اجتماعی 18:36 - 29 تیر 1397
مردی که متهم است در جریان جنایتی از پیش طراحی شده دوستش را مقابل یکی از بیمارستان‌های غرب تهران با شلیک گلوله به قتل رسانده، با وجود اعترافات اولیه به این جنایت در دادگاه اتهامش را انکار کرد.

به گزارش همشهری، شامگاه 22آذرماه سال95 رهگذرانی که از خیابان بخشایش سعادت‌آباد عبور می‌کردند با صدای شلیک گلوله به وحشت افتادند. در آن سوی خیابان مردی غرق در خون کنار یک خودروی رانا افتاده بود. مرد مجروح چند قدیمی بیشتر با یکی از بیمارستان‌ها فاصله نداشت و رهگذران او را به اورژانس بیمارستان منتقل کردند، اما خونریزی وی به حدی بود که دقایقی بعد جانش را از دست داد.

با آغاز تحقیقات معلوم شد مقتول مردی 34ساله است و در یک دارالترجمه کار می‌کرد و قصد رفتن به خانه‌اش در شهرک غرب را داشت. در محل وقوع جنایت چند دوربین مداربسته نصب بود که بررسی تصاویر ضبط شده اطلاعات بیشتری را در اختیار کارآگاهان پلیس قرار داد. این تصاویر نشان می‌داد که قربانی پس از توقف کنار خیابان، از ماشین پیاده شده و در حال پنچرگیری لاستیک بود که ناگهان خودروی پرایدی در یک قدمی او توقف کرد.

به جز راننده که صورتش را پوشانده بود، مردی دیگر در صندلی جلو نشسته بود که از ماشین پیاده شد. او که نقاب به چهره داشت، اسلحه کمری را به سمت مرد جوان نشانه گرفت و 2گلوله شلیک کرد. پس از آن سوار ماشین شد و هر دو گریختند.

  • اولین سرنخ

مردان نقابدار هیچ ردی از خود به‌جا نگذاشته بودند و معلوم نبود این جنایت با چه انگیزه‌ای اتفاق افتاده است. با این حال تحقیقات در این‌باره ادامه یافت تا اینکه مأموران به نخستین سرنخ‌ها دست یافتند. بررسی‌ها نشان می‌داد مقتول از مدتی قبل به‌دلیل اختلاف با همسرش از او جدا شده بود اما بعد از مدتی دوباره زندگی مشترک‌شان را از سر گرفته و صاحب فرزندی شده بودند. در همین مرحله از تحقیقات بود که فاش شد همسر مقتول در مدت جدایی از شوهرش با یکی از دوستان او به نام بابک رابطه مخفیانه داشته، اما بعد از برطرف شدن اختلافات با شوهرش به این رابطه پنهانی پایان داده است.

این اطلاعات، فرضیه دست داشتن دوست مقتول در قتل او را تقویت می‌کرد. این احتمال وقتی بیشتر شد که مأموران با بررسی تلفن همراه این مظنون پی بردند وی زمان وقوع جنایت در نزدیکی محل قتل حضور داشته است. در این شرایط وی دستگیر شد، اما او ادعا می‌کرد در این قتل نقشی ندارد، ولی وقتی همدستش نیز به دام افتاد مجبور شد قتل را گردن بگیرد.

  • اعتراف به قتل

متهم به قتل در دور تازه تحقیقات گفت: من و مقتول از 8 سال قبل با یکدیگر دوست شدیم و رفت‌وآمد خانوادگی داشتیم. مدتی قبل فهمیدم که او از همسرش جدا شده است و در این بین من که به همسر سابق او علاقه داشتم با او تماس گرفتم و چند مرتبه یکدیگر را دیدیم.

رابطه مخفیانه ما ادامه داشت تا اینکه او دوباره به زندگی با شوهرش برگشت. وی ادامه داد: او می‌گفت شوهرش مرد بداخلاقی است و مدام با او دعوا می‌کند. من هم نقشه قتلش را کشیدم و روز حادثه با یکی از دوستانم دنبال او رفتیم. ابتدا با تیغ لاستیک ماشینش را پنچر کردم و وقتی او در سعادت‌آباد برای پنچرگیری پیاده شد 2گلوله به سرش شلیک و فرار کردم. به‌دنبال اعترافات متهم، همدستش نیز دستگیر شد و در ادامه پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

  • در دادگاه

در جلسه محاکمه که دیروز در شعبه یازدهم به ریاست قاضی مجید متین راسخ برگزار شد، بعد از آنکه اولیای دم خواستار قصاص قاتل شدند، متهم به دفاع از خودش پرداخت و گفت: هرچه که قبلا گفته‌ام دروغ است. همه اعترافات من تحت فشار بوده و من قاتل نیستم. او ادامه داد: زمانی که این قتل اتفاق افتاد من در میدان صادقیه در حال خرید بودم و اصلا نمی‌توانستم در این جنایت دست داشته باشم، اما هیچ مدرکی برای ثابت کردن حرف‌هایم ندارم.

