مهمترین خبرها با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند به‌طور خودکار از بین هزاران خبر استخراج شده و به نمایش گذاشته می‌شود.

مهمترین اخبار علمی فناوری در صدر رسانه ها


شنبه 03 تیر - 11:29
«خبرگزاری مهر» دانشمندان فنلاندی و لهستانی عنبیه مصنوعی از پلیمر ساخته اند که مانند نمونه طبیعی عمل می کند. آنها امیدوارند روزی آن را برای افرادی با عنبیه های آسیب دیده به کار برند.
شنبه 03 تیر - 13:00
با حضور دانشجویان کشورهای عضو محور مقاومت صورت گرفت
«خبرگزاری فارس» اولین گردهمایی تشکل‌های دانشجویی کشورهای اسلامی با هدف تشکیل ائتلاف دانشجویان کشورهای اسلامی و با حضور سیدهاشم حیدری از علمای مجاهد عراقی برگزار شد.
شنبه 03 تیر - 12:45
ادعای دوروف ؛
«خبرگزاری مهر» موسس تلگرام ادعا می کند مقامات دولتی ایالات متحده آمریکا سعی کرده اند به او و کارمندانش رشوه دهند تا با نصب یک برنامه رایانه ای مکانیسم های امنیتی پیام رسان را دور بزنند.
شنبه 03 تیر - 12:44
با پژوهش روی مغز یک حلزون دریایی انجام شد
«خبرگزاری ایسنا» دانشمندان علوم اعصاب در مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا و دانشگاه مک گیل کانادا با انجام یک سری از آزمایشات، موفق شدند تا به صورت انتخابی انواع مختلف خاطرات ذخیره شده در یک نورون اختصاصی متعلق به یک حلزون دریایی را حذف کنند.
شنبه 03 تیر - 12:44
در گفتگو با مهر اعلام شد:
«خبرگزاری مهر» معاون وزیر ارتباطات از ورود دیوان محاسبات کشور به مساله اضافه دریافت قیمت پیامک خبرداد و گفت: تا زمانیکه تصمیم درباره نرخ پیامک گرفته نشود، ردیف درآمدی ۴۰۰میلیاردی دولت، به قوت خود باقی است.
شنبه 03 تیر - 12:04
اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در واکنش به حواشی روز قدس :
«خبرگزاری فارس» اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل اعلام کرد: آقای روحانی مظلوم واقعی مردم اند که به واسطه وضعیت ناگوار اقتصادی تحقیر می‌شوند، بدانید وعده‌های حضرتعالی و وضعیت بغرنج اقتصادی با بهانه تراشی‌ و مظلوم‌نمایی از یاد نخواهد رفت.
شنبه 03 تیر - 12:03
«خبرگزاری ایسنا» توسعه دهندگان بازی‌های رایانه ای موفق شدند تا با استفاده از هولولنز مایکروسافت، بازی "سوپر ماریو" را در ابعاد واقعی به پارک مرکزی نیویورک بیاورند.
شنبه 03 تیر - 12:03
«خبرگزاری ایسنا» توسعه دهندگان بازی‌های رایانه ای موفق شدند تا با استفاده از هولولنز مایکروسافت، بازی سوپر ماریو را در ابعاد واقعی به پارک مرکزی نیویورک بیاورند.
شنبه 03 تیر - 12:03
«خبرگزاری مهر» محققان آمریکایی وسیله ای ساخته اند که به طور مستقیم به پوست کاربر می چسبد و با عرق او می تواند انرژی تولید کند. آنها امیدوارند روزی از این فناوری برای شارژ موبایل استفاده کنند.
شنبه 03 تیر - 12:00
«خبرگزاری ایسنا» امروزه رقابت‌های فضایی بین کشورها نیست، بلکه میان دو شرکت "ناسا" و "اسپیس ایکس" است، یکی دولتی و دیگری خصوصی. این دو شرکت در حال تلاش برای انجام سفرهای توریستی به مریخ و قابل سکونت کردن آن هستند.
شنبه 03 تیر - 11:56
ناسا شناسایی کرد
«خبرگزاری ایسنا» محققان ناسا با استفاده از اطلاعات تلسکوپ فضایی هابل به اکتشافاتی رسیده‌اند که بر خلاف نظریه‌های ایجاد کهکشان‌ها هستند.
شنبه 03 تیر - 11:43
معاون مخابرات؛
«خبرگزاری مهر» در پی انتشار اخباری مبنی بر اعتصاب سراسری کارکنان ناراضی شرکت مخابرات و احتمال بروز اختلال در ارتباطات کشور، معاون شرکت مخابرات ایران این موضوع را تکذیب کرد.
جمعه 02 تیر - 16:39
برندگان برترین موتورهای خودروی سال معرفی شدند؛
«خبرگزاری ایسنا» برندگان برترین موتورهای خودرو با نظر روزنامه‌نگاران تخصصی حوزه خودرو در بخش‌های مختلف معرفی شدند که جایزه برترین موتور خودروی سال 2017 به شرکت "فراری" تعلق گرفت.
شنبه 03 تیر - 11:18
«خبرگزاری ایسنا» معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: فرآیند انتخاب و معرفی دانشجوی نمونه سال 96 این دانشگاه آغاز شده و تا 24 تیرماه ادامه دارد.
شنبه 03 تیر - 11:14
«خبرگزاری مهر» حجم زیاد و بی سابقه ای از کدهای برنامه نویسی سیستم عامل ویندوز ۱۰ در فضای مجازی منتشر شده است. کدهای مذکور حاوی ۳۲ ترابایت داده است.
شنبه 03 تیر - 11:13
«خبرگزاری ایسنا» دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری گفت: قصد داریم شتاب‌دهنده‌های زیست‌فناوری را در سطح کشور گسترده کرده و امکانات مختلف در این حوزه را در اختیار همه قرار دهیم.
شنبه 03 تیر - 10:57
با توسعه یک پچ پوستی ممکن می‌شود
«خبرگزاری ایسنا» محققان دانشگاه کالیفرنیا سن دیه‌گو موفق به توسعه یک پچ پوستی شدند که تنها با استفاده از عرق انسان می‌تواند یک رادیو را به مدت 2 روز نیرودهی کند.
شنبه 03 تیر - 10:57
«خبرگزاری ایسنا» محققان دانشگاه کالیفرنیا سن دیه‌گو موفق به توسعه یک پچ پوستی شدند که تنها با استفاده از عرق انسان می‌تواند یک رادیو را به مدت 2 روز نیرودهی کند.
شنبه 03 تیر - 10:55
«خبرگزاری ایسنا» رئیس سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادی خون بند ناف سلامتی را برای آینده تضمین می‌کند، گفت: «شرکت فناوری بن یاخته‌های رویان» دفتر نمایندگی آذربایجان‌شرقی تاکنون موفق به اخذ بیش از 2500 نمونه بند ناف...
شنبه 03 تیر - 10:51
«خبرگزاری مهر» پس از ارسال موفقیت آمیز ماهواره ۤBulgariaSat-۱ در روز جمعه، اسپیس ایکس قصد دارد فردا ۱۰ ماهواره ایریدیوم را به فضا ارسال کند.
شنبه 03 تیر - 10:28
آبدار در گفت‌وگو با فارس:
«خبرگزاری فارس» مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم و تحقیقات گفت: افسران جنگ نرم باید طبق فرمان آتش به اختیار روحی تازه به کالبد بی جان فرهنگ کشور بدمند.
شنبه 03 تیر - 10:26
از سوی اسپیس ایکس انجام شد
«خبرگزاری ایسنا» اسپیس‌ایکس برای اولین بار از یک موشک بازیابی شده "فالکون 9" برای پرتاب ماهواره به فضا استفاده کرد.
شنبه 03 تیر - 10:08
حافظه حلزونها پاک شد؛
«خبرگزاری مهر» محققان می گویند برای اولین بار موفق شده اند بخش هایی از حافظه حلزون ها را به انتخاب خود پاک کنند، اقدامی که یک گام مثبت برای انجام اقداماتی مشابه در سایر موجودات و از جمله انسان تلقی می شود.
شنبه 03 تیر - 10:07
«خبرگزاری ایسنا» جهاددانشگاهی با صدور بیانیه‌ای، حواشی اتفاق افتاده در جریان برگزاری روز جهانی قدس در تهران را محکوم کرد.
شنبه 03 تیر - 10:00
حل بزرگترین معماهای دنیا؛
«خبرگزاری مهر» گوگل قصد دارد قدرتمندترین پردازشگر کوانتومی دنیا را بسازد. چنین رایانه هایی قادر خواهند بود معماهای علمی را حل کنند که با نمونه های فعلی حل آن میلیاردها سال طول می کشد.
شنبه 03 تیر - 09:58
حل یک مشکل گوشی ها؛
«خبرگزاری مهر» یکی از مشکلات جدی در زمان استفاده از گوشی ها در زیر نور آفتاب، غیرقابل مشاهده بودن محتوای نمایشگر آنهاست. اما این مشکل با استفاده از یک پوشش خاص حل شده است.
شنبه 03 تیر - 09:55
نسل جدید از راه می رسد؛
«خبرگزاری مهر» به زودی باید استفاده از دسته کنترل را برای اجرای بازی های ویدئویی کنار بگذارید، چون نسل جدیدی از بازی های رایانه ای از راه می رسند که کنترل آنها فقط با صدای انسان انجام می شود.
شنبه 03 تیر - 09:52
«خبرگزاری ایسنا» بسیاری از عفونت‌های ناشناخته یا کمتر شناخته ‌شده‌ای که در چند دهه اخیر ناگهان شایع شده و جان بسیاری را گرفته است عفونت‌های ویروسی بوده‌اند که از پستانداران به انسان منتقل شده بودند.
شنبه 03 تیر - 09:48
«خبرگزاری ایسنا» دانشمندان دانشگاه تگزاس در دالاس موفق به توسعه یک ابزار نظارت بر دیابت شدند که برای استفاده به مدت یک هفته مناسب است.
شنبه 03 تیر - 09:45
«خبرگزاری ایسنا» گروهی از دانشمندان فنلاند و لهستان به تازگی موفق به تولید یک عنبیه مصنوعی خودکار شدند که بسیار شبیه یک عنبیه واقعی عمل می‌کند.
شنبه 03 تیر - 09:45
«خبرگزاری ایسنا» دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر طی شرکت در دوره‌های ایمنی و بهداشت کار در آزمایشگاه در دانشکده مهندسی پزشکی، گواهی HSE  دریافت می‌کنند.
شنبه 03 تیر - 09:40
در گفتگو با مهر اعلام شد؛
«خبرگزاری مهر» کارشناسان نجوم معتقدند که در غروب یکشنبه، چهارم تیرماه، ماه در وضعیتی قرار می گیرد که قابل رویت خواهد بود و ماه شوال آغاز می شود.
شنبه 03 تیر - 09:22
«همشهری آنلاین» دکتر رضا سعیدی فیروزآبادی*:داروهای ضد رد پیوند یا داروهای سرکوب‌کنند دستگاه ایمنی از مهمترین علل موفقیت پیوند اعضا در عصر حاضر هستند.
شنبه 03 تیر - 09:08
«خبرگزاری ایسنا» محققان دانشگاه تهران نانوجاذبی را ساختند که قادر است میزان دقیق آفت‌کش‌ها را در مقیاس کم در عسل اندازه‌گیری کند و به گفته آنها از این نانوجاذب می‌توان به‌ صورت چند باره و به‌ منظور جذب و حذف آلاینده‌ها در صنایعی چون غذایی و دارویی استفاده ک...
شنبه 03 تیر - 08:30
«خبرگزاری ایسنا» مدیر فرهنگی دانشگاه پیام نور لرستان گفت: کمیته عفاف و حجاب و مسائل فرهنگی و اجتماعی در این دانشگاه تشکیل می‌شود .
شنبه 03 تیر - 08:23
«خبرگزاری ایسنا» مدیر دفتر شناسایی، حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به راه‌یابی 25 دانشجوی این دانشگاه به مرحله نیمه‌نهایی المپیاد علمی دانشجویی کشور، گفت: امسال شرکت در مرحله مقدماتی المپیاد علمی دانشجویی در دانشگاه را برای ...
شنبه 03 تیر - 08:23
«خبرگزاری ایسنا» مدیر دفتر شناسایی، حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به راه‌یابی 25 دانشجوی این دانشگاه به مرحله نیمه‌نهایی المپیاد علمی دانشجویی کشور، گفت: امسال شرکت در مرحله مقدماتی المپیاد علمی دانشجویی در دانشگاه را برای ...
شنبه 03 تیر - 02:32
گامی درجهت تشخیص بیماری‌های نادر در ایران؛
«خبرگزاری ایسنا» رئیس پژوهشکده علوم غدد درون‌ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به مطالعه ژنومی و ژنتیکی طرح «قند و لیپید تهران» گفت: مطالعه ژنومی جمعیت علاوه بر آنکه برای اولین‌بار ژنوم انسانی جمعیت ایران را گزارش می‌کند، به نقاط ژنتیکی...
شنبه 03 تیر - 02:32
گامی درجهت تشخیص بیماری‌های نادر در ایران؛
«خبرگزاری ایسنا» رئیس پژوهشکده علوم غدد درون‌ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به مطالعه ژنومی و ژنتیکی طرح «قند و لیپید تهران» گفت: مطالعه ژنومی جمعیت علاوه بر آنکه برای اولین‌بار ژنوم انسانی جمعیت ایران را گزارش می‌کند، به نقاط ژنتیکی...
شنبه 03 تیر - 01:30
بررسی زلزله‌های هفته گذشته؛
«خبرگزاری ایسنا» در هفته گذشته علاوه بر ثبت دو زلزله 2.2 ریشتری در فیروزکوه و دریاچه نمک 10 زلزله به بزرگای بیش از 3.1 ریشتر در 8 استان کشور رخ داده است.
شنبه 03 تیر - 00:30
رییس پژوهشکده پسته خبر داد؛
«خبرگزاری ایسنا» رئیس پژوهشکده پسته، «پسیل» را آفت درجه یک باغات پسته دانست؛چرا که مقاومت به سموم یکی از چالش‌های اصلی مبارزه با آن است و گفت: در حال حاضر این آفت در استان‌های پسته‌کار کشور طغیان کرده است و برای مبارزه با این آفت تا پایان سال علاوه بر ارائه...
شنبه 03 تیر - 00:12
«همشهری آنلاین» یک بررسی جدید نشان می‌دهد که الگوهای نامنظم خواب ممکن است بر نمره‌های دانشجویان تأثیر بگذارد.
شنبه 03 تیر - 10:56
«خبرآنلاین» اسناد جدید نشان می‌دهد دولت سابق آمریکا به ریاست اوباما دستور حمله سایبری گسترده به روسیه را صادر کرده بود.
شنبه 03 تیر - 10:04
«خبرآنلاین» با هم مروری بر مهم‌ترین اخبار دنیای فناوری اطلاعات در روز شنبه 3وم تیر ماه 1396 می‌کنیم:
جمعه 02 تیر - 17:06
«خبرگزاری ایسنا» رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان از پرداخت تسهیلات به دانشجویان کارآفرین خبر داد.
جمعه 02 تیر - 16:21
«خبرگزاری ایسنا» طی حکمی از سوی رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی، دکتر محمد پازوکی به سمت معاون پژوهشی و دکتر علیرضا کلاهی به سمت معاون فناوری پژوهشگاه مواد و انرژی منصوب شدند.
جمعه 02 تیر - 16:21
«خبرگزاری ایسنا» طی حکمی از سوی رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی، دکتر محمد پازوکی به سمت معاون پژوهشی پژوهشگاه مواد و انرژی منصوب شد.
جمعه 02 تیر - 16:09
«خبرگزاری ایسنا» معاون توسعه فناوری فضایی سازمان فضایی ایران اعلام کرد: این سازمان در نظر دارد تا با همکاری دانشگاه کاشان از مسابقه تاسواره‌ها (میکروماهواره‌های مکعبی شکل) حمایت مادی و معنوی کند.
جمعه 02 تیر - 15:53
«خبرگزاری ایسنا» مدیر امور فناوری دانشگاه تبریز، از بررسی 173 مورد تقاضای ثبت اختراع در این دانشگاه در سال گذشته خبر داد.
جمعه 02 تیر - 15:41
«خبرگزاری ایسنا» مهلت نام‌نویسی در پانزدهمین جشنواره قرآنی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با رویکرد زندگی مومنانه تا دهم تیر ماه تمدید شد.
جمعه 02 تیر - 15:33
طی نامه ای صورت پذیرفت
«خبرگزاری فارس» کانون استادان دانشگاه آزاد به نمایندگی از ۱۰۷ هزار نفر از کارکنان این دانشگاه طی نامه ای به رئیس جهور آوردند: وزارت علوم بر اساس کدام مصلحت سنجی و تسویه حساب سیاسی ظرفیت چند ساله یک واحد دانشگاه آزاد را حذف و به موسسات غیرانتفاعی سپرده اند....
جمعه 02 تیر - 15:23
«خبرگزاری ایسنا» رئیس پردیس دانشگاه علوم پزشکی بم در خصوص خوابگاه‌های دانشجویی که در شهرک دوستی بم قرار دارند، گفت: مشکلاتی به علت کانکسی بودن این خوابگاه ها وجود دارد چرا که این کانکس‌ها عمر مفیدی دارند و با توجه به اینکه کانکس‌های خوابگاه‌ها از زمان زلزل...
جمعه 02 تیر - 14:40
به کمک استارتاپ ها؛
«خبرگزاری مهر» نخستین استارتاپ دموی گردشگری در راستای تجاری سازی ایده های فناورانه در این زمینه در تاریخ دوازدهم مردادماه سال جاری برگزار می شود.
جمعه 02 تیر - 13:49
سوم تیرماه برگزار می‌شود؛
«خبرگزاری ایسنا» نشست «ویژگی‌ها و شاخص‌های ماه مبارک رمضان از دیدگاه سیاحان در دوره صفویه و قاجاریه» با همکاری بنیاد ملی نخبگان و خانه اندیشمندان علوم‌انسانی برگزار می‌شود.
جمعه 02 تیر - 13:40
«خبرگزاری ایسنا» مهندسان هلندی یک قفل هوشمند برای دوچرخه ساختند که به منظور افزایش ایمنی دوچرخه‌سوار، گوشی هوشمند وی را هنگام حرکت قفل می‌کند.
جمعه 02 تیر - 13:15
رئیس دانشگاه مطرح کرد؛
«خبرگزاری ایسنا» رئیس دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای کشور معتقد است با شناساندن ظرفیت دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای به عنوان یک گنجینه ارزشمند، بخش عمده‌ای از مشکلات اشتغال و تولید کشور رفع می‌شود.
جمعه 02 تیر - 23:40
«خبرآنلاین» تویوتا ایالات‌متحده برای عرضه‌ی نسل جدید کمری آماده می‌شود که قرار است در اواخر تابستان امسال راهی نمایندگی‌های فروش در سراسر این کشور شود.
جمعه 02 تیر - 22:50
«خبرآنلاین» منابع نزدیک به سامسونگ تایید کردند که فروش نوت 8 از نیمه دوم سپتامبر به قیمت 999 یورو آغاز خواهد شد.
جمعه 02 تیر - 22:31
«خبرآنلاین» به زودی اپلیکیشن‌ها کلمات شما را به زبان‌های دیگر ترجمه می‌کنند، آنهم پس ازشنیدن دستورات صوتی‌تان!
جمعه 02 تیر - 18:26
«خبرآنلاین» مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران در گزارشی در خصوص مشخصات رویت پذیری هلال ماه شوال 1438 گفت: این هلال شامگاه روز یکشنبه چهارم تیر ماه 96 در تمام پهنه ایران با چشم غیر مسلح قابل رصد است.
جمعه 02 تیر - 18:08
«خبرآنلاین» هواپیمای مسافربری مافوق صوت کنکورد برای خیلی‌ها شبیه یک افسانه است. هر چند سالهاست که این هواپیما بازنشسته شده اما هنوز خیلی‌ها به دنبال جایگزینی برای آن هستند.
جمعه 02 تیر - 13:14
«الف» میانگین سرعت اینترنت در کشورهای مختلف جهان منتشر شد که نتایج جالبی در بر داشت.
شنبه 03 تیر - 10:33
«خبرگزاری ایسنا» مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه بیش از 86 هزار نفر در چهارمین آزمون استخدامی مشترک فراگیر ستگاه‌های اجرایی کشور ثبت نام کردند، گفت: ثبت‌نام برای شرکت در این آزمون تا روز دوشنبه، 5 تیرماه ادامه دارد.
شنبه 03 تیر - 12:24
«خبرگزاری مهر» محققان دانشگاه تهران در تحقیقات آزمایشگاهی خود نانوجاذبی را ساخته‌اند که قادر است میزان دقیق آفت‌کش‌ها را در درون عسل اندازه‌گیری کند.
جمعه 02 تیر - 17:25
«خبرآنلاین» برندگان برترین موتورهای خودرو با نظر روزنامه‌نگاران تخصصی حوزه خودرو در بخش‌های مختلف معرفی شدند که جایزه برترین موتور خودروی سال 2017 به شرکت "فراری" تعلق گرفت.
 
صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است