استانی 21:37 - 11 خرداد 1402

باغ مرکبات در سایت مرکزی دانشگاه لرستان احداث می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی سلیمانی مطلق امروز پنج شنبه در مراسم کاشت نهال به منظور احداث باغ مرکبات سایت مرکزی دانشگاه لرستان، اظهار داشت: در راستای مدیریت سبز و مدیریت مصرف آب، باغ مرکبات در زمین مجاور ساختمان اداری مرکزی دانشگاه لرستان ایجاد می‌شود.

وی تصریح کرد: حدود ۲۸۰ اصله نهال در این محدوده کاشته می‌شود.

مسئول حوزه کاری مدیریت سبز دانشگاه لرستان، اظهار داشت: نهال‌های کاشته شده شامل نارنگی، پرتقال، گریپ‌فروت، لیمو، تانگور و نارنج می‌شود.

سلیمانی‌مطلق، بیان کرد: تعداد ۶۰ نهال بلوط هم از سوی «فیض‌اله شهبازی»، عضو هیئت علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه لرستان برای کاشت به دانشگاه اهدا شده است که در پارک گونه‌های بومی دانشگاه لرستان، کاشته خواهد شد.

وی ادامه داد: هر سال، «فیض‌اله شهبازی»، نهال برای صیانت از محیط‌زیست و منابع طبیعی، اهدا می‌کند.

مسئول حوزه کاری مدیریت سبز دانشگاه لرستان، تصریح کرد: با هدف حذف چمن به علت مصرف زیاد آب و حذف گونه‌های آب‌بَر، از گونه‌هایی استفاده شده است که نیاز کمتری به آب و آبیاری داشته باشند.

سلیمانی مطلق، ادامه داد: در احداث باغ مرکبات سایت مرکزی دانشگاه لرستان از گونه‌هایی استفاده شده است که دارای ارتفاع متوسط هستند؛ همین امر باعث می‌شود که ارتفاع درختان، آسیبی به چشم‌انداز ساختمان مرکزی اداری دانشگاه لرستان وارد نمی‌کند.


11905934
 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها
صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است