به گزارش خبرگزاری فارس، آیین اختتامه پنجاه و چهارمین جشنواره منطقهای سینمای جوان «کومش» در محل فرهنگسرای کومش سمنان با حضور نصرت اله مرادی معاون توسعه و منابع انسانی سازمان سینمایی و سمعی بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، رضا بشر دوست مدیرکل عملکرد سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، فرید فرخنده کیش مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران، محمد رضا سورقندی مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی سمنان ، مهدی پیماندار خزانه دار بنیاد سینمایی فارابی وجمعی از مسئولین، مردم فرهنگ دوست سمنان وهنرمندان 10 استان همدان ، کرمانشاه ، قم ، ایلام ، قزوین ، اراک ، البرز ، سنندج ، سمنان و تهران با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.
براساس آرای هیئت داوران پنجاه و چهارمین جشنواره منطقهای سینمای جوان «کومش» نتایج برگزیدگان در سه بخش فیلم ، فیلمنامه وعکس به شرح ذیل اعلام گردید:
1-در بخش پژوهش فیلم مستند
از میان 3 کاندید
-مظفر حسینخانی هزاوه برای فیلم " لبخند سرد محافظ " از اراک
-طیبه بابایی برای فیلم "مریم فصل آخر" از کرمانشاه
-رویا علیپور برای فیلم "درخت پرتره من است" از قزوین
تندیس جشنواره و مبلغ 20/000/000 ریال اهدا می شود به رویا علیپور برای فیلم " درخت پرتره من است " از قزوین
2- در بخش فیلمنامه
از میان 5 کاندید
- سالم صلواتی برای فیلم " آینه های پریده رنگ" از سنندج
- آرمان خوانساریان برای فیلم " سبز کله غازی " از تهران
- اسما ابراهیم زادگان برای فیلم " حفره مشترک " از تهران
- کاوه مظاهری برای فیلم " روتوش " از تهران
- هادی معصوم دوست برای فیلم " روزهای زوج " از تهران
دیپلم افتخار و مبلغ 10/000/000 ریال اهدا می شود به آرمان خوانساریان برای فیلم " سبز کله غازی" از تهران
تندیس جشنواره و مبلغ 20/000/000 ریال اهدا می شود به سالم صلواتی برای فیلم " آینه های پریده رنگ " از سنندج
3- در بخش تصویربرداری
از میان 4 کاندید
- سینا کرمانی زاده برای فیلم " حفره مشترک " از تهران
- وحید بیوته برای فیلم " ساختمان شماره 13 " از سنندج
- احسان رفیعی جم برای فیلم " محاق " از تهران
- بابک ابرغانی اقدم برای فیلم "کورسو" از تهران
ضمن تقدیر از احسان رفیعی جم برای فیلم " محاق" تندیس جشنواره و مبلغ 20/000/000 ریال اهدا می شود به سینا کرمانی زاده برای فیلم " حفره مشترک" از تهران
4- در بخش تدوین
از میان 3 کاندید
- سعید کیان پور برای فیلم " حفره مشترک" از تهران
- طیبه بابایی برای فیلم " مریم فصل آخر" از کرمانشاه
- فرهاد نجفی فرد برای فیلم " ژخ" از قزوین
تندیس جشنواره و مبلغ 20/000/000ریال اهدا می شود به طیبه بابایی برای فیلم " مریم فصل آخر" از کرمانشاه
5- در بخش صدا
از میان 5 کاندید
- حسین قورچیان برای فیلم " روتوش " از تهران
- مسیح حدپورسراج برای فیلم " کورسو " از تهران
- حسین قورچیان برای فیلم " ساختمان شماره 13" از سنندج
- آرش قاسمی برای فیلم " محاق " از تهران
- انسیه ملکی برای فیلم " ما زنده می مانیم " از تهران
تندیس جشنواره و مبلغ 20/000/000 ریال مشترکاً اهدا می شود به مسیح حدپورسراج برای صدابرداری فیلم " کورسو " از تهران و حسین قورچیان برای صداگذاری فیلم های " ساختمان شماره 13 " و " روتوش " از تهران
6- در بخش جانبخشی در آثار پویانمایی
از میان 5 کاندید
- رسول شیری برای فیلم " درخت " از تهران
- حسین صفارزادگان برای فیلم " قرمز " از تهران
- سحر طرزی برای فیلم " لحظات کاغذی" از تهران
