اقتصادی 12:48 - 22 مهر 1397

محمدرضا زوار ضمن بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر اظهار داشت: تکواندو جهان در طول چهار سال گذشته تغییرات زیادی داشته و همین موضوع در رده سنی نوجوانان نیز تاثیرات خود را به خوبی نشان داده است. این دوره از مسابقات نسبت به المپیک ۲۰۱۴ نانجینگ در سطح فنی بالاتری برگزار داشت و شاهد پیشرفت قابل توجهی در بین همه کشورهای حاضر بودیم.

وی افزود: دوره قبل یک طلا و یک برنز کسب کردیم و در این دوره دو طلا بدست آوردیم که اگر در مبارزه حامد اصغری برابر نماینده آذربایجان داوران آن اشتباه را مرتکب نمی شدند و دو امتیاز قانونی او را باطل نکرده و دو اخطار بی دلیل به او نمی دادند، بدون شک رسیدن به طلای سوم دور از دسترس نبود. احساس می کنم داوری مقداری تعیین کننده بود تا نماینده ما را حذف کنند و حریف کره ای در این وزن طلا بگیرد. چرا که او در کسب سهمیه به اصغری با اختلاف باخته بود. 

سرمربی تیم تکواندو نوجوانان ایران ادامه داد: به هر حال اینگونه مسائل در مسابقات وجود دارد. حامد اصغری توانایی کسب مدال طلا را داشت و داوران  یک طلای قطعی را از کاروان ایران گرفتند. خیلی تاکید داشتند که اعتراض نباشد. چرا که نمی خواستند تکواندو در IOC زیر سئوال برود. حتی مسئول برگزاری در جلسه فنی بر حق ضایع شده ما تاکید کرد. 

زوار به مبارزات اشکوریان هم اشاره کرد و گفت: این عضو تیم تکواندو کشورمان برای کسب مدال طلا سه مبارزه انجام داد که در یک روز خوب رقبای خود را شکست داد و به طلا رسید. حریف بلژیکی او برادر «جواد آچاپ» معروف بود، قهرمان اروپا و با مدال جهانی، حریف سرسختی بود و اشکوریان در ثانیه های پایانی پیروز شد و پس از آن با حرکت جوانمردانه ای که داشت، توجه همه رسانه ها و سایت های خبری را با خود جلب کرد. 

وی در خصوص کسب طلای وزن ۷۳+ کیلوگرم گفت: خسروی در این وزن مبارزات بسیار خوبی ارائه داد و با استفاده از تجربه بالای خود و آرامش خوبی که در جریان مبارزات داشت، رقبای خود را یکی پس از دیگری شکست داد و طلا گرفت. در مبارزه پایانی حریفی را ۲ بر یک شکست داد که در مسابقات کسب سهمیه برابر محمد خانی پیروز شده بود. رئیس کمیته بین المللی المپیک شاهد این مبارزه بود.

سرمربی تیم ملی تکواندو افزود: رئیس فدراسیون جهانی از روز اول مسابقات در سالن حضور داشت و این بدان معناست که این مسابقات اهمیت زیادی برای WTF دارد. ارتقا  سطح فنی و علمی تکواندو و تثبیت این رشته در المپیک فوق العاده پراهمیت بود. از همین رو همه روزه برای مربیان جلسه فنی و توجیهی داشتند.

زوار با بیان اینکه در تکواندو پایه توانمند هستیم خاطرنشان ساخت: برای اینکه این تیم را آماده کنیم یک برنامه ۱۰ ماه را در سه مرحله طراحی کردیم. مرحله اول در کسب سهمیه موفق بودیم و هر سه سهمیه ممکن را بدست آوردیم. اردوی مشترک با تیم جهانی انجام شد و همین نفرات در رقابتهای جهانی دو طلا و یک نقره بدست آوردند. اردوها ادامه داشت و در طول نزدیک به ۴ ماه با امکانات خوب و همراهی وحید عبداللهی تمرینات بسیار خوبی داشتیم. البته جای این مربی کنار ما اینجا خالی بود و معلوم نیست چرا اجازه همراهی ندادند. نبود او خیلی حس شد.

وی ادامه داد: سرمایه گذاری فدراسیون در این چند ساله به ثمر نشست و ما نتیجه قابل قبولی در آرژانتین کسب کردیم. عملکرد خوبی داشتیم و نمایش زیبایی از تکواندو روز دنیا را ارائه دادیم. اهدا مدالهای کسب شده از سوی این قهرمانان به خانواده شهدا کار ارزنده ای بود. در اردوها نفراتی به عنوان حریف تمرینی دعوت شدند که برای مسابقات سال آتی قهرمانی آسیا آماده شوند. در طول دوران آماده سازی مسئول فرهنگی در اردوها همراه نفرات تیم حضور داشت و سفر زیارتی داشتیم، برنامه تدارکاتی در روسیه اجرا شد و همه این موارد به کسب نتیجه ای درخشان در این رقابتها انجامید.

