گوناگون 19:37 - 15 مرداد 1399

مشارکت فراگیر استانداران در سالروز تاسیس سازمان انتقال خون ایران

به گزارش خبرگزاری مهر؛ چهل و ششمین سالروز تأسیس سازمان انتقال خون ایران در حالی برگزار شد که به دلیل شیوع ویروس کرونا امکان برگزاری جشن و مراسم همچون سالهای گذشته و با حضور انبوه اهداکنندگان خون و همراهان سازمان انتقال خون ایران فراهم نبود. امسال اما بسیاری از ادارات کل استانی میزبان نماینده عالی دولت در استان‌ها و یا معاونین آنها بودند. برخی از استانداران نیز که به دلیل مشغله کاری در این روزهای سخت و با توجه به لزوم رعایت هرچه بیشتر پروتکل‌های بهداشتی مصوب ستاد ملی کرونا نتوانستند در مراکز انتقال خون حاضر شوند با ارسال پیام تبریک سعی در مشارکت صمیمانه و همدلی با دست اندرکاران انتقال خون داشتند.

تبریک پر مهر استاندار پایتخت

انوشیروان محسنی بندپی؛ استاندار تهران به مناسبت نهم مردادماه روز انتقال خون با صدور پیام تبریکی این روز را به کارکنان اداره کل انتقال خون استان تهران، پزشکان، متخصصین علوم آزمایشگاهی، پرستاران و دیگر تلاشگران این شاهراه حیاتی تبریک گفت.

وی در این پیام اظهار داشته است: ایران عزیز این سرزمین پاک و مهرپرور در طول تاریخ خود محل تبلور فرهنگ‌های ناب انسانی و الهی بوده که در پس آن، فطرت‌ها و وجدان‌های عاشق به دنبال احیای مفاهیم پر از کرامت و سخاوتمندی هستند.

محسنی بندپی در ادامه پیام خود اینچنین آورده است: فرهنگ اهدای خون که یک فرهنگ معاصر و با عمری حدود نیم قرن فعالیت نجات بخش در گستره جغرافیای عشق پرور کشورمان است، توانسته با تأثیر و تحریک عواطف انسانی و برانگیختن یک رفتار شورانگیز در بین آحاد جامعه، زمینه ساز تأمین خون و فرآورده‌های خونی مورد نیاز بیماران شود که آمارهای درخشان همچون رسیدن نظام سلامت کشور به نقطه اهدای خون صد در صد داوطلبانه مردم، یک سند افتخار و مایه مباهات در مسیر مراقبت از سلامت و جان هموطنان است.

استاندار تهران به پاسداشت نهم مرداد روز ملی اهدای خون و چهل و ششمین سالروز تأسیس سازمان انتقال خون، از همه مردم وقت شناس و پر عاطفه‌ای که حضور در مراکز اهدای خون را یک وظیفه و تکلیف الهی و انسانی می‌دانند، تشکر کرد و ادامه داد: امیدوارم اهداکنندگان وفادار خون در این تجربه سخت روزهای مقابله با ویروس منحوس کرونا و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، بیماران نیازمند به خون را فراموش نکنند و همچون گذشته شاهد حضور و مشارکت پر شور مردم برای پیوستن به صفوف داوطلبان اهدای خون باشیم.

وی در پایان از همه کارکنان اداره کل انتقال خون استان تهران، پزشکان، متخصصین علوم آزمایشگاهی، پرستاران و دیگر تلاشگران این شاهراه حیاتی نظام سلامت پایتخت تقدیر به عمل آوردخ است و دعای خیر خود را بدرقه راه سخت این عزیزان ساخته است.

پلاسمای خون استاندار استان مرکزی در رگ بیماران مبتلا به کرونا

سید علی آقازاده؛ استاندار استان مرکزی نیز به مناسبت گرامیداشت روز ملی اهدای خون در پایگاه اهدای خون اراک حضور یافت و به شکرانه سلامتی در امر انساندوستانه اهدای پلاسما شرکت کرد.

استاندار مرکزی در حاشیه این اقدام نوع دوستانه گفت: با توجه به ابتلای من به بیماری کووید ۱۹ و اطلاع رسانی سازمان انتقال خون مبنی بر ضرورت اهدای پلاسما پس از گذشت یک ماه از دوران نقاهت پس از بیماری به مرکز اهدای خون آمدم و پلاسمای خونم را به بیماران نیازمند اهدا کردم.

