سیاسی 17:16 - 04 خرداد 1398
وزیر خارجه پیشین لبنان مطرح کرد
وزیر خارجه پیشین لبنان در یادداشتی با انتقاد از سیاست‌های برخی کشورهای منطقه نوشت: ترامپ به خوبی می‌داند که تحریم‌های تحمیلی علیه ایران طی چهل سال گذشته نتوانسته است اصول و مواضع ایران را تغییر دهد و تحریم‌های جدید نیز نمی‌توانند ایران را تسلیم خود کنند.

تحریم در ۴۰ سال گذشته نتوانسته اصول و مواضع ایران را تغییر دهد

به گزارش ایسنا، عدنان منصور وزیر خارجه پیشین لبنان در یادداشتی تحت عنوان"ثبات ایران و بن بست ترامپ" که روزنامه البناء آن را منتشر کرده است نوشت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گمان می‌کند شیوه و رفتار گستاخانه و غیر اخلاقی که از زمان رسیدن به قدرت در تعامل با حکام کشورهای منطقه به کار گرفته است را در مورد جمهوری اسلامی ایران نیز می‌تواند بکار گیرد؛ رفتارهایی که نتیجه آن عقد معاملات، فروش اسلحه و به دست آوردن اموال بوده است.

وی در بخش دیگری می‌نویسد: ترامپ هنوز رهبران ایران را نشناخته و آنها را امتحان نکرده است و همچنین تصمیم قاطع همه اقشار ملت ایران را نمی‌داند؛ ملتی که به هر قیمتی و حتی زیر فشار تحریم‌های شدید آمریکا نمی‌خواهند زیر سلطه و سرسپردگی باشد و به عزت و شرافت ملی خود پایبند هستند. رئیس جمهور آمریکا فکر می‌کند با اشاره تلویحی به عملیات نظامی، تهدید، ارسال ناو به خلیج (فارس) و همچنین تقویت حضور نیروهای نظامی آن در منطقه می‌تواند ایران را وادار به تسلیم شدن یا مذاکره مطابق شروط خود کند. آمریکا و دشمن صهیونیستی چشم دیدن کشوری بزرگ در منطقه و آزاده از هرگونه نفوذ، سرسپردگی و دیکته بیگانگان را ندارند؛ کشوری که در مسیر پیشرفت و شکوفایی قدم بر می‌دارد و از قدرت نظامی بازدارنده و برنامه صلح آمیز هسته‌ای برخوردار است و با سیاست‌های استعمار مقابله کرده و از مسائل عادلانه ملت‌ها و بخصوص مساله فلسطین و مقاومت لبنان حمایت می‌کند.

این مقام پیشین لبنانی می‌نویسد: پس از وضع تحریم‌ها، تهدیدها و وعده و عیدهای آمریکا، ایران پاسخ محکمی داد و گفت که به روشی که واشنگتن می‌خواهد وارد مذاکره نخواهیم شد و اگر رئیس جمهور آمریکا بخواهد منطقه را وارد یک درگیری نظامی کند تهران آماده پاسخ است و پیامدهای آن برعهده واشنگتن خواهد بود. آمریکا می‌خواهد که ایران یک کشور ضعیف و بی قدرت باشد و برنامه صلح آمیز هسته‌ای را نیز از آن بگیرد؛ برنامه‌ای که پیشرفت علمی برای ایران محقق می‌کند و از آن در زمینه‌های صنعتی، پزشکی، کشاورزی و پژوهشی استفاده می‌شود. آمریکا همچنین می‌خواهد که ایران موشک‌های بالستیک نداشته باشد؛ موشک‌هایی که ابزاری دفاعی و امنیتی برای حفاظت از خاک این کشور در مقابل تجاوزها است.

عدنان منصور در ادامه می‌نویسد: واشنگتن به این اندازه اکتفا نمی‌کند بلکه می‌خواهد ایران در رابطه با اتفاقات منطقه دست بسته باشد و سکوت اختیار کند و به دشمنی‌اش با اسرائیل پایان دهد حتی اگر در تضاد با اصول و مبادی و امنیت ملی آن باشد. این در حالی است که اسرائیل یک زرادخانه هسته‌ای و موشکی پیشرفته دارد که تهدیدی دائمی برای حاکمیت و امنیت و ثبات منطقه به شمار می‌رود. آمریکا همچنین می‌خواهد ایران را از غرب آسیا جدا کند و هر گونه همکاری و هماهنگی با کشورهای همسایه نداشته با شد تا زمینه برای واشنگتن و مزدورانش خالی شود و در آنجا بتوانند هر کاری دلشان می‌خواهد انجام بدهند.وزیر خارجه پیشین لبنان با اشاره به اینکه مواضع ایران در رابطه با مذاکرات، برنامه موشکی و امور دیگر روشن و واضح است افزود: برای ترامپ و دیگران روز به روز بیشتر روشن می‌شود که سیاست‌های باج خواهانه آمریکا شاید درباره برخی‌ها در منطقه جواب داده است اما این سیاست‌ها در رابطه با ایران به بن بست رسیده است. زیرا ایرانی‌ها مثل آنهایی نیستند که چندین دهه به ذلت و خضوع در برابر آمریکا عادت کرده‌اند و دیکته آنها را پیاده می‌کنند.

نویسنده در بخش دیگری می‌نویسد: ترامپ باید در محاسباتش در رابطه با تهران تجدید نظر کند، تهران می‌داند چه مسائلی به نفع آن است و چه مسائلی به ضرر است ایران با رهبری، نیروهای مسلح و اراده ملت خود مستحکم ایستاده است و واشنگتن باید پیامدهای خود از توافق هسته‌ای و بی احترامی به کشورهای عضو برجام که با واکنش قاطع رهبران ایران مواجه شد را درک کند.به عقیده عدنان منصور رئیس جمهور، آمریکا به خوبی می‌داند که تحریم‌های تحمیلی علیه ایران طی چهل سال گذشته نتوانسته است اصول و مواضع ایران را تغییر دهد و تحریم‌های جدید نیز نمی‌توانند ایران را تسلیم خود کنند.انتهای پیام

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار سیاسی

سیاسی
با حضور جهانگیری؛
«خبرگزاری ایسنا» واحد صنعتی تولید مواد شوینده کارخانه پاک حیات کیمیا پارس که از سوی شرکت پاک حیات ترکیه در شهرستان ابهر احداث شده، با حضور معاون اول رییس جمهور افتتاح شد.
سیاسی
«خبرگزاری ایسنا» یک عضو کمیسیون ماده ۱۰ احزاب با اشاره به اقدامات احزاب و بخش‌های مختلف برای سازماندهی و ورود به انتخابات پیش رو بیان کرد: اکنون برای ارزیابی انتخابات پیش رو زود است و باید مقداری صبر کرد.
سیاسی
«خبرگزاری ایسنا» رییس‌جمهور گفت: در شرایطی که بدخواهان می‌خواهند بگویند توسعه ایران متوقف شده و مردم از آینده ناامید شده اند، ما شاهد حرکت‌های بزرگ در کشورمان هستیم.
سیاسی
«خبرگزاری ایسنا» اداره کل منابع انسانی سازمان تعزیرات حکومتی با صدور اطلاعیه‌ای شرایط ثبت نام پذیرفته شدگان این سازمان در ششمین آزمون متمرکز دستگاه‌های اجرایی را اعلام کرد.
سیاسی
با رأی نمایندگان مجلس
«خبرگزاری ایسنا» نمایندگان مجلس با لایحه عضویت ایران در برنامه اندازه‌شناسی آسیا- اقیانوسیه موافقت کردند.
سیاسی
جهت تامین نظر شورای نگهبان
«خبرگزاری ایسنا» نمایندگان مجلس طرح اصلاح بند ۵ ماده ۶ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ را برای تأمین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند.
سیاسی
یک عضو کمیسیون اجتماعی:
«خبرگزاری ایسنا» یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: برای مبارزه با کار کودکان یک بسته اجتماعی مبارزه با حاشیه نشینی، اقتصاد غیر رسمی و ساماندهی کودکان بی هویت داریم و این مبارزه باید کاملاً اصولی باشد.
سیاسی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی کلیات و جزییات لایحه عضویت ایران در برنامه اندازه شناسی ایران و اقیانوسیه به تصویب رسید. بر اساس ماده واحده این لایحه به دولت اجازه داده شد در برنامه «اندازه شناسی آسیا اقیانوسیه» به ...
سیاسی
«خبرگزاری ایسنا» سخنگوی سازمان ملل مواضع دبیرکل سازمان ملل را درباره اهمیت برجام و لزوم پابندی ایران و سایر اعضای آن به تعهدات مرتبط با این توافق بیان کرد.
سیاسی
با تصویب مجلس
«خبرگزاری ایسنا» نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای ضمن ممنوع کردن تردد وسایل نقلیه فرسوده موتوری در کلان شهرها، تکالیفی را برای تولیدکنندگان و واردکنندگان خودرو و موتورسیکلت جهت صدور گواهی اسقاط خودرو یا موتورسیکلت تعیین کردند.

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنی


زندگی سالم و موفق
نیازمندیهای پزشکی پیراپزشکی وزیبایی


تبدیل درب چوبی به درب آکوستیک
صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است