استانی 15:30 - 19 اردیبهشت 1400

مسئولان در تصمیم‌گیری‌ها مرعوب فضای مجازی نشوند

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام عباس امینی ظهر یکشنبه در شورای فرهنگ عمومی شاهرود به میزبانی دفتر خود با بیان اینکه فضای مجازی آنقدر اهمیت دارد که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند من اگر رهبر کشور نبودم فعال فضای مجازی می‌شدم، بیان کرد: این فضا هم دارای محاسن و هم دارای معایب بزرگی است.

وی افزود: متأسفانه مشکل خلأ قانونی در فضای مجازی وجود دارد و این موضوع بارها خطاب به مدیران دستگاه قضائی و ارشاد اسلامی و … در شهرستان شاهرود بیان شد اما متوجه شدیم که این مشکل در واقع کشوری است و مختص به شاهرود نیست.

توجه به فضای مجازی

امام جمعه شاهرود با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی یکی از بخش‌هایی است که باید در زمینه فضای مجازی کار بیشتری صورت دهد، گفت: اولاً باید گفت فضای مجازی ظرفیت‌های خوبی دارد که برای مثال در دوران کرونا با اطلاع‌رسانی خوب از آن‌ها استفاده شد و البته مضراتی هم دارد که لجام‌گسیختگی، تشویش اذهان عمومی و … در زمره این موضوعات است.

امینی با بیان اینکه مسئولان نباید در تصمیم سازی‌هایشان مرعوب برخی بی اخلاقی‌های فضای مجازی و رسانه‌های آن شوند، ابراز کرد: این روزها که به فضای انتخابات نزدیک می‌شویم دوباره آسیب‌هایی مانند تهمت‌ها در فضای مجازی زیاد می‌شود و به واقع مشخص نیست که چطور می‌شود با آن برخورد کرد.

وی افزود: ما هر چه در زمینه آموزش، تئوری، سواد رسانه‌ای و اقدامات عملی و رساندن به گوش مسئولان بوده را انجام داده‌ایم و مراتب را به گوش آیت الله شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان سمنان رسانده تا ایشان هم در سطح ملی منعکس کنند اما به نظر می‌رسد بازهم باید در زمینه کنترل فضای مجازی اقدام کرد تا هم از این ظرفیت به درستی استفاده کرد و هم آفت‌های آن را کاهش داد.

 مسئولان در تصمیم‌گیری‌ها مرعوب فضای مجازی نشوند

توجه به کنگره آیت الله العظمی شاهرودی

امام جمعه شاهرود با بیان اینکه پیگیر معضلات فضای مجازی هستیم، بیان کرد: امیدواریم یک روز ساماندهی فضای مجازی را در شاهرود و کشورمان شاهد باشیم.

امینی با بیان اینکه تخم یاس و ناامیدی امروز در بین مردم پاشیده می‌شود و این راه و رسم دشمنان است، تاکید کرد: موضوع امیدآفرینی یکی از مهمترین مسائلی است که ما به روحانیان نیز اعلام کرده‌ایم که از آن فراموش نکنند لذا باید گفت با همه ضعف‌ها و مشکلات و با همه ناراحتی‌هایی که مردم دارند، کشور موفقیت‌های خوبی داشته و در حوزه‌های مختلف آن را شاهد هستیم لیکن هرچه نزدیک انتخابات می‌شویم، بیشتر و بیشتر موضوع ناامیدی مردم بیان می‌شود.

وی درباره کنگره آیت الله العظمی شاهرودی نیز، بیان کرد: ریاست ستاد برگزاری این کنگره بین‌المللی در استان با نماینده ولی فقیه در استان سمنان است و عاملیت آن بر عهده ارشاد اسلامی است و ما در زمینه تعیین اعضای کارگروه‌ها و … دخالتی نداشته‌ایم و حتی یک جلسه هم درباره این کنگره برگزار نشده و ما نیز فقط در اسم عضو آن هستیم لذا انتظار است که امور در این باره به خوبی برگزار شود.

 مسئولان در تصمیم‌گیری‌ها مرعوب فضای مجازی نشوند

مشکل قانونی در زمینه فضای مجازی

امام جمعه شاهرود همچنین به دغدغه کسبه نسبت به فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز اشاره کرد و گفت: توقع است که شرایط کسبه محلی که نیاز به تقویت دارند در برابر فروشگاه‌های زنجیره‌ای که رشد قارچ گونه‌ای دارند، لحاظ شود.