وی گفت: تعیین یک روز در تقویم برای تجلیل و قدردانی از همه کسانی که کمک و خدمت به هم نوع خود را در طول سال مدنظر قرار می‌دهند اگرچه از مناسبت‌های بسیار شایسته است ولی انصافاً حق سپاسگزاری از این عزیزان را ادا نمی‌کند.

آقازاده ادامه داد: با این حال فرصت را غنیمت می دانم و به مناسبت فرارسیدن روز ملی اهدای خون از حس انسان دوستی اهداکنندگان عزیز تقدیر و تشکر می‌کنم و مایلم به همه این عزیزان اعلام کنم که انتقال خون ایران به وجودشان بسیار افتخار می‌کند که دست یاری و مهربانی خود را برای کمک به سوی بیماران و نیازمندان به خون گشوده‌اند.

استاندار مرکزی در پایان بخش حضور خود در مرکز انتقال خون اراک خاطرنشان ساخت: اینجانب با کمال فروتنی از تمامی عزیزانی که اهدای خون را در برنامه زندگی خود گنجانده‌اند و به صورت یک کار مستمر آن را تلقی می‌کنند سپاسگزاری می‌کنم و این روز را به آنان تبریک می گویم.

وی ابراز امیدواری کرد گروه‌های مختلف سنی در جامعه، با پیوستن به اهداکنندگان مستمر خون، ضمن کمک به تحقق رسالت «عرضه خون سالم و کافی»، سبب ساز رشد روز افزون نظام سلامت و حفظ جایگاه ارزشمند انتقال خون ایران در دنیا باشند.

درخواست استاندار مازندران؛ افزایش هم افزایی دستگاه‌های اجرایی با انتقال خون

استاندار مازندران نیز در دیدار با مدیرکل انتقال خون استان و جمعی مدیران این اداره کل فرارسیدن ٩ مردادماه چهل و ششمین سالروز تأسیس سازمان انتقال خون ایران را به کارکنان و اهداکنندگان همیشه همراه انتقال خون استان تبریک گفت و اظهار داشت: اهدای بیش از ۱۲۹ هزار واحد خون در سال ۹۸ توسط مردم ایثارگر مازندران و کسب رتبه دوم شاخص اهدای خون در این حوزه در سطح کشور ارزشمند است.

وی گفت: اهدای مستمر خون مازندرانی‌ها نشان دهنده فرهنگ ایثار و غنی و ازخود گذشتگی مردم است.

احمد حسین زادگان افزود: مازندرانی‌ها همان گونه که در هشت سال دفاع مقدس خوش درخشیدند در امورات مختلف در کمک به هموطنان جایگاه ویژه ای دارند و از آن جایی که ویروس کرونا موجب کاهش مراجعه مردم برای اهدا خون شده است، توقع داریم همه گروه‌ها از جمله رسانه‌ها، سمن‌ها و فضای مجازی مردم را نسبت به اهمیت و همچنین بی‌خطر بودن اهدای خون در دوران کرونا آگاه کنند.

نماینده عالی دولت در مازندران از زحمات مدیران، پزشکان و پرسنل خدوم در اداره کل انتقال خون استان قدردانی کرد و گفت: تلاش‌ها و آگاه‌سازی انتقال خون در مشارکت حداکثری مردم در اهدای مستمر خون مؤثر است اما افزایش مشارکت مردم جهت جبران کاستی‌ها نیازمند استفاده حداکثری از ابزارهای رسانه‌ای است.

استاندار مازندران اجرای برخی طرح‌ها را کمک غیرمستقیم به برخی سازمان‌های دولتی دانست و گفت: اجرای طرح کاهش تصادفات، ضمن حفظ جان مردم، منجر به استفاده کمتر از بانک‌خون و همچنین کاهش هزینه‌های بیمه‌ها خواهد شد.

وی اضافه کرد: ویروس کرونا به همه فعالیت‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و حتی مذهبی آسیب زده است، اما امروز و در این شرایط سخت که استان در گیر مبارزه با بیماری کروناست، امید بخشی و همدلی بین مردم که ریشه در فرهنگ دیار علویان دارد و همچنین هم افزایی و همکاری‌های بین بخشی و بین دستگاهی باید بیش از پیش نمود پیدا کند.

دعوت استاندار گیلان از گیلکی‌ها برای نجات جان همنوعان

استاندار گیلان نیز با حضور در مرکز انتقال خون رشت با هدف نجات جان بیماران نیازمند خون اهدا کرد.

