بازار 08:34 - 05 آذر 1402

پر درآمد ترین رشته فنی حرفه کدام است؟

 

دغدغه بسیاری از جوانان، انتخاب شغلی با بازار کار پررونق و درآمد بسیار است. اگر شما نیز چنین دغدغه‌ای دارید، خوب است بدانید که تعمیرات موبایل، الکترونیک و حسابداری از پردرآمدترین رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای به شمار می‌روند؛ بنابراین، با مطالعه متن، شما با دوره تعمیرات موبایل، آموزش الکترونیک و دوره آموزش حسابداری آشنا می‌شوید؛ همچنین توضیحاتی درباره درآمدی که می‌توانید با مدرک این دوره‌ها به دست آورید، داده‌ایم تا بتوانید بهترین تصمیم را برای داشتن آینده‌ای روشن و پر از امید بگیرید.

معرفی دوره تعمیرات موبایل

گوشی‌های همراه ممکن است به دلایل مختلفی دچار اختلال و شکستگی شوند و نیاز به تعمیر داشته باشند. دوره تعمیرات موبایل از مقدماتی تا پیشرفته در آموزشگاه سفیر قرن آموزش داده می‌شود. شما پس از گذراندن این دوره‌ها و دریافت نمره قابل قبول در آزمون عملی، مدرکی معتبر دریافت خواهید کرد. با مدرک تعمیرات موبایل خواهید توانست به‌عنوان متخصصی ماهر وارد بازار کار شوید و به‌صورت حرفه‌ای به تعمیر انواع گوشی‌های همراه بپردازید.

نام دوره

آن چیزی که در دوره یاد خواهید گرفت

دوره مقدماتی تعمیرات موبایل

اوراق کردن گوشی همراه، شناخت قطعه‌های مختلف، تست قطعات، شناخت انواع مدارها (مدار آنتن، تصویر، شارژ، کنترل، پردازش، صوت و تغذیه)، استفاده از ابزارهایی مانند مولتی‌متر، نقشه‌خوانی، پیدا کردن قطعه معیوب و تعویض قطعات مختلف

دوره پیشرفته تعمیرات موبایل

برداشتن و گذاشتن آی‌سی‌های چسبی، تعویض هارد، سیم‌کشی زیر آی‌سی و تشخیص جریان‌کشی

دوره سخت‌افزار تعمیرات موبایل

الکترونیک پایه، تست قطعات مختلف، استفاده از ابزارهای مختلف، تست گوشی‌های خاموش، کار با منبع تغذیه، تست باتری و مدار شارژ، برطرف کردن مشکلات آنتن‌دهی، باز کردن و بستن گوشی همراه برندهای مختلف، تعویض قطعاتی مانند تاچ، ال‌سی‌دی و آی‌سی، لبوک دیاگرام، نقشه‌خوانی و حذف رسوبات برد

دوره نرم‌افزار تعمیرات موبایل

تشریح سیستم‌عامل‌های مختلف، ساخت اپل آیدی، حذف رمز، نحوه بازگشت به تنظیمات کارخانه گوشی، روت کردن، کار با نرم‌افزارهای مختلفی مانند odin، sp flash tools و moborobo، به‌روزرسانی سیستم‌عامل و برطرف کردن مشکلات سیستم‌عامل

 

درآمد دوره تعمیرات موبایل

از آنجایی که روزانه گوشی‌های بسیاری با مشکلات مختلفی روبه‌رو می‌شوند و نیاز مبرمی به تعمیر موبایل وجود دارد، با مدرک دوره تعمیرات موبایل می‌توانید درآمد مناسبی داشته باشید. البته درآمد شما با مدرک تعمیرات موبایل به عوامل مختلفی مانند مهارت تعمیر موبایل، تجربه در تعمیر و مهارت شبکه‌سازی بستگی دارد. اگر مهارت بالایی در این زمینه داشته باشید و بتوانید اعتماد مشتریان بسیاری را جلب کنید، درآمد ماهانه شما 30 تا 50 میلیون تومان خواهد بود.

 

معرفی دوره الکترونیک

ابزارها و وسایل الکترونیکی بسیاری در صنایع مختلف تولید و استفاده می‌شود که ممکن است دچار استهلاک یا خرابی شوند و به تعمیر نیاز داشته باشند. در دوره آموزش الکترونیک، نحوه طراحی مدارها، ساخت انواع دستگاه‌های الکترونیکی، پیدا کردن مشکلات و قطعات معیوب این دستگاه‌ها و تعمیر آن‌ها را یاد خواهید گرفت و خواهید توانست با این مهارت‌ها وارد بازار کار پررونق الکترونیک شوید. برخی از سرفصل‌های دوره آموزش الکترونیک عبارت‌اند از:

