استانی 12:45 - 04 تیر 1401

فساد در یکی از پتروشیمی‌ها/ بذل و بخشش چند هزار میلیاردی

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم رضایی در گزارشی در فضای مجازی با اشاره به پیگیری‌های هفته گذشته خود بیان کرد: از ابتدای هفته درگیر پرونده تخلف و فساد یکی از پتروشیمی‌ها بودم، حیرت کردم از اینکه نسبت به بیت‌المال و اموال ملت ایران اینقدر کوتاهی صورت گرفته است.

وی افزود: از حقوق‌های چند صد میلیونی گرفته تا بذل و بخشش چند هزار میلیاردی به بیگانگان در پرونده موجود بود. به دوستانی که پیگیر بودند قول دادم که از همه ظرفیت‌های موجود برای مقابله با عاملان فساد و بازگرداندن وجوه از دست رفته به بیت‌المال استفاده کنم. تماس‌هایی از نقاط مختلف دشتستان در ارتباط با مشکل آب داشتم، به همه قول دادم در دیدار آینده با وزیر نیرو پیگیری کنم.

نماینده مردم دشتستان گفت: روز یکشنبه هماهنگی‌هایی با وزارتخانه‌های نیرو، بهداشت و راه که راه حل غالب مشکلات دشتستان و استان در این دستگاه‌هاست داشتم، از معاون فراجا در مورد برگزاری آزمون رانندگی در مراکز بخش‌ها پیگیری کردم، قبلاً با سردار اشتری در این باره صحبت کرده بودم، لغو برگزاری آزمون در بخش‌ها مشکلاتی را به وجود آورده که امیدواریم اصلاح شود، با تعدادی از دهیاران در ارتباط با مشکلات روستاها تماس داشتم.

در صحن مجلس طرح اصلاح قانون تشکیلات دیوان عدالت اداری بررسی و مصوب شد که حکم دیوان عدالت در مورد دانشگاه آزاد هم جاری باشد.

رضایی ادامه داد: فشار زیادی برای عدم تصویب این بند آمد اما مجلس تسلیم نشد، استدلال هم این بود که چون دانشگاه آزاد با هزینه و اموال مردم و دولت ساخته شده و شخصی هم نیست لذا باید تحت حکمیت دیوان قرار گیرد.

وی گفت: سوال از وزیر نفت در مورد اجرای ماده ۴۷ برنامه ششم توسعه و بکارگیری نیروهای بومی استان در صنایع نفت و گاز را به امضای بیش از ۳۰ نماینده مجلس تقدیم هیأت رئیسه مجلس کردم. فرایند استخدام‌های اخیر بر خلاف قانون و به ضرر نیروهای بومی است، از معاون وزیر اقتصاد در مورد مالیات گزاف از اصناف سوال کردم و گفتم که اصناف شاکی‌اند و توان پرداخت چنین مالیات‌های نجومی را ندارند، پاسخی نداشت!

رضایی گفت: ظهر تعدادی از کنکوری‌ها آمدند و درخواست احقاق حقوق‌شان را داشتند، از کمیسیون آموزش و رئیس آن پیگیری کردم، گفتند دارد حل می‌شود، در تماس با سازمان انتقال خون خواستار کمک به مرکز دشتستان و تجهیز آن شدم، کمبودهای بسیاری دارد، قول مساعد دادند که امسال کمک کنند؛ همچنین در گفتگو با رئیس سازمان نوسازی مدارس پیگیر عملی شدن قول کمک پارسال این سازمان به مدارس دشتستان شدم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در کمیسیون امنیت ملی لایحه اصلاح حمل و بکارگیری سلاح مطرح بود و در کمیسیون اصل نود گزارش کمیسیون در مورد تعاون روستایی بررسی شد. بعد از ظهر مطلع شدم که در حادثه کارخانه سیمان دشتستان تعدادی از کارگران دچار سوختگی شدند، در تماس با رئیس دانشگاه علوم پزشکی آخرین وضعیت ایشان را جویا شدم، گفتند که به شیراز اعزام شده‌اند.

پیگیری بودجه پروژه‌های نیمه‌تمام دشتستان

وی اضافه کرد: عصر به همراه مجمع نمایندگان استان با آیت‌الله صفایی در تهران جلسه داشتیم. مسائل استان بررسی و تاکید شد که از فرصت کنونی برای توسعه استان حداکثر استفاده شود، ایشان پیگیری‌های جامعی در پایتخت در مورد توسعه استان داشتند. دقایقی هم با حاج‌آقا حاج‌علی‌اکبری رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ملاقات کردیم.

رضایی ابراز داشت: شب جلسه‌ای با یکی از فعالان حوزه دور زدن و خنثی‌سازی تحریم‌ها داشتم، کارهای ارزشمندی انجام داده بودند، مسائل مختلف را بررسی کردیم. روز دوشنبه به همراه فرماندار دشتستان ابتدا در جلسه با قائم مقام بنیاد مسکن اهم مطالبات دشتستان از جمله بازنگری در طرح هادی، قیر رایگان برای روستاها، تعهدات بنیاد در روستاهای قراول‌خانه، بویری، تنگ زرد، خون و راهدار و نیز شهر وحدتیه را پیگیری کردیم. مبتنی بر آمار خود بنیاد تاکید کردم که دشتستان نیازمند توجه ویژه است.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در جلسه‌ای در سازمان برنامه و بودجه، بودجه پروژه‌های نیمه‌تمام دشتستان از جمله بیمارستان، سد و راه و کشاورزی را بررسی و پیگیری کردیم، سپس به قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) سپاه رفتیم و با فرمانده آن و مدیرعامل هلدینگ نیرو قرارگاه مسائل و مشکلات سد دالکی را بررسی کردیم، علیرغم مطالبات هنگفت قرارگاه از دولت، همچنان با همه توان پای کار است. طبق گزارش مدیرعامل هلدینگ نیرو هم‌اکنون حدود ۴۰۰ نیرو و ۱۴۰ ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین در پروژه فعال است، خواسته ما هم ادامه کار با همان سرعت و کیفیت قبل بود که فرمانده قرارگاه قول مساعد داد.

وی به جلسه خود با وزیر بهداشت و درمان اشاره کرد و گفت: عصر در جلسه با وزیر بهداشت مسائل و مشکلات حوزه بهداشت و درمان دشتستان از جمله تکمیل بیمارستان ۱۷ شهریور و کلینیک تخصصی برازجان، پروژه‌های کلمه و آبپخش، تجهیز مرکز سعدآباد و ارم، مجوز بیمارستان شبانکاره، مشکلات بیمارستان شهید گنجی، حقوق معوقه کارکنان و… را پیگیری کردیم، وزیر بهداشت دستوراتی دادند، بلافاصله به دفتر معاون توسعه وزیر بهداشت رفتیم و مشکلات مالی پروژه‌ها را برشمردیم. قول‌های خوبی دادند.

نشست با معاون رئیس‌جمهور

رضایی به نشست خود با معاون اجرایی رئیس‌جمهور اشاره کرد و گفت: شب با معاون اجرایی رئیس‌جمهور جلسه پیگیری مصوبات سفر استانی دولت را داشتیم. چهار خواسته اصلی ما بیمارستان، سد دالکی و دهرود و راه نمازگاه- ارم- بوشکان بود. از احتمال سفر مجدد رئیس‌جمهور و دولت به استان تا آخر امسال خبر دادند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: روز سه‌شنبه لابی‌های زیادی برای انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی شکل گرفته بود و بخش زیادی از وقتم صرف پاسخ به کاندیداهای محترم شد.

وی گفت: در صحن مجلس سوال دو تن از نمایندگان از وزیر بهداشت درباره برنامه وزارتخانه در مورد توزیع عادلانه فرصت‌ها و منابع و اجرایی نشدن مصوبه تبصره ۱۷ بودجه ۱۴۰۰ در موضوع یارانه درمان ناباروری مطرح شد که هر دو مورد به رضایت نمایندگان سئوال‌کننده منتهی شد. همچنین گزارش کمیسیون بهداشت در مورد عملکرد دستگاه‌ها در پوشش بیمه همگانی و حمایت از بیماران خاص و صعب‌العلاج قرائت شد.

رضایی افزود: اگرچه پوشش بیمه همگانی در این سال‌ها نسبتاً موفق بوده اما سهم مردم در پرداخت هزینه‌های درمانی وضعیت مناسبی نداشته است. طبق قانون برنامه ششم قرار بوده سهم مردم در خدمات بیمه ۲۵ درصد و سهم دولت و بیمه‌ها ۷۵ درصد برسد اما طبق آخرین آمارها سهم مردم ۶۰ درصد و سهم دولت و بیمه‌ها حدود ۴۰ درصد است.

این نماینده مجلس بیان داشت: نظام سلامت کشور در سال‌های اخیر در تخصیص و هزینه اعتبارات برای حوزه سلامت ناکارآمد بوده و این بدان معناست که همان مقدار منابعی که دولت به حوزه سلامت اختصاص داده، منجر به کاهش پرداختی از جیب مردم نشده است. ضمن اینکه یک درصد مالیات ارزش افزوده متعلق به حوزه درمان است اما سازمان برنامه سهم درمان را پرداخت نمی‌کند.

رضایی به دیگر پیگیری‌های خود درباره مشکلات حوزه انتخابیه خود پرداخت و گفت: در حاشیه جلسه مجلس از معاون وزیر نفت بخاطر کوتاهی شرکت مناطق نفت‌خیز در حق مردم وحدتیه و محیط پیرامون نفت نرگسی گلایه کردم، قرار شد که از آن‌ها پیگیری کند.