سرمربی تیم نوجوانان اظهار داشت: قراردادن امتیاز بالا در رنکنیگ برای این مسابقات حساسیت ها را به مقدار زیادی افزایش داده بود. در نهایت از ۱۰ مدال طلایی که توزیع شد ۴ طلا روسیه، سه طلا ایران و کشورهای مراکش و تایلند به همراه کره جنوبی نیز هر کدام یک طلا کسب کردند. ما کار سختی در رده پایه خواهیم داشت و برای چهار سال آینده و چهارمین دوره این بازیها در سنگال باید از هم اکنون برنامه ریزی کنیم. 

زوار در پایان ضمن تشکر از حمایت های اهالی تکواندو، مسئولان فدراسیون و تقدیر از مربیان سازنده بخصوص مربیان این جوانان گفت: از حضور رئیس کمیته ملی المپیک آقای صالحی امیری، آقای قراخانلو، اصغر رحیمی در سالن مسابقات و تشویق اعضای تیم و اهدا پاداش به ملی پوشان تشکر کرد. 

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار اقتصادی

اقتصادی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، جلیل اسلامی امروز سه‌شنبه در آیین تکریم و معارفه مدیران اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در بیان رویکردهای اخیر سازمان بنادر و دریانوردی به جایگاه بندر شهید رجایی اشاره کرد و افزود: توسعه زیرساخت‌های بندر شهید رجایی به عنوان ...
اقتصادی
«خبرگزاری فارس» مخاطبان خبرگزاری فارس باثبت پویشی خواستار همسان سازی حقوق کارکنان بانک ملی با کارمندان بانک مرکزی شده اند.
اقتصادی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزار مهر به نقل از سازمان برنامه و بودجه کشور، در اجرای بند (ه) تبصره (۲) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، آئین‌نامه انتظام بخشی شرکت‌های دولتی هیأت دولت به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی به تصویب ...
اقتصادی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان مرکزی تعاونی روستایی، پس از گذشت مدت زمانی نسبتاً طولانی از برگزاری مجمع عمومی اتحادیه مرکزی تعاونی‌های روستایی و کشاورزی ایران در سال گذشته و پس از تأیید صحت برگزاری مجمع و انتخابات هیأت مدیره اتحادیه مرکزی، مح...
اقتصادی
«خبرگزاری فارس» طبق اعلام وزارت بازرگانی آمریکا، واشگنتن، شرکت (Far East Cable)، بزرگترین تولیدکننده سیم و کابل چین را به علت نقض کنترل ‌های صادراتی آمریکا در ارتباط با محموله‌های ارسالی به ایران متهم کرد.
اقتصادی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، سومین نمایشگاه مسکن و شهرسازی به عنوان شهر ساخت از تاریخ ۳ الی ۵ آبان ماه ۱۴۰۱ با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران و حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکت‌های دانش بنیان، انجمن‌ها و اتحادیه‌ها در ...
اقتصادی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، رصد وضعیت مصرف و تداوم همکاری ادارات و دستگاه‌های اجرایی مطابق با مصوبه هیئت دولت با استفاده از کنتورهای هوشمند و بازدید میدانی همچنان به‌عنوان اهم فعالیت‌های جاری در شرکت توزیع نیروی ب...
اقتصادی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل ازصداوسیما، مهران محرمیان در خصوص آخرین وضعیت کارتخوان‌ها گفت: در حال حاضر با اقداماتی که بین بانک مرکزی، شبکه پرداخت و سازمان امور مالیاتی اتفاق افتاده بیش از ۹۸.۵ درصد از کارتخوان‌ها و ابزارهای پرداخت در کشور پرونده مال...
اقتصادی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اتاق بازرگانی ایران، بر اساس نتایج بررسی‌های شاخص مدیران خرید (PMI) برای کل اقتصاد ایران در تیرماه ۱۴۰۱، در این ماه شاخص میزان سفارشات جدید مشتریان ۴۷.۱۴ واحد ثبت شده که کمترین میزان طی سه ماه اخیر (از فروردین‌ماه) است...
اقتصادی
«خبرگزاری فارس» صادرات نفت روسیه از طریق خط لوله «دروژبا» به اتحادیه اروپا به علت موضوعات مربوط به پرداخت تعرفه ترانزیت متوقف شد.

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنی

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است