رپورتاژ 00:47 - 23 تیر 1399
پارسی نیوز مراقبت از بچه

مراقبت از بچه

پدر و مادر شدن یکی از حس های بسیار خوب دنیا می باشد که همه یا آن را تجربه ‌کردند یا تجربه خواهند کرد. بنابراین همانطور که بچه دار شدن می تواند برای پدر مادرها بسیار لذت بخش باشد تربیت کردن بچه‌ها نیز جزء کارهای سختی به حساب می آید که والدین باید در قبال فرزندشان آن را انجام دهند.

 امروزه به دلیل شاغل بودن پدر و مادرها و همچنین نداشتن وقت کافی، والدین نیاز به کسی دارند تا بتوانند بچه خود را به او بسپارند. ممکن است که پدر و مادرها بابت وضعیت سلامت فرزندشان دچار نگرانی هایی شوند اما اگر بتوانند پرستار بچه متخصص و مهارت دیده ای را استخدام کنند تا حدودی نگرانی های آن ها کاهش پیدا می ‌کند.

زیرا پرستار کودک مهارت مراقبت از بچه را دارد و شما می توانید با خیال راحت به آن ها اعتماد کنید. باید به این نکته نیز اشاره کرد که پرستار بچه می تواند از بچه های نوزاد نیز به خوبی مراقبت کند.

 پرستار بچه که وظیفه مراقبت از بچه را بر عهده دارد می تواند گزینه بسیار خوبی برای والدین باشد. اما اینکه پدر مادرها چگونه باید پرستار بچه را انتخاب کنند و اینکه باید به کدام ویژگی از پرستار بچه توجه کنند موضوع قابل بحث مقاله ما می باشد. مجموعه هوم کا پرستاران حرفه ای در زمینه پرستاری و همچنین مراقبت از بچه دارد که می تواند جای پدر مادر را به خوبی برای بچه پر کند و همچنین همواره به فکر آموزش، نگهداری و رشد شخصی بچه می باشند.

 

مزایای مراقبت از بچه در منزل

 مراقبت از بچه در منزل می تواند برای والدین و همچنین برای بچه ها مزایای بسیار زیادی داشته باشد. از مزایای مراقبت از بچه می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

 خانواده ها برای مراقبت از بچه خود دیگر لازم نیست که از اطرافیان و یا آشنایان درخواست کنند.

 والدین می توانند به تمام کارهای خود برسند و نگرانی درباره مراقبت از بچه نداشته باشند زیرا پرستار بچه می­تواند کارهای بچه را انجام دهد.

 از آنجایی که مراقبت از بچه در خانه انجام می شود محیط خانه می تواند باعث امنیت و آسایش بیشتر بچه شود.

برای کودک و یا بچه ای که در خانه تحت مراقبت است، در هزینه هایی مانند رفت و آمد او به مهدکودک صرفه­جویی می­شود.

 والدین با استخدام پرستار بچه و اطمینان از مراقبت از بچه دیگر نگرانی درباره برنامه خواب و یا لباس پوشیدن و بیدار شدن کودک در سر وقت ندارند.

  مراقبت از بچه در خانه انجام می گیرد و منزل می تواند محیط بسیار سالم، امن و مطمئن برای آن ها باشد.

  وقت و انرژی پدر مادر درصورت استخدام پرستار کودک بیشتر می ‌شود.

در صورتی که کارهای اضطراری برای والدین پیش بیاید و مجبور باشند که بچه را تنها بگذارند، پرستار بچه می­تواند ساعت­های بیشتری از بچه مراقبت کند.

 پرستار علاوه بر مراقبت از بچه در منزل مزایای بسیار زیادی را برای والدین به وجود می ‌آورد. بنابراین شاید به دلیل این مزایا است که بیشتر والدین قصد استخدام پرستار بچه را دارند. شما می ‌توانید برای اینکه پرستار بچه مناسبی را انتخاب کنید به مجموعه هوم کا مراجعه کنید.

در این مجموعه پرستاران متخصص و آموزش دیده ای وجود دارند. کارشناسان این مجموعه با توجه به شرایط و نیازهای شما پرستار مناسبی را در اختیار شما قرار می دهند تا به بهترین نحو بتواند وظیفه مراقبت از بچه شما را بر عهده بگیرد.

برای کسب اطلاعات درباره پرستار بیمار به این صفحه مراجعه کنید.

 دو روش مراقبت از بچه

  روش هایی که والدین می‌توانند از پرستار برای مراقبت از کودک بهره مند شوند متفاوت می باشد و خانواده باید بر اساس نیاز خود آن را انتخاب کند.

