استانی 18:36 - 13 اسفند 1399

فقر مردم نباید برای ما عادی شود/خیریه ها را رقیب خود نمی دانیم

به گزارش خبرنگار مهر، جمال شیبه ظهر امروز چهارشنبه در نشست خبری به تحت پوشش بودن ۱۳۰ هزار خانوار خوزستانی اشاره کرد و گفت: در بخش عمده‌ای از طرح‌های اشتغال‌زایی نوع شغل و تهدیدات را تغییر دادیم؛ به عنوان نمونه در این ایام به دلیل شیوع ویروس کرونا بسیاری از کارگاه‌های تولیدی نیز تغییر تولید را انجام داده‌اند.

وی در ادامه به حمایت‌های مالی کمیته امداد در قالب دوره‌های آموزشی و یا تهیه پکیج‌های بهداشتی و ضدعفونی اشاره کرد و افزود: ایتام به طور معمول از عایدات جشن نیکوکاری و طرح اکرام ایتام استفاده می‌کنند؛ همچنین در پویش ایران مهربان تا عید تلاش می‌کنیم که همه ایتام خوزستانی حامی دار شوند.

مدیرکل کمیته امداد خوزستان با اشاره به اینکه در زمینه حمایتی خانواده‌های مشکل‌دار در اولویت قرار دارند، تصریح کرد: بخش عمده‌ای از سبد هزینه‌های خانوار را مسکن پوشش می‌دهد و اگر مشکل مددجویان را در این زمینه حل کنیم جزو اقدامات توانمندسازی محسوب می‌شود.

شیبه ادامه داد: در سال جاری تا این لحظه نزدیک به دو هزار واحد مسکن مددجویی احداثی و تعمیراتی داشتیم که هزینه تعمیراتی آنها بالغ‌بر ۳۲ میلیارد تومان بود.

وی خبر داد: در سیل فروردین سال گذشته نیز تعدادی از خانواده‌ها در بحث آب‌گرفتگی دچار خسارت شدند که کار ساخت و تعمیر دو هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی با هزینه ۱۸ میلیارد تومان انجام شد؛ همچنین ۲۱۰ واحد مسکن با همکاری سپاه و با اعتبار ۱۱ میلیارد تومانی برای مددجویان احداث کردیم.

مدیرکل کمیته امداد خوزستان یادآور شد: یکی از اولویت‌های کمیته امداد مراکز نیکوکاری هستند چر که این اعتقاد را داریم که باید مشکلات مردم به دست خود آنها برطرف شود و فلسفه فعالیت این مراکز نیز همین است.

شیبه اضافه کرد: در حال حاضر ۲۱۴ مرکز نیکوکاری در سطح خوزستان فعال هستند و طبق برنامه‌ریزی تا پایان سال جاری به ۳۰۰ مرکز فعال دست پیدا می‌کنیم.

وی بیان کرد: ۲۵ هزار یتیم در خوزستان داریم که از کمیته امداد خدمات می‌گیرند؛ ۲۱ هزار نفر آنها حامی معنوی دارند ولی چهار هزار نفر بدون حامی هستند.

پویش ایران مهربان

مدیرکل کمیته امداد خوزستان با اشاره به اینکه در بحث اشتغال نیز رویکرد اصلی توانمندسازی و اشتغال است، گفت: هدف‌گذاری امسال ایجاد حدود ۱۰ هزار فرصت شغلی بود که تاکنون هشت هزار مورد آن محقق شده و تعدادی پرونده نزد بانک‌ها داریم که شاید تا پایان وقت باقیمانده از امسال هم به هدف ۱۰ هزار برسیم.

شیبه با اشاره به اینکه تلاش می‌کنیم تا دیدن فقر مردم برای ما عادی نشود، عنوان کرد: تلاش می‌شود که رابطه عاطفی خود را با مددجویان حفظ کنیم چون آنها مانند خانواده‌های ما هستند؛ برکات این خدمات‌رسانی را در زندگی خود می‌بینیم و صرفاً یک اقدام در راستای فعالیت‌های شغلی انجام نمی‌دهیم.

وی اضافه کرد: حدود یک هزار پرسنل در سطح استان داریم که نحوه برخورد با متقاضی و نیازمندان نیز در قالب دوره‌های آموزشی اعتقادی و ایمانی به آنها آموزش داده می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد خوزستان اظهار کرد: در زمینه خدمات الکترونیک کارهای بسیار خوبی در سطح ملی انجام شده و با زمینه‌سازی‌های لازم تلاش شده که در حد امکان از مراجعه حضوری جلوگیری و درخواست‌ها به صورت سیستمی ارائه شود.

