سیاسی 14:28 - 19 مهر 1397
این روزها «قیمت» تنها واژه‌ زندگی مردم شده که سرسام‌آور آن‌ها را از روز به شب می‌رساند، بدون این‌که توجهی به «زندگی» داشته باشند، گویی هیچ خبر خوبی هم خوشحال‌شان نمی‌کند، حتی تغییراتی که مسوولان روزانه در پی ایجاد آن در عرصه‌های مختلف به خصوص اقتصادی هستند. به همین بهانه و خیلی غیرانتخابی به سراغ تعدای از نمایندگان مجلس رفتیم، اما آن‌ها هم از همین مردم هستند و معتقدند همین که اوضاع بدتر نشود خبر خوبیست.

خوش‌خبری در بی‌خبری!

به گزارش ایسنا، قطعا اخبار خوب در  ماههای اخیر در کشور ما کم نبوده و یا آنقدر دور نیست که کسی نتواند آن را به یاد بیاورد، اما چرا با این سوال که «خوشحال‌کننده‌ترین خبر طی شش ماه گذشته برای شما چه بوده است؟» همراهی نمی‌شود، برعکس؛ برخی می‌گویند بپرسید بدترین خبر چه بوده است؟!  نظرات متفاوت است. عده‌ای هم که پاسخگو هستند به مواردی از جمله پیروزی ایران در دادگاه لاهه، تصویب لایحه کنوانسیون CFT، تصویب طرح تهیه سبد کالای عمومی، اعلام موضع جمهوری اسلامی ایران به صورت شفاف توسط مقام معظم رهبری در ورزشگاه آزادی و.... اشاره کردند، امیدواریم مردم کشورمان، از جمله نمایندگان محترم مجلس آمادگی ذهنی بیشتری برای پاسخ به این سوال داشته باشند. طرح این پرسش نه به معنای نادیده گرفتن سیاهی‌هاست و نه سفید جلوه دادن کاستی‌ها، بلکه تلنگری است به ذهن‌های خسته از تعدد ضعف‌ها که حتی برای دلخوشی خودشان هم که شده،  معدود قوت‌ها را هم نمی‌بینند. 

امیدارم ظرف دو سه ماه آینده اخبار خوشحال کننده‌ای برای مردم داشته باشیم

محمود صادقی نماینده مردم تهران در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این‌که «اخبار آنقدر ناگوار است که اخبار خوب در اذهان باقی نمی‌مانند»، اظهار کرد: من فکر می‌کنم آن خبری که همه ملت را صرف نظر از جناح، گروه و طبقه‌های سیاسی خوشحال کرد، شگفتی‌آفرینی تیم ملی ایران در جام جهانی 2018 بود. آن گلی که به مراکش زدیم، پنالتی رونالدو که توسط بیرانوند گرفته شد و گل مساوی انصاری‌فرد به مراکش.

وی در پاسخ به این سوال که خوشحال کننده‌ترین خبر در زمینه سیاسی – اجتماعی چه بود؟ نیز گفت: به نظر من خوشحال کننده‌ترین خبر در زمینه سیاسی نطق بسیار اثرگذار رئیس جمهور در نشست هفتاد و سومین مجمع عمومی سازمان ملل، غلبه آشکار تیم دیپلماسی ایران به آمریکا و مجموعا به رخ کشیدن انزوای آمریکا در سازمان ملل بود.

این عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به این‌که «مجلس و نمایندگان همیشه درگیر مشکلات و تحت فشار سیاسی – اقتصادی هستند تا اتفاقات خوب»، در مورد خوشحال کننده‌ترین خبری که در مجلس اتفاق افتاد، گفت: تصویب لایحه کنوانسیون CFT خبر بسیار خوبی بود که باعث خوشحالی ملت شد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد و گفت: ان‌شاءالله در آینده با پشت سر گذاشتن عزت‌مندانه تحریم‌ها و هم افزایی دولت و مجلس ظرف دو سه ماه آینده بتوانیم اخبار خوشحال کننده‌ای برای مردم داشته باشیم.

این مهم که اوضاع‌مان از این بدتر نشود، خبر خوشحال کننده‌ای است

هم‌چنین عبدالله حاتمیان نماینده درگز در گفت‌وگو با ایسنا درباره خوشحال‌کننده‌ترین خبری که طی شش ماه گذشته شنیده است، اظهار کرد: ای کاش می‌پرسیدید ناراحت کننده‌ترین خبری که شنیدید چه بوده است؟ تا من به شما پاسخ دهم. بنده فعلا خبر خوشحال‌ کننده چندانی ندارم. ما در شرایط نامناسبی هستیم.

وی افزود: اتفاقات خوشحال کننده قطعا افتاده است، اما در آن حد خوشحال کننده نیست که بخواهم در این جا مطرح کنم.

از نظر من طرح این سوال بی‌معنا است

علاء‌الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی طرح سوال درباره خوشحال کننده‌ترین خبری که طی شش ماه گذشته را بی‌معنا دانست و گفت: مگر شما دچار بی خبری شده‌اید؟ آخر این چه سوالی که می‌پرسید؟

سرافکنده شدن ترامپ در سازمان ملل و مچنین پیروزی ایران در دادگاه لاهه اخبار خوشحال‌کننده‌ای بود

حجت‌الاسلام والمسلمین شیخ نماینده تهران در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به این سوال که خوشحال کننده‌ترین خبری که طی شش ماه گذشته شنیده است چه بوده؟ اظهارکرد: خبر پیروزی ورزشکاران ما در رشته‌های مختلف ورزشی خوشحال کننده ترین خبری بود که من شنیده‌ام، البته من حافظه ضعیفی داریم اما اگر بخواهم خوشحال کننده‌ترین خبر سیاسی اخیر را بگویم، باید به سرافکنده شدن ترامپ در سازمان ملل اشاره کنم. هبسیار خوشحال کننده به نظر می‌رسید.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: بعضی از مصوبات مجلس ندر زمینه‌ی اجتماعی – فرهنگی نیز برای بنده خوشحال کننده بود.

هیچ چیز به اندازه خبر خروج آمریکا از برجام من را خوشحال نکرد

غلامرضا شرفی نمیانده مردم آبادان در گفت‌وگو با ایسنا ضمن عرض خسته نباشید به اصحاب رسانه این سوال را سوال بسیار متفاوتی دانست و اظهارکرد: در شش ماه گذشته یک یوم الله برای من اتفاق افتاد و آن این بود که وعده خداوند و عبرت برای بندگان خدا اثبات شد. . من مطمئنم در روزهای آینده پشت سرمان را نگاه خواهیم کرد و می‌بینیم که به راحتی از این روزهای سخت گذشته‌ایم. چرخ‌های بزرگ انقلاب آن‌قدر بزرگ و باشکوه است که گاهی چاله‌های مشکل را رد می‌کنیم بی آنکه اندکی تکان بخوریم.

شرفی ادامه داد: دشمن به خیال خود توانست خیلی کارها بکند، ابتدا از برجام بیرون آمد تا ناامیدی را به مردم ما تزریق کند، اما مردم ایران خوشحال شدند که وعده خداوند حق است و آمریکا هیچگاه دوست ملت‌های مظلوم نمی‌شود.

به مردم ایران این خبر خوش را می‌دهم که در رابطه با ارز و تورم نگران نباشند

علی کرد نماینده مردم خاش در گفت‌وگو با ایسنا گفت: خوش‌حال کننده ترین خبری که اخیرا شنیدم اعلام موضع جمهوری اسلامی ایران به صورت شفاف توسط مقام معظم رهبری در ورزشگاه آزادی بود مبنی بر این‌که ما زیر بار هیچگونه ظلم نخواهیم رفت و کسی که می‌خواهد با ما گفت‌وگو کند باید حسن نیت خود را نشان دهد.

کرد هم‌چنین بیان کرد: خوشحال کننده ترین خبر دیگری که در این چند روز شنیده‌ام همسویی قوای سه‌گانه با این فرامین مقام معظم رهبری است که ایشان فرمودند قوای سه گانه باید متحد و متفق و همسو برای مبارزه با تحریم‌های ظالمانه در یک سنگر بایستند و راهبرد اقتصادی، اجتماعی، امنیتی و توسعه دانش بنیان برای اقتصاد مقاومتی را پیش ببرند و فکر کنم آن‌چه که ترامپ دیوانه‌ و ابرجنایتکاران لحاظ کرد، گرچه از نظر دید انسانی و عاطفی یک مساله غیرانسانی بود اما باعث شد که ما متحدتر شویم و دشمن خود را بهتر بشناسیم.

وی تصریح کرد: مسائل کشور تحت فرامین مقام معظم رهبری با حفظ و احترام و پاسداری آرمان‌های مقدس امام دستاوردهای جمهوری اسلامی و تمامیت ارضی ایران پیش می‌رود. امیدواریم که از  تغییرات ارز، تورم، ایجاد تشنج و تبلیغات سوء عبور کنیم. همه ظرفیت‌ها را در کشور داریم و طبق فرمایش مقام معظم رهبری هر کسی باید در جایگاه خود تولیدات و صادرات کشور را مدیریت کند و با بعضی از معضلات و ناهنجاری‌ها مبارزه کنند؛ چراکه دشمن به خیال خود ایران را زمین گیر تر می‌کند اما به نظر من برعکس شد و ایران هوشیارتر و بیدارتر شد و دشمن خود را بهتر شناخت.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: به مردم ایران این خبر خوش را می‌دهم که در رابطه با ارز و تورم نگران نباشند به ویژه آن‌که خادمان آن‌ها در خانه ملت با جلسات فشرده این روزها تورم را کنترل کردند و همه تذکرات را به هیات دولت و رئیس‌جمهور و مجموع وزرا دادند و خروجی جلسات به عنوان راهبرد و راهکار ملت ایران در بخش اقتصادی برای توسعه همه جانبه و کنترل بازار ارز و تهیه سبد کالای عمومی خوش‌ترین خبری است که نمایندگان مردم آن را تصویب کردند.

وی افزود: این کار با کارشناسی و جلوگیری از سوءاستفاده مصوب شده است و به همه افراد نیازمند مخصوصا کسانی که تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند، تعلق می‌گیرد و برای اقشار کم درآمد روستایی و عشایری هم تدابیر خاصی دیده شده است؛ یعنی این‌که ارزاق عمومی به آسانی قابل دسترس مردم خواهد بود.

انتهای پیام

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار سیاسی

سیاسی
«خبرگزاری ایسنا» نشست کمیته آسیایی مجمع مجالس سیاسی APA در هتل کوثر اصفهان آغاز شد.
سیاسی
«خبرگزاری ایسنا» وزیر امور خارجه آمریکا در گفت‌وگو با خبرگزاری محلی هند مدعی شد که مقصر هرگونه افزایش تنش احتمالی، ایران خواهد بود.
سیاسی
«خبرگزاری ایسنا» قائم مقام وزارت امور خارجه عراق در جریان سفر به تهران با سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه دیدار و رایزنی کرد.
سیاسی
در مراسم روز آفریقا
«خبرگزاری ایسنا» روز آفریقا با حضور و سخنرانی محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان و سفرای مقیم در محل مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه برگزار شد.
سیاسی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، «نزار خیرالله» قائم مقام وزارت خارجه عراق که به ایران سفر کرده با «سیدعباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر امور خارجه در قالب کمیته سیاسی دو کشور دیدار و در خصوص موضوعات مختلف و مورد علاقه گفت وگو و بر ضرورت رایزنی های مستمر بین ایران...
سیاسی
«خبرگزاری مهر» خبرگزاری مهر، گروه سیاست، شورای نگهبان در جلسه صبح امروز (چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸) لایحه موافقتنامه موقت تشکیل منطقه آزاد تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا و کشورهای عضو را تأیید کرد. نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی دوشنب...
سیاسی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت روابط عمومی و تبلیغات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در بیانیه‌ای سالروز ترور نافرجام مقام معظم رهبری و شهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران امام خمینی (ره) و ا...
سیاسی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان عصر امروز (چهارشنبه) در حاشیه مراسم روز آفریقا که در دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه برگزار شد در خصوص اظهارات ترامپ مبنی بر اینکه اگر اقدامات ما نبود ایران کل خاورمیانه و ع...
سیاسی
«خبرگزاری ایسنا» اعضای کمیته سیاسی مجمع مجالس آسیایی بر تشکیل مجلس مشورتی که در موارد محدودی بتواند قانون‌گذاری کند، تاکید کردند.
سیاسی
«خبرگزاری ایسنا» نشست دوره‌ای شورای امنیت برای بررسی اجرای قطعنامه این شورای درباره توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی، امروز(چهارشنبه) در نیویورک برگزار شد.

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است