ابوطالب جلالی فرماندار شاهرود نیز در این نشست با بیان اینکه ما در زمینه برخورد با فضای مجازی اعم از تشویش، تهمت و.. قوانین خوبی داریم، گفت: مشکل در قانون برخوردی نیست مشکل در اینجا است که در حوزه ساماندهی و اعطای مجوز، قانون بالادستی وجود ندارد از سوی دیگر شکل برخورد را باید به طریقی پیش ببریم که گروهی به خودش اجازه ندهد که تهمت بزند.

وی همچنین خواستار توجه به مقوله انتخابات و استفاده از ظرفیت‌های مردمی و رسانه‌های رسمی برای ترویج مشارکت مردم شد و افزود: دشمنان به دنبال ناامیدی مردم و دوری از انتخابات هستند که باید این توطئه‌ها را خنثی کرد.

علیرضا حاجی محمد علی شهردار شاهرود نیز در این نشست با بیان اینکه برخی کانال‌های مجازی این روزها باج‌خواهی می‌کنند، گفت: برخورد جدی با این گروه‌ها الزامی است و لذا از مسئولان می‌خواهیم تا نظارت کافی را داشته باشند.

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار استانی

استانی
معاون آموزشی دانشگاه:
«خبرگزاری ایسنا» ایسنا/خوزستان معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: حذف یا محدود شدن رشته‌های کارشناسی فعلاً گریبان‌گیر دانشگاه شهید چمران اهواز نشده‌ است.
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، سعید نمکی در استان مرکزی گفت: امروز می‌خواهم یک خبر خوشی را در این استان بگویم که آن هم اجازه مصرف واکسن ایرانی کووایران برکت است که دیروز صادر شد. وی افزود: شب‌های زیادی نخوابیدم اما اکثر شب‌ها از اضطراب بود، اما دیشب...
استانی
تا ۱۵ تیرماه؛
«خبرگزاری ایسنا» ایسنا/خراسان جنوبی رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی اظهار کرد: مهلت ارسال ایده به استارت آپ  «نوآوری در بسته بندی عناب و فرآورده‌های آن» تا ۱۵ تیرماه تمدید شد.
استانی
معاون دادستان کل کشور:
«خبرگزاری ایسنا» ایسنا/آذربایجان شرقی معاون دادستان کل کشور در امور حقوق عامه گفت: قوه قضاییه، مرجع تظلم خواهی و پناهی برای تولیدکنندگان است.
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان زارع پیش از ظهر دوشنبه در جلسه مشترک شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی گیلان با اشاره به سهم کشاورزی از صادرات، اظهار کرد: رکورد سهم کشاورزی در صادرات سال گذشته در مقایسه با ۱۰ سال اخیر شک...
استانی
«خبرگزاری ایسنا» ایسنا/مرکزی ۵ پروژه دانشگاه علوم پزشکی اراک امروز با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بهره برداری رسید.
استانی
رئیس پلیس پیشگیری استان مازندران خبر داد
«خبرگزاری ایسنا» ایسنا/مازندران رئیس پلیس پیشگیری استان مازندران از کاهش ۳۰ درصدی سرقت قطعات داخلی خودرو و دستگیری ۱۰۰ سارق در سطح استان خبر داد.
استانی
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی:
«خبرگزاری ایسنا» ایسنا/خراسان شمالی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: آثار یک روزه تخریب کاندیداها در مناظرات، تا چندین سال ماندگار است و این برای نظام خوشایند نیست.
استانی
«خبرگزاری ایسنا» ایسنا/خراسان جنوبی رئیس اداره منابع طبیعی نهبندان اظهار کرد: معدن داری که ۶ درخت بنه حدود ۵۰۰ ساله را در شهرستان نهبندان قطع کرده بود محکوم شد.
استانی
فرمانده نیروی دریایی ارتش:
«خبرگزاری ایسنا» ایسنا/هرمزگان فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: اکنون نیروی دریایی مقتدر ارتش ایران عرصه را به قدرتهای جهانی و استکبار تنگ کرده است و ما به هیچ وجه حضور بیگانگان را در نزدیکی آب‌های ایران تحمل نمی کنیم.

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنی

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است