دکتر ارسلان زارع نماینده عالی دولت در گیلان به همراه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و فرماندار شهرستان رشت در اداره کل انتقال خون استان حضور یافت و ضمن اهدای خون از تلاشگران و دست اندرکاران انتقال خون استان نیز قدردانی و به آنان خداقوت گفت.

وی پس از مشارکت در این اقدام خیرخواهانه، در جمع خبرنگاران؛ هدف از حضور در این مرکز را ضمن گرامیداشت روز اهدای خون و نیز نشان دادن اهمیت توجه مسؤولان و مردم به شعار ارزشمند و مقدس «اهدای خون، اهدای زندگی» اظهار داشت: مردم فهیم گیلان همواره در ایام مختلف سال همچون شب‌های قدر در این امر خداپسندانه و خیرخواهانه پیشگام بوده و هستند.

دکتر زارع اهداکنندگان خون را شایسته قدردانی دانست و گفت: در ایام خجسته ذیحجه و نیز اعیاد سعید قربان و غدیر از هموطنان دعوت می‌کنم تا در اهدای خون مشارکت فعالانه داشته باشند.

در پایان استاندار گیلان از بخش‌های مختلف اداره کل انتقال خون استان بازدید کرد.

استاندار ایلام خواستار راه اندازی پویش‌های اهدای خون شد

استاندار ایلام با اشاره به لزوم اهدای بیشتر خون تاکید کرد: روندی که براساس آن اهالی این استان از بهترین و بیشترین اهداکنندگان خون در کشور هستند نباید تحت تأثیر شایعه‌های مجعول و کذب قرار گیرد و روند اهدای خون را مختل کند.

قاسم سلیمانی‌دشتکی بعد از بازدید از مرکز انتقال خون شهر ایلام و اهدای خون خود گفت: شرایط شیوع کرونا و به تبع آن افزایش نیاز مردم به دریافت خدمات درمانی، اهدا و تأمین بیشتر خون از طریق مراجعه به انتقال خون را بیش از پیش محسوس و جدی کرده است.

وی با ذکر اینکه در شرایط شیوع کرونا بیش از پیش بخش درمان، نیازمند اهدای خون توسط افراد نیکوکار استان است، توصیه کرد: مردم خیر استان ایلام یک بار دیگر با به راه انداختن پویش اهدای خون حس نوع دوستی خود را به نمایش بگذارند.

استاندار ایلام همچنین از طرح شایعه بی‌اساس احتمال سرایت بیماری کرونا هنگام اهدای خون انتقاد کرد و گفت: این شایعه بی‌اساس نباید باعث کاهش رغبت اهداکنندگان خون شود.

وی یادآور شد: این شایعه که در هنگام اهدای خون احتمال سرایت بیماری کرونا هست بی‌اساس بوده و مطلبی مجعول است.

سلیمانی‌دشتکی ابراز امیدواری کرد: با رعایت پروتکل‌های بهداشتی هر چه سریع‌تر استان ایلام از حیث تهدید و مخاطره شیوع اپیدمی کرونا از شرایط قرمز و بحرانی عبور کند.

توجه به طرح‌های پژوهشی و علمی انتقال خون سمنان در اولویت است

فاطمه منصوری؛ معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان و هیئت همراه از اداره کل انتقال خون استان بازدید کردند.

وی در حاشیه بازدید از اداره کل انتقال خون استان سمنان افزود: اهمیت اداره کل انتقال خون استان در حوزه‌ی سلامت بر کسی پوشیده نیست و باید ضمن توجه ویژه به طرح‌های پژوهشی و علمی در این اداره کل، برنامه‌های آموزشی نیز با هدف آگاهی مردم به امر اهدا خون افزایش یابد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان تصریح کرد: برای رفع مشکلات زیرساختی و تأمین منابع مالی اداره کل انتقال خون استان، در چارچوب قانون پیگیری‌های لازم انجام خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: استان سمنان رتبه اول را در اعطای مستمر خون در کشور دارد که این امر نشان می‌دهد فرهنگ سازی خوبی در زمینه ترغیب و گردآوری داوطلبان اهدای خون صورت گرفته است.

پیوستن معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد به پویش شکرانه سلامت

احمد ترحمی که چندی پیش به این بیماری مبتلا شده بود با اهدای پلاسما از بهبود یافتگان کووید ۱۹ دعوت کرد تا با پیوستن به پویش شکرانه سلامت به یاری بیماران نیازمند به پلاسما بشتابند.

