مهمترین خبرها با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند به‌طور خودکار از بین هزاران خبر استخراج شده و به نمایش گذاشته می‌شود.

مهمترین اخبار علمی فناوری در صدر رسانه ها


جمعه 22 آذر - 03:06
«خبرگزاری ایسنا» شبکه ملی اطلاعات بنا به تعاریفی که برایش ذکر شده، شبکه‌ ملی متشکل از زیرساخت‌های ارتباطی با مدیریت مستقل کاملاً داخلی، حفاظت‌شده نسبت به اینترنت و با امکان عرضه انواع محتوا و خدمات ارتباطی است و عبارت «اینترنت ملی» که جایگزین آن شده، تعبیری...
جمعه 22 آذر - 02:10
گفت وگوی تفصیلی ایسنا با کارآفرین نمونه در حوزه کسب و کار آنلاین
«خبرگزاری ایسنا» در دنیای امروز، وقت‌های مرده و تلف شده کم نداریم. از اتلاف وقت طولانی در صف تاکسی و مترو گرفته تا وقت انتظار برای سبز شدن چراغ راهنمایی. در این مواقع چاره‌ای جز صبر کردن نیست؛ صبری که بعضی آن را با تلفن همراه و برخی با چرت زدن سپری می‌کنند ...
جمعه 22 آذر - 01:19
«خبرگزاری ایسنا» ناسا یک تصویر زیبا از یک "حباب گازی" منتشر کرد که به "حلقه زرشکی" معروف است.
جمعه 22 آذر - 01:00
با تلاش محققان کشور حاصل شد
«خبرگزاری ایسنا» گروهی از محققان دانشگاه اصفهان با ترکیب عصاره ۳ نوع گیاه بومی کشور، نوعی آفت‌کش دوستدار محیط زیست و بی خطر برای انسان و سایر موجودات جهت از بین بردن باکتری عامل ایجاد بیماری آتشک در درختان میوه دانه‌دار عرضه کردند.
جمعه 22 آذر - 00:30
«خبرگزاری ایسنا» در حالی هفته پژوهش و فناوری از فردا برگزار می‌شود که ۱۹ سال از آغاز آن سپری شده است و مفاهیمی چون پارک‌های علم و فناوری، واحدهای رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان به ادبیات پژوهش و فناوری کشور اضافه شده و با نهادینه‌سازی این مفاهیم، علاوه بر آنکه گ...
پنجشنبه 21 آذر - 19:09
انتقال بسته‌های پستی با پهپاد
«خبرگزاری ایسنا» وزیر ارتباطات از انتقال بسته‌های پستی با استفاده از پهپاد برای کاهش هزینه‌ها و جلوگیری از آلودگی شهرها خبر داد.
پنجشنبه 21 آذر - 16:39
«خبرگزاری ایسنا» دبیر اجرایی دوست نمایشگاه عرضه و تقاضای نیازها(تستا) گفت: دومین دوره این نمایشگاه در روز ۲۶ آذر ماه در هفته پژوهش با حضور صنایع مختلف،کارگزاران و شرکت‌های دانش بنیان با هدف رفع نیازهای صنعت برگزار می‌شود.
پنجشنبه 21 آذر - 15:54
«خبرگزاری ایسنا» یک شرکت ژاپنی موفق به تولید یک اسکلت خارجی رباتیک شده است که انسان را به یک ربات تقریبا ۲.۵ متری تبدیل می‌کند.
پنجشنبه 21 آذر - 15:14
«خبرگزاری ایسنا» چندی پیش خبر منتشر شد مبنی بر اینکه "لورن سایمنز"(Laurent Simons) پسر بچه ۹ ساله بلژیکی مشهور به "پسر اعجوبه" قرار است جوان‌ترین فردی باشد که از دانشگاه با مدرک کارشناسی فارغ التحصیل می‌شود، ولی حالا خبر رسیده که پدر و مادر وی، سایمنز را از...
پنجشنبه 21 آذر - 14:34
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد
«خبرگزاری ایسنا» دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در حال حاضر ۵۰ درصد درآمد شرکت‌های دانش‌بنیان از محل شرکت‌های زیست‌فناوری است،‌گفت: رتبه نخست ایران در تولید محصولات زیست‌فناوری و واکسن در غرب آسیا است.
پنجشنبه 21 آذر - 13:40
«خبرگزاری ایسنا» بودجه مرکز ملی فضای مجازی در سال ۱۳۹۹، حدود ۴۷ میلیارد و ۷۸۰ میلیون تومان‌ در نظر گفته شده که در مقایسه با سال جاری دو میلیارد و ۴۲۹ میلیون تومان افزایش داشته و حاکی از رشد پنج درصدی است.
پنجشنبه 21 آذر - 13:27
«خبرگزاری ایسنا» مهلت ثبت نام دانشجویان متقاضی انتقال و میهمانی دانشگاه ‌های علوم پزشکی برای نیمسال دوم ۹۹-۹۸ امروز ۲۱ آذر ماه جاری پایان می پذیرد.
پنجشنبه 21 آذر - 13:24
پژوهشگران مطرح کردند
«خبرگزاری ایسنا» فشار خون بالا به علت عوارض و مرگ بالا یک مشکل عمده بهداشتی محسوب می‌شود که کیفیت زندگی فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
پنجشنبه 21 آذر - 12:21
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه خواجه نصیر:
«خبرگزاری ایسنا» معاون پژوهش و فناوری دانشگاه‌ خواجه نصیر با اشاره به اینکه در سال ۹۸ در حدود ۵ یا ۶ مورد تخلف علمی گزارش شده است، گفت: تعداد تقلب‌های علمی رو به افزایش است.
پنجشنبه 21 آذر - 12:08
«خبرگزاری ایسنا» یک مطالعه انجام شده توسط محققان دانشکده پزشکی دانشگاه "استنفورد" نشان داده است که کودکان مبتلا به دیابت نوع ۱ تفاوت‌های ظریف اما مهمی در عملکرد مغز در مقایسه با افرادی که به این بیماری مبتلا نیستند، نشان می‌دهند.
پنجشنبه 21 آذر - 12:07
«خبرگزاری ایسنا» محققان با مدلسازی از قمر "انسلادوس" و بررسی دقیق آن به راز چگونگی شکل‌گیری نوارهای عجیب بر پیکره این قمر که تنها در قطب جنوبی آن مشاهده می‌شود، پی برده‌اند.
پنجشنبه 21 آذر - 12:05
«خبرگزاری ایسنا» داوطلبان آزمون دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال ۱۳۹۸ تا ساعت ۲۴ امشب فرصت دارند کارت ورود به جلسه را دریافت کنند.
پنجشنبه 21 آذر - 12:01
«خبرگزاری ایسنا» ژاپنی‌ها یک نسخه آنلاین برای بازی فکری " اتللو"(Othello) توسعه داده‌اند که از هوش مصنوعی استفاده می‌کند تا همواره مغلوب انسان‌ها شود!
پنجشنبه 21 آذر - 11:36
دکتر طهرانچی در جلسه شورای عالی پژوهش دانشگاه آزاد:
«خبرگزاری ایسنا» رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تدوین طرح جامع و یکپارچه‌سازی سیاست‌های پژوهشی، مأموریت شورای عالی پژوهش است.
پنجشنبه 21 آذر - 11:14
«خبرگزاری ایسنا» سیستم «ایمپلنت مغزی» یکی از حوزه‌های برتر دانش است و کشورمان براساس آمارهای جهانی در ردیف کشورهای فعال در این حوزه جای گرفته است.
پنجشنبه 21 آذر - 10:48
«خبرگزاری ایسنا» نشست فرصت‌های شغلی و کاریابی با حضور جمعی از کارآفرینان و سرآمدان استان یزد برگزار می‌شود.
پنجشنبه 21 آذر - 10:05
«خبرگزاری ایسنا» موشک "نیو شپرد"(New Shepard) شرکت "بلو اوریجین"(Blue Origin) پس از یک روز تاخیر به فضا پرتاب شد.
پنجشنبه 21 آذر - 09:37
دانشمندان ممنوعیت استفاده از "اکلیل" را خواستار شدند
«خبرگزاری ایسنا» شاید با دیدن "اکلیل"، زرق و برق آن توجه ما را به خود جلب کند ولی گزارش‌ها حاکی از آن است که اکلیل یک طرف تاریک هم دارد.
پنجشنبه 21 آذر - 09:34
«خبرگزاری ایسنا» شرکت آمریکایی "انویدیا"(NVIDIA ) اخیرا موفق به توسعه یک سیستم یادگیری ماشین به نام "دیب-آر"(DIB-R) شده که می‌تواند تصاویر ۲ بعدی را به مدل‌های سه‌بعدی تبدیل کند.
پنجشنبه 21 آذر - 09:02
«خبرگزاری ایسنا» نمایشگاه علم و فناوری CES ۲۰۲۰ همواره یکی از بزرگترین و مهم‌ترین رویدادهای حوزه فناوری در جهان به شمار می‌رود.
پنجشنبه 21 آذر - 09:01
«خبرگزاری ایسنا» بسیاری از کارشناسان فعال در حوزه فناوری برآورد و اعلام کرده‌اند که تعداد کثیری از کاربران و مشترکان گوشی‌های همراه در جهان باید حداقل تا سال ۲۰۲۵ میلادی برای اتصال به شبکه ۵G منتظر بمانند.
پنجشنبه 21 آذر - 09:01
«خبرگزاری ایسنا» به نظر می‌رسد که شیائومی قصد دارد با معرفی و عرضه گوشی‌های مقرون به صرفه و اقتصادی نظر مشتریان ژاپنی را به سمت و سوی خود جلب کند.
پنجشنبه 21 آذر - 09:01
آخرین وضعیت بازار گجت‌ها
«خبرگزاری ایسنا» اپل به لطف گسترش محبوبیت و استقبال کاربران از اپل‌واچ و ایرباد، موفق شده است در جایگاه نخست تولیدکنندگان گجت‌های پوشیدنی و هوشمند بایستد.
پنجشنبه 21 آذر - 06:45
محققان دانشگاهی بررسی کردند
«خبرگزاری ایسنا» رسیدگی به اختلال‌های روان‌شناسی کودکان، اهمیت بسیار زیادی در ساختن جامعه‌ای استوار و سالم در آینده خواهد داشت. محققان کشور در این راستا، به بررسی وضعیت ارتباطات خانوادگی در کودکانی که مبتلابه اختلال نارسایی توجه-بیش‌فعالی هستند، پرداخته‌اند...
 
صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است