سیاسی 17:16 - 04 خرداد 1398
وزیر خارجه پیشین لبنان مطرح کرد
وزیر خارجه پیشین لبنان در یادداشتی با انتقاد از سیاست‌های برخی کشورهای منطقه نوشت: ترامپ به خوبی می‌داند که تحریم‌های تحمیلی علیه ایران طی چهل سال گذشته نتوانسته است اصول و مواضع ایران را تغییر دهد و تحریم‌های جدید نیز نمی‌توانند ایران را تسلیم خود کنند.

تحریم در ۴۰ سال گذشته نتوانسته اصول و مواضع ایران را تغییر دهد

به گزارش ایسنا، عدنان منصور وزیر خارجه پیشین لبنان در یادداشتی تحت عنوان"ثبات ایران و بن بست ترامپ" که روزنامه البناء آن را منتشر کرده است نوشت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گمان می‌کند شیوه و رفتار گستاخانه و غیر اخلاقی که از زمان رسیدن به قدرت در تعامل با حکام کشورهای منطقه به کار گرفته است را در مورد جمهوری اسلامی ایران نیز می‌تواند بکار گیرد؛ رفتارهایی که نتیجه آن عقد معاملات، فروش اسلحه و به دست آوردن اموال بوده است.

وی در بخش دیگری می‌نویسد: ترامپ هنوز رهبران ایران را نشناخته و آنها را امتحان نکرده است و همچنین تصمیم قاطع همه اقشار ملت ایران را نمی‌داند؛ ملتی که به هر قیمتی و حتی زیر فشار تحریم‌های شدید آمریکا نمی‌خواهند زیر سلطه و سرسپردگی باشد و به عزت و شرافت ملی خود پایبند هستند. رئیس جمهور آمریکا فکر می‌کند با اشاره تلویحی به عملیات نظامی، تهدید، ارسال ناو به خلیج (فارس) و همچنین تقویت حضور نیروهای نظامی آن در منطقه می‌تواند ایران را وادار به تسلیم شدن یا مذاکره مطابق شروط خود کند. آمریکا و دشمن صهیونیستی چشم دیدن کشوری بزرگ در منطقه و آزاده از هرگونه نفوذ، سرسپردگی و دیکته بیگانگان را ندارند؛ کشوری که در مسیر پیشرفت و شکوفایی قدم بر می‌دارد و از قدرت نظامی بازدارنده و برنامه صلح آمیز هسته‌ای برخوردار است و با سیاست‌های استعمار مقابله کرده و از مسائل عادلانه ملت‌ها و بخصوص مساله فلسطین و مقاومت لبنان حمایت می‌کند.

این مقام پیشین لبنانی می‌نویسد: پس از وضع تحریم‌ها، تهدیدها و وعده و عیدهای آمریکا، ایران پاسخ محکمی داد و گفت که به روشی که واشنگتن می‌خواهد وارد مذاکره نخواهیم شد و اگر رئیس جمهور آمریکا بخواهد منطقه را وارد یک درگیری نظامی کند تهران آماده پاسخ است و پیامدهای آن برعهده واشنگتن خواهد بود. آمریکا می‌خواهد که ایران یک کشور ضعیف و بی قدرت باشد و برنامه صلح آمیز هسته‌ای را نیز از آن بگیرد؛ برنامه‌ای که پیشرفت علمی برای ایران محقق می‌کند و از آن در زمینه‌های صنعتی، پزشکی، کشاورزی و پژوهشی استفاده می‌شود. آمریکا همچنین می‌خواهد که ایران موشک‌های بالستیک نداشته باشد؛ موشک‌هایی که ابزاری دفاعی و امنیتی برای حفاظت از خاک این کشور در مقابل تجاوزها است.

عدنان منصور در ادامه می‌نویسد: واشنگتن به این اندازه اکتفا نمی‌کند بلکه می‌خواهد ایران در رابطه با اتفاقات منطقه دست بسته باشد و سکوت اختیار کند و به دشمنی‌اش با اسرائیل پایان دهد حتی اگر در تضاد با اصول و مبادی و امنیت ملی آن باشد. این در حالی است که اسرائیل یک زرادخانه هسته‌ای و موشکی پیشرفته دارد که تهدیدی دائمی برای حاکمیت و امنیت و ثبات منطقه به شمار می‌رود. آمریکا همچنین می‌خواهد ایران را از غرب آسیا جدا کند و هر گونه همکاری و هماهنگی با کشورهای همسایه نداشته با شد تا زمینه برای واشنگتن و مزدورانش خالی شود و در آنجا بتوانند هر کاری دلشان می‌خواهد انجام بدهند.وزیر خارجه پیشین لبنان با اشاره به اینکه مواضع ایران در رابطه با مذاکرات، برنامه موشکی و امور دیگر روشن و واضح است افزود: برای ترامپ و دیگران روز به روز بیشتر روشن می‌شود که سیاست‌های باج خواهانه آمریکا شاید درباره برخی‌ها در منطقه جواب داده است اما این سیاست‌ها در رابطه با ایران به بن بست رسیده است. زیرا ایرانی‌ها مثل آنهایی نیستند که چندین دهه به ذلت و خضوع در برابر آمریکا عادت کرده‌اند و دیکته آنها را پیاده می‌کنند.

نویسنده در بخش دیگری می‌نویسد: ترامپ باید در محاسباتش در رابطه با تهران تجدید نظر کند، تهران می‌داند چه مسائلی به نفع آن است و چه مسائلی به ضرر است ایران با رهبری، نیروهای مسلح و اراده ملت خود مستحکم ایستاده است و واشنگتن باید پیامدهای خود از توافق هسته‌ای و بی احترامی به کشورهای عضو برجام که با واکنش قاطع رهبران ایران مواجه شد را درک کند.به عقیده عدنان منصور رئیس جمهور، آمریکا به خوبی می‌داند که تحریم‌های تحمیلی علیه ایران طی چهل سال گذشته نتوانسته است اصول و مواضع ایران را تغییر دهد و تحریم‌های جدید نیز نمی‌توانند ایران را تسلیم خود کنند.انتهای پیام

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار سیاسی

سیاسی
«خبرگزاری ایسنا» سخنگوی شورای نگهبان گفت: اعضای هیات‌های اجرایی باید در بررسی سوابق و صلاحیت داوطلبان، دقت کافی داشته باشند، مبادا حق مردم و داوطلبان تضییع شود.
سیاسی
«خبرگزاری ایسنا» رئیس شورای راهبردی روابط خارجی اظهار داشت: مردم کشورهای آسیایی باید فلسفه سیاسی امروز خود را بر اساس ارزش‌های تمدنی و فرهنگی خود تدوین کنند.
سیاسی
«خبرگزاری مهر» سردار محمدرضا گودرزی رئیس سازمان بازنشستگان نیروهای مسلح در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به طرح این سازمان برای کمک به خانه دار کردن بازنشستگان نیروهای مسلح، گفت: بازنشستگان نیروهای مسلح که پیش از ۱۳۷۶ بازنشسته شده اند و دارای مسکن نیستند و مسکن نیز...
سیاسی
معاون قضایی دادستانی کل کشور تاکید کرد
«خبرگزاری ایسنا» معاون قضایی دادستانی کل کشور در بازدید از مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان موضوع ماده ۱۶ تبریز بر ضرورت وجود اعتبار پایدار برای مرکز و بهره گیری از ظرفیت خیرین در این امر خداپسندانه تأکید کرد.
سیاسی
معاون سازمان زندان‌ها:
«خبرگزاری ایسنا» معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان‌ها در مراسم افتتاح کارگاه‌های جدید ندامتگاه شهرری گفت: تمام فعالیت‌ها و اقدامات اخیر که ویژه مددجویان زن استان تهران انجام شده، بسیار امیدوارکننده است و اصولاً تغییر، تحولات و ارتقای کارآمدی لازمه مدی...
سیاسی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه های نماز جمعه این هفته ورامین طی سخنانی ضمن دعوت خود و دیگر نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت: در خصوص مسائل داخلی و موارد مربوط به فتنه اخیر نکاتی را باید متذکر شویم اول اینکه باید از مردم ...
سیاسی
«خبرگزاری ایسنا» یک فعال سیاسی اصلاح طلب اظهار کرد: اصلاحات هم هنوز معتقد است که انتخابات موثر ترین، مستقیم ترین، کم هزینه‌تزین و مطمئن‌ترین راه برای حاکمیت مردم بر سرنوشت خودشان است اما با این وجود، شرکت در انتخابات و معرفی نامزد در انتخابات به هر قیمت، نه...
سیاسی
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص):
«خبرگزاری ایسنا» فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) گفت: ما نباید درمان اقتصاد کشور را در غرب جست‌وجو کنیم طبیب حاضر و نسخه شفابخش در درون کشور است.
سیاسی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران اظهار کرد: برخی مسئولان می‌گویند به فلانی وقت ملاقات نمی‌دهم، جواب تلفن را نمی‌دهم، آن نامه را نمی‌خوانم، آیا خودتان را گم کرده‌اید؟ خیال کردید چون مسئولیتی دارید کسی هس...

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنی

زندگی سالم و موفق

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است