در ادامه همدست او که اتهامش معاونت در قتل است در جایگاه قرار گرفت و گفت: وقتی دوستم سوار ماشین من شد نمی‌دانستم می‌خواهد چه کار کند. ما به محل حادثه رفتیم و او 2گلوله شلیک کرد و با هم فرار کردیم. من از ترسم حرفی نزدم اما هیچ معاونتی در این قتل ندارم و بی‌گناهم.

در این لحظه رئیس دادگاه از همسر مقتول خواست در جایگاه قرار بگیرد و درباره ارتباطش با متهم توضیح دهد. این زن گفت: وقتی از همسرم جدا شدم متهم به من پیشنهاد دوستی داد و چند مرتبه با هم بیرون رفتیم اما بعد از اینکه با شوهرم آشتی کردم دیگر با متهم رابطه‌ای نداشتم. او هم تماسش را قطع کرد اما بعد از مرگ شوهرم من را دید و تسلیت گفت.

براساس این گزارش قرار است قضات دادگاه به‌زودی در‌این‌باره تصمیم‌گیری کنند.

 

پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار اجتماعی

اجتماعی
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا عنوان کرد
«خبرگزاری ایسنا» رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی کشور گفت: مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر و سوداگران مرگ با جدیت ادامه می‌یابد.
اجتماعی
«همشهری آنلاین» مرکز آمار اتحادیه اروپا اعلام کرد: زمان مورد انتظار برای کار کردن شهروندان اروپایی ۳۶ سال است.
اجتماعی
«همشهری آنلاین» رییس اداره گذرنامه و روادید وزارت امور خارجه در واکنش به رتبه‌بندی‌های مختلف در زمینه اعتبار پاسپورت کشورها به مواردی که در تعیین اعتبار پاسپورت ایرانی دخیل هستند اشاره کرد.
اجتماعی
مدیر کل امور اداری سازمان تامین اجتماعی:
«خبرگزاری ایسنا» مدیر کل امور اداری سازمان تامین اجتماعی ضمن اعلام اینکه در چهار سال اخیر بیش از ۱۰ هزار نفر جذب سازمان تامین اجتماعی شده‌اند، گفت: یکی از اقدامات اساسی و راهبردی این سازمان تعامل با سازمان سنجش در برگزاری آزمون استخدامی توسط آن سازمان است ک...
اجتماعی
در منطقه۲۲ تهران صورت گرفت؛
«خبرگزاری ایسنا» نهضت احیای بوستان جنگلی چیتگر با حضور نهادهای مردمی و مدیریت شهری منطقه۲۲ و با مشارکت سازمان میراث فرهنگی،هیات موتورسواری و اتومبیل‌رانی استان البرز، سازمان محیط زیست، کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی جمهوری اسلامی ایران و شهرداری منطقه۲۲، آغا...
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» معاون درمان وزارت بهداشت گفت: ارائه خدمات عادلانه با هزینه کم و قابل دسترس برای همه، استراتژی  و اولویت اصلی وزارت بهداشت است.
اجتماعی
توصیه‌های بهداشتی سرپرست سازمان اورژانس کشور به زائران اربعین حسینی؛
«خبرگزاری ایسنا» سرپرست سازمان اورژانس به زائرین اربعین حسینی توصیه کرد: حداقل ۲ هفته قبل از عزیمت به کشور عراق واکسن آنفلوانزا تزریق کنید .
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» رییس کمیته معماری شورای شهر تهران گفت: جای خالی پلازاهای شهری در لایحه برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران مشاهده می شود.
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» درپی شهادت محیط بان استان گلستان،رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، طی پیامی شهادت محیط بان تاج محمد باشقره رابه خانواده او و جامعه محیط زیست کشور تسلیت گفت.
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق پایتخت طی امروز (۲۶ مهرماه) در شرایط سالم است و انتظار می‌رود با تداوم این شرایط طی فردا(۲۷ مهرماه) تنها در برخی ساعات افزایش موقتی در غلظت ذرات معلق...

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است