ریال افت کرد، رشد قیمت یورو و پوند
«همشهری آنلاین» دلار آمریکا چهارشنبه ۲۹ دی‌ماه با افت چهار ریالی در نرخ‌گذاری بانک مرکزی، بیشترین میزان کاهش را در یک ماه اخیر ثبت کرد و در مقابل پوند انگلیس و یورو افزایش قیمت داشتند.
چهارشنبه 29 دی - 11:24پایان عمر کارت‌های بازرگانی یکبار مصرف کلید خورد
گمرک ایران:
«خبرگزاری فارس» با اعتبارسنجی ذی‌نفعان تجارت خارجی پایان عمر کارت‌های بازرگانی یکبار مصرف کلید خورد.
چهارشنبه 29 دی - 11:23قیمت پوند و یورو امروز هم افزایش یافت+ جدول
«خبرگزاری فارس» امروز نرخ رسمی دلار 4 ریال افت کرد ولی پوند 851 ریال و یورو 197 ریال رشد قیمت داشتند.
چهارشنبه 29 دی - 11:17نیمی از مردم انگلیس خواستار خروج از بازار واحد اروپا هستند
«خبرگزاری فارس» نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد بیش از نیمی از مردم انگلیس خواستار خروج این کشور از بازار واحد اتحادیه اروپا هستند.
چهارشنبه 29 دی - 11:11رشد اقتصاد جهانی به پایین‌ترین میزان از سال 2009 رسید
سازمان ملل اعلام کرد
«خبرگزاری فارس» گزارش سازمان ملل نشان می‌دهد رشد اقتصاد جهانی در سال 2016 به کمترین میزان از سال 2009 رسیده است.
چهارشنبه 29 دی - 11:10بازار سهام و چالش اثرات واقعی و روانی
«همشهری آنلاین» سید یاسر شریعت:۲ اتفاق مثبت برای بازار سهام در روزهای اخیر رخ داده که واکنش سهامداران را در‌پی داشته و به رشد شاخص در روزهای معاملاتی اخیر منجر شده است.
چهارشنبه 29 دی - 11:09غفلت از بخش اشتغال‌زای تعاون در برنامه ششم/ افزایش ضریب جینی و بیکاری 30 درصدی جوانان
در نامه وزیر اسبق تعاون به رئیس مجلس مطرح شد
«خبرگزاری فارس» در برنامه ششم توسعه حتی به هدف‌گذاری کمی سهم تعاون در اقتصاد و حضور منطقی در بازارها مطابق با سیاست‌های اصل 44 قانون اشاره‌ نشده است؛ حال انتظار دارید در کنار دو بخش قدرتمند دولتی و خصوصی این جمعیت‌های مردمی بی‌پشت و پناه رشد کنند.
 
صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است