 • آشنایی با مفهوم الکترونیک و اصول کار دستگاه‌ها؛

 • موارد ایمنی در کارگاه‌ها؛

 • شناخت و کار با ابزارهای الکترونیک؛

 • شناخت قطعات الکترونیکی و کارایی آن‌ها؛

 • شناخت استانداردهای لحیم‌کاری؛

 • نقشه‌خوانی مدارهای الکترونیکی؛

 • شناخت و خواندن مشخصات قطعات مختلف مانند خازن و دیود؛

 • شناخت انواع ولتاژها و نحوه اندازه‌گیری آن‌ها؛

 • تست قطعات الکترونیکی با اهم‌متر؛

 • تشریح کامل مولتی‌متر و دیگر ابزارها؛

 • پیدا کردن مشکلات قطعات و تعمیر آن‌ها؛

درآمد دوره الکترونیک

درآمدی که می‌توانید با مدرک دوره آموزش الکترونیک به‌دست آورید، به عوامل مختلفی مانند مهارت و تجربه شما بستگی دارد. هر چه مهارت و تجربه بیشتری در این زمینه داشته باشید، خواهید توانست مشتریان بسیاری را جذب کنید و درآمد خود را افزایش دهید. طبق تحقیقاتی که انجام شده است، تعمیرکاران ماهر ابزارها و دستگاه‌های الکترونیکی می‌توانند درآمدی بین 7 تا 20 میلیون تومان در ماه داشته باشند.

معرفی دوره حسابداری

هر شرکتی در هر صنعتی حتی کوچک‌ترین شرکت‌ها نیز باید یک کارمند حسابداری داشته باشند؛ بنابراین، با مدرک دوره آموزش حسابداری که منطبق با نیازهای بازار کار است، بیکار نخواهید ماند و خواهید توانست درآمد مناسبی به دست آورید. به عبارت دیگر، با گذراندن دوره آموزش حسابداری، کار با نرم‌افزارهای پرطرفدار در بازار کار حسابداری مانند هلو، رافع و سکه را یاد خواهید گرفت و خواهید توانست به عنوان حسابداری خبره و قابل اعتماد در شرکت‌ها استخدام شوید. برخی از سرفصل‌های دوره آموزش حسابداری عبارت‌اند از:

 • تئوری حسابداری: شناخت گزارش‌های حسابداری، دفاتر و رویدادهای متداول در بازار کار کنونی؛

 • محاسبه حقوق و تهیه لیست بیمه: نحوه محاسبه حقوق پایه، مزایا، معافیت‌های بیمه، عیدی، اضافه‌کاری، حق اولاد، مالیات و حقوق بیکاری؛

 • استفاده از نرم‌افزار لیست دیسک: نحوه تعریف کارگاه و کارمندان و محاسبه pate؛

 • استفاده از نرم‌افزارهای حسابداری مانند هلو و آسان؛

 • تهیه اکسل مالی: ویرایش داده‌ها، ساخت فرمول‌ها و توابع، تحلیل داده‌ها، طراحی ابزارهای مالی، طراحی دفاتر روزانه و کل و دیگر موارد لازم برای حسابداری در بازار کار کنونی؛

درآمد دوره حسابداری

درآمدی که با مدرک دوره آموزش حسابداری می‌توانید به دست آورید، به تجربه، مهارت و سطح تحصیلات شما بستگی دارد. البته گاهی عوامل دیگری مانند جنسیت و سیاست شرکت‌ها نیز در تعیین میزان درآمد حسابداران تأثیرگذار هستند. برای آشنایی شما با درآمد حسابداران در ایران در سال 1401، جدول زیر را ساخته‌ایم:

میزان سابقه حسابداران

متوسط درآمد (میلیون تومان)

کمترین درآمد (میلیون تومان)

بیشترین درآمد (میلیون تومان)

سه سال یا کمتر

6.5

2.5

14

با 3 تا 7 سال

8.1

3.1

15

7 تا 15 سال

8.6

4

15

بیش از 15 سال

10

5

23

 

آموزشگاه سفیر قرن؛ مرکزی عالی برای گذراندن دوره تعمیرات موبایل، آموزش الکترونیک و دوره آموزش حسابداری

آموزشگاه سفیر قرن که از سال 1384 فعالیت آموزشی خود را شروع کرده است، همواره تلاش می‌کند به ارتقای صنایع مختلف مانند الکترونیک، تعمیرات موبایل و حسابداری کمک کند. خوب است بدانید که این آموزشگاه با کمک اساتید باتجربه‌ای که برای آموزش دوره‌های مختلف استخدام کرده است، توانسته است بهترین رتبه‌ها را در سازمان فنی‌وحرفه‌ای ایران به دست آورد.

اگر به دنبال آموزشگاهی معتبر برای گذراندان دوره تعمیرات موبایل، آموزش الکترونیک و دوره آموزش حسابداری هستید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم آموزشگاه سفیر قرن را انتخاب کنید؛ زیرا، این آموزشگاه از تجهیزاتی به‌روز برای آموزش کارجویان خود استفاده می‌کند و سرفصل دوره‌های خود را با توجه به نیازهای بازار کار تدوین کرده است. همچنین امکان پرداخت اقساطی شهریه دوره‌ها در این آموزشگاه وجود دارد و مدرکی معتبر پس از پایان دوره‌ها به شما اعطا خواهد شد.ضمن اینکه این آموزشگاه دانشجویان متخصص و ماهر خود را به همکاران خود و بازار کار معرفی می‌کنند تا در حرفه‌ای که آموزش دیده‌اند، مشغول به کار شوند.

 


12010610
 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها
صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است