استانی 00:46 - 02 آبان 1397

۳۳ مدرسه زیر ۵ دانش‌آموز در بوشهر/ یکی از مدارس یک دانش‌آموز دارد

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر کرمی عصر سه‌شنبه در نشست با مدیران مدارس منطقه سعدآباد با اشاره به اینکه مردم همراهی مطلوبی را با آموزش و پرورش داشته اند اظهار داشت: اگر همراهی مردم در کنار ما حس نمی شد امکان بازگشایی مدارس را به نحو مناسب نداشتیم.

کرمی ادامه داد: در کشور های توسعه یافته آموزش و پرورش در برنامه ریزی خرد و کلان به عنوان اولویت قلمداد می شود و این ضرورت در کشور ما نیز حس می شود و نیاز است که آموزش و پرورش را با نگاه جدی تری دنبال کنند.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش دستگاهی سازنده است که به همه دستگاه ها مرتبط است ابراز داشت: خروجی آموزش و پرورش، سکان داران آینده این کشور خواهند بود و همه مشاغل از آورده های آموزش و پرورش نیرو جذب خواهند کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان افزود: با توجه به کمبودهای زیادی که در آموزش و پرورش وجود دارد همه ما باید به عنوان نماینده ای از فرهنگیان در هر جایی که صاحب تریبونی شدیم این مسئله را عنوان کنیم تا مسئولان را نسبت به شرایط و مشکلات مدرسه آگاه سازیم.

در کنار فرهنگیان هستیم

وی تصریح کرد: مدیر مدرسه باید نقش تربیتی خود را ایفا کند اما به علت وجود کمبودها، مدیر نقش تدارکاتی را به خود می گیرد و از وظیفه اصلی خود دور می شود که این خود مشکل آفرین خواهد بود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه فریاد معلمان برای امروز نیست و برای فرزندان این مرزبوم است خاطرنشان کرد: به عنوان یک نیروی فرهنگی در هر جایی که همکاران ما مطالبه گری مدنی داشته باشند در کنار آن ها تمام قد خواهم ایستاد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بیان داشت: ما فرهنگیان با توجه به اینکه رسالت معلمی را پذیرفتیم با وجود همه مشکلات معیشتی هیچ کوتاهی در تعلیم و تربیت دانش آموزان نخواهیم داشت.

کرمی با بیان اینکه شورای مدرسه به عنوان اصلی ترین نهاد در مدرسه قدرت برنامه ریزی دارد اضافه کرد: مدیران مدارس این شورا را اجرایی کنند و در چهارچوب قانون برای دانش آموزان در طول یکسال تحصیلی برنامه ای تدوین کنند.

وی با بیان اینکه مدرسه به عنوان صف مقدم آموزش و پرورش فعالیت می کند و باید خود مدارس تصمیم گیری بیشتری برای فعالیت های خود داشته باشند افزود: برنامه یک سال تحصیلی از بالا به پایین ابلاغ می شود که با این شرایط سیستم آموزشی نیاز به اصلاح دارد و نیاز است در این موضوع تمرکز زدایی شود.

اجرای طرح تقویت بنیه علمی

دبیر شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه اگر ما خواهان مشارکت خانواده ها هستیم صرفا نباید نگاه مالی به آنان داشته باشیم ابراز داشت: انجمن اولیا و مربیان نقش مشارکتی در مدرسه دارد و در تصمیم گیری و تصمیم سازی نیز نقش آفرین است و مدارس باید به خوبی از ظرفیت اولیا استفاده کنند.

وی یادآور شد: بیشترین مدارس تخریبی استان در شهرستان تنگستان و منطقه سعدآباد است که با توجه به مشکلات اقتصادی باید از ظرفیت خیرین در این موضوع استفاده شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان در استان دوباره اجرایی خواهد شد و بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده ۱۲ درصد اعتبارات  این طرح به زودی ابلاغ و ۷۰ درصد آن  به روستاهای بخش‌های مختلف استان بوشهر  تخصیص می‌یابد.

کرمی، با بیان اینکه توزیع این اعتبار در کمیته تخصصی انجام می‌شود گفت: اعتبارات اجرای طرح  تقویت بنیه تحصیلی دانش آموزان به تناسب دانش آموزان اختصاص می‌یابد.

وی، با بیان اینکه ۳۳ مدرسه در استان بوشهر هر کدام زیر ۵ نفر دانش آموز دارند خاطر نشان کرد: کوچکترین مدرسه روستایی در کوه‌های دوراهک بندر دیر دارای یک دانش آموز با یک معلم است.

کمبود امکانات آموزشی

رئیس آموزش و پرورش منطقه سعدآباد نیز در ادامه این نشست اظهار داشت: در منطقه سعدآباد شش هزار و ۶۳۸ دانش آموز در دوره های تحصیلی، پیش دبستانی و آموزش و پرورش استثنایی تحصیل می کنند که از این تعداد ۴۶۸ دانش آموز در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند.

عبدالنبی امیری با بیان اینکه ۶۰ نفر از دانش آموزان این منطقه در دانشگاه های دولتی قبول شده اند تصریح کرد: پژوهسرای منطقه با همت همکاران موفق به کسب مقام سوم کشوری شده است.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل کمبود امکانات آموزشی و کمک آموزشی در منطقه خیلی از د انش آموزان مستعد منطقه به مناطق همجوار مهاجرت کرده اند.

 

پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار استانی

استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، پیکرمطهرشهید«حسن عیسی زایی» که با تازگی تفحص و مورد شناسایی قرار گرفته است پس از ۳۲ سال به سرخس بازگشته و قرار است روز یکشنبه در این شهر تشییع شود. پیکر پاک این شهید فردا از ساعت ۹ صبح با حضور خانواده شهدا و اقشار مختلف مردم ...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، تاکنون پنج کشور گرجستان، آذربایجان، ارمنستان، مجارستان و سریلانکا برای شرکت در رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد جام تختی اعلام آمادگی کرده اند. با توجه به فاصله سه هفته‌ای تا آغاز این رقابت ها پیش‌بینی می‌شود تعداد تیم های خارج...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا آشناگر عصر شنبه در جلسه انجمن کتابخانه‌های استان سمنان به میزبانی سالن غدیر استانداری ضمن بیان اینکه کتابخانه‌های عمومی روستایی در تمام نقاط استان باید تقویت شود، ابراز داشت: می‌بایست راه دسترسی آسان و راحت مردم ساکن در ر...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ بازوند عصر امروز در هفتاد و سومین کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که در استانداری کرمانشاه برگزار شد از مهم ترین دلایل بیکاری استان را بروکراسی بانک ها بر سر راه واحدهای تولیدی دانست و اظهار داشت: تا چه زمانی باید کرمانشاه...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، علی‌اصغر کمالی زاده بعدازظهر شنبه در دومین همایش مدیریت سبز با عنوان هوای «پاک، مسئولان و مردم»، اظهار کرد: البرز شاخصه‌های منحصربه‌فردی در کشور دارد ازجمله اینکه کوچک‌ترین استان ایران است اما تراکم جمعیت اش ۱۰ برابر متوسط تراکم...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، علی جان صادق‌پور در دیدار رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان قم با اشاره به قرارگرفتن در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ابراز داشت: رشد و توسعه کشور در ۴۰ سال گذشته به صورت تصاعدی بوده که این مهم باعث افتخار کسانی ...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، رضا سیار در دهمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان قم که بعد از ظهر شنبه در سالن جلسات فرمانداری قم برگزار شد، با اشاره به اینکه دشمن در خواب خیالی خودش به دنبال برگزار نکردن جشن‌های پیروزی انقلاب توسط مردم است، گف...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی طهماسبی عصر امروز در نشست پایانی نخستین همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان سیستان وبلوچستان در چابهار اظهار داشت: تشکیل کارگروه یامیز خدمت مستقل در شهرستان چابهار برای امری تسهیلگری در انجام کلیه امورات سرمایه‌گذاری از مه...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محمود حسینی ظهر شنبه در آیین تودیع و معارفه رئیس جدید اداره تبلیغات اسلامی شهرستان رفسنجان خود با تسلیت بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا (س)، اظهار داشت: واژه تبلیغ به معنای رساندن و ابلاغ و اطلاع رسانی است که وق...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا پورابراهیمی در بازدید از بیمارستان سیدالشهدا کرمان اظهار داشت: ارائه خدمتی که در این مجموعه درمانی به نیروهای ناجا و سایر مردم انج...

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنی
سررسید 98 - سالنامه 98 - تقویم رومیزیخرید بلیط هواپیماگیوی آیفوننیازمندیهای پزشکی پیراپزشکی وزیباییخرید بلیط چارتر هواپیماحذف اپل ایدی کارتی


فروشگاه اینترنتی زیورآلات، نقره و ساعت


صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است