- فرزانه قبادی برای فیلم " کرگدن" از شاهرود
- فرزانه قبادی برای فیلم " مینی فارم " از شاهرود
دیپلم افتخار و مبلغ 10/000/000 ریال اهدا می شود به حسین صفارزادگان برای فیلم " قرمز" از تهران
تندیس جشنواره و مبلغ 20/000/000 ریال مشترکا اهدا می شود به رسول شیری برای فیلم "درخت" از تهران و فرزانه قبادی برای فیلم " کرگدن " از شاهرود
7- در بخش بهترین فیلم پویانمایی
از میان 3 کاندید
- سید مسلم طباطبایی برای فیلم " لایت سایت " از تهران
- اسماعیل علیزاده ، فرزانه قبادی برای فیلم " مینی فارم " از شاهرود
- فرزانه قبادی برای فیلم " کرگدن " از شاهرود
تندیس جشنواره و مبلغ 25/000/000 ریال اهدا می شود به سید مسلم طباطبایی برای فیلم " لایت سایت " از تهران
8- در بخش بهترین فیلم مستند
از میان 5 کاندید
- طیبه بابایی برای فیلم" مریم فصل آخر " از کرمانشاه
- محمد قاسم پور برای فیلم " میم سین " از تهران
- رویا علیپور برای فیلم " درخت پرتره من است از
قزوین
- شیلان سعدی برای فیلم " ما زنده می مانیم" از تهران
تندیس جشنواره و مبلغ 25/000/000 ریال اهدا می شود به طیبه بابایی برای فیلم " مریم فصل آخر " از کرمانشاه
9- در بخش بهترین فیلم تجربی
از میان 4 کاندید
- امیررضا جلالیان برای فیلم " ژخ" از قزوین
- کیارش انوری برای فیلم " مرگ" از تهران
- علی اکبر محمدخانی برای فیلم " خودم را می کشم و تو مقصری" از تهران
- مسعود عین آبادی برای فیلم " احوالات سگی" از تهران
تندیس جشنواره و مبلغ 25/000/000 ریال اهدا می شود به کیارش انوری برای فیلم " مرگ " از تهران
10- در بخش بهترین فیلم داستانی
از میان 4 فیلم داستانی
- اسما ابراهیم زادگان برای فیلم " حفره مشترک" از تهران
- کاوه مظاهری برای فیلم " روتوش" از تهران
- سالم صلواتی برای فیلم " آینه های پریده رنگ" از سنندج
- علی درخشنده برای فیلم " محاق" از تهران
تندیس جشنواره و مبلغ 30/000/000 ریال اهدا می شود به کاوه مظاهری برای فیلم " روتوش " از تهران
11- در بخش استعداد جوان
تندیس جشنواره و مبلغ 15/000/000 ریال اهدا می شود به کتایون پَرمَر برای فیلم " کِشَند " از تهران
12- در بخش تقدیر هیات داوران
ضمن تقدیر از توماج دانش بهزادی بازیگر فیلم "کشند" دیپلم افتخار بازیگری و مبلغ 10/000/000 ریال مشترکاً اهدا می شود به سونیا سنجری برای فیلم " روتوش" از تهران و مینو شریفی پور برای فیلم " آینه های پریده رنگ" از سنندج
دیپلم افتخار و مبلغ 5/000/000 ریال اهدا می شود به آقای مهدی آقاجانی برای جلوه های ویژه فیلم "در پیکر" از تهران
13- جایزه بزرگ جشنواره
از میان 3 کاندید
- اسما ابراهیم زادگان برای فیلم " حفره مشترک" از تهران
- کاوه مظاهری و انجمن سینمای جوانان ایران – دفتر تهران برای فیلم " روتوش" از تهران
- راضیه بابایی و انجمن سینمای جوانان ایران- دفتر کرمانشاه برای فیلم" مریم فصل آخر " از کرمانشاه
تندیس جشنواره و مبلغ 40/000/000 ریال اهدا می شود به اسما ابراهیم زادگان برای فیلم " حفره مشترک" از تهران
بخش فیلمنامه
1- لوح تقدیر و مبلغ 5/000/000 ریال اهدا می شود به محسن مرادی برای فیلمنامه " هیچکس... " از کرمانشاه
2- لوح تقدیر و مبلغ 5/000/000 ریال اهدا می شود به زیبا ارژنگ برای فیلنامه " گلابی اما سیاه " از تهران
3- لوح تقدیر و مبلغ 10/000/000 ریال و الویت حمایت از تولید اثر به عنوان نفر سوم به طور مشترک اهدا می شود به مهدی ایمانی شهمیری برای فیلمنامه " P.O.V" از سمنان و پویان صفری برای فیلمنامه " خط باریک روشن" از اراک
4- دیپلم افتخار و مبلغ 12/000/000ریال و الویت حمایت از تولید اثر به عنوان نفر دