اجتماعی 12:47 - 28 دی 1396
نماینده مردم فارس در شورای عالی استان‌ها تاکید کرد
نماینده مردم فارس در شورای عالی استان‌ها با تاکید بر لزوم تصویب طرح مدیریت یکپارچه شهری و تاثیر آن در ادامه امور محلی گفت: تصویب این طرح باید در دستور کار اعضای شورای عالی استان‌ها قرار بگیرد.

تصویب طرح مدیریت یکپارچه شهری در اولویت کاری شورای عالی استان‌ها قرار گیرد

به گزارش ایسنا، در دومین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها عبدالرزاق موسوی در نطق پیش از دستور خود گفت: یکی از ماموریت‌های شورای عالی استان‌ها و شاید به نوعی مهمترین وظیفه این شورا به استناد اصل 102 قانون اساسی تلاش برای تحقق عدالت اجتماعی و جلوگیری از تبعیض و نابرابری در سطح کشور است.

وی افزود: متاسفانه امروز پدیده‌های شومی همچون فساد، فقر و تبعیض تمام ارزش‌های بنیادین اخلاقی و اعتقادی جامعه را که محصول خون هزاران شهید ایثارگر است نشانه رفته است، لذا شوراها در پنجمین دوره خود وظیفه دارند در جهت جلوگیری از تبعیض و رفع آن از سطح کشور که ارتباط معناداری با فقر و فساد دارد به وظایف خود با تمام قدرت عمل کنند.

وی ادامه داد: تمام اعضای شورا فارغ از اینکه نماینده کدام شهر و استان هستند دارای حقوق برابرند و این اصل برابری و تساوی اقتصادی است که حقوق و تکالیف آنها در تمام تصمیم گیری‌ها و اقدامات را تبیین می‌کند.

موسوی با اشاره به اینکه دبیرخانه شورای عالی استان‌ها نقش مهمی در کارآمدی این شورا دارد تاکید کرد: دبیرخانه شورا باید از انسجام، هماهنگی و نشاط و پویایی لازم برخوردار باشد و تمامی اعضاء به عنوان مجموعه‌ای واحد در فراهم کردن شرایط انجام وظایف و تسهیل امور اداری و خدمات دهی شورای عالی تلاش کنند.

وی تاکید کرد:‌ اولویت مهم شورای عالی استان‌ها در این دوره باید تصویب طرح مدیریت یکپارچه شهری باشد تا در راستای تصویب این طرح درآمدهای پایدار برای تامین مالی قانونمند و همیشگی برای شهرها، روستاها و تصویب مکانیزم اعمال نظارت شورای عالی بر برنامه‌های عمرانی و رفاهی استانی و تحقق عدالت اجتماعی باشد.

نماینده مردم استان فارس در شورای عالی استان‌ها تاکید کرد: برای همین منظور باید کمیسیون‌های تخصصی در شورا در اولین گام و با بررسی لوایح مذکور نظارت اصلاحی تهیه و به دولت و مجلس ارائه شود. این در حالیست که آئین نامه نحوه اعمال نظارت بر برنامه‌های عمرانی و رفاهی موضوع قانون تهیه و به تصویب مراجع قانونی رسیده است.

انتهای پیام

 

پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار اجتماعی

اجتماعی
«همشهری آنلاین» انتخاب رشته داوطلبان دانشگاه آزاد شرکت‌کننده در آزمون سراسری آغاز شده و تا پایان روز سه‌شنبه ۳۰ مرداد ماه ادامه خواهد داشت.
اجتماعی
بسته اخبار اجتماعی در روز سه‌شنبه
«خبرگزاری ایسنا» "احضار ۸۵۰ نفر در رابطه با پرونده‌های کلان اقتصادی، گرما کشور را رها نمی کند، هیچ پاسگاه محیط‌بانی در سطح استان تهران تخلیه نشده است، پاسخ وزیر آموزش و پرورش به پویش «فرزندت ـ کجاست؟»، عمر «ازدواج‌ سفید» در ایران و آمارهایی درباره این شیوه ...
اجتماعی
بسته اخبار اجتماعی در روز سه‌شنبه
«خبرگزاری ایسنا» "احضار ۸۵۰ نفر در رابطه با پرونده‌های کلان اقتصادی، گرما کشور را رها نمی کند، هیچ پاسگاه محیط‌بانی در سطح استان تهران تخلیه نشده است، مشکلات ارزی برای تهیه مواد اولیه تولید لوازم التحریر، عمر «ازدواج‌ سفید» در ایران و آمارهایی درباره این شی...
اجتماعی
حق‌شناس عنوان کرد
«خبرگزاری ایسنا» رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر بر حمایت جدی از سمن‌های فرهنگی تأکید کرد.
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» تاکنون مرگ ۲۲ تن و مصدومیت هشت تن دیگر در حادثه فرو ریختن بخشی از یک پل بزرگ در شهر شمالی "جنووا"ی ایتالیا تایید شده است.
اجتماعی
رسولی:
«خبرگزاری ایسنا» خزانه‌دار و عضو شورای شهر تهران گفت: روابط سببی و نسبی و مناسبات لهجه‌ای شاخص تعیین‌کننده برای جذب نیرو نیست، ما به مردم قول دادیم و باید به‌گونه‌ای عمل کنیم تا شاهد تحول نیروی انسانی در شهرداری تهران باشیم.
اجتماعی
«همشهری آنلاین» رییس شورای شهر تهران با بیان این که کشورهای دنیا دریافتند که دولت و شهرداری نمی‌توانند با عمل مستقیم با آسیب‌های اجتماعی مبارزه کنند یادآور شد: راه حل جدی در این زمینه استفاده از سازمان‌های مردم نهاد است.
اجتماعی
«همشهری آنلاین» رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران خبر داد: اطلاعات درآمدی پزشکان از طریق سامانه‌های اطلاعاتی نظام مالیاتی از جمله حساب‌های بانکی آنان در اختیار سازمان امور مالیاتی کشور قرار دارد.
اجتماعی
به کدام موسسات خیریه می‌توان اعتماد کرد؟
«خبرگزاری ایسنا» مدیر کل توسعه موسسات و مراکز غیردولتی سازمان بهزیستی گفت: موسسات خیریه معتبر، وارد خیابان نمی‌شوند و جلوی کسی را نمی‌گیرند. 
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور از ریزش تونل درون تپه خاکی در کاشمر خبر داد.

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است