مهمترین خبرها با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند به‌طور خودکار از بین هزاران خبر استخراج شده و به نمایش گذاشته می‌شود.

مهمترین اخبار اقتصادی در صدر رسانه ها


پنجشنبه 07 اردیبهشت - 15:45رکود به بازار مسکن بازگشت/کاهش ۸،۵ درصدی معاملات در فروردین
براساس آمار بانک مرکزی
«خبرگزاری فارس» تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در فروردین ماه 96 نسبت به ماه مشابه سال قبل 8.5 درصد کاهش یافته است.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 15:24رشد ۴.۳ درصدی معاملات مسکن در فروردین/تعداد معاملات کاهش یافت
بانک مرکزی اعلام کرد؛
«خبرگزاری مهر» متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده در فروردین‌ماه سال جاری، نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب به میزان ۴.۳ و ۳.۶ درصد افزایش یافت.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 22:12۲۰ میلیارد دلار ارز کالاهای قاچاق از کجا می آیند؟/ تخصیص ارز برای واردات و شفافیتی که وجود ندارد
لایه‌های پنهان فساد در تجارت خارجی
«فردا نیوز» واردکننده تنها بعد از ثبت سفارش است که می تواند به بانک مراجعه کند و برای خرید کالا ارز بگیرد. ارز دریافت شده پس از ترخیص کالا از گمرک با ارائه مدارک به بانک عامل عرضه کننده ارز، تسویه می شود. با این حساب همه کسانی که ارز می گیرند باید کالا...
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 12:11جدیدترین قیمت ارز و سکه در بازار
«خبرگزاری ایسنا» در بازار امروز - پنجشنبه - سکه تمام طرح جدید یک میلیون و ۲۲۱ هزار تومان و دلار آمریکا ۳۷۶۱ تومان عرضه می‌شود.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 10:39تداوم کاهش قیمت طلا در بازار جهانی
«خبرگزاری ایسنا» قیمت طلا در معاملات روز پنج‌شنبه بازار جهانی با فروکش کردن نگرانی‌های ژئوپلتیکی کاهش یافت اما بدبینی سرمایه‌گذاران نسبت به اصلاحات مالیاتی پیشنهادی ترامپ، کاهش بیشتر قیمت این فلز ارزشمند را محدود کرد.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 18:12ایجاد شغل ساده نیست؛ به‌جای شعار برنامه ارائه دهید
/بررسی وعده‌های اقتصادی نامزدهای ریاست جمهوری/
«خبرگزاری ایسنا» یک کارشناس اقتصادی می‌گوید اینکه کاندیداها بگویند می‌خواهند اشتغال ایجاد کنند و برنامه‌ای برای آن ارائه ندهند، درست نیست. او معتقد است ایجاد اشتغال مستلزم تولید و تولید مستلزم فروش است در حالی که در ایران به دلیل سیاست‌ دولت‌های گذشته باز...
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 12:00واردات نفت شرکت اسار هند از ایران دو برابر شد
رویترز:
«خبرگزاری فارس» رویترز اعلام کرد: واردات نفت شرکت اسار هند از ایران در سال 2016/17 دو برابر شده است.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 15:24رشد ۴.۳ درصدی قیمت مسکن در فروردین/تعداد معاملات کاهش یافت
بانک مرکزی اعلام کرد؛
«خبرگزاری مهر» متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده در فروردین‌ماه سال جاری، نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب به میزان ۴.۳ و ۳.۶ درصد افزایش یافت.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 17:17بی‌برنامگی پای ثابت شعارها
/بررسی وعده‌های اقتصادی نامزدهای ریاست جمهوری/
«خبرگزاری ایسنا» یک کارشناس اقتصادی گفت: دو کاندیدایی که روز گذشته در تلویزیون صحبت کردند بیشتر برروی نقاط ضعف جامعه مثل بیکاری دست گذاشتند و برنامه خاصی ارایه ندادند.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 17:12کاندیداها برای حذف تدریجی یارانه‌ها راهکار بدهند
/بررسی وعده‌های اقتصادی نامزدهای ریاست جمهوری/
«خبرگزاری ایسنا» یک اقتصاددان از کاندیداهای ریاست جمهوری خواست تا به جای طرح مباحثی همچون چند برابر کردن یارانه‌ها طرح، نظر و یا راه‌حلی برای حذف تدریجی یارانه گروه‌های غیرمستحق ارائه کند.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 17:05اشتغال زایی، وجه اشتراک رییسی و هاشمی‌طبا
/بررسی وعده‌های اقتصادی نامزدهای ریاست جمهوری/
«خبرگزاری ایسنا» با آغاز برنامه‌های تبلیغاتی، کاندیداهای دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری، اقتصاد خود را به عنوان نخستین اولویت در برنامه‌های نامزدها خود را نشان داد و در این بین وجه اشتراک سخنان رییسی و هاشمی‌طبا به عنوان نخستین نامزدهایی که به گفت وگو با م...
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 20:48۶۰ درصد از کارخانه‌های کشور تعطیل‌ شده است
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:
«خبرگزاری فرهنگ» عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: هنگامی‌که می‌بینیم ۶۰ درصد کارخانه‌ها تعطیل‌شده و ۴۰ درصد دیگر از سه شیفت به دو نوبت و از دو نوبت به یک نوبت رسیده‌اند جای نگرانی است که باید آن‌ها را درست کرد.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 16:50پرداخت یارانه بلندمدت سیاستی اشتباه است
/بررسی وعده‌های اقتصادی نامزدهای ریاست جمهوری/
«خبرگزاری ایسنا» یک کارشناس با بیان اینکه تاکنون برنامه اجرایی عملیاتی در حوزه اقتصاد از طرف کاندیداهای ریاست جمهوری ارائه نشده، معتقد است سیاست دولت دهم در پرداخت یارانه نقدی به مصرف‌کننده به جای تولیدکنندگان اشتباه بوده است. اگرچه می‌توان در کوتاه‌مدت ...