 مراقبت از بچه به صورت روزانه: زمانی که والدین در طول روز در منزل حضور نداشته باشند پرستار بچه می تواند به صورت روزانه وظیفه مراقبت از کودک را برعهده بگیرد. معمولاً خدماتی که به صورت روزانه ارائه می شود چند روز در هفته می باشد.

 مراقبت از بچه به صورت شبانه روزی: برخی از پرستار های کودک باید به صورت شبانه‌روزی وظیفه مراقبت از بچه را برعهده بگیرند. معمولاً والدینی که تجربه کافی در بچه داری ندارند و یا بچه‌دوقلو دارند از خدمات پرستاری شبانه روزی استفاده می کنند. معمولاً مراقبت از بچه  به صورت شبانه‌روزی هفتگی، ماهانه و طولانی مدت است.

 در صورتی که نیاز به پرستار کودک دارید می توانید به مجموعه هوم کا مراجعه کنید و یا با برقراری تماس با این مجموعه با کارشناسان مجموعه هوم کا مشورت کنید تا آن ها اطلاعاتی را درباره مراقبت از بچه به صورت شبانه روزی و یا روزانه به شما بدهند. این اطلاعات می تواند به شما کمک کند تا بر اساس نیازتان پرستار بچه را انتخاب کنید.

 ویژگی های پرستار بچه

 ویژگی‌هایی که یک پرستار بچه باید دارا باشد می­تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی مراقبت از بچه داشته باشد. زیرا هر چه رفتار و همچنین نحوه برخورد پرستار خوب و مناسب باشد بچه می تواند اعتماد بیشتری به او کند و رابطه بهتری را با پرستار برقرار کند. ویژگی­های یک پرستار بچه حرفه ای عبارت است از:

 پرستار بچه علاوه بر اینکه باید در مراقبت از بچه مهارت و تجربه داشته باشد باید بتواند نیازها و مسئولیت‌هایی که دارد را با نیازهای والدین هماهنگ کند و همچنین بتواند با ارائه خدمات با کیفیت، رشد و تربیت بچه را نیز تکمیل کند.

 پرستار باید در زمانی که بچه از فضای مجازی استفاده می کند، او را تحت کنترل داشته باشد تا در محیط خطرناک اینترنت جستجو نکند.

 پرستار بچه باید بتواند یک محیط امن را برای بچه به وجود بیاورد و علاوه بر مراقبت از بچه بتواند سرگرمی، بازی و برنامه­های آموزشی متنوعی را برای بچه در نظر بگیرد تا محیط خانه را از یکنواختی در بیاورد.

  پرستار بچه باید خانم باشد و به عواطف و احساسات بچه توجه کند و با رفتاری مهربان و صبر بالا وظایف خود را در قبال بچه انجام دهد.

 برنامه ریزی تغذیه و داروهای مکمل را برای بچه در نظر بگیرد. بهتر است که غذاهای مقوی را در برنامه غذایی  بچه جا دهد، زیرا بچه در سن  رشد می باشد و نیاز به مواد مغذی دارد.

 اگر بچه شما در یادگیری هنر استعداد دارد و یا علاقه به یادگیری دارد بهتر است که پرستار مشوق بچه شود و علاوه بر مراقبت از بچه هنرهایی مانند ورزش، موسیقی و یا زبان را به بچه یاد دهد.

 استفاده از انیمیشن ها، آهنگ­های مخصوص بچه ها و انیمیشن می­تواند سرگرمی بسیار خوبی برای بچه­ها باشد و پرستار باید در طول روز استفاده از این گزینه ها را در برنامه‌های خود در نظر بگیرد.

در صورتی که بچه شما نوزاد است و می­خواهید برای مراقبت از او پرستار بچه استخدام کنید، باید حساسیت بسیار زیادی را بابت استخدام پرستار بچه به خرج دهید. زیرا روحیات نوزاد با کودکان کمی متفاوت است و همچنین مسئولیت هایی که پرستار بچه نوزاد برعهده دارد با مسئولیت های پرستار کودک متفاوت می باشد.

پرستارانی که وظیفه مراقبت از بچه نوزاد را برعهده دارند باید بسیار مهربان و دلسوز باشند و هم چنین صبر بالایی داشته باشند. یعنی به گونه ای در حین مراقبت از بچه نوزاد باید تمام حواسشان را معطوف به بچه کنند.

 مجموعه هوم کا پرستاران بچه خود را از بین پرستاران متخصص و همچنین با تجربه انتخاب می کند و در صورتی که بخواهید برای نوزاد خود از این مجموعه پرستار بچه استخدام کنید حساسیت بسیار زیادی را برای مراقبت از بچه خواهند داشت.

 پرستاران مجموعه هوم کا بسیار مطمئن و قابل اعتماد هستند و شما می توانید با خیال راحت از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.  بهتر است زمانی که می‌خواهید برای مراقبت از بچه خود پرستار استخدام کنید سن و سال پرستاران را نیز مد نظر داشته باشید و همچنین خدمات و انتظاراتی که از پرستار دارید را به مجموعه مورد نظر خود بگویید.