همزمان با نهم مرداد روز ملی اهدای خون و سالروز تأسیس سازمان انتقال خون معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار از اداره کل انتقال خون استان بازدید و از خدمات و تلاش‌های کارکنان این اداره کل قدردانی کرد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار با حضور در دفتر مدیر کل انتقال خون یزد ضمن گرامیداشت چهل و ششمین سالروز تأسیس سازمان انتقال خون گفت: کارکنان انتقال خون استان دوشادوش کادر درمان و سلامت استان به ویژه در کمک رسانی به اهدای پلاسما به بیماران کرونایی و نجات جان هموطنان مبتلا به این ویروس تلاش ویژه ای داشتند.

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار گوناگون

گوناگون
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی سازمان سنجش در متن این اطلاعیه آمده است: با توجه به اینکه در رسانه‌ها، خبری مبنی بر کاهش آمار انتخاب رشته کنندگان در سال ۹۹ نسبت به سال گذشته به علت شیوع بیماری کرونا منتشر شده است، سازمان سنجش برای تنویر...
گوناگون
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد ابول نژادیان در پیامی در شبکه اجتماعی خود در رابطه با احتمال وقوع بحران تنگی نفس در پی بارش اولین باران‌های پاییزی، اظهار کرد: با توجه به پیش‌بینی بارندگی و احتمال بروز مشکلات تنفسی و تنگی نفس در پی اولین بارش پاییزی هرسال...
گوناگون
«خبرگزاری ایسنا» در آن جلسه‌ای که می‌خواستند درباره قطع‌نامه ۵۹۸ تصمیم‌گیری کنند، پیش حاج‌ حسن آقا دکتر روحانی نشسته بودم. احمدآقا - خدا رحمتشان کند - شروع کرد نامه امام را خواندن. وقتی به اینجا رسید که من قطع‌نامه و آتش‌بس را می‌پذیرم، حاج‌حسن آقای روحانی ...
گوناگون
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، شیخ الاسلام الله شکور پاشازاده، رییس اداره مسلمانان قفقاز نیز در سخنرانی ویدئو کنفرانسی خود در وبینار «بررسی ابعاد شخصیتی و اندیشه‌های حضرت آیت ‌الله تسخیری» که امروز (سه شنبه هشتم مهرماه) در حوزه ریاست این سازمان برگزار شد، بی...
گوناگون
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام و المسلمین حمید شهریاری دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در نشست بین‌المللی «بررسی ابعاد شخصیتی و اندیشه‌های آیت‌الله تسخیری» که روز سه شنبه هشتم مهرماه در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد، طی سخنانی با...
گوناگون
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، شیخ خالد الملا، رییس جمعیت علماء عراق در سخنرانی خود در وبینار «بررسی ابعاد شخصیتی و اندیشه‌های حضرت آیت ‌الله تسخیری» که امروز (سه شنبه ۸ مهرماه) در حوزه ریاست این سازمان برگزار شد، گفت: آیت الله تسخیری هنگامی که راجع به اسلام...
گوناگون
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اعلام کرد؛ ضمن عذرخواهی از داوطلبان دوره دکتری تخصصی سال ۹۹ دانشگاه آزاد، سامانه نرم‌افزاری مصاحبه مجازی این دوره با اختلال مواجه شده است. در همین راستا کلیه مصاحبه‌های این د...
گوناگون
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، راهنمای شرکت در امتحان تشریحی و یا طراحی کدرشته های امتحانی ۱۳۵۰، ۱۳۵۱، ۱۳۵۲، ۱۳۵۷، ۱۳۵۸، ۱۳۶۲ و ۱۳۶۴ آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۹ منتشر شد. درجلسه آزمون هر یک از کدرشته های امتحانی که به صورت طراحی، پروژه عملی و یا تشریحی برگ...
گوناگون
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، در جریان برگزاری وبینار «بررسی ابعاد شخصیتی و اندیشه‌های آیت ‌الله تسخیری» در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، کتاب «سرو نستوه» مروری بر زندگانی، اندیشه‌ها و ویژگی‌های آیت‌ الله تسخیری رونمایی شد. این کتاب به مناسبت چهلمین روز...
گوناگون
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: با توجه به اینکه در رسانه ها، خبری مبنی بر کاهش آمار انتخاب رشته کنندگان سال جاری نسبت به سال گذشته به علت بیماری کرونا منتشر شده است، سازمان سنجش آموزش کشور جهت تنویر افکار عمومی و تکذیب این مط...

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنی

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است