بازار 10:28 - 11 دی 1399

کاربرد دستگاه های اکسس کنترل در ادارات و سازمان ها

به نقل از گروه فنی و مهندس تیک تاک دستگاه اکسس کنترل درب یکی از ابزار های مورد نیاز و مهم برای کنترل ورود و خروج افراد مختلف به مکان و اتاقی خاص می باشد

در این مقاله سعی داریم به توضیح دستگاه اکسس کنترل و کاربرد های آن و همچنین نمونه هایی از این دستکاه ها مانند قفل هوشمند باشگاهی بپردازیم.

امروزه استفاده از اکسس کنترل و کنترل تردد در شرکت ها و سازمان های خصوصی و دولتی رواج بسیاری پیدا کرده است.

بالا بردن امنیت سازمان و شرکت ها همواره یکی از دغدغه های مدیران بوده و هست یکی از ابزار ها جهت بالا بردن امنیت استفاده از دستگاه کنترل تردد و دسترسی افراد به یک مکان و اتاقی خاص می باشد.

 

کاربرد دستگاه اکسس کنترل در شرکت ها و سازمان ها

دستگاه های اکسس کنترل امروز یکی از راهکار های بالاترین امنیت در سازمان ها و شرکت ها می باشد

در کاربرد ترین دستگاه های مربوط به کنترل تردد استفاده از دستگاه حضور و غیاب می باشد که بی تردید همه شما حد اقل یک بار آن ها را در شرکت ها و یا ادارات و بانک ها دیده اید.

این دستگاه ها یکی از انواع مختلف دستگاه های کنترل تردد می باشند

تایید هویت چندگانه

اکسس کنترل درب جهت کنترل تردد و  ورود و خروج درب از طریق چهره –  اثر انگشت – کارت و رمز عبور مورد استفاده قرار می گیرد.

در استفاده از دستگاه کنترل تردد باید قفل برقی مناسب با درب خود را مشخص نمایید قفل برقی درب بسته به نوع درب مشخص میشود در صورت عدم اگاهی از انتخاب نوع قفل برقی با کارشناسان بخش فروش تماس حاصل فرمایید.انواع دستگاه اکسس کنترل

تشخیص چهره – اثر انگشتی – کارتی

 قیمت دستگاه اکسس کنترل  بستگی به مدل دستگاه و امکانات آن متفاوت است.

استفاده از اکسس کنترل جهت کنترل و مدیریت تردد

علاوه بر مکان های عمومی یکی از مهم ترین بخش استفاده از اکسس کنترل ها در محیط ها و امکان خصوصی می باشد چرا که جلوگیری از ورود افراد متفرقه به داخل اتاق و مکان های خاص یکی از مهم ترین نکات حفظ امنیت می باشد.

برای مدیریت تردد و کنترل تردد افراد مختلف به داخل اتاق و یا مکانی خاص می بایست از دستگاه های اکسس کنترل استفاده نمود.

با توجه به قیمت های بالای گیت های کنترل تردد استفاده از گیت برای کنترل تردد بعضی از امکان مقرون به صرفه نیست و راهکار مناسب استفاده از قفل های برقی درب به همراه دستگاه اکسس کنترل می باشد.

قفل باشگاهی یا قفل کمد باشگاهی چیست؟

بنا بر گزارش گروه فنی و مهندسی تیک تاک قفل باشگاهی یکی دیگر از انواع دستگاه اکسس کنترل می باشند که برای کنترل دسترسی افراد باشگاه به کمد های داخل باشگاه ورزشی می باشد

در کذشته کمد باشگاه ها به صورت سنتی مورد استفاده قرار می گرفتند به این صورت که هر شخص باید در هنگام ورود یک کلید مکانیکی از باشگاه دار تحویل میگرفت و با استفاده از آن کلید میتوانست از کمد باشگاه استفاده نماید.

این امر مشکلات بسیار فراوانی را برای عضو و باشگاه دار ایجاد میکرد که یکی از این مشکلات گم شدن و یا خرابی قفل ها در استفاده ی طولانی می شد که باشگاه دار مجبور میشد هزینه زیادی را بابت تعمیر قفل بپردازد . همچنین با توجه به متریال و طراحی این کلید ها امکان استفاده از آن ها در استخر ها امکان پذیر نبود و مشکلاتی را برای اعضای استخر ایجاد مینمود.