 هرچه پرستار جوان تر باشد و همچنین تجربه بیشتری داشته باشد می ‌تواند خدمات بهتری را به شما ارائه دهد و در مراقبت از بچه موفق تر عمل کند.

وظایف پرستار بچه

 به طور کلی پرستار بچه در حین مراقبت از بچه وظایف دیگری را نیز بر عهده دارد که باید برای ارتقا دادن سطح زندگی بچه آن ها را به خوبی انجام دهد. وظایف اصلی و عمده ای که پرستار بچه بر دوش دارد عبارتند از:

 تنظیم خواب مناسب: پرستار بچه باید بداند که خواب کافی و مناسب یکی از نیازهای حیاتی برای کودک به حساب می­آید. بنابراین باید یک برنامه خواب مناسب را برای کودک تدارک ببیند. معمولاً برای نوزادان خواب کافی ۱۶ تا ۲۰ ساعت است.

  در صورتی که سن بچه یک تا سه ساله باشد بهتر است که حدود ۱۰ تا ۱۳ ساعت بخوابد. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که بچه های بالای سه سال باید بین ۱۰ تا ۱۲ ساعت خواب مفید داشته باشند. بنابراین پرستار باید علاوه بر مراقبت از بچه به تنظیم خواب مناسب بچه نیز توجه کافی داشته باشد. اما در صورتی که کودک نتواند به درستی بخوابد می تواند عوارضی را همانند کاهش سطح ایمنی بدن و اختلال در رشد را تجربه کند.

  تنظیم برنامه تغذیه مناسب: همه ما می دانیم که تغذیه می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روند رشد کودکان داشته باشد. در این صورت پرستار باید مهارت داشته باشد تا یک برنامه غذایی مناسب را برای کودک تنظیم کند. بهتر است غذاهایی که می ‌تواند روند رشد کودک را سرعت ببخشد در برنامه غذایی گنجانده شود.

 همچنین پرستار بچه باید در کنار مراقبت از بچه از مواد مغذی مانند ویتامین ها و یا سایر مکمل­هایی که برای رشد کودک لازم است استفاده کند. والدین باید به برنامه غذایی کودکشان توجه بسیار زیادی کنند و به پرستار تاکید کنند که کودک را به خوردن میوه و یا شیر تشویق کنند تا مشکلاتی برای رشد کودک به وجود نیاید.

 بازی و آموزش دادن: پرستار بچه باید علاوه بر به وجود آوردن محیطی امن و شاد برای بازی کردن با بچه مهارت ‌های او را نیز تقویت کند و بتواند آموزش‌هایی را نیز به بچه بدهد.

 مراقبت از بچه یکی از وظایف اصلی پرستار است اما در کنار این وظیفه پرستار می تواند آموزش هایی مانند زبان انگلیسی، نقاشی و موسیقی را به بچه آموزش بدهد. پرستار می­تواند تاثیر بسیار زیادی بر روند رشد کودک داشته باشد. بنابراین برنامه های آموزشی که برای بچه در نظر می‌گیرد می ‌تواند رشد مغز کودک را تحت تاثیر قرار دهد.

مجموعه هوم کا مراقبان و همچنین پرستاران مجرب و متعهدی دارد که آماده خدمت رسانی به والدین می باشند. این پرستاران می توانند به صورت روزانه و شبانه روزی از کودکان شما مراقبت کنند. در صورتیکه با کارشناسان این مجموعه مشورت کنید می توانید انتخاب بهتری برای پرستار بچه داشته باشید.

نکات قابل توجه قبل از استخدام پرستار بچه

 والدین قبل از اینکه به مجموعه های ارائه خدمات بهداشتی و مراقبتی مراجعه کنند و پرستار کودک مورد نظر خود را استخدام کنند باید نکاتی را در نظر بگیرند. عملی کردن این نکات می ‌تواند در انتخاب پرستار کودک مناسب به آن ها کمک کند. این نکات شامل موارد زیر می باشد:

 باید حتماً درباره عادت های غذایی و ویژگی های رفتاری و حساسیت‌های غذایی بچه با پرستار صحبت کنید. در صورتی که پرستار بچه درباره حساسیت های غذایی اطلاعاتی نداشته باشد می ‌تواند سلامت کودک را به خطر بیندازد.

 قبل از استخدام پرستار کودک برای مراقبت از کودک نیاز ها و همچنین خواسته­هایی که در نظر دارید را باید به مجموعه مورد نظر اعلام کنید تا آن ها بتوانند پرستاری را متناسب و مطابق با نیاز و خواسته هایتان در اختیار شما قرار دهند.