پیگیری مشکلات دشتستان در دیدار با وزیر نیرو

وی ادامه داد: عصر به همراه فرماندار دشتستان به وزارت نیرو رفتیم و در جلسه با وزیر نیرو مسائل و مشکلات متعدد دشتستان در حوزه آب و برق را تشریح و مطالبات را مطرح کردیم. سدهای دالکی و دهرود و عنبری و تنگ خون، نوسازی شبکه، خط انتقال آب ارغون و ارم، آب بها، مخزن دالکی و برازجان، تکمیل پروژه‌های آبرسانی و آب‌شیرین کن، آب و برق گیسکان، استقلال برق استان و… در جلسه مطرح شد و آقای محرابیان دستورات خوبی دادند که در صورت اجرا، تحول بزرگی در مسئله آب دشتستان به وجود خواهد آورد.

رضایی گفت: روز چهارشنبه در صحن علنی طرح کنترل و ساماندهی اجاره بهای املاک مسکونی و نیز طرح بکارگیری و ساماندهی کارکنان دستگاه‌های اجرایی بررسی شد و کلیت اولی و اولویت دومی تصویب شد. مسئله افزایش اجاره بها، مستأجران را رنج می‌دهد به طوری که اکثر حقوق آن‌ها صرف اجاره می‌شود. نیروهای قراردادی و پیمانکاری دولت هم سال‌هاست که منتظر اقدام و حل مشکل‌شان هستند و علیرغم اینکه بعضاً بیشتر از رسمی‌ها کار می‌کنند اما دریافتی کمتری دارند و از امنیت شغلی هم برخوردار نیستند. مجلس اراده کرده که مشکل ایشان را حل کند، ان‌شاءالله که دولت هم همراهی کند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی موضوع نوسازی شبکه آب شبانکاره و مسائل حوزه درمان دشتستان و برخی موارد دیگر را از دیگر موارد پیگیری‌های خود عنوان کرد.

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار استانی

استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ محمد مهدیخانی گفت: در پیگیری اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان ابهر مشخص شد، یک نفر از قاچاقچیان سابقه دار بومی شهرستان ابهر قصد انتقال یک محموله مواد مخدر از استان اصفهان به شهر ابهر دارد، که موضوع در دستور کار پ...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، حامد بهرامیان ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در شبانه روز گذشته ۳۶ مورد مثبت بستری مبتلا به کرونا و ۸۳ مورد بیمار مثبت سرپایی نیز در استان کرمانشاه شناسایی شدند. وی افزود: هم‌اکنون ۱۷۴ بیمار مربوط به کرونا در مراکز در...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، حسین پور نورعلی با اشاره به فعالیت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در حوزه اجتماعی، گفت: همچنین بنیاد ۱۵ خرداد اخیراً به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) الحاق شد و در حوزه سلامت فعالیت می‌کند. وی اضافه کرد: بنیاد احسان از ...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، سید زاهدین چشمه خاور روز دوشنبه در جمع خبرنگاران به موضوع برنامه ریزی اجرای طرح جابجایی زائران اربعین حسینی اشاره و اظهار داشت: این طرح از ۱۵ شهریور آغاز و تا ۳۱ شهریور ماه سال جاری ادامه دارد از این رو در فرصت اندک باقیمانده با...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، احمد احمدپور در خصوص مصوبات سفر رئیس جمهور به روستای محروم کروچان بیان کرد: با توجه به سفر رئیس جمهور به منطقه جنوب کرمان و نگاه ویژه به این منطقه همچنین بازدید از روستای کروچان از توابع بخش زهکلوت و بررسی خسارت سیل در این جلسه...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، صادق خلیلیان ظهر امروز دوشنبه در نشست فرمانداران استان خوزستان با بیان اینکه دولت تسهیلات خوبی را برای ازدواج جوانان در نظر گرفته تاکید کرد: فرمانداران در راستای اشتغالزایی برای جوانان تلاش کنند چون توجه به موضوع اشتغال و مسکن ب...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام افشین کلات پور ظهر دوشنبه در نشست خبری طرح‌های استانی کانون‌های فرهنگی مساجد استان کرمانشاه اظهار کرد: باران برکت یک طرح کشوری بوده که با استفاده از ظرفیت‌های استان کرمانشاه فعالیت خود را در استان آغاز کرده است. وی...
استانی
«خبرگزاری مهر» روح الله محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به نگرانی در خصوص وضعیت مالی و حق پخش تیم‌های لیگ برتری از جمله صنعت نفت آبادان، اظهار کرد: همه علاقه‌مندان فوتبال واقف هستند که فوتبال طبق قوانین و مقررات یکسری درآمدهای مشخص و مشروع از جمله حق تبلیغ...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، سید مجید امامی روز دوشنبه در دیدار با امام جمعه مهران اظهار کرد: واقعیت این است که مرز مهران به خاطر تبلورش در سال‌های دفاع مقدس و قدمگاه زائران ایرانی و عراقی یک شهر، فرهنگی است. وی تاکید کرد: زیارت اربعین رزمایش مقاومت در بر...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، جمشید امیدی ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به راهیابی تعاونی‌های برتر استان مرکزی به بخش استانی و ملی هفدهمین جشنواره تجلیل از تعاونی‌های برتر اظهار کرد: فراخوان ثبت نام هفدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر سال جاری از ابتدای خ...

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنی

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است