استانی 15:31 - 28 شهریور 1399

ایجاد روحیه در مردم با فریبکاری بی‌تقوایی است

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید محمدرضا مدرسی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه یزد مسائل بهداشتی نباید بهانه‌ای شود که مراسم مهم مذهبی مثل نمازجمعه، نماز جماعت و مجالس سیدالشهدا به طور کامل تعطیل شود و از سوی دیگر هم نباید به اسم مسجد و نماز جماعت و مراسم مذهبی نسبت به مسائل بهداشتی و رعایت موازین بهداشتی سهل انگاری کنیم.

وی افزود: هر دو مهم است و باید رعایت شود و اگر افرادی بدون رعایت موازین بهداشتی مردم و خود را در معرض خطر قرار دهند، باید پاسخگو باشند و عموم مردم باید رعایت کنند و دست اندرکاران نیز بی محابا همه جا را آزاد نگذارند و محدودیت ایجاد کنند.

مدرسی عنوان کرد: شرایط جهانی به واقع شرایط غیرعادی است و انقلاب اسلامی دنیا را متحول کرده است و انقلاب و دفاع مقدس ایران، تنها تحول ایران را رقم نزد بلکه امروز مسائلی که در سازمان ملل و شورای امنیت، کشورهای مختلف در حال وقوع است، از جهات مهمی ریشه در انقلاب اسلامی و مبارزات و مجاهدات مردم فداکار ایران و رهبری‌های امام راحل و رهبر معظم انقلاب دارد.

عضو فقهای شورای نگهبان ادامه داد: راهی که ملت ایران در پیش گرفته در همه عالم اثر گذاشته و قلدران و عربده کشان عالم به دست و پا افتاده‌اند و این همه برنامه علیه ایران ناشی از ترسی است که اینها از ایران پیدا کرده‌اند.

مدرسی اظهار داشت: در انتخاباتی که قرار است آن سر دنیا برگزار شود، همه کاندیداها مواضع خود در مورد ایران را یک امتیاز و ویژگی برای پیروزی در انتخابات می‌دانند و این نشان می‌دهد که ایران تأثیرگذاری بالایی در همه دنیا دارد.

وی افزود: این تأثیر عظیم، مسئولیت‌های عظیم می‌آورد و باید بسیار هوشیار و آماده و در عین حال مراقب باشیم که دشمن ما را به دنبال چیزهای ساختگی و کم ارزش مشغول نکند تا از مسائل اصلی و مهم خود باقی بمانیم.

مدرسی با اشاره به حکمی که برای نوید افکاری صادر و قصاص شد، تصریح کرد: این اتفاق سبب لشکرکشی دنیای استکبار بود و در مجالس رسمی در سطح وزارت خارجه و در صف فضای مجازی این موضوع مطرح شد در حالی که نظیر آن در دنیا روزانه ده‌ها مورد انجام می‌شود و علت آن سرگرم کردن مردم است تا آنها را از مسائل مهم غافل کند.

امام جمعه موقت یزد ادامه داد: دشمن حباب درست می‌کند و توجه مردم را به شکل مصنوعی به جایی معطوف می‌کند که این‌قدرها ارزش ندارد ولو اینکه حتی ارزشمند باشد و از سالهای قبل مسائل پیش پا افتاده را بزرگ می‌کنند و راه غلط به مردم نشان می‌دهند و عده‌ای را از شناخت مسائل اصلی عقب نگاه می‌دارند.

وی عنوان کرد: به زودی انتخابات ریاست جمهوری دوباره مطرح می‌شود و در این فاصله زمانی نیروهای دست نشانده دشمن تلاش می‌کنند که محاسبات مردم را در انتخابات دستکاری کنند که یکی از مواردی که از اکنون ممکن است اتفاق بیفتد، برخی تحریم‌ها را کم کنند و امتیازاتی را اروپایی‌ها بدهند حتی ممکن است در شرایطی امتیازاتی را آمریکا بدهد اما به نظر شما اینها به این معناست که اینها دست از شرارت برداشته‌اند یا دلشان برای ملت ما سوخته است؟

وی تصریح کرد: هرگز اینگونه نیست و آنها هرگز به جز نابودی نظام اسلامی و چپاول منافع ملت ما به چیز دیگری نمی‌اندیشند و برخی کارها را نیز انجام می‌دهند که به مردم اینچنین القا کنند که سیاست‌های غرب گرایانه به هر حال اثر کرد و فوایدی داشت و مردم باید بفهمند که این فریب است و مردم مراقب باشند که گرفتار قلاب غربی‌ها نشوید و برخی اتفاقات دوباره تکرار نشود مثل انتخابات قبل که دو یا سه هواپیما را به کشور دادند اما مطمئن بودیم که بقیه آنها را نمی‌دهند و برخی نیز بر قرارداد دریافت ۱۰۰ هواپیما مانور دادند.