 حتما شماره تلفن های ضروری را در دفترچه یادداشت کنید و در جایی از منزل قرار دهید که در دسترس پرستار باشد تا در شرایط اضطراری با شما تماس بگیرد.

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار رپورتاژ

رپورتاژ
«پارسی نیوز» سازمان‌های بزرگ برای تولید و مدیریت وبسایت ها و سامانه های تحت وب خود از نرم افزارهای پورتال سازمانی استفاده می‌کنند. طراحی پورتال سازمانی یکی از ارکان محوری برنامه‌های هر سازمان در زمینه استفاده از راهکارهای فناوری اطلاعات است چراکه تعامل و ارتباط ب...
رپورتاژ
«پارسی نیوز» به نقل از اریا نهال ، امروزه با توجه به اوضاع اقتصادی نا مناسب ، خرید نهال پر سود و با کیفیتی که بتواند برای کشاورز و باغدار سود زیادی در سال های ابتدایی به همراه داشته باشد بسیار حائز اهمیت است . از همین جهت در ابتدا می بایست توجه ویژه ای به ارتفاع ...
رپورتاژ
«پارسی نیوز» جعل مدرک، اخذ مدرک دانشگاهی در کمترین زمان ممکن و یا اعطای مدرک دکتری از دانشگاه های خارج از کشور، چیز هایی است که این روز ها زیاد می شنویم و خبر های دستگیری باند جعل مدارک هم در کنار آن هر از گاهی به گوش مان می رسد. ایجاد روحیه مدرک گرایی عامل تمامی...
رپورتاژ
«پارسی نیوز» کرونا همه برنامه هایمان را به هم ریخته است! این جمله باب کلام خیلی ها شده. خصوصا جوانانی که تصمیم داشتند در سال جدید زندگی خود را شروع کنند. اما بلاتکلیفی این ویروس باعث شده بین زمین و هوا معلق بمانند. تصمیم اغلبشان نیز تعویق انداختن زمان جشن عروسی ب...
رپورتاژ
«پارسی نیوز» تصوری که برخی از مردم در مورد مشاوره تلفنی دارند این است که با یک متخصص گفتگوی تلفنی برقرار می‌کند، این درست است اما همه ماجرا نیست، استارتاپ هایی مثل دکتر ساینا رنگ و بوی تازه‌ای به مشاوره تلفنی داده و باعث شده‌اند این خدمت بسیار فراتر از یک مکالمه ...
رپورتاژ
«پارسی نیوز» آرایشگران متخصصان زیبایی هستند که خدمات آرایشی بهداشتی را به متقاضیان ارائه می دهند اما شایستگی اخلاقی و منصف بودن نیز از وظایف یک آرایشگر خوب است. آموزشگاه آرایشگری در تهران و سایر شهرها نیز مجموعه ای است که دانش مورد نیاز آرایشگران را تامین می کند....
رپورتاژ
«پارسی نیوز» لپ‌تاپ یکی از کاربردی‌ترین وسایل شخصی این روزهاست که قیمت نسبتا بالایی هم دارد،. برای حمل و نقل لپ‌تاپ گران‌قیمت خود به یک کیف نیاز مناسب دارید. خوشبختانه طراحان فهمیده‌اند که قرار نیست همۀ کیف‌های لپ‌تاپ ساده و مشکی باشند، آن طور که بیزینس‌من‌ها می...
رپورتاژ
«پارسی نیوز» امروزه با توجه به شرایط اقتصادی ایران تمام مردم به دنبال حفظ ارزش دارایی های خود و به دست آوردن بازده بیشتر از تورم هستند. در حال حاضر بازارهایی که به عنوان اهداف اولیه سرمایه گذاری انتخاب می‌شوند مربوط به طلا، دلار، بازار سرمایه، مسکن و برخی کالاهای...
رپورتاژ
«پارسی نیوز» سواحل جنوبی ایران تفاوت‌های غیرقابل‌انکاری با سواحل شمال کشور دارند که باعث شده هرساله گردشگران زیادی آن‌جا را برای تفریح انتخاب کنند. تمیزی ساحل، آب‌وهوای مطلوب و تفریحات مختلف آبی ازجمله ویژگی‌های این سواحل هستند. انتخاب یکی از جزایر کیش و قشم برای...
رپورتاژ
«پارسی نیوز» بسته بندی محصولات غذایی علاوه بر شرایط عمومی حاکم بر صنعت بسته بندی، شرایط خاص خودش را هم دارد. صنعت بسته بندی مواد غذایی نه تنها در ایران بلکه در تمام دنیا گسترده است و از جمله صنایعی‌ست که سبک زندگی مدرن به آن نیاز فراوان دارد. در موضوع بسته بندی ...

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است