بازار 14:08 - 07 اسفند 1401

شرایط جدید ویزای جستجوی کار پرتغال در سال 2023

پیش از آن که بخواهیم به ویزای جستجوی کار پرتغال بپردازیم، بهتر است بدانید که پرتغال یک مقصد جذاب برای جویندگان کار در سرتاسر جهان و بخصوص برای کسانی است که به دنبال کار و زندگی در اروپا هستند. کشور پرتغال با محیط مالیاتی مطلوب، زیرساخت های عالی و کیفیت زندگی مناسب، مزایای زیادی را برای کسانی که به دنبال ویزای کار و اقامت هستند ارائه می دهد.

 

داشتن فرصت جستجوی کار و کار کردن در پرتغال به عنوان یک خارجی راهی عالی برای تجربه فرهنگ، غذا و مردم این کشور زیبا است. برای استفاده از این امکان و داشتن اطمینان از امن و قانونی بودن اقامت شما در پرتغال، باید ویزای جاب سیکر پرتغال را دریافت کنید.

در ادامه به معرفی این ویزا و بررسی شرایط اخذ ویزای جستجوی کار در پرتغال و همچنین در مورد اخذ اقامت پرتغال در صورت واجد شرایط بودن صحبت خواهیم کرد. با این اطلاعات می‌توانید مطمئن شوید که فرآیند جستجوی کار و اقامت شما در پرتغال هم امن و هم لذت بخش است!

ویزای جستجوی کار پرتغال (Jobseeker) چیست؟

ویزای جستجوی کار پرتغال یا جاب سیکر پرتغال (Jobseeker Visa) یا به زبان پرتغالی visto de procura de trabalho؛ یک برنامه نوآورانه و تازه ارائه شده از سوی اداره مهاجرت کشور پرتغال در تاریخ 31 اکتبر 2022 است که به اتباع خارجی واجد شرایط این شانس را می‌دهد که از پرتغال دیدن کرده و به دنبال کار بگردند. این ویزا به افراد اجازه می‌دهد تا حداکثر 3 ماه در این کشور بمانند و در این مدت می توانند فرصت های شغلی را کشف کنند، تجربه کاری ارزشمندی کسب کنند و حتی برای اقامت دائم درخواست دهند.

جالب است بدانید که ویزای کاریابی پرتغال به شما این امکان را می‌دهد تا در طول 3 ماه اقامت خود در این کشور بتوانید به صورت پاره‌وقت کار کنید و همزمان فرآیند جستجوی کار را برای پیدا کردن یک شغل دائمی و گرفتن قرارداد کار ادامه دهید.

ویزای جاب سیکر پرتغال که برای 120 روز اقامت در این کشور صادر می‌شود؛ تنها 6 ماه اعتبار دارد و در صورت لزوم می‌توانید برای یک بازه 60 روزه دیگر نیز آن را تمدید نمایید.

 

شرایط اخذ ویزای جستجوی کار پرتغال

برای درخواست ویزای کار در پرتغال؛ شرایط خاصی وجود دارد که نیاز است تا از این موارد آگاه باشید و آنها را رعایت کنید. با رعایت این شرایط می توانید مطمئن باشید که درخواست شما برای ویزای کار موفقیت آمیز خواهد بود. در ادامه هرآنچه که نیاز دارید تا در مورد شرایط اخذ ویزای جستجوی کار پرتغال بدانید را برای شما در لیست زیر آماده کرده‌ایم:

 • مطمئن شوید که محدودیت خاصی برای ورود به کشورهای خارجی ندارید.
 • شرایط اثبات تمکن مالی خود را برای 120 روز زندگی در کشور پرتغال فراهم کنید.
 • دقت کنید که ویزای جستجوی کار پرتغال تنها محدود به همین کشور است و نمی‌توانید از آن برای کاریابی در دیگر کشورهای حوزه شینگن استفاده نمایید.
 • دارنده ویزای جستجوی کار پرتغال؛ تنها یک بار در طول 120 روز، اجازه ورود به کشور پرتغال را دارد.
 • این ویزا قابلیت تمدید 60 روزه دارد.
 • بعد از اتمام بازه 120 روزه؛ اگر موفق به پیدا کردن کار نشده باشید و همچنین ویزای خود را تمدید نکرده باشید، باید کشور پرتغال را ترک نمایید.
 • برای ویزای جستجوی کار پرتغال؛ ویزای همراه و خانواده صادر نمی‌شود.
 • در صورتی که ویزای شما منقضی شود و یا در مرحله گرفتن ویزا ریجکت شوید؛ یک سال بعد می‌توانید دوباره برای آن درخواست دهید.
 • برای درخواست ویزای جاب سیکر پرتغال؛ شما باید خارج از منطقه کشورهای اروپایی اقامت داشته باشید.
 • شما به یک برنامه و اظهارنامه مناسب نیاز دارید تا دلیل شما برای کار در پرتغال و مراحل برنامه شما برای کاریابی در این کشور را شرح دهد.

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای جاب سیکر پرتغال

برای درخواست ویزای جستجوی کار پرتغال، باید مدارک زیر را در اختیار داشته باشید. در اختیار داشتن تمامی این مدارک به آسان‌تر و سریع‌تر شدن روند رسیدگی به درخواست شما کمک می‌کند. در زیر به این مدارک اشاره کرده‌ایم:

 1. فرم تکمیل‌شده درخواست ویزا (فرم اصلی National Visa)
 2. پاسپورت با حداقل اعتبار ۳ ماه پس از انقضای ویزا
 3. کپی از صفحه اطلاعات بیومتریک پاسپورت
 4. دو عکس پاسپورتی جدید 3.5*4.5
 5. مدرکی برای اثبات اقامت در صورتی که در کشوری خارج از کشور ملیت خود ساکن هستید.
 6. امضای موافقتنامه جهت استعلام سوابق کیفری شما توسط اداره مهاجرت پرتغال (SEF)
 7. ارائه گواهی عدم سوءپیشینه
 8. بیمه مسافرتی معتبر جهت پوشش هزینه درمانی شما در مدت زمان اقامت در پرتغال
 9. کپی رزرو بلیط برگشت
 10. رزومه یا سوابق کاری شما
 11. گواهی اثبات تمکن مالی به میزان حداقل سه ماه حقوق پایه در کشور پرتغال (۷۰۵ یورو به ازای هر ماه)
 12. یک اظهارنامه با ذکر دلیل و انگیزه شما برای اقامت و کار در پرتغال
 13. ارائه نامه‌ اثبات ثبت‌نام در موسسه استخدام و آموزش حرفه‌ای پرتغال (IEFP)

 

اگر می‌خواهید جهت اخذ ویزای جستجوی کار پرتغال با اطمینان بیشتری قدم بردارید؛ بهتر است که برای افزایش درصد موفقیت خودتان در فرآیند دریافت ویزا، مبلغ بیشتری مثلا دو برابر حداقل تمکن مالی مورد نیاز را برای اثبات تمکن مالی در حساب ارزی خود فراهم نمایید. بدین ترتیب شما با ارائه گواهی اثبات تمکن مالی قدرتمندتر، می‌توانید شانس خودتان را برای دریافت سریع‌تر ویزای جاب سیکر کشور پرتغال بهبود دهید.

نکات مهم در ارتباط با ویزای جاب سیکر یا جستجوی کار پرتغال

در زیر چند نکته مهم که شاید برای شما نیز ابهامی ایجاد کرده باشند را آورده‌ایم:

 • داشتن مدرک تحصیلی الزامی نیست. تنها نیاز هست که شما مهارتی داشته باشید که نیاز بازار کار کشور پرتغال باشد.
 • داشتن مدرک زبان نیز الزامی نیست. با این حال داشتن توانایی صحبت به زبان انگلیسی در حدی که بتوانید با کارفرمایان تعامل کنید برای شما نیاز است.
 • توانایی مکالمه به زبان پرتغالی الزامی نیست. اما بدیهی است که یک مزیت واقعی برای شما محسوب می‌شود و شانس قبولی شما را در زمان اخذ ویزا و در فرآیند پیدا کردن کار به شدت بالا می‌برد.
 • فرد متقاضی اخذ ویزای کاریابی پرتغال در ابتدا نمی‌تواند همسر و یا خانواده خود را به همراه خود به این کشور بیاورد.

در صورتی که موفق به اخذ ویزای جستجوی کار پرتغال بشوید، اداره استخدام حرفه‌ای پرتغال نیز اقدام به جستجوی فرصت‌های شغلی مناسب شرایط شما می‌کند و در صورتی که موقعیت شغلی مناسبی را برای شما پیدا کنند، به شما اطلاع می‌دهند. البته الزامی در پیدا کردن شغل برای شما ندارند و این موضوع صرفا جنبه حمایتی و کمک به فرآیند جستجوی کار شما در کشور پرتغال دارد.

 

اخذ اقامت کشور پرتغال از طریق ویزای جستجوی کار

اگر در طول 120 روزی که برای جستجوی کار در کشور پرتغال حضور دارید؛ کار پیدا کنید و از کارفرمای خود قرارداد کاری دریافت نمایید، آنگاه می‌توانید جهت اخذ ویزای کار و اقامت کاری خود در کشور پرتغال اقدام نمایید.

این اقامت به مدت 2 سال اعتبار دارد و در صورت تمدید قرارداد کاری و یا طولانی بودن مدت زمان قرارداد کاری شما، می‌توانید مجوز اقامت خود را نیز به همان اندازه تمدید نمایید.

همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، پس از دریافت قرارداد کاری و گرفتن اقامت، شما می‌توانید برای اخذ اقامت و مهاجرت خانواده خود به کشور پرتغال اقدام کنید.

برگرفته از مقالات گروه آمیس (https://amisgroup.pro)

 


11825298
 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار بازار

بازار
«پارسی نیوز» این موضوع می تواند بدترین کابوس یک طرفدار تاتو و خالکوبی باشد. شما می‌خواهید یک طرح بزرگ جدید را روی بدن خود تاتو کنید ، به نزدیک‌ترین مرکز مراجعه می‌کنید و با نتیجه اسفبار و غیر حرفه‌ای مواجه می شوید. احتمالاً دیگر بدن رنگارنگ خود را به هیچکس نشا...
بازار
«پارسی نیوز» در دنیای گوشی‌های همراه سامسونگ، مدل‌ها و سری‌های مختلفی وجود دارند که هر یک ویژگی‌ها و قابلیت‌های خاص خود را به کاربران ارائه می‌دهند. از سری‌های پرچمدار مانند Galaxy S و Galaxy Note گرفته تا سری‌های میان‌رده مانند Galaxy A و گوشی‌های اقتصادی همچون ...
بازار
«پارسی نیوز» بیشتر افراد که قصد خرید دستگاه حضور و غیاب دارند در مواجه شدن با تنوع بالای دستگاه با قابلیت‌های متنوع دچار سردرگمی شده و گاها به دلیل عدم اطلاعات کافی دستگاه نامناسبی را خریداری می‌کنند. نگرا نباشید ما اینجا هستیم تا با ارائه یک راهنمای قدم ...
بازار
«پارسی نیوز» به عنوان مالک کسب و کار، حفاظت از دارایی‌ها و اموال شرکت موضوع بسیار مهمی است. انتخاب نوع برچسب مناسب برای اموال می‌تواند یک راهکار موثر برای مدیریت دارایی‌های شما باشد. در این مقاله، به بررسی بهترین گزینه‌های لیبل‌های اموال و مزایای هر کدام می‌پرداز...
بازار
«پارسی نیوز» در پاسخ به این سوال باید گفت تزریق فیلر یا ژل لب برای افرادی به کار برده می شود که لب هایشان معمولا به دلیل افزایش سن و یا دلایل ژنتیکی نازک و کم حجم شده است و با فرم لب های خود مشکل دارند. در این گونه موارد تزریق ژل لب یکی از بهترین راهکارها برای رف...
بازار
«پارسی نیوز» معروف ترین و بهترین فونت های فارسی که هر طراحی باید داشته باشد+لینک دانلود هرساله شاهد رشد و پیشرفت انواع صنعت ها هستیم که گرافیک نیز از این قضیه پیشی گرفته و صنعت چاپ و تبلیغات هروز باکیفیت تر و جذاب تر میشه ، عواملی مختلفی برای جذابیت و با کی...
بازار
«پارسی نیوز» کاغذ دیواری ساده: انتخابی هوشمندانه برای دکوراسیون داخلی کاغذ دیواری ساده یکی از پرطرفدارترین انتخاب‌ها در دکوراسیون داخلی است که به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد خود، محبوبیت زیادی بین طراحان و صاحب‌خانه‌ها پیدا کرده است. این نوع کاغذ دیواری ...
بازار
«پارسی نیوز» رایج ترین مشکلات مکانیکی خودرو خودروها وسیله نقلیه پیچیده ای هستند که از اجزای مختلفی تشکیل شده اند که با هم کار می کنند تا به شما امکان می دهند با خیال راحت و کارآمد به مقصد خود برسید. با این حال، مانند هر دستگاه مکانیکی، خودروها نیز می توانند ب...
بازار
«پارسی نیوز» سلامت، شادابی و طراوت پوست و مو اهمیت زیادی در زیبایی ظاهری ما دارد. داشتن موهایی که مدام می‌ریزند یا پوستی که دچار عارضه‌های مختلف و چین و چروک شده، روی اعتماد به نفس ما تأثیر منفی زیادی می‌گذارد. در واقع تا زمانی که از ظاهر خود راضی نباشیم، نمی‌...
بازار
«پارسی نیوز» یکی از بهترین گزینه ­ها برای خرید ملک و سرمایه گذاری در استانبول، پروژه­ های ملکی لوکسی هستند که در قالب مجتمع­ های مسکونی و چند منظوره (مسکونی، تجاری و اداری) در بخش اروپایی شهر احداث شده­اند. این پروژه­ها اغلب در قطب­های اقتصادی و اشتغال، قطب ­های ...

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است