عضو فقهای شورای نگهبان عنوان کرد: ایجاد روحیه در مردم به نحو صحیح لازم و قطعی است اما اگر فریب و شبه فریب یا گزاف گویی باشد، غلط است و آثار سویی دارد و بر اساس فرموده حضرت علی (ع) بی‌تقوایی است.

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار استانی

استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، سید مهدی میربد شامگاه چهارشنبه در همایش خیران مدرسه ساز و مدرسه یار شهرستان گلپایگان با بیان اینکه رویکرد جدید آموزش و پرورش در احداث مدرسه سبز توسعه و نگهداری فضای سبز مدارس است، اظهار داشت: در شهر اصفهان دو مدرسه سبز با کمک خی...
استانی
«خبرگزاری ایسنا» ایسنا/کرمان رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رفسنجان گفت: کرونا تاکنون ۱۰ میلیارد تومان به واحدهای گردشگری و اقامتی شهرستان خسارت وارد کرده است.
استانی
رئیس بسیج سازندگی اعلام کرد:
«خبرگزاری ایسنا» ایسنا/چهارمحال و بختیاری رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با اشاره به امضای ۱۰ عنوان پروژه در تفاهم‌نامه میان سپاه و کمیته امداد، تصریح کرد: اعتبار پیش‌بینی شده برای اجرای این پروژه‌ها ۳۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است و ۹۰۰ فرصت شغلی برای محر...
استانی
فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ پیاده لرستان:
«خبرگزاری ایسنا» ایسنا/لرستان فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ پیاده لرستان از آغاز تخریب اماکن غیر تاریخی پادگان ۰۷ خبر داد.
استانی
فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ پیاده لرستان:
«خبرگزاری ایسنا» ایسنا/لرستان فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ پیاده لرستان از آغاز تخریب اماکن غیرتاریخی پادگان ۰۷ خبر داد.
استانی
نماینده ولی‌فقیه در لرستان:
«خبرگزاری ایسنا» ایسنا/لرستان نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر این‌که اقدامات فرهنگی و تبلیغاتی در رابطه‌با ترویج فرهنگ وقف بسیار مهم است، گفت: باید افرادی را به‌عنوان پیام‌رسانان وقف در نقاط مختلف استان شناسایی کنیم و کار ترویج وقف را انجام دهیم.
استانی
«خبرگزاری ایسنا» ایسنا/لرستان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان یکی‌از دلایل افزایش طلاق در استان مربوط به مشکلات اقتصادی است، گفت: فعالیت‌های فرهنگی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی با محوریت طلاق افزایش می‌یابد.
استانی
«خبرگزاری مهر» فرهاد کاوه آهنگران در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به مهم‌ترین حوادث امروز در اصفهان اظهار داشت: ساعت ۱۳ و ۳۱ دقیقه حریق در کارگاه تزریق پلاستیک در منطقه زیار به ستاد فرماندهی آتش نشانی اصفهان گزارش شده است. وی افزود: برای امدادرسانی به این حادث...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری، منوچهر حبیبی اظهار کرد: در روزهای اخیر شاهد طرح برخی موضوعات مانند نبود انسولین و واکسن آنفلوانزا در فضای مجازی بودیم که به دور از واقعیت بود. این مسؤول افزود: پیش از این و پس از انجام...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، علی اوسط هاشمی امشب در شورای برنامه‌ریزی بخش خصوصی خراسان شمالی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: امروز اشتغال در گرو نقش آفرینی کار آفرینان است و اشتباه است که بگوییم دولت در این زمینه نقش اساسی دارد لذا تا وقتی ...

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنی


صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است