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 16:48مفاد قراردادهای نفتی در هیچ جای دنیا علنی نیست
«خبرگزاری ایسنا» یک کارشناس اقتصادی با تاکید بر این‌که قراردادهای نفت و گاز در هیچ جای دنیا به صورت علنی نیست، گفت: در کشورهای پیشرفته هم قراردادهای بالادستی علنی نیستند.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 16:44آبرسانی ۲۹۸۵ روستا در یک سال گذشته
«خبرگزاری ایسنا» وزیر نیرو گفت: مسأله آب برای کشور ما بسیار حایز اهمیت است زیرا متوسط بارش کشور ما یک سوم بارش دنیاست و به همین دلیل کشور ما از لحاظ منابع آب در محدودیت است. این وظیفه شرعی، ملی و انسانی برای مردم است که بدانیم چگونه تولید، توزیع و مصرف می‌...
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 16:36بسته اخبار اقتصادی روز هفتم اردیبهشت
«خبرگزاری ایسنا» «پرداخت بیمه بیکاری به کارگران بیکار شده داروگر»، «نگاهی به وعده‌های اقتصادی رییسی»، «نکات اقتصادی سخنان هاشمی‌طبا»،‌«جدیدترین قیمت ارز و سکه در بازار»،‌ «تداوم کاهش قیمت طلا در بازار جهانی» و «کوچک شدن دریاچه چیتگر به نفع بساز و بفروشی» عن...
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 12:51عربستان سهم بازار نفت منطقه را به ایران واگذار می‌کند
بلومبرگ:
«خبرگزاری فارس» بلومبرگ اعلام کرد: در حقیقت عربستان را یکی از بازندگان و ایران و عراق را برندگان اصلی توافق اوپک باید نامید که در این میان سعودی‌ها سهم‌شان را از بازار نفت منطقه به این دو کشور واگذار می‌کنند.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 12:38اجماع تولید کنندگان نفت برای تمدید «توافق اوپک»/وزرای انرژی روسیه و عربستان دیدار می‌کنند
وزیر انرژی عربستان:
«خبرگزاری فارس» وزیر انرژی عربستان با بیان اینکه اعضای کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) برای تمدید 6 ماه دیگر توافق اوپک به اجماع رسیدند، گفت: طی دو هفته آینده دیداری را با وزیر انرژی روسیه خواهم داشت.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 16:12کاهش ۲۲.۵ برابری بارندگی دریاچه نمک در ۵۰ سال گذشته
معاون وزیر جهاد کشاورزی:
«خبرگزاری ایسنا» معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: در ۵۰ سال گذشته بارندگی دریاچه نمک ۲۲.۵ برابر کاهش یافته است در حالی که تبخیر ۵ برابر میزان جهانی افزایش یافته است.
چهارشنبه 06 اردیبهشت - 14:07 عربستان ۷هزارشغل در بخش انرژی خورشیدی ایجاد می‌کند
حرکت به سمت اقتصاد غیرنفتی؛
«خبرگزاری مهر» عربستان امیدوار است برنامه انرژی خورشیدی این کشور در آینده ۷۰۰۰ شغل ایجاد کند و صنعت تولیدی ایجاد و تولیداتش را به خارج صادر کند؛ با این کار وابستگی این کشور به نفت خام کاهش می‌یابد.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 14:58افزایش سهم راه‌آهن در حمل بار‌/تنظیم تفاهم‌نامه حمل‌ ۲میلیون تن بار توسط یکی از شرکت‌های معدنی‌
مدیرکل بازرگانی و بازاریابی داخلی راه‌آهن اعلام کرد‌
«خبرگزاری فارس» مدیرکل بازرگانی و بازاریابی داخلی راه‌آهن از تنظیم تفاهم‌نامه حمل ریلی ۲ میلیون تن بار توسط یکی از شرکت‌های معدنی به منظور تحقق هدف حمل ۵۷ میلیون تنی بار داخلی خبر داد.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 14:37احداث دهکده ساحلی اسلامی با ظرفیت ۱۰ هزار نفر در سواحل خزر
با حمایت بنیاد مستضعفان انجام می‌شود
«خبرگزاری فارس» مقام مسئول بنیاد مستضعفان گفت: دهکده ساحلی اسلامی بانوان و آقایان‌ در زمینی به مساحت ۵۰ هزار مترمربع در کنار ساحل خزر در دو طبقه با ظرفیت پذیرایی ۱۰ هزار نفر در روز احداث می‌شود.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 14:34قیمت نفت کاهش یافت/طلای سیاه چشم انتظار تمدید توافق اوپک
امروز در بازارهای جهانی
«خبرگزاری فارس» امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت تحت تاثیر افزایش عرضه و ذخایر آمریکا کاهش یافت و بشکه‌ای ۵۱ دلار و ۳۳ سنت به فروش رفت.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 14:28نیروگاه‌های برق‌آبی ۱۰ درصد برق کشور را در تابستان تامین می کنند/۲۹ هزار مگاوات در دست مطالعه و احداث
«خبرگزاری فارس» ظرفیت نصب‌شده نیروگاه‌های برق‌آبی حدود 15 درصد ظرفیت نصب‌شده کل نیروگاه‌های کشور است و در سال آبی نرمال، نیروگاه‌های برق‌آبی موجود در کشور قادرهستند 10 درصد برق مورد نیاز کشور را در شرایط نیاز شبکه، با بازدهی بالا تأمین کنند.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 14:26قیمت طلا به کمترین میزان ۲ هفته گذشته رسید
امروز در بازارهای جهانی
«خبرگزاری فارس» امروز در بازارهای جهانی قیمت طلا تحت تاثیر اعلام اجرای برنامه اصلاح مالیاتی ترامپ کاهش یافت و به کمترین میزان ۲ هفته گذشته رسید.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 14:11تصادفی‌ها باید رایگان پذیرش شوند، با آمبولانس یا بی آمبولانس!