اما با پیشرفت تکنولوژی و فراگیری استفاده از دستگاه اکسس کنترل دیگر نیازی به استفاده از کلید های مکانیکی و قفل های باشگاهی قدیمی نیست و می توان از قفل های هوشمند کمدی استفاده نمود. با استفاده از قفل هوشمند کمد باشگاه دیگر نیازی به استفاده از کلید های مکانیکی و دردسر استفاده از آنها نیست و فرد از طریق مچبند باشگاهی و یا دستبند باشگاهی می‌تواند به راحتی اقدام به استفاده از کمد باشگاه کند.

از ویژگی های استفاده از دستبند باشگاهی مزیت ضد آب بودن آنها می باشد و همچنین به صورت ساعت و یا مجبند قابل استفاده می باشد که باعث جلوگیری از گم شدن مچبند می شود.

قفل های باشگاهی در انواع مختلفی موجود می باشند که نمونه RFID  این قفل ها استفاده بیشتری نسبت به نمونه های رمزی و یا اثر انگشتی دارد.

 

 

 

قفل های آنلاین و آفلاین

قفل کمد باشگاه ورزشی در دو نوع Offline  و Online  مورد استفاده قرار میگیرند که نمونه Offline  به دلیل راحتی استفاده و بدون نیاز به نرم افزار و کامپیوتر در باشگاه ها بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد در این روش در هنگام ورود اعضای باشگاه متصدی باشگاه یک مچبند فنری باشگاه به شخص می‌دهد که بر روی مچبند شماره کمد درج شده است و شخص اقدام به استفاده از کمد باشگاه می نماید.

اما در نمونه Online  قفل باشگاهی که بیشتر در باشگاه های بزرگ با تعداد کمد های بالا و به صورت یکپارچه به همراه نرم افزار باشگاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد نرم افزار باشگاهی شماره کمد را برای شخص مشخص میکند و عضو با نشان دادن مچبند خود به دستگاه مرکزی و باز شدن کمد می تواند از کمد استفاده نمیاد .

شاید بتوان یکی از مزیت های  مهم قفل های آنلاین نسبت به آفلاین را در عدم استفاده این قفل ها از باطری بیان نمود که این موضوع در دراز مدت هزینه های باشگاه دار را کاهش می‌دهد .

 

قفل برقی درب شیشه ای چیست؟

قفل برقی درب شیشه ای و شیشه سکوریت یا میرال یک نوع قفل از نوع شفتی می باشد با این تفاوت که در نصب این قفل نیاز به هیچگونه سوراخ کاری بر روی درب شیشه ای نمی باشد و به راحتی قابل نصب است.

بدون نیاز به سوراخ کاری

این قفل با استفاده از براکت های روی خود به راحتی قابل  نصب است . به این صورت که شیشه های درب به داخل این براکت ها سفت می شود.

براکت های قفل برقی شیشه سکئریت دارای یک لاستیک در داخل خود هستند که بر روی شیشه با استفاده از آلن های داخل خود سفت می شوند.

قفل برقی درب شیشه ای قفل شفتی مخصوصی است که بر روی خود از براکت های مخصوص درب شیشه ای بر خوردار می باشد.

با استفاده از قفل برقی شفتی درب شیشه ای دیگر نیازی به استفاده از براکت جداگانه بر روی درب شیشه ای ندارید و به راحتی میتوانید قفل را بر روی درب نصب نمایید.

 

کنترل هوشمند تردد خودروها به داخل پارکینگ با آنتن برد بلند

یکی دیگر از کاربرد های سیستم اکسس کنترل استفاده از آنتن برد بلند در پارکینگ های اختصاصی و عمومی می باشد.

با توجه به لزوم بالا بردن سرعت تردد و جلوگیری از خطاهای انسانی استفاده از سیستم های کنترل هوشمند پارکینگ در حال افزایش می باشد.با استفاده از این سیستم دیگر نیازی به استفاده از نگهبان و یا ریموت کنترل ها جهت باز و بسته کردن درب و یا کنترل راهبند نمی باشد و خودرو ها با استفاده از تگ های UHF  چسبیده شده بر روی شیشه در هنگام نزدیک شدن به پارکینگ می توانند به داخل پارکینگ تردد داشته باشند.

این امر با استفاده از آنتن های برد بلند UHF  قابل انجام می باشد ، این آنتن ها و یا ریدر های برد بلند قادر به شناسایی خودرو ها تا فاصله 15 متری از درب پارکینگ و یا راهبند می باشند و در صورتی که خودرو مجوز تردد داشته باشد فرمان تشخیص هویت خودرو را به دستگاه اکسس کنترل صادر می کند و پس از آن دستگاه در صورت تشخیص و تایید خودرو ، فرمان باز شدن درب را به راهبند و یا جک برقی صادر میکند.

 

 


10882540
 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها
تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنی
صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است