مهمترین خبرها با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند به‌طور خودکار از بین هزاران خبر استخراج شده و به نمایش گذاشته می‌شود.

مهمترین اخبار علمی فناوری در صدر رسانه ها


دوشنبه 02 بهمن - 04:40
رییس دانشگاه خبر داد؛
«خبرگزاری ایسنا» رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران از تصویب اساسنامه مرکز "مجد" این دانشگاه و آغاز فعالیت این مرکز از اوایل بهمن ماه خبر داد.
دوشنبه 02 بهمن - 03:00
ابداع نرم‌افزاری که متن را به تصویر تبدیل می‌کند؛
«خبرگزاری ایسنا» شرکت "مایکروسافت" نرم‌افزاری ابداع کرده است که قادر است "فکر و خیال" را روی کاغذ به طرح و نقاشی تبدیل کند.
دوشنبه 02 بهمن - 02:01
عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی:
«خبرگزاری ایسنا» یک استاد تمام دانشگاه علامه طباطبایی بازنشستگی پیش از موعد و فرار مغزها را از مهم‌ترین تبعات تعیین سقف حقوق برای اعضای هیات علمی عنوان کرد و گفت: مقایسه حقوق و مزایای اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها با مقامات و کارمندان دولتی کاملا ناعادلانه است...
دوشنبه 02 بهمن - 00:24
جزئیات 3 پدیده نجومی در یک شب؛
«خبرگزاری ایسنا» در شامگاه 11 بهمن‌، ماه در نزدیکترین فاصله خود به زمین می‌رسد و در کنار آن شاهد ماه‌گرفتگی هستیم.
یکشنبه 01 بهمن - 19:34
«خبرگزاری ایسنا» نمونه کاربردی ماژول نفوذ مخروط با هدف اندازه‌گیری جنس سنگ بستر موردنظر برای حفاری در اعماق زمین به همت محققان کشور طراحی و ساخته شد.
یکشنبه 01 بهمن - 18:55
«خبرگزاری ایسنا» به همت مرکز کارآفرینی جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی اولین مرکز نوآوری و شکوفایی در این واحد راه اندازی شد.
یکشنبه 01 بهمن - 18:06
«خبرگزاری ایسنا» ثبت‌نام از دانشجویان جدیدالورود نیمسال دوم دانشگاه علوم پزشکی تهران متقاضی خوابگاه(مقاطع عمومی) از روز یکشنبه یکم بهمن ماه ۹۶ آغاز شده است و دانشجویان تا ۱۰ بهمن ماه فرصت دارند جهت ارسال درخواست خوابگاه، از طریق سامانه اقدام کنند.
یکشنبه 01 بهمن - 18:01
«همشهری آنلاین» آخرین چیزی که دکتر سیج همال در مسافرتش از پاریس به نیویورک در بخش فرست کلاس هواپیما به آن فکر می‌کرد، کمک به زایمان یک زن بود.
یکشنبه 01 بهمن - 18:00
گام محققان ایرانی برای حفظ منابع غذایی و محیط زیست؛
«خبرگزاری ایسنا» حشرات، از مهم‌ترین آفات محصولات کشاورزی، چه در مزارع و چه در انبارها به شمار می‌آیند و مقابله با آن‌ها برای حفظ این منابع غذایی اهمیت زیادی دارد. محققان ایرانی برای انجام مؤثر این کار در کنار صیانت بهتر از محیط زیست، از امواج مایکروویو استف...
یکشنبه 01 بهمن - 16:56
«خبرگزاری مهر» ابعاد شبکه ملی اطلاعات با استفاده از مطالعات تطبیقی و اسناد بالا دستی در نشست هم اندیشی پژوهشگاه مرکز ملی فضای مجازی بررسی می شود.
یکشنبه 01 بهمن - 16:54
«خبرگزاری ایسنا» محققان دانشگاه نورث وسترن برای اولین‌بار گروه کاملا جدیدی از مواد و ابزارهای نوری ساخته‌اند که می‌تواند به انحراف نور و ساخت ابزارهای نامرئی کننده کمک کند.
یکشنبه 01 بهمن - 16:40
«خبرگزاری ایسنا» مطالعات نشان می‌دهد این افسانه قدیمی که "زلزله‌های بزرگ در هنگام ماه کامل رخ می دهند"، هیچ گونه مبنای علمی ندارد.
یکشنبه 01 بهمن - 16:38
طی حکمی از سوی رئیس دانشگاه؛
«خبرگزاری ایسنا» رئیس دانشگاه پیام نور طی احکام جداگانه ای، دکتر محسنی را به عنوان سرپرست معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی و دکتر علیزاده را به عنوان سرپرست معاونت اداری، مالی و عمرانی دانشگاه منصوب کرد.
یکشنبه 01 بهمن - 16:25
«خبرگزاری ایسنا» یک گروه پژوهشی، پس از جستجوی بسیار موفق شد قطعات به جا مانده از شهاب‌سنگ میشیگان را کشف کند.
یکشنبه 01 بهمن - 16:21
در حاشیه یک گردهمایی بررسی شد؛
«خبرگزاری مهر» این روزها بسیاری از کسب‌وکارها برای فروش محصولات خود از تبلیغات دهان به دهان و غیرمستقیم استفاده می‌کنند.
یکشنبه 01 بهمن - 16:16
«خبرگزاری مهر» رئیس سازمان فناوری اطلاعات گفت: خدمات «دولت همراه» به زودی رونمایی می شود.
یکشنبه 01 بهمن - 15:52
معاون وزیر ارتباطات:
«خبرگزاری مهر» معاون وزیر ارتباطات از قطع ارتباط ۲۵ هزار گوشی آیفون به دلیل قاچاقی بودن در زمان اجرای طرح رجیستری خبر داد.
یکشنبه 01 بهمن - 15:02
در نشست خبری جشنواره ملی تقدیر از پایان‌نامه‌های برتر علوم انسانی مطرح شد؛
«خبرگزاری ایسنا» دبیر علمی نخستین جشنواره ملی تقدیر از پایان‌نامه‌ها و رساله‌های برتر علوم انسانی گفت: تلاش ما این است که تصور عدم همخوانی رشته‌های به ظاهر غیر کاربردی همچون الهیات، ادبیات، فلسفه و غیره... را با موضوع تولید و اشتغال از بین ببریم.
یکشنبه 01 بهمن - 14:31
در کمیسیون علمی و فناوری صورت گرفت؛
«خبرگزاری مهر» در جلسه کمیسیون علمی و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی اولویت‌های علم و فناوری کشور بررسی و به روز رسانی شد .
یکشنبه 01 بهمن - 14:20
«خبرگزاری مهر» به تازگی رباتی خانگی ساخته شده که علاوه بر انجام کارهای خانه، قابلیت شناسایی محیط اطرافش و ساکنان آن را دارد.
یکشنبه 01 بهمن - 13:57
«همشهری آنلاین» دومین شهر بزرگ آفریقای جنوبی با شدیدترین خشکسالی در یک قرن روبروست.
یکشنبه 01 بهمن - 13:55
«همشهری آنلاین» دولت نروژ اعلام کرده قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ تمامی مزارع تولید خز را تعطیل کند و سازمان‌های حمایت از حقوق حیوانات ضمن تقدیر از این اقدام هشدار داده‌اند تلاش‌های بیشتری برای پایان دادن به این تجارت نیاز است.
یکشنبه 01 بهمن - 13:51
به زودی محقق می‌شود؛
«خبرگزاری ایسنا» با همکاری دو شرکت سازنده هواپیماهای کوچک به زودی "تانکرهای هوایی خودران" به عملیات آتش‌نشانی خواهند پیوست.
یکشنبه 01 بهمن - 13:14
یک شرکت نساجی ژاپنی ابداع کرد؛
«خبرگزاری ایسنا» شرکت "شی‌باتا تکنوتکس"(Shibata Technotex) اسپیکر مسطحی طراحی کرده که با الیاف مس یا فولاد ضد زنگ بافته می‌شود.
یکشنبه 01 بهمن - 13:12
وزیر ارتباطات در پاسخ به مهر:
«خبرگزاری مهر» وزیر ارتباطات از اجرای فاز جدید طرح ثبت و شناسه دار کردن گوشی های تلفن همراه وارداتی (رجیستری) از ۱۴ بهمن ماه و برای یکی از گوشی های آسیایی خبر داد.
یکشنبه 01 بهمن - 12:37
«خبرگزاری ایسنا» کارنامه علمی(محتوای نمره، رتبه و مجاز بودن) شرکت کنندگان در سی و یکمین دوره آزمون جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور که داوطلب تحصیل در سال‌های چهارم یا پنجم دندانپزشکی یا گذراندن واحدهای تکمیلی (طبق لیست مرکز خدمات آموزشی) هستند،...
یکشنبه 01 بهمن - 12:20
در جلسه کمیسیون علمی شورای انقلاب فرهنگی مطرح شد؛
«خبرگزاری ایسنا» لزوم تحول در رویکردهای نقشه جامع علمی با تأکید بر علوم انسانی و اسلامی در جلسه اخیر کمیسیون علمی و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی مورد تاکید قرار گرفت.
یکشنبه 01 بهمن - 12:18
«خبرگزاری مهر» جویندگان ۶ تکه از شهاب سنگی را یافتند که روز پنج شنبه در ایالت میشیگان آمریکا فرود آمد.
یکشنبه 01 بهمن - 12:15
«خبرگزاری ایسنا» آزمایشگاه تحقیقاتی فناوری بیورزونانس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با همکاری متخصصان اروپایی، با هدف توسعه علمی بیورزونانس در ایران، انجمن بیورزونانس ایران و اروپا را راه‌اندازی می‌کند.
یکشنبه 01 بهمن - 12:13
یک ربات کشف کرد؛
«خبرگزاری ایسنا» محققان با استفاده از یک ربات هوش مصنوعی به نام "حوا"(Eve) به توسعه دارویی برای درمان مالاریا سرعت بخشیدند.
یکشنبه 01 بهمن - 12:07
رییس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی خبر داد
«خبرگزاری ایسنا» رییس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با اشاره به اهمیت علم در توسعه، گفت: در اولین جشنواره قدردانی از پایان‌نامه‌ها و رساله‌های علوم انسانی در زمینه تولید و اشتغال حمایت‌های ویژه‌ای برای این پایان‌نامه‌ها در نظر گرفته‌ایم و دبیرخانه د...
یکشنبه 01 بهمن - 12:01
معاون نوآوری معاونت علمی:
«خبرگزاری مهر» معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی با بیان اینکه طبق بررسی‌ها اخذ نشان ملی استاندارد مشکل عمده شرکت‌های دانش‌بنیان نیست گفت: نشان ملی استاندارد صرفاً معطوف به کیفیت محصولات نیست.
یکشنبه 01 بهمن - 11:43
معاون رئیس جمهور:
«خبرگزاری مهر» معاون توسعه روستایی رئیس جمهور گفت: قطع شبکه تلگرام در چند هفته، باعث توقف ارائه کالای روستائیان در بازارهای مجازی شد.
یکشنبه 01 بهمن - 11:37
«خبرگزاری ایسنا» با حکم رییس دانشگاه تربیت مدرس، دکتر سمیه سیما به سمت رئیس پژوهشکده مهندسی آب منصوب شد.
یکشنبه 01 بهمن - 11:36
«خبرگزاری مهر» به تازگی اپلیکیشن پیامرسانی ساخته شده که حتی با شارژ کمتر از ۵ درصد باتری به فعالیت خود ادامه می دهد.
یکشنبه 01 بهمن - 11:32
«خبرگزاری مهر» با توجه به مشکلات و محدودیت هایی که سر راه پیوند سلول های بنیادی وجود دارد، محققین همواره به دنبال یافتن راهی هستند که از محصولات این سلول ها برای اهداف درمانی و تحقیقاتی استفاده کنند.
یکشنبه 01 بهمن - 11:28
«خبرگزاری مهر» یک شرکت چینی جورابی تولید کرده که در آن سه فلز نقره، مس و روی به کار رفته است. این جوراب بوی بد پا را از بین می برد.
یکشنبه 01 بهمن - 11:28
«همشهری آنلاین» زمانی که تدارکات کافی برای انتقال انسان‌ها به مریخ فراهم شود، تنها یک نکته کوچک باقی می‌ماند، تامین برق مورد نیاز برای اولین مسافران مریخ.
یکشنبه 01 بهمن - 11:22
جهرمی:
«خبرگزاری مهر» وزیر ارتباطات گفت: ۳۴ درصد از روستاهای کشور به ۳ سرویس ارتباطی شامل تلفن ثابت، اینترنت و موبایل دسترسی دارند.
یکشنبه 01 بهمن - 11:18
در دانشگاه میشیگان انجام شد؛
«خبرگزاری ایسنا» جمعی از دانشمندان یک "انگشت جعلی" ساختند که به هنگام جعل اثر انگشت قابلیت ارتجاعی دارد و می تواند از هویت انسان‌ها محافظت کند.
یکشنبه 01 بهمن - 11:18
«خبرگزاری ایسنا» رییس جهاد دانشگاهی واحد همدان بر همکاری هرچه بیشتر این واحد با مراکز دانشگاهی به‌ویژه دانشگاه توانمند ملایر تاکید کرد.
یکشنبه 01 بهمن - 10:39
نتایج یک پژوهش دانشگاهی حاکیست؛
«خبرگزاری ایسنا» محققان ایرانی با به‌کارگیری گلبرگ‌های گیاه زعفران که اغلب بدون استفاده باقی می‌مانند و افزودن آن‌ها به جیره غذایی جوجه مرغ‌های گوشتی، موفق به بهبود خصوصیات گوشت جوجه مرغ‌های گوشتی شدند.
یکشنبه 01 بهمن - 10:25
توسط رگولاتوری؛
«خبرگزاری مهر» سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نتایج دومین نظرسنجی الکترونیکی از کاربران سرویس های فناوری اطلاعات مبنی بر میزان رضایت از اپراتورهای ارتباطی را اعلام کرد.
یکشنبه 01 بهمن - 10:18
مدیر طرح جویشگر بومی خبر داد؛
«خبرگزاری مهر» مدیر طرح جویشگر بومی از حمایت ۳ میلیارد تومانی دولت از ۲ موتور جستجوی بومی «یوز» و «پارسی جو» و نیز هزینه ۵۲ میلیاردی برای کل این پروژه ملی خبر داد.
یکشنبه 01 بهمن - 10:13
در آب های استرالیا؛
«خبرگزاری مهر» محققان در آب های جنوب استرالیا آتشفشان های زیر دریایی کشف کرده اند که به ۳۵ تا ۵۰ میلیون سال قبل تعلق دارند.
یکشنبه 01 بهمن - 10:06
«خبرگزاری ایسنا» معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی از راه اندازی پاتوق اندیشه و خانه فرهیختگان در این دانشگاه خبر داد.
یکشنبه 01 بهمن - 10:05
«همشهری آنلاین» گربه وحشی گوئینا، یا پلنگ گربه کوچک، کوچکترین گربه‌سان در قاره آمریکا است که کوچکترین تکه از سرزمین آمریکا را نیز اشغال کرده‌است زیرا این گونه در معرض خطر انقراض قرار دارد.
یکشنبه 01 بهمن - 09:40
«خبرگزاری ایسنا» زمین‌لرزه‌ای به بزرگای 4 ریشتر در مقیاس امواج درونی زمین، صبح امروز استان کرمانشاه - حوالی قصر شیرین را لرزاند.
یکشنبه 01 بهمن - 09:37
«همشهری آنلاین» خلاقیت را معمولا توانایی در خلق ایده‌های جدید و کاربردی معنی می‌کنند، و مانند هوش،‌خلاقیت نیز به عنوان ویژگی فردی شناخته می‌شود که همه انسان‌ها، نه فقط نوابغی مانند پیکاسو و استیو‌جابز، به اندازه‌های متفاوتی از آن بهره برده‌اند.
یکشنبه 01 بهمن - 09:35
تا ۳ روز آینده؛
«خبرگزاری مهر» ارتباط تلفنی مشترکان ۸ مرکز مخابراتی در تهران به دلیل اجرای عملیات کابل برگردان تا ۳ روز آینده با اختلال همراه است.
یکشنبه 01 بهمن - 09:24
«خبرگزاری مهر» یک شرکت خودروسازی مشغول تولید باتری های خورشیدی خانگی است که با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.
یکشنبه 01 بهمن - 09:18
«خبرگزاری مهر» سازمان ایمنی غذای اتحادیه اروپا برای یک ذرت تراریخته جدید مجوز مصرف انسانی و دامی صادر کرد.
یکشنبه 01 بهمن - 09:12
«خبرگزاری مهر» به تازگی درپوشی سیلیکونی ساخته شده که می توان آن را برای هر ظرفی استفاده کرد.
یکشنبه 01 بهمن - 09:11
ابداع یک روش جدید؛
«خبرگزاری مهر» اشعه های کیهانی مختلفی همه روزه وارد جو کره زمین می شوند که بسیاری از آنها از منابعی خارج از منظومه شمسی به کره خاکی می رسند.
یکشنبه 01 بهمن - 09:09
«خبرگزاری ایسنا» ششمین همایش ملی مدیریت آلودگی هوا و صدا به عنوان بزرگترین رویداد سال در این حوزه با تلاش دانشگاه صنعتی شریف، طی روزهای 3 و 4 بهمن ماه امسال در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود.
یکشنبه 01 بهمن - 09:06
بدون لمس کردن؛
«خبرگزاری مهر» محققان آلمانی موفق به تولید یک حسگر دوبعدی مغناطیسی شده اند که با نصب آن بر روی کف دست می توان تغییراتی در وضعیت و عملکرد برخی اشیا بدون لمس آنها ایجاد کرد.
یکشنبه 01 بهمن - 08:59
تاکید کارشناس نجوم ؛
«خبرگزاری مهر» یک کارشناس نجوم گفت: این روزها خبری با عنوان ابرماه سرخ آبی در شبکه های اجتماعی منتشر شده که در عنوان و صحت آن باید شک کرد؛ این رویداد همان خسوف است که قرار است رخ دهد.
یکشنبه 01 بهمن - 08:00
عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف:
«خبرگزاری ایسنا» دکتر علینقی مشایخی در سی امین نشست مدیران گروه‌های آموزشی دانشگاه تربیت مدرس بر لزوم درآمدزایی دانشگاه‌ها از طریق ارزش آفرینی تاکید کرد.
یکشنبه 01 بهمن - 07:40
رئیس مجتمع آزمایشگاهی واحد علوم و تحقیقات تاکید کرد؛
«خبرگزاری ایسنا» رئیس مجتمع آزمایشگاهی زکریای رازی واحد علوم و تحقیقات با تاکید بر ارتقای استانداردهای ایمنی و بهداشت و محیط در آزمایشگاه‌های دانشگاه‌ها، تاکید کرد: امر آموزش برای ایمنی دانشجویان، مستلزم تصویب قوانین جدید در آموزش دانشگاهی است.
یکشنبه 01 بهمن - 23:14
«خبرآنلاین» صنعت گیم آمریکا سال 2017 را با رشد متوسط 18 درصد و درآمد 36 میلیارد دلاری پشت سر گذاشت.
یکشنبه 01 بهمن - 16:55
«خبرآنلاین» رسانه‌های خبری در فیس‌بوک بر اساس میزان اعتماد کاربران دسته‌بندی می‌شوند. اولویت بندی اخبار ناشران ابتدا با کاربران آمریکایی آزمایش شده و سپس سیستم اعتمادسازی به اخبار موثق توسط کاربران در سطح بین‌المللی به اجرا گذاشته خواهد شد.
یکشنبه 01 بهمن - 15:45
«خبرآنلاین» «ساندرپیچای» مدیر اجرایی گوگل گفت: "از اخراج مهندس جیمز دمور پشیمان نیستم."
یکشنبه 01 بهمن - 11:07
«خبرآنلاین» مدیر اپل معتقد است باید برای استفاده افراطی از تکنولوژی در مدارس محدودیت قائل شد.
یکشنبه 01 بهمن - 15:36
«خبرگزاری مهر» انجمن بیورزونانس ایران و اروپا با محوریت آزمایشگاه تحقیقاتی فناوری بیورزونانس دانشگاه صنعتی امیرکبیر و متخصصان اروپایی راه اندازی می شود.
یکشنبه 01 بهمن - 13:54
«خبرگزاری مهر» نمونه کاربردی ماژول نفوذ مخروط با هدف اندازه‌گیری جنس سنگ برای حفاری در اعماق زمین توسط محققان کشور طراحی و ساخته شد.
یکشنبه 01 بهمن - 13:23
با هدف افزایش استفاده از پیام رسان‌های داخلی؛
«خبرگزاری مهر» شرکت انتقال داده‌های آسیاتک اعلام کرد کاربران پیام رسان‌های داخلی تنها یک سوم تعرفه اینترنت مصرفی خود را پرداخت می‌کنند.
یکشنبه 01 بهمن - 13:10
در جمع خبرنگاران مطرح شد:
«خبرگزاری مهر» وزیر ارتباطات گفت: موضوع واردات گوشی آیفون توسط سازمان تأمین اجتماعی در برخی از خبرها آمده است را پیگیری می کنم.
 
صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است