اجتماعی 07:00 - 21 تیر 1398
دبیر ستاد هیأت اجرایی پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ها در مورد آخرین جزئیات برگزاری انتخابات شورایاری توضیحاتی ارائه کرد.

بررسی صلاحیت کاندیداهای شورایاری‌ها تا ۲۵ تیر

سید حمید تحایی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص آخرین وضعیت برگزاری انتخابات شورایاری‌ها با بیان اینکه استارت کار پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ها زده شده است، گفت: در چهار دوره گذشته شورایاری‌ها تجربیات خوبی کسب شد و حالا با تغییراتی که شورای شهر در اساسنامه و آئین‌نامه اجرایی شورایاری‌ها ایجاد کرده است، پنجمین دوره این انتخابات انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه شهرداری تهران، از سوی شورای شهر به عنوان مجری انتخابات تعیین شده و امور نظارتی را نیز شورای شهر بر عهده دارد، افزود: در مهلت قانونی ثبت نام، ۱۲ هزار و ۳۰۰ نفر ثبت نام کرده‌اند.

دبیر ستاد هیأت اجرایی پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ها با بیان اینکه در ۲۲ منطقه، ۲۲ هیأت اجرایی تشکیل شده است که برآیند بررسی پرونده‌های اولیه کاندیدا را بر عهده دارند، گفت: هم زمان و به موازات آغاز به کار بررسی صلاحیت در هیأت‌های اجرایی مناطق، هیأت‌های نظارت بر شورا نیز کار خود را آغاز کرده‌اند و به نظر می‌رسد ۲۵ تیر ماه جاری بررسی صلاحیت‌ها به اتمام برسد.

تحایی با بیان اینکه به افرادی که تأیید صلاحیت شده و یا افرادی که عدم احراز صلاحیت شده‌اند اطلاع رسانی خواهد شد، خاطر نشان کرد: افرادی که صلاحیت آنها احراز نشده ۴۸ ساعت فرصت دارند که اعتراض خود را به هیأت‌های نظارت مناطق یا مرکزی ارائه دهند و هیأت‌ها نیز دو روز فرصت دارند تا پرونده این افراد را مجدداً بررسی کنند.

وی با بیان این که در ۲۸ تیر ماه کلیه کاندیداهایی که مورد تأیید قرار گرفتند، می‌توانند تبلیغات خود را به مدت یک هفته آغاز کنند، گفت: تا دوم مرداد ماه تبلیغات کاندیداها ادامه دارد اما روز پنجشنبه سوم مرداد سکوت تبلیغاتی خواهیم داشت و روز جمعه ۴ مرداد ماه با حضور اهالی محلات شاهد برگزاری انتخابات شورایاری‌ها در ۳۵۲ محله خواهیم بود.

دبیر ستاد هیأت اجرایی پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ها با بیان اینکه مردم ۹ نفر را به عنوان عضو اصلی و چهار نفر را به عنوان عضو علی البدل انتخاب خواهند کرد گفت: در این دوره انتخابات شورایاری‌ها کاملاً الکترونیک خواهد بود و برای اولین بار است که در یک کلانشهر انتخابات الکترونیک برگزار می‌شود. به گونه‌ای که افرادی که داخل شعبه می‌شوند کد ملی خود را در دستگاه احراز هویت ثبت کرده و این دستگاه به سامانه آنلاین ثبت احوال متصل است و پس از تأیید مشخصات رأی دهنده، تعرفه به او داده می‌شود.

تحایی با بیان اینکه همه کاندیداها یک کد سه رقمی خواهند داشت اظهار کرد: افرادی که می‌خواهند رأی بدهند اگر کد کاندیدای مورد نظرشان را در سامانه ثبت کنند اسم و عکس کاندیدا برای آنها نمایش داده می‌شود و پس از ثبت می‌توانند به او رأی دهند.

وی با بیان اینکه ۳۵۲ حوزه انتخابیه در سطح محلات خواهیم داشت، گفت: همان مکان‌هایی که در دوره‌های قبل مردم به آنها مراجعه کرده و رأی می‌دادند مجدداً برای انتخابات آتی انتخاب می‌شوند که برخی مساجد و مدارس اعلام آمادگی کرده‌اند.

دبیر ستاد هیأت اجرایی پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ها با بیان اینکه شاهد حضور جوانان در این دوره هستیم تاکید کرد: ۵۴ درصد افراد ثبت نام کننده بین ۲۲ تا ۴۰ سال هستند.

تحایی با بیان اینکه ۲۴.۷ درصد زنان هستند گفت: روز جمعه ۴ مرداد ماه در ساعت ۸ صبح پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ها آغاز می‌شود و به مدت هشت ساعت ادامه خواهد داشت اما دقت داشته باشید که در آئین‌نامه اجرایی پیش بینی شده که می‌توان برای دو بار و در هر بار دو ساعت مدت انتخابات را تمدید کرد.

انتهای پیام

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار اجتماعی

اجتماعی
«خبرگزاری مهر» محمد علی کرونی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه علی رغم مصوبه شورا هنوز اسامی خبرنگاران و رسانه های دریافت کننده طرح ترافیک منتشر نشده است گفت: متاسفانه شاهد تخطی مکرر معاونت حمل و نقل از مصوبات شورا هستیم. اینکه چرا تا این حد در مقابل ان...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، سید آرش حسینی میلانی نایب رییس ستاد هماهنگی شورایاری ها با حضور در جمع اصحاب رسانه از نحوه برگزاری انتخابات و نیز تبلیغات پنجمین دوره شورایاری ها سخن گفت. میلانی در ابتدای سخنان خود به تشریح آمار و ارقام ثبت نام کنندگان پرداخ...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، اولین جشنواره فرشتگان اوتیسم با حضور مجید فراهانی؛ عضو شورای شهر تهران و سمیه حاجوی؛ شهردار منطقه ۷ در فرهنگسرا اندیشه برگزار شد. در این جشنواره مجید فراهانی با تاکید بر لزوم بهسازی تهران برای قشرهای مختلف، ایجاد امکانات مناسب ش...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزری مهر، سعید جعفری گفت: بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تاکنون ۳۰۰ طرح اشتغال‌زایی در شرق مازندران ایجاد کرده، هم‌چنین ۵۹۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور را با اعتباری بالغ بر ۴۵۰ میلیارد ریال در شهرستان‌های نکا، گلوگاه و بهشه...
اجتماعی
در گزیده اخبار اجتماعی ایسنا بخوانید:
«خبرگزاری ایسنا» ۴۰ درصد عطاری‌ها غیرمجازند، استان‌های رکورددار سالک/ علت ابتلا به این بیماری، ۶۰ درصد شاغلان کشور بیمه تامین اجتماعی‌اند، علل شیطنت کودکان؛ از ژنتیک تا تربیت خانوادگی، ارائه الکترونیکی «کارنامه» به دانش‌آموزان از مهرماه، اصلاح شعاع سبز تهرا...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام کرد: ساعت ۱۷ و ۲ دقیقه عصر امروز یک مورد حادثه تخریب یک منزل مسکونی در محدوده غرب تهران شهرک دانش خیابان شورا به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی شهرداری تهران اعلام شد. ملکی افزود: ...
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» رئیس اورژانس اجتماعی کشور گفت: به دنبال عقد تفاهم‌نامه با اورژانس پزشکی و ایجاد سامانه هستیم که طی آن افرادی که با 115 تماس بگیرند در صورت داشتن مشکل و آسیب اجتماعی به اورژانس اجتماعی متصل شوند.
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» شهاب منتظری به عنوان مدیر کل دفتر حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست انتخاب شد.
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» شهردار تهران گفت: خدمات شهر هوشمند کم هزینه‌ترین و در دسترس‌ترین نوع خدمات است و امیدوارم حرکتی که با پروژه «تهران هوشمند» آغاز شده در همه زمینه‌ها بتواند موثر واقع شود. به باور من، همین موضوع تفاوت جدی با دوره‌های قبل مدیریت شهری است.
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» دبیر ستاد هیئت اجرایی پنجمین دوره انتخابات انجمن شورایاری‌ها با تشریح نحوه رای‌دهی الکترونیکی شهروندان در انتخابات روز جمعه شورایاری‌ها گفت:‌این انتخابات در 352 محله شهر تهران به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد.

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنی

زندگی سالم و موفق


نیازمندیهای پزشکی پیراپزشکی وزیباییتبدیل درب چوبی به درب آکوستیک
صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است