شیبه با اشاره به اینکه طرح هر کارمند یک حامی ایتام در قالب همان پویش ایران مهربان اجرا می‌شود، افزود: حداقل مبلغ ۳۰ هزار تومان را تعیین کردیم و شاید مبلغ زیادی نباشد ولی ایتام بیش از یک حامی دارند و سرانه متوسط دریافتی هر یتیم از سوی حامیان معنوی خود در یک ماه ۲۵۰ هزار تومان است.

وی تشریح کرد: خیریه‌ها را نه رقیب بلکه پشتیبان خود می‌دانیم و با هم افزایی خوبی که با آنها داریم برای مسائل درمانی، تهیه جهیزیه و لوازم ضروری زندگی و مسکن مددجویان تفاهم‌نامه‌های خوبی منعقد شده است.

مدیرکل کمیته امداد خوزستان بیان کرد: از طریق خیران، مؤسسات خیریه و مراکز نیکوکاری، گروه‌های جهادی، بسیج و سپاه در یک هم افزایی بسته‌های معیشتی مختلفی را توزیع کردیم.

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار استانی

استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله رضا رمضانی شامگاه چهارشنبه در مراسم شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان با بیان اینکه انسان باید در شب قدر درخواست رشد و توسعه معنوی خود را داشته باشد، اظهار کرد: انسان باید در شب قدر وسعت دید خود را افزایش دهد. نمای...
استانی
«خبرگزاری مهر» مریم کوشکی در گفت و گو با خبرنگار مهر در سخنانی با اشاره به واکسیناسیون گروههای مختلف لرستان اظهار داشت: واکسیناسیون عمومی برای پرسنل بهداشت و درمان و همچنین عموم مردم از تاریخ ۲۱ بهمن ماه ۹۹ در استان لرستان شروع شد. ۳۹ هزار دُز واکسن کرونا ...
استانی
«خبرگزاری ایسنا» ایسنا/خوزستان معاون آموزشی، تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی دزفول از صعود یازده پله ای رتبه آموزشی این دانشگاه در میان دانشگاه های علوم پزشکی کشور در طی پنج سال اخیر، خبر داد.
استانی
معاون امنیتی و انتظامی استانداری:
«خبرگزاری ایسنا» ایسنا/خوزستان معاون امنیتی، انتظامی استانداری خوزستان گفت: عزم همه اجزای حاکمیت در استان خوزستان برای مقابله با افرادی که در مراسمات با رسم غلط تیراندازی، مخاطرات و صدماتی برای هم‌استانی‌ها ایجاد می‌کنند، جزم است.
استانی
رئیس سازمان صمت خوزستان خبر داد
«خبرگزاری ایسنا» ایسنا/خوزستان رئیس سازمان صمت خوزستان گفت: در راستای تاکید بر اجرای دستور استاندار خوزستان مبنی بر ساماندهی بازار مصالح ساختمانی، در حدود ۲۰ نقطه از اهواز از میان عاملین معتمد و شناخته‌شده انتخاب کرده‌ایم که به صورت مستمر سیمان از فازهای تو...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، محسن حرازی زاده یزدی روز چهارشنبه در نشستی خبری با اشاره به نامگذاری ۱۸ اردیبهشت ماه به نام روز جهانی صلیب سرخ اظهار داشت: اولویت فعالیت‌های هلال احمر در سراسر کشور از جمله استان یزد، امداد و نجات است. وی با اشاره به ای...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، علی‌محمد عبدلی روز چهارشنبه در نشستی خبری اظهار داشت: نهمین کنگره بین المللی طب تولیدمثل ۲۳ تا ۲۵ اردیبهشت ماه و چهارمین کنگره ژنتیک تولیدمثل ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت ماه در یزد برگزار می شود. وی با بیان اینکه کنگره امسال برای ...
استانی
رئیس شورای شیراز:
«خبرگزاری ایسنا» ایسنا/فارس رئیس شورای اسلامی شهر شیراز، معرفی درست و دقیق این شهر به جهانیان را ادای دین همه نسبت به شهر راز دانست.
استانی
«خبرگزاری ایسنا» ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیر جهاد کشاورزی راسک سیستان وبلوچستان تصریح کرد: طبق برآوردهای اولیه انجام شده میزان خسارت وارده طوفان بالغ بر ١٢ میلیارد ریال می باشد.
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار احمد طاهری اظهار داشت: ساعت ۱۷ و ۵۵ دقیقه بعد از ظهر چهارشنبه ستوان یکم مهدی شهرکی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان زهک برای انجام یک مأموریت شناسایی به یکی از جاده‌های فرعی شهرستان م...

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

آگهی

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنی
صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است