استانی 15:15 - 28 شهریور 1396
درخواست استاندار همدان از رئیس سازمان میراث فرهنگی:
استاندار همدان از رئیس سازمان میراث فرهنگی درخواست کرد کاری کند تا همدان مقصد گردشگری شود.

کاری کنید تا همدان مقصد گردشگری شود

به گزارش ایسنا، محمدناصر نیک‌بخت سه‌شنبه 28 شهریور در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان همدان در مجموعه دهکدعه تفریحی توریستی گنجنامه با حضور معاون رئیس جمهور اظهار کرد: مشکل اساسی ما مسائل اقتصادی و توسعه‌ای است به طوریکه زمان ورودم به استان تنها 18 واحد تولیدی بالای 50 درصد ظرفیت کار می‌کردند و از این وضعیت وحشت کردیم اما با حمایت بانک‌ها توانستیم واحدهای تعطیل شده را به کار برگردانیم.

وی افزود: واحدهایی را به کار برگرداندیم که برای بسیاری قابل باور نبود به طوریکه ما با اقتصاد مقاومتی و رونق تولید و تصمیم تولید تدبیر و امید برای نجات اقتصاد، توانستیم این واحدها را احیا کرده و وارد چرخه کنیم.

وی  با بیان اینکه راهکار توسعه استان و حل مشکلات کشور را باید در اقتصاد مقاومتی جستجو کنیم، یادآور شد: واگذاری پروژه‌های نیمه‌تمام استان به بخش خصوصی را به خوبی انجام دادیم و حدود ۳۷۰ طرح را واگذار کردیم و به همین میزان آماده واگذاری داریم.

نیک‌بخت با اشاره به سرمایه‌گذاری 8600 میلیارد تومانی بخش خصوصی در استان عنوان کرد: باید از بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری استقبال کنیم به طوریکه تا دروازه شهر به استقبالشان می‌رویم و پیشانی آنها را هم می‌بوسیم.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی به جایی می‌رود که احساس امنیت کند، تصریح کرد: اگر از اول انقلاب دولت‌ها مانند این دولت با نداری کار می‌کردند وضعیت غیر از این بود به طوریکه دولت با این وضعیت طرح تحول نظام سلامت را اجرا کرد پس باید همه کاری کنیم که بخش خصوصی پشیمان نشود.

استاندار همدان ادامه داد: در سفر رئیس جمهور 850 میلیارد تومان به استان تخصیص داده شد که با توجه ویژه دکتر روحانی به 1100 میلیارد تومان افزایش یافت به طوریکه تنها 350 میلیارد تومان را به منظور افتتاح پروژه راه‌آهن اختصاص داد ومردم به آرزوی دیرینه خود رسیدند.

وی در بخش دیگری تصریح کرد: در سال ۹۵، ۱۶۰۰ کارگاه جدید در همدان ایجاد شد که نتیجه ایجاد این کارگاه‌ها همان ایجاد اشتغال‌های جدید با میانگین ۹۰۰ نفر در ماه است.

وی با بیان اینکه از فرمانداران ملایر و تویسرکان و سازمان میراث فرهنگی و دستاندرکاران برای برگزاری جشنواره‌های مبل و منبت قدردانی می‌کنم؛ افزود: ما باید چرخه این صنعت را در این دو شهرستان ایجاد و صنعت مبل منبت ملایر را به دنیا معرفی کرده و کاری کنیم تا برند جهانی داشته باشند.

استاندار همدان با بیان اینکه در استان مسائل را آنقدر پیگیری می‌کنیم که روزنامه‌ای به اشتباه نوشته بود مدیر بانکی نتوانست کار کند و با فشار استانداری برکنار شد، عنوان کرد: این مدیر پیش بنده آمد و عذرخواهی کرد که آن دو طرح را شما آنقدر پیگیری کردید که فکر کردیم شراکت دارید در حالی که چنین نبود.

وی ادامه داد: در تمام ایران یک مورد هم سرمایه‌گذاری ندارم البته پیشانی سرمایه‌گذاران را که شغل ایجاد می‌کنند و تولید را رونق می‌بخشند را می‌بوسم.

نیک‌بخت در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: پولی که به کشاورزان استان در سال گذشته پرداخت شده، ۶۵۰۰ میلیارد تومان بوده است که البته ایراد دارم و گفته‌ام تعاونی تشکیل دهند و درصدی از این پول در آنجا پس‌انداز شود.

وی با بیان اینکه مصرف انرژی ما با ۸۰ میلیون جمعیت نسبت به چین با جمعیت میلیاردی دو برابر است، افزود: همه اینها را باید وارد شویم تا اقتصاد مقاومتی به خوبی پیاده شود.

استاندار همدان ادامه داد: تفاهم‌نامه‌ای با وزارت صنعت و سازمان برنامه امضا کردیم که به استان اعتبار ۴ درصدی بدهند و تولید البسه در روستاها برای صادرات داشته باشیم.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه باید به لالجین برسیم تا تنها اسم آن جهانی نباشد، افزود:  زمانی فرماندار با تولید و اشتغال کار نداشت اما امروز همه متوجه شدند که مشکلات ما با رفع مشکل اشتغال حل می‌شود بنابراین در این زمینه ورود کرده‌اند.

نیک‌بخت در بخش دیگری از سخنانش گفت: امروزه پساب فاضلاب همدان به نیروگاه منتقل شد تا چاه‌های آب نیروگاه که باعث ایجاد فروچاله‌ها شده بود، از مدار خارج شوند و ظرفیت نیروگاه به ۱۰۰ درصد برسد.

وی تأکید کرد: اتاق بازرگانی ایران و مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کرده نرخ کسب و کار استان با ۱۳ رتبه کاهش به رتبه ۱۱ رسیده و نرخ بیکاری استان نیز تک رقمی است.

استاندار همدان از معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی درخواست کرد کاری کند تا همدان مقصد گردشگری شود چرا که داشته‌ها و شرایط همدان را با هیچ کجا نمی‌شود مقایسه کرد.

وی ادامه داد: همدان از قبل از اسلام آثار تاریخی دارد اما از مسئولان قبل از شما گلایه دارم که همدان با این همه آثار یک اثر ثبت جهانی ندارد پس از شما تقاضا و انتظار کمک دارم.

وی با بیان اینکه همدان حدود ۲۴ هزار اثر موزه‌ای دارد، اضافه کرد: با توجه به اینکه موزه برای همدان اثربخش است، احداث آن نیازمند اعتبار آن ملی است که یک سوم اعتبار آن را استان و دو سوم را سازمان تأمین کند تا در استان موزه داشته باشیم.

استاندار همدان یادآور شد: رئیس سازمان میراث فرهنگی با کار اجرایی، فرهنگی، سرمایه‌گذاری و توریسم بیگانه نیست و سوابق موفق و درخشانی دارد و انتظار ما از معین استان در قرارگاه اقتصاد مقاومتی زیاد است به همین علت باید از وی بخواهیم تا مشکلات استان را در زمینه اقتصاد مقاومتی، پیگیری و رفع کند.انتهای پیام
 

پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار استانی

استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، عباس ملازینلی در نشستی خبری با اشاره به اینکه امسال ایام سرور آل محمد (ص) مصادف با ۳۱ مرداد تا هشتم شهریورماه شده است، اظهار داشت: به همین مناسبت از روز عید قربان تا روز عید سعید غدیرخم، برنامه‌های ویژه‌ای توسط سازمان فرهنگی، اج...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ علی پاکدل اظهار کرد: از این تعداد ۲۸ نفر در بیمارستان ها بستری و تعداد ۴۶ نفر نیز از بیمارستان مرخص شدند. وی بیان کرد: علت این مسمومیت هنوز مشخص نشده و در دست بررسی است. ...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، صارم رضایی شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: عصر امروز به دلیل تصادف دو دستگاه تریلر و یک پژو آردی متأسفانه دو نفر در دم کشته شدند و سه تن دیگر مصدوم شدند. وی افزود: این حادثه در کیلومتر ۱۰محور ازنا به اراک اتفاق افتاد ...
استانی
«خبرگزاری مهر» نوربخش داداشی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: سامانه بارشی که از چند ساعت قبل (یکشنبه ۲۸ مرداد) فعالیت خود را در گلستان آغاز کرده سبب آبگرفتگی برخی از معابر شده است. داداشی ادامه داد: بارش ها به صورت نقطه ای بوده و بیشترین بارش در شرق و شمال شرق ...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان بوشهر، حجت الاسلام حجت الاسلام محمدرضا اسماعیل پور با بیان اینکه روز عرفه یکی از روزهای سفارش شده خدا است و در این روز انسان با دعا و نیایش علاوه بر طلب عفو از خداوند متعال ا...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، سعید کشمیری عصر یکشنبه در آئین تودیع و معارفه رئیس شبکه بهداشت دیلم ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت پنجمین اختر تابناک امامت و ولایت امام محمد باقر (ع) بیان کرد: هفته دولت در پیش است، ما در این هفته رسالت مهمی که معرفی خدمات دولت ...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، عبدالامیر قاسمی عصر یکشنبه در آئین معارفه رئیس شبکه بهداشت دیلم اظهار داشت: سلامتی و امنیت بالاترین موهبت الهی است و زحمات کارکنان مجموعه بهداشت و درمان در امر خدمات رسانی برای سلامتی مردم نیز مطلوب و شایسته تقدیر است. فرماندا...
استانی
«خبرگزاری مهر» احمد بهروزیان‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به در پیش بودن هفته دولت، اظهار داشت: اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر در هفته دولت سال جاری ۱۱ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۴۵ میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید. وی افزود: از جمله پروژه‌های ه...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد باقری یکشنبه شب در نشست خبری در جم اظهار داشت: اصحاب رسانه شهرستان از دانش بالای رسانه ای برخوردارند. بخشی از موفقیت‌های بیمارستان مدیون نقدهای اهالی رسانه است و از راهکارهای سازنده این قشر دلسوز و زحمتکش استقبال می کنیم. ...
استانی
«خبرگزاری مهر» ­خبرگزاری مهر- گروه استان ها، حجت الله اصغری* : چند روزی است که موضوع بگیر و ببند، عزل و برکناری ۳ عضو اصلی اتاق اصناف شهریار در خروجی رسانه های مجازی قرار گرفته و شهروندان و به خصوص جامعه کثیر صنفی از کانال های مختلف رسانه ای پی گیر اصل موضوع و چرای...

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است