یادآوری یک قانون برای شهروندان و بیمارستانها:
«خبرگزاری ایسنا» زمانی‌که مصدومان حوادث رانندگی چه با آمبولانس و چه با خودروی شخص به بیمارستان انتقال یابند، بیمارستان مربوطه فارغ از اینکه خصوصی است یا دولتی، باید قانونا این بیماران را رایگان پذیرش و مداوا کند.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 09:21تولید چند خودروی سنگین متوقف شد
«خبرگزاری ایسنا» اسفند ماه سال گذشته تولید چند مدل خودروی سنگین در خودروسازان داخلی به صفر رسید.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 13:51ثبات نسبی قیمت طلا و سکه/دلار ۳۷۶۲ تومان+جدول
فارس از بازار طلا و ارز پایتخت گزارش می‌دهد
«خبرگزاری فارس» امروز در بازار تهران سکه طرح جدید بدون تغییر قیمت نسبت به دیروز با نرخ یک‌میلیون و ۲۲۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار با ۸۰۰ ریال کاهش قیمت، ۱۱۷ هزار و ۱۰۷ تومان معامله شد.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 12:28«بیشکک» علاقه‌مند به اجرای پروژه‌های مشترک با سرمایه‌گذاران ایرانی است
رئیس پارلمان قرقیزستان:
«خبرگزاری فارس» رئیس پارلمان قرقیزستان گفت: یکی از راه‌های گسترش همکاری‌ها بین «بیشکک» و «تهران» اجرای پروژه‌های مشترک اقتصادی است.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 06:28۷۰ طرح بزرگ خارج از کشور در حال اجرا داریم
قائم مقام وزیر نیرو؛
«خبرگزاری مهر» قائم مقام وزیرنیرو در امور بین الملل گفت: ۵۰ تا ۹۰ درصد صادرات خدمات فنی مهندسی کل کشور در وزارت نیرو اتفاق افتاده است.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 12:19ترامپ: پیمان نفتا را لغو نمی‌کنم/پول ملی کانادا و مکزیک تقویت شد
با صدور بیانیه‌ای اعلام شد؛
«خبرگزاری مهر» رییس جمهور آمریکا دونالد ترامپ به رهبران کانادا و مکزیک گفت که دولتش در این مرحله معاهده نفتا را لغو نخواهد کرد اما به سرعت مذاکره مجدد برای تجدید آنرا با این دولت ها آغاز خواهد کرد.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 06:25هشدار درباره گرانفروشی جوجه یکروزه/با گرانفروشان برخورد می‌کنیم
سازمان حمایت اعلام کرد؛
«خبرگزاری مهر» سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با تاکید بر اینکه رعایت نکردن قیمت مصوب جوجه یکروزه تخلف است، هشدار داد با گرانفروشان برخورد می شود.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 06:20احتیاجی به اقدام‌های نمایشی نداریم
وزیر نفت؛
«خبرگزاری مهر» وزیر نفت گفت: تا زمانی که از پالایشگاه ستاره خلیج فارس به طور مستمر بنزین تولید نشود، هیچ مراسمی برای افتتاح نخواهیم داشت.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 12:14پرداخت بیمه بیکاری به کارگران بیکار شده داروگر
«خبرگزاری ایسنا» سرتیتر خبرهای هفته جاری به هفته کارگر و مطالبات کارگران اختصاص داشت و برگزاری سیزدهمین اجلاس منطقه‌ای مجمع جهانی تعاون، ‌بیمه ۴۰۰ هزار کارگر ساختمانی در دولت یازدهم و پرداخت بیمه بیکاری کارگران داروگر از مهمترین خبرهایی بود که انتشار یافت. ...
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 12:10صعود بورس‌های آسیایی با وجود ابهام نسبت به سیاست مالیاتی آمریکا
«خبرگزاری ایسنا» بورس‌های آسیایی در معاملات روز پنج‌شنبه پس از این‌که رونمایی برنامه کاهش مالیات دولت آمریکا چندان به مذاق سرمایه‌گذاران خوش نیامد، از بالاترین رکورد دو سال اخیر عقب‌نشینی کردند. با این همه دورنمای رشد جهانی و فروکش‌ کردن نگرانی‌ها نسبت به ر...
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 12:09آمادگی کانادا برای بازگشت به میز مذاکره نفتا
با قوت گرفتن خروج امریکا از نفتا مطرح شد؛
«خبرگزاری مهر»  کانادا آماده است هر لحظه به گفتگوهای نفتا ( تجارت آزاد  آمریکای شمالی ) بازگردد.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 12:06رونق شدید بازار مسکن امکان‌پذیر نیست/۲۰۰ میلیارد دلار در خانه‌های خالی به تله افتاده
معاون وزیر راه و شهرسازی:
«خبرگزاری فارس» معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه «تصور ذهنی مردم از رونق بازار مسکن، حدفاصل سال‌های ۸۹ تا ۹۱ است» تصریح کرد: رونق یعنی پروانه‌های ساخت مسکن و مصرف سیمان و سایر مصالح باید به‌مانند آن زمان باشد اما در واقعیت تکرار آن اتفاقات در جامعه ‌...
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 11:46جایگاه صنعت بیمه در اقتصاد مقاومتی
«خبرگزاری فارس» سرمایه‌گذاری در بیمه نیاز اساسی جوامع امروزی در حوزه اقتصادی، کلان مدیریتی و از همه مهم‌تر فرهنگی است و عامل پیش برنده اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 11:39کاهش قیمت نفت جهانی در واکنش به اشباع عرضه
«خبرگزاری ایسنا» قیمت نفت در معاملات روز پنج‌شنبه بازار جهانی تحت تاثیر نگرانی‌ها از تشدید مشکل اشباع عرضه کاهش یافت با این همه به نظر می‌رسد قیمتها در سطح کنونی حمایت یافته‌اند.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 11:24اصلاحات قریب الوقوع مالیاتی در امریکا/قیمت طلا کاهش یافت
واکنش بازارهای جهانی؛
«خبرگزاری مهر»  قیمت طلا در بازارهای جهانی در آغاز مبادلات امروز پنجشنبه و در آستانه برگزاری نشست بانک های مرکزی اروپا و ژاپن با کاهش روبرو شده است.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 11:20صادرات خاک های مرتعی و جنگلی به هر طریقی غیرقانونی است
معاون سازمان جنگل ها اعلام کرد؛
«خبرگزاری مهر» معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل ها، مراتع گفت: صادرات خاک های مرتعی و جنگلی به هر طریقی غیرقانونی است.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 11:12عدم رعایت قیمت مصوب جوجه یکروزه تخلف است/ با گرانفروشان برخورد می‌شود
سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان:
«خبرگزاری فارس» براساس اعلام سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و با توجه به اینکه گوشت مرغ مشمول کالاهای اولویت اول تنظیم بازار می باشد لذا حداکثر قیمت تعیین شده برای عرضه هر قطعه جوجه یک روزه با بهترین کیفیت 17000 ریال بوده و واحدهای تولیدی و توزیع...
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 11:09فعالیت 490 تولیدکننده خصوصی برق
وزیر نیرو خبر داد
«خبرگزاری ایسنا» وزیر نیرو از فعالیت 490 تولیدکننده بخش خصوصی در حوزه تولید برق از منابع تجدیدشونده خبر داد.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 11:09بزرگترین نیروگاه خورشیدی افتتاح شد
«خبرگزاری ایسنا» با حضور وزیر نیرو بزرگترین نیروگاه خورشیدی در اصفهان افتتاح شد.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 11:00رشد 4.5 برابری تولید برق پراکنده/افزایش ۲۰۰ مگاوات به ظرفیت نیروگاهی در سال جاری
«خبرگزاری فارس» بیشترین میزان ظرفیت جدید منصوبه نیروگاه های تولید برق پراکنده در طول 8 سال گذشته که به نوعی تحرک وسیعی در این عرصه ایجاد شده است مربوط به سال 94 است با 207 مگاوات و کمترین میزان ظرفیت نصب شده مربوط به سال 88 با 5.6 مگاوات است.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 10:50ترامپ باز هم عقب‌نشینی کرد/ قرارداد تجارت آزاد آمریکای شمالی اجرا می‌شود
لس‌آنجلس تایمز:
«خبرگزاری فارس» در حالی که پیش از این ترامپ از لغو قرارداد تجارت آزاد آمریکای شمالی (نفتا) صحبت کرده و حتی گفته بود که دیوار بزرگی بین آمریکا و مکزیک می‌کشد این بار با عقب‌نشینی از موضع قبلی به اجرای قرارداد نفتا تأکید کرد.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 10:36سرمایه‌گذاری ۱.۱ میلیارد دلاری کیا برای تولید خودرو در هند
«خبرگزاری ایسنا» شرکت خودروسازی کره‌ای کیا موتورز اعلام کرد قصد دارد قراردادی برای سرمایه‌گذاری حدود ۱.۱ میلیارد دلار برای ساخت نخستین کارخانه خود در هند امضاء کند.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 10:33کارنامه دولت در بخش تورم در سفره مردم مشاهده می‌شود
/اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال/
«خبرگزاری ایسنا» عضو هیئت علمی دانشگاه تهران معتقد است کارنامه دولت در رابطه با تورم طی این چهار سال در سفره مردم دیده می‌شود و اقلام مصرفی مهم مردم از نظر قیمتی تقریبا ثابت مانده است.
چهارشنبه 06 اردیبهشت - 17:29دورخیز روسیه برای جهانی کردن "میر"، رقیب سوئیفت
دیلی اکونومیست اعلام کرد
«خبرگزاری فارس» هر دو کشور روسیه و چین نظام پرداخت شبیه به سوئیفت را شکل داده‌اند و در گام بعدی روسیه قصد دارد نظام پرداخت خود را بین‌المللی کند.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 10:08خودروی تسلا از رتبه برتر ایمنی سقوط کرد
در پی عدم نصب ترمز اضطراری
«خبرگزاری ایسنا» تسلا برترین رتبه ایمنی مجله "کانسیومر ریپورتس" را به دلیل عدم نصب ترمز اضطراری که به عنوان یک تجهیزات استاندارد به مالکان وعده داده بود، از دست داد.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 10:08تسلا رتبه برتر ایمنی را از دست داد
در پی عدم نصب ترمز اضطراری
«خبرگزاری ایسنا» تسلا برترین رتبه ایمنی مجله "کانسیومر ریپورتس" را به دلیل عدم نصب ترمز اضطراری که به عنوان یک تجهیزات استاندارد به مالکان وعده داده بود، از دست داد.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 10:05هشدار دایملر نسبت به پیامدهای تحقیقات دیزلی
«خبرگزاری ایسنا» دایملر هشدار داد اقدامات اخیر مقامات آمریکایی برای تحقیقات درباره آلایندگی دیزلی خودروها و دستگاه‌های کنترل آلایندگی کمکی، ممکن است به جریمه مالی قابل توجه و فراخوان خودروها منجر شود.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 06:20همکاری بلندمدت ایران و مجارستان در حوزه نفت
معاون بین الملل زنگنه خبر داد؛
«خبرگزاری مهر» معاون امور بین الملل وزیر نفت با بیان این که شرکت نفت و گاز مجارستان (MOL) علاقه‌مند به فعالیت در بخش ازدیاد برداشت است، گفت: این شرکت مجارستانی در این زمینه تخصص ٧٠ ساله دارد.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 06:19از ارسال پرونده ۱۰ بانک به هیأت انتظامی تا « تکذیب رکود»توسط وزیر
اقتصاد در هفته‌ای که گذشت؛
«خبرگزاری مهر» ارسال پرونده۱۰بانک به هیأت انتظامی،بخشنامه جدید دولت برای طبقه‌بندی مشاغل،واردات۶۰میلیون دلاری تیلاپیا و طراحی سامانه ثبت الکترونیک قراردادها اهم اخبار اقتصادی خبرگزار مهر در هفته گذشته بود.
چهارشنبه 06 اردیبهشت - 16:59افزایش قیمت انواع ارز/ سکه یک میلیون و ۲۲۰ هزار تومان+ جدول
«خبرگزاری فارس» در بازار تهران سه طرح جدید با هزار تومان افزایش یک میلیون و 220 هزار تومان و دلار با 7 تومان رشد 3760 تومان داد و ستد شد.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 03:32دولت همراه پس از دولت الکترونیک می‌آید
«خبرگزاری ایسنا» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اواخر سال گذشته اعلام کرد که پس از بهره‌برداری از فاز اول دولت الکترونیک به دنبال راه‌اندازی دولت همراه هستیم.
چهارشنبه 06 اردیبهشت - 15:17انتقاد از اعطای یارانه سنگین به سیمان
معاون وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:
«خبرگزاری مهر» رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از اعطای یارانه ۹۰ هزار تومانی در ازای تولید هر تن سیمان به ارزش ۱۲۰ هزار تومان، انتقاد کرد.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 01:30شتاب‌دهی به اشتغال با صنایع کوچک
«همشهری آنلاین» شعبان فروتن:از مهم‌ترین و اصلی‌ترین موانع تولید به‌ویژه در واحدهای کوچک و متوسط، وابستگی اقتصاد ایران به درآمدهای نفتی و گستردگی حجم اقتصادی دولت و واردات بی‌رویه کالاهاست.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 01:12نکات اقتصادی سخنان هاشمی‌طبا
«خبرگزاری ایسنا» کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری که با حضور در برنامه تلویزیونی ، رودررو با مردم سخن می‌گفت، با تاکید بر چهار حوزه کار، اشتغال، تولید و خدمات به عنوان اقتصاد کشور گفت: در طول 10 سال گذشته حدود 40 میلیارد دلار بنزین وارد کرده و ...
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 00:58نگاهی به وعده‌های اقتصادی رییسی
«خبرگزاری ایسنا» ابراهیم رییسی کاندیدای دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری از نخستین برنامه های خود برای اقتصاد کشور رونمایی کرد.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 15:52خبرسازی از بی‌خبری
«خبرآنلاین» این روزها تعطیلی برخی بنگاه‌های صنعتی کشور، به یکی از سرفصل‌ها برای به چالش کشیدن عملکرد حدود 4 ساله دولت یازدهم تبدیل شده است.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 00:17کوچک شدن دریاچه چیتگر به نفع بساز و بفروشی
مدیر دومین طرح تفصیلی منطقه ۲۲ روایت کرد
«خبرگزاری ایسنا» مدیرعامل شرکت تهیه کننده دومین طرح تفصیلی منطقه ۲۲ در سال ۱۳۷۸ می‌گوید: بعد از تهیه طرح تفصیلی منطقه ۲۲ و حتی قبل از آن به شهرداری تاکید کردیم که از صدور پروانه ساختمانی خودداری کنند اما نپذیرفتند، قراردادهای ما را لغو و شروع به خلاف‌های مت...
چهارشنبه 06 اردیبهشت - 21:49تورم در مسیر افزایش؛ رشد اقتصاد در خطر
«همشهری آنلاین» بانک مرکزی نرخ تورم فروردین‌ماه را ۹.۵ درصد اعلام کرد که بالاترین نرخ تورم از تیرماه سال گذشته است.
چهارشنبه 06 اردیبهشت - 21:49رشد معدن زیرخط صفر
«همشهری آنلاین» وضعیت رشد تولید ناخالص داخلی کشور در بخش‌های مختلف اقتصادی نشان می‌دهد که به‌رغم نرخ ۱۱.۶ درصدی رشد اقتصادی با احتساب نفت و نرخ رشد ۱.۹ درصدی بدون نفت طی ۹ماهه سال گذشته، همچنان نرخ رشد در ۲ گروه معادن و ساختمان منفی بوده است.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 14:57قیمت گوشت منجمد در بازار
«خبرآنلاین» باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: گوشت منجمد در بازار به قیمت 21 هزار و 445 تومان است.
پنجشنبه 07 اردیبهشت - 07:46پرداخت ماهانه ۲۵۰ هزار تومان به بیکاران امکان‌پذیر است؟
«خبرآنلاین» یک کارشناس بازار کار می‌گوید: ما یک تجربه تلخ را در اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها داشتیم که متکی بر برنامه‌های پوپولیستی بود. حتما مردم باید از این تجربه تلخ درس بگیرند تا این تجربه دوباره در کشور تکرار شود.
چهارشنبه 06 اردیبهشت - 21:07استمرار تورم تک‌رقمی در فروردین ماه
مدیرکل آمارهای اقتصادی بانک مرکزی خبر داد
«خبرگزاری فارس» مدیرکل آمارهای اقتصادی بانک مرکزی با بیان اینکه همواره طی بیست سال گذشته، شاخص قیمت‌های فروردین نسبت به ماه گذشته 2.5 درصد افزایش داشته است،‌ از افزایش 1.1 درصدی این شاخص در فروردین ماه سال جاری خبر داد.
چهارشنبه 06 اردیبهشت - 19:27امن‌ترین محل برای نگهداری پول، سپرده‌های بانکی است
قائم مقام بانک گردشگری مطرح کرد؛
«خبرگزاری مهر» قائم مقام بانک گردشگری اعلام کرد در وضعیت فعلی امن ترین محل برای نگهداری پول؛ سپرده های بانکی است.
چهارشنبه 06 اردیبهشت - 18:05فورد موستانگ | پرفروش‌ترین خودرو اسپرت‌ دنیا
«همشهری آنلاین» فورد موستانگ در حال حاضر پرفروش‌ترین خودرو اسپرت در دنیا است.
چهارشنبه 06 اردیبهشت - 17:38علی‌رغم افزایش رقبا سهم روسیه از صادرات گاز به اروپا افزایش می‌یابد
روسیه:
«خبرگزاری فارس» شرکت گازپروم روسیه پیش‌بینی کرد علی‌رغم افزایش تعداد رقبا همچنان روسیه بزرگ‌ترین تأمین‌کننده گاز اروپا باقی خواهد ماند.
چهارشنبه 06 اردیبهشت - 17:33کاهش قیمت طلا به کمترین قیمت 2 هفته گذشته/ احتمال سقوط به 1249 دلار
رویترز اعلام کرد
«خبرگزاری فارس» قیمت طلا با کوچ سرمایه‌گذاران به دارایی‌های پرریسک‌تری نظیر اوراق بهادار در بازارهای جهانی با 1.97 دلار کاهش به 1262.16 دلار در هر اونس رسید.
چهارشنبه 06 اردیبهشت - 17:09میانگین سالانه افزایش خالص شاغلان، ۵۰۰ هزار نفر
رئیس مرکز آمار ایران اعلام کرد؛
«خبرگزاری مهر» رئیس مرکز آمار ایران میانگین سالانه افزایش خالص شاغلان از سالهای ۹۲ تا ۹۵ را ۴۸۹ هزار و ۹۵۷ ذکر کرد و گفت: تلقی دستکاری در آمارها ناشی از عدم آشنایی با مبانی انتشار آمار رسمی است.
چهارشنبه 06 اردیبهشت - 17:05ضوابط پرداخت‌های دیجیتال و همراه ابلاغ شد
از سوی بانک مرکزی
«خبرگزاری فارس» «ضوابط پرداخت‌های دیجیتال و همراه» در بخشنامه‌ای با امضای رئیس کل بانک مرکزی، به شبکه بانکی ابلاغ شد.
چهارشنبه 06 اردیبهشت - 16:35قرارداد گازی اروپا با رژیم صهیونیستی سیاسی است
خبرگزاری روسی اعلام کرد
«خبرگزاری فارس» قرارداد ساخت خط لوله گاز رژیم صهیونیستی به اروپا این رژیم را به یکی از اصلی‌ترین صادرکنندگان در حوزه مدیترانه تبدیل می‌کند منتقدان معتقدند این اقدام پیش از آنکه اقتصادی باشد به دنبال برآورده کردن مقاصد سیاسی است.
چهارشنبه 06 اردیبهشت - 16:05۴۰۰ صنف مرتبط بامسکن درتنگنا/ رکود ۵۰ برابر قبل از برجام است
رئیس اتحادیه صنفی آهن فروشان مطرح کرد:
«خبرگزاری مهر» کرمانشاه- رئیس اتحادیه صنفی آهن فروشان کرمانشاه گفت: اینکه بگوییم فقط بازار مسکن در رکود است حرف درستی نیست بلکه حداقل ۴۰۰ صنف و شغل مرتبط با این بخش در رکود بی سابقه به سر می برند.
چهارشنبه 06 اردیبهشت - 15:55اقتصادمقاومتی کشورمان را درمقابل توطئه های دشمنان مصون می کند
آیت الله دری نجف آبادی:
«خبرگزاری مهر» سنندج- عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه عزت و عظمت ایران درتولید واشتغال است، گفت: اقتصاد مقاومتی کشورمان را در مقابل توطئه های دشمنان مصون می کند.
چهارشنبه 06 اردیبهشت - 15:44توصیه‌های ۶ روزه به کشاورزان/محدودیت در عملیات سم‌پاشی
اداره هواشناسی کشاورزی اعلام کرد؛
«خبرگزاری مهر» اداره هواشناسی کشاورزی توصیه‌هایی را برای۶ روز آینده به کشاورزان سراسر کشور ارائه کرد.
چهارشنبه 06 اردیبهشت - 15:28بررسی آخرین وضعیت معاملات بازار پایه پس از امضای بیانیه پذیرش ریسک/ بازار پایه آرام گرفت
معاون عملیات و نظارت بازار فرابورس در گفت‌وگو با فارس خبر داد
«خبرگزاری فارس» معاون عملیات و نظارت بازار فرابورس گفت: پیش از الزام امضای بیانیه ریسک در کارگزاری‌ها، بارها بر این نکته که معامله در بازار پایه با ریسک همراه است تاکید شده و در واقع وجود ریسک­ در معاملات سهام و حق تقدم خرید سهام در بازار پایه فرابورس ایرا...
چهارشنبه 06 اردیبهشت - 15:12دوره IT به عنوان تسهیل‌گر خیلی پیش‌تر تمام شد/ IT ابزار ثروت، رفاه و شفافیت
معاون مرکز ملی فضای مجازی:
«خبرگزاری فارس» معاون مرکز ملی فضای مجازی گفت: دوره IT و ICT به عنوان تسهیل گر (Enabler) خیلی پیش تر به پایان رسیده و امروزه به عنوان ریشه ای شناخته می شود تا بتواند ثروت و رفاه و شفافیت برای عموم ایجاد کند.
چهارشنبه 06 اردیبهشت - 14:53سکه کمی ارزان شد/نرخ دلار به ۳۷۶۱ تومان رسید
در جریان معاملات بازار آزاد تهران؛
«خبرگزاری مهر» در جریان معاملات امروز انواع سکه با افت قیمت مواجه بود و تنها سکه تمام بهار طرح جدید افزایش را تجربه کرد، در عین حال نرخ دلار هم به ۳۷۶۱ تومان رسید.
چهارشنبه 06 اردیبهشت - 14:53آمریکا تعرفه واردات الوار کانادایی را ۲۰ درصد بالا برد
دومینوی تنش های تجاری ترامپ به کانادا رسید؛
«خبرگزاری مهر» آمریکا با وضع تعرفه سنگین مالیاتی بر واردات چوب و الوار از کانادا مورد انتقاد شدید همسایه شمالی خود قرار گرفت.
چهارشنبه 06 اردیبهشت - 14:44بومی سازی تجهیزات هوشمندسازی خودرو
در منطقه اقتصادی پیام راه‌اندازی شد
«خبرگزاری فارس» ساخت تجهیزات هوشمندسازی خودرو و صوتی و تصویری خودرو با صرفه جویی سالانه 20 میلیون دلاری در منطقه ویژه اقتصادی پیام در زیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بومی سازی شد.
چهارشنبه 06 اردیبهشت - 14:43سهمه‌بندی برخی کالاهای وارداتی/ واردات ۸۰۰ کالا غیرمجاز می‌شود
رئیس سازمان توسعه تجارت خبر داد
«خبرگزاری فارس» رئیس سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه فهرستی برای غیرمجاز شدن واردات برخی اقلام به دولت ارسال کرده‌ایم، گفت: همچنین واردات کالاهایی که تولید داخلی دارد، سهمیه‌بندی می‌شود.
چهارشنبه 06 اردیبهشت - 14:34روسیه اقتصاد مقاومتی اجرا می‌کند
پوتین:
«خبرگزاری فارس» پوتین تأکید کرد: کشورهای جهان قانون تجارت جهانی را نقض می‌کنند و برای موفقیت در این بازار باید از تولید داخل و صادرات آن حمایت کنیم.
چهارشنبه 06 اردیبهشت - 14:32۹۵۰ کارگاه تولیدی تعطیل شد
خزانه دار و عضو هئیت مدیره مجمع عالی کارگران اعلام کرد:
«خبرگزاری مهر» عضو هئیت مدیره مجمع عالی کارگران گفت: از سال گذشته خط تولید یک کارخانه چینی متوقف شد و ۷۰۰ نیروی کار این کارخانه بیکار شدند.
چهارشنبه 06 اردیبهشت - 14:31رخت ۹.۵ درصدی بر تن تورم ایران
«خبرآنلاین» نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به فروردین‌ماه ۱۳۹۶ نسبت به دوازده ماه منتهی به فروردین‌ماه ۱۳۹۵ معادل ۹.۵ درصد است.
چهارشنبه 06 اردیبهشت - 14:26روسیه آماده تولید بیش از ۱۱ میلیون بشکه نفت در روز است
در صورت عدم تمدید توافق کاهش تولید؛
«خبرگزاری مهر» مقامات روسی اعلام کردند در صورت عدم تمدید توافق کاهش تولید، قادر به افزایش چشمگیر تولید خود به بیش از ۱۱ میلیون بشکه در روز هستند.
چهارشنبه 06 اردیبهشت - 14:24ای‌تی‌آرها۳هفته دیگر به ایران می‌رسد/گروه تحویل هما به فرانسه رفت
مدیرعامل ایران ایر در گفت وگو با مهر؛
«خبرگزاری مهر» مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: ازروز دوشنبه یک گروه ۸ نفره از ایران ایر در فرانسه هستند تا پس از انجام بازرسی های لازم، هواپیماهای ای تی آر را تحویل بگیرند.
چهارشنبه 06 اردیبهشت - 14:08آخرین وضعیت اعلام شماره حساب به سامانه سهام عدالت
بر اساس اعلام سازمان خصوصی سازی؛
«خبرگزاری مهر» بر اساس اعلام سازمان خصوصی سازی، ثبت شماره شبا بانکی مشمولین سهام عدالت در سامانه این سهام به مرز ۹ میلیون شبا نزدیک شد.
چهارشنبه 06 اردیبهشت - 14:01تبعات بحران کم آبی کشور باید بررسی شود/ پساب منبع آبی مطمئن برای صنایع و کشت و صنعت
مدیر دفتر برنامه ریزی و توسعه آبفای کشور در گفت و گو با فارس تشریح کرد
«خبرگزاری فارس» مدیر دفتر برنامه ریزی و توسعه آبفای کشور با بیان اینکه بحران آب در آینده‌ای نزدیک به بزرگترین بحران تبدیل می‌شود، گفت: پیش بینی می‌شود تا سال 1400 سرانه منابع آب تجدیدپذیر به حدود 800 متر مکعب که پایین‌تر از مرز کم آبی است، برسد.
چهارشنبه 06 اردیبهشت - 13:56نحوه محاسبه عوارض و وجوه ارزش معاملاتی املاک
سازمان مالیاتی ابلاغ کرد؛
«خبرگزاری مهر» سازمان امور مالیاتی کشور مصوبه هیات وزیران در خصوص نحوه محاسبه عوارض و وجوه ارزش معاملاتی املاک را ابلاغ کرد.
چهارشنبه 06 اردیبهشت - 13:56تقویت ۱۷۱ واحدی شاخص کل بورس در کانال ۷۹ هزار واحدی/ اقبال خریداران سهام در گروه پالایشی‌ها
فارس از تالار شیشه‌ای گزارش می‌دهد
«خبرگزاری فارس» معامله‌گران بورس تهران امروز شاهد معاملات آرام و به نسبت پرحجم در تالار شیشه‌ای بودند، با این تفاوت که در مقابل تشدید عرضه در گروه خودرویی‌ها امروز گروه پالایشی‌ها از خریداران حقیقی کم حجم سهام میزبانی می‌کرد.
چهارشنبه 06 اردیبهشت - 13:42تحویل ۴ فروند هواپیمای ATR به هما تا ۲۰ روز آینده/ مذاکره با‌ لوفت‌هانزا‌ در بخش بازرگانی
مدیرعامل ایران‌ایر اعلام کرد
«خبرگزاری فارس» مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران‌ایر‌ تا ۲۰ روز آینده، ۴ فروند هواپیما ای.تی.آر سفارشی خود را تحویل می‌گیرد.
چهارشنبه 06 اردیبهشت - 13:26بخشنامه ضوابط پرداخت های دیجیتال و همراه ابلاغ شد
از سوی بانک مرکزی؛
«خبرگزاری مهر» ضوابط پرداخت های دیجیتال و همراه در بخشنامه ای با امضاء رییس کل بانک مرکزی، به شبکه بانکی ابلاغ شد.
چهارشنبه 06 اردیبهشت - 13:14وزیری از جنس کارگر هم دردی دوا نکرد/بحران در کمین تامین اجتماعی
رئیس مجمع عالی نمایندگان کشور در نشست خبری مطرح کرد؛
«خبرگزاری مهر» رئیس مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران با اشاره به وقوع بحران در سازمان تامین اجتماعی در صورت تداوم بدهی ۱۳۰ هزار میلیاردی دولت، مطالبات جامعه کارگری از دولت را تشریح کرد.
چهارشنبه 06 اردیبهشت - 13:03فرار شرکت ملی نفت از پاسخ به اظهارات جهانگیری
در جوابیه شرکت ملی نفت ایران صورت گرفت؛
«خبرگزاری مهر» شرکت ملی نفت معتقد است اسناد و منابع اطلاعاتی استفاده شده درگزارش«بزرگنمایی ۳۰ میلیارد دلاری/ پول شرکت نیکو کجا خرج شد!؟» مشخص نیست؛ مهرطی توضیحی به شفاف سازی بیشتر در این زمینه می پردازد.
چهارشنبه 06 اردیبهشت - 12:49منع تردد کامیون از امروز تا شنبه از جاده هراز، فیروزکوه و چالوس
وضعیت ترافیکی راه‌ها؛
«خبرگزاری مهر» تردد انواع تریلر،‌ کامیون و کامیونت به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت ۱۲ امروز تا ۲۴ جمعه هفته جاری ممنوع ‌است.
چهارشنبه 06 اردیبهشت - 12:50تصویب سند جامع حاشیه‌نشینی در شورای عالی مسکن و شهرسازی
معاون وزیر راه و شهرسازی خواستار شد؛
«خبرگزاری مهر» مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران گفت: اندیشه ایرانشهری چشم‌اندازی به توسعه دارد و راهگشای سیاست بازآفرینی شهرهاست.
چهارشنبه 06 اردیبهشت - 12:46بی‌آرتی تهران‌ از جاده مخصوص به کرج می‌رسد
مهر گزارش می‌دهد؛
«خبرگزاری مهر» یک کارشناس ارشد حمل و نقل با حمایت از راه اندازی خط بی آر تی کرج ـ تهران گفت: جاده مخصوص کرج بهترین مسیر برای ایجاد این سامانه خواهد بود.
چهارشنبه 06 اردیبهشت - 12:32پاتک وزارت جهاد به احیای وزارت بازرگانی
مهر گزارش می‌دهد؛
«خبرگزاری مهر» در پی مطرح شدن موضوع احیای وزارت بازرگانی، وزارت جهاد اقدام به ایجاد معاونت توسعه بازرگانی کرده؛ اگرچه این وزارت‌خانه عملکرد درخشانی در بازرگانی محصولات کشاورزی ندارد.
 
صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است