مهمترین خبرها با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند به‌طور خودکار از بین هزاران خبر استخراج شده و به نمایش گذاشته می‌شود.

مهمترین اخبار علمی فناوری در صدر رسانه ها


سه شنبه 26 شهریور - 02:10
«خبرگزاری ایسنا» از آنجایی که اپل در جدیدترین رویداد معرفی محصولات جدید خود بعد از اپل واچ‌های جدید بیش از هر چیزی از کیفیت و ویژگی‌های دوربین‌های تعبیه شده در آیفون‌های جدید صحبت کرد، کارشناسان معتقدند شرکت اپل از یک شرکت توسعه فناوری دستگاه‌های الکترونیکی...
سه شنبه 26 شهریور - 01:20
/مروری بر وضعیت پژوهش در رشته‌های علوم پایه/
«خبرگزاری ایسنا» یک پژوهشگر شاخه زمین‌شناسی چالش‌های انجام پژوهش در رشته‌های علوم پایه را از جنس سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، مشکلات ارزی و دشواری ورود تجهیزات آزمایشگاهی به کشور عنوان کرد و گفت: با دست خالی مقالات معتبری ارائه می‌دهیم و مغز متفکر محققان ایرانی...
دوشنبه 25 شهریور - 19:29
«خبرگزاری ایسنا» رئیس دانشگاه علم و فرهنگ از اخذ مجوز جذب دانشجوی خارجی در این دانشگاه خبر داد.
دوشنبه 25 شهریور - 18:19
«خبرگزاری ایسنا» رئیس اتحادیه خدمات فنی مهندسی و حفاظت الکترونیک و شبکه‌های ایمنی با بیان این که در شرایط اقتصادی فعلی، سنگرهای دفاعی ما صنایع، دانشمندان و نخبگان هستند که باید آن را تقویت کنیم، گفت: در کنار کارشکنی‌های بین‌المللی، بخش بزرگی از بی‌نتیجه بود...
دوشنبه 25 شهریور - 18:08
توسط بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص)؛
«خبرگزاری ایسنا» بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) با هدف تقویت ارتباط دانشجویان و دانشمندان جوان کشور با دانشمندان برجسته جهان اسلام، فرصت‌هایی را در قالب همکاری‌های داوطلبانه ایجاد می‌کند.
دوشنبه 25 شهریور - 17:50
«خبرگزاری ایسنا» معاون آموزشی دانشگاه علم و هنر در اطلاعیه‌ای از نحوه ثبت‌نام و آخرین مهلت ثبت‌نام در مقطع کارشناسی پیوسته این دانشگاه خبر داد.
دوشنبه 25 شهریور - 17:49
دستیار ویژه وزیر علوم در امور شهروندی مطرح کرد
«خبرگزاری ایسنا» دستیار ویژه وزیر علوم در امور شهروندی، حق آموزش و پژوهشگران را از مصادیق اساسی حقوق شهروندی برشمرد و گفت: مسؤولان باید همواره پاسخگو و در دسترس باشند.
دوشنبه 25 شهریور - 17:42
«خبرگزاری ایسنا» یک ساعت فضایی به نام "اورورک یوآر-۱۰۰" که برای فضانوردان طراحی شده است، همراه با نشان دادن زمان، میزان گردش زمین را نیز اندازه می‌گیرد.
دوشنبه 25 شهریور - 17:33
پدر دانشجوی فوت شده دانشکده کشاورزی شیراز:
«خبرگزاری ایسنا» پدر دانشجویی که در مقابل دانشکده کشاورزی شیراز بر اثر حادثه تصادف فوت کرد، خواستار پاسخگویی مسئولان اورژانس فارس و بیمارستان شهید مطهری مرودشت در خصوص مرگ دختر ۲۵ ساله‌اش شد.
دوشنبه 25 شهریور - 17:06
با تلاش پژوهشگران انگلیسی ممکن می‌شود
«خبرگزاری ایسنا» پژوهشگران انگلیسی، عملکرد نوعی مولکول را مورد بررسی قرار دادند که می‌تواند به مقابله با تنوع و تکامل سرطان کمک کند.
دوشنبه 25 شهریور - 17:03
با حضور وزیر علوم؛
«خبرگزاری ایسنا» رییس پارک علم و فناوری مازندران از کلنگ‌زنی پروژه پردیس پارک علم و فناوری مازندران با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد.
دوشنبه 25 شهریور - 16:41
وزیر علوم تاکید کرد
«خبرگزاری ایسنا» وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر ضرورت انسجام نظام آموزش عالی کشور در استان‌ها، گفت: اساتید دانشگاه باید محیطی را برای دانشجویان فراهم کنند تا آن‌ها از هرگونه تفکر ناامید کننده مصون بمانند.
دوشنبه 25 شهریور - 16:35
در قالب یک پایان‌نامه بررسی شد
«خبرگزاری ایسنا» نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که نقش شهروندی در راستای توسعه گردشگری خلاق شهر اصفهان موثر است.
دوشنبه 25 شهریور - 16:23
«خبرگزاری ایسنا» پژوهشگران روسیه و بنگلادش سعی دارند با استفاده از مواد گیاهی، نانوذراتی ارائه دهند که با محیط زیست سازگار هستند.
دوشنبه 25 شهریور - 16:21
توضیح دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی در خصوص دستگیری یک دانشجوی قلابی؛
«خبرگزاری ایسنا» فردی که با جعل عنوان دانشجوی دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی اقدام به کلاهبرداری درفضای مجازی کرده بود، با طرح شکایت از سوی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دستگیر شد.
دوشنبه 25 شهریور - 16:10
«خبرگزاری ایسنا» دانشجویان دانشگاه‌های آمریکا در حال آماده شدن برای ورود به سال تحصیلی جدید هستند.
دوشنبه 25 شهریور - 15:55
«خبرگزاری ایسنا» بانک‌های مرکزی کشورهای جهان اول در پی نگرانی از بر هم خوردن ثبات دنیای اقتصاد حاصل از توسعه رمزارز شرکت فیسبوک به نام "لیبرا" این شرکت را مورد سوال قرار داده‌اند.
دوشنبه 25 شهریور - 15:36
توضیح دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص دستگیری یک دانشجوی قلابی؛
«خبرگزاری ایسنا» معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر این که دانشجوی قلابی هیچ ارتباط سیستماتیک با دانشگاه نداشته است، گفت: جزییات این موضوع در دست بررسی است و قطعا دانشکده دندانپزشکی دانشگاه باید در خصوص این که چگونه یک فردی بدون هویت دان...
دوشنبه 25 شهریور - 15:35
با حضور رئیس جهاددانشگاهی؛
«خبرگزاری ایسنا» ‌آیین رونمایی از پوستر سومین مسابقه ملی عکس "آن سوی واقعه" با حضور رییس جهاد دانشگاهی کشور برگزار شد.
دوشنبه 25 شهریور - 14:39
واکنش وزارت بهداشت به دستگیری دانشجوی قلابی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی؛
«خبرگزاری ایسنا» مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت در واکنش به دستگیری دانشجوی قلابی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: در حال پیگیری جزئیات این موضوع هستیم و مسئولان حراست باید پاسخگوی نحوه ورود و خروج این فرد در دانشگاه باشند و اگر جعل مدرکی در حوزه آموزشی...
دوشنبه 25 شهریور - 14:38
«خبرگزاری ایسنا» توانایی هوش مصنوعی در پیش‌بینی تهدیدات علیه سلامتی بدن می‌تواند به زودی شرایط تهدیدکننده مرگبار علیه قلب را هم پیش‌بینی کند.
دوشنبه 25 شهریور - 14:24
«خبرگزاری ایسنا» درحالی که طی یک ماه گذشته خبر انتصاب مینا مهرنوش به سمت مدیر عاملی رایتل مطرح شده بود، روز گذشته و پس از اعلام خبر برگزاری جلسه معارفه وی به عنوان مدیر عامل جدید این اپراتور، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، این انتصاب را فاقد وجاهت قانونی دا...
دوشنبه 25 شهریور - 14:16
وزیر ارتباطات در اجلاس اتحادیه RCC تاکید کرد
«خبرگزاری ایسنا» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در اجلاس اتحادیه وزرای ارتباطات کشورهای مشترک‌المنافع بابیان اینکه ناسیونالیسم فناورانه به استراتژی برخی قدرت‌های بزرگ تبدیل‌شده است تأکید کرد که انحصار فناوری هوش مصنوعی چالشی جدی برای همه...
دوشنبه 25 شهریور - 14:14
«خبرگزاری ایسنا» اپل هفته گذشته طی مراسمی از سری جدید گوشی‌های آیفون، سری جدید اپل واچ‌ و آیپد خود رونمایی کرد.
دوشنبه 25 شهریور - 14:00
در مراسم تودیع و معارفه روسای دانشگاه سوره عنوان شد
«خبرگزاری ایسنا» مراسم تودیع رئیس سابق دانشگاه سوره و معارفه رئیس جدید این دانشگاه در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.
دوشنبه 25 شهریور - 13:56
«خبرگزاری ایسنا» انجمن علمی دانشجویی مدیریت بازرگانی دانشگاه علامه طباطبایی تهران دوره آموزشی دیجیتال مارکتینگ، برگزار می‌کند.
دوشنبه 25 شهریور - 13:48
«خبرگزاری ایسنا» هنگامی که به یک نوزاد در حال گریه کردن نگاه می‌کنید اشکی در چشمان وی جاری نمی‌شود. اما علت این قضیه چیست؟
دوشنبه 25 شهریور - 13:48
«خبرگزاری ایسنا» پژوهشگران "دانشگاه کالیفرنیا" در مطالعه اخیرشان علت نریختن اشک و عدم تعریق در نوزادان را دریافته‌اند.
دوشنبه 25 شهریور - 13:44
«خبرگزاری ایسنا» مدیرعامل ایمیدرو اظهار کرد:علاقه‌مند همکاری با جهاددانشگاهی در پروژه‌های دو سطح نرم افزاری(مدیریت دانش) و سخت افزاری هستیم.
دوشنبه 25 شهریور - 13:20
رییس جهاددانشگاهی مطرح کرد
«خبرگزاری ایسنا» رییس جهاددانشگاهی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری با ایمیدرو بیان کرد: عزم و اراده جهادگران برای حل مشکلات و توسعه و الگوسازی در جامعه جدی است.
دوشنبه 25 شهریور - 13:12
«خبرگزاری ایسنا» "باب ایگر" مدیرعامل شرکت "والت دیزنی" از هیئت مدیره شرکت اپل کناره‌گیری کرد.
دوشنبه 25 شهریور - 13:08
«خبرگزاری ایسنا» نشست بررسی «بایدها و نبایدهای ارزهای مجازی» امروز در خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) برگزار شد.
دوشنبه 25 شهریور - 13:01
«خبرگزاری ایسنا» شرکت نیسان به تازگی طرح صندلی‌های بازی‌(گیمینگ) را ارائه داده که در ساخت آن‌ها از صندلی‌های خودروهای این شرکت الهام گرفته‌ شده است.
دوشنبه 25 شهریور - 12:26
«خبرگزاری ایسنا» مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور آخرین مهلت ثبت‌نام و انتخاب رشته تحصیلی برای پذیرش در رشته‌های بر اساس سوابق تحصیلی و ویرایش اطلاعات در این رشته‌ها را اعلام کرد و گفت: تا کنون ۲۲۳ هزار داوطلب در این رشته‌ها ثبت نام کردند.
دوشنبه 25 شهریور - 12:10
سرپرست اداره کل امور پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد خبر داد
«خبرگزاری ایسنا» سرپرست اداره کل امور پارک علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی از ایجاد پردیس‌های پارک علم و فناوری در مراکز استان‌ها خبر داد.
دوشنبه 25 شهریور - 11:55
با حضور رییس جهاددانشگاهی و مدیرعامل ایمیدرو انجام شد
«خبرگزاری ایسنا» تفاهم‌نامه همکاری بین جهاددانشگاهی و مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران در راستای عارضه‌یابی، اصلاح فرآیندهای کارخانجات فرآوری و انتقال دانش فنی به منظور استفاده بهینه از پتانسیل و ظرفیت‌ها و توانایی‌های علمی – اجرایی دو طرف صبح امروز امض...
دوشنبه 25 شهریور - 11:35
«خبرگزاری ایسنا» تاکسی پرنده موسوم به "ولوکوپتر"(Volocopter) اولین پرواز خود را در شهر اشتوتگارت آلمان با موفقیت به انجام رساند.
دوشنبه 25 شهریور - 11:27
«خبرگزاری ایسنا» آزمایشگاه علوم شناختی دانشگاه علامه طباطبایی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی به دستگاه "تحریک الکتریکی فراجمجمه‌­ای" مجهز شد.
دوشنبه 25 شهریور - 11:21
«خبرگزاری ایسنا» محققان دانشگاه فلوریدا در یک مطالعه طولانی مدت دریافتند که دلفین‌ها میزبان باکتری‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک در بدن خود هستند که زنگ خطر بزرگی را در محیط زیست به صدا در می‌آورد.
دوشنبه 25 شهریور - 11:15
معاون فرهنگی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد خبر داد
«خبرگزاری ایسنا» معاون فرهنگی و دانشجویی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی از تشکیل ستاد استقبال از نو دانشجویان این واحد دانشگاهی در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد.
دوشنبه 25 شهریور - 10:58
در دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان انجام می‌شود
«خبرگزاری ایسنا» معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد مرکز بهار سه مرکز تحقیقاتی راه‌اندازی می‌کند.
دوشنبه 25 شهریور - 10:51
«خبرگزاری ایسنا» دانشگاه "استنفورد" از روز چهارشنبه ۱۸ سپتامبر میزبان دانشجویان جدیدالورود خود خواهد بود.
دوشنبه 25 شهریور - 10:49
/مروری بر وضعیت پژوهش در رشته‌های علوم پایه/
«خبرگزاری ایسنا» یک پژوهشگر شاخه زیست‌شناسی با اشاره به تفاوت‌های تخصیص بودجه پژوهشی در کشورهای پیشرفته و ایران، تأکید کرد: در حال حاضر وضعیت نیروی انسانی در رشته‌های علوم پایه برای پژوهش بحرانی نیست ولی با توجه به گرایش دانش‌آموزان به ادامه تحصیل در رشته‌ه...
دوشنبه 25 شهریور - 10:30
«خبرگزاری ایسنا» یکی از بزرگ‌ترین زیستگاه‌های زیرزمینی ماهیان کور جهان توسط عضو هیات علمی دانشگاه گیلان و پژوهشگران بین‌المللی کشف شد.
دوشنبه 25 شهریور - 10:28
«خبرگزاری ایسنا» امروز گوگل لوگوی خود را به مناسبت تولد "بی‌بی کینگ" تغییر داد.
دوشنبه 25 شهریور - 10:04
«خبرگزاری ایسنا» رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت از اعلام اسامی تعداد ۱۲۶۹ پذیرفته شده آزمون دکتری تخصصی این وزارتخانه امروز از طریق سایت این مرکز خبر داد.
دوشنبه 25 شهریور - 10:00
رییس سازمان فضایی خبر داد
«خبرگزاری ایسنا» رییس سازمان فضایی ایران با اشاره به تصویب پروانه ماهواره‌های مخابراتی با همکاری سازمان تنظیم مقررات گفت: بر اساس این مصوبه بخش خصوصی می‌تواند با سرمایه‌گذاری‌های بین‌المللی در این عرصه ورود کند، ضمن آنکه صندوق توسعه ملی نیز ۸۰ درصد سرمایه‌گ...
دوشنبه 25 شهریور - 09:43
پژوهشگران بررسی کردند
«خبرگزاری ایسنا» نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد غلظت مس در تاکستان‌های شهرستان ملایر بطور معنی داری بیش از سطح مورد نیاز رشد بهینه درختان انگور بود اما از سطح آلودگی کمتر گزارش شد. میزان اسیدیته خاک و آب و سطح ماده آلی خاک نیز در محدوده بهینه قرار داشتند.
دوشنبه 25 شهریور - 09:32
به دلیل حذف گوشت از غذای دانشجویان صورت گرفت
«خبرگزاری ایسنا» در راستای حذف گوشت از منوی غذایی دانشجویان دانشگاه کمبریج، کشاورزان از این دانشگاه انتقاد کردند.
دوشنبه 25 شهریور - 09:18
با ابلاغ وزارت ارتباطات صورت می‌گیرد
«خبرگزاری ایسنا» مدیرکل طرح و توسعه شبکه‌های ماهواره‌ای سازمان فضایی با بیان اینکه در هفته‌های آینده با ابلاغ وزارت ارتباطات شرکت‌های علاقه‌مند، پروانه اپراتور ماهواره‌ها را دریافت خواهند کرد، گفت: در سمینار "ماهواره‌های مخابراتی" که امروز در حال برگزاری اس...
دوشنبه 25 شهریور - 09:12
«خبرگزاری ایسنا» معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، ضمن تبریک به نودانشجویانی که در آزمون سراسری سال تحصیلی ۹۹-۹۸ به خانواده دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پیوسته‌اند، در اطلاعیه‌ای نحوه ثبت نام پذیرفته‌شدگان را اعلام کرد.
دوشنبه 25 شهریور - 09:03
محقق ایرانی برنده جایزه ایگ‌نوبل ۲۰۱۹:
«خبرگزاری ایسنا» برای نخستین بار در تاریخ برگزاری مراسم "جایزه ایگ‌نوبل" (Ig Nobel Prize) و در بیست و نهمین دوره برگزاری آن، یک ایرانی برای اختراع خود با عنوان "دستگاه تعویض پوشک و شست‌وشوی کودک" یا بچه‌شور، موفق به دریافت جایزه ایگ‌نوبل شده است. او که سال ...
دوشنبه 25 شهریور - 08:36
«خبرگزاری ایسنا» بازار افغانستان بازار بسیار بکری است و ایران زمان خوبی وارد این بازار شده و می‌تواند در آینده سهم خوبی از بازار افعانستان داشته باشد و با عقد قرارداد بین شرکت‌های دو کشور، بازارهای دیگری کشف شده و عمق ماندگاری ما در افغانستان زیاد خواهد شد....
دوشنبه 25 شهریور - 04:43
در گفت‌وگو با ایسنا مطرح شد
«خبرگزاری ایسنا» مدیرگروه مهاجرت پژوهشکده سیاستگذاری علم و فناوری و صنعت دانشگاه صنعتی شریف با تاکید بر اینکه بر اساس گزارش گالوپ، ایران از نظر تعداد افراد متمایل به مهاجرت نسبت به جمعیت، جزو ۲۰ کشور اول قرار ندارد، گفت: پژوهش‌های اخیر بنیاد ملی نخبگان نشان...
دوشنبه 25 شهریور - 03:32
با تلاش پژوهشگران آمریکایی صورت می‌گیرد
«خبرگزاری ایسنا» پژوهشگران آمریکایی، یک حسگر مبتنی بر لیزر ابداع کرده‌اند که می‌تواند مین‌های دفن شده در زمین را با سرعت و دقت بیشتری شناسایی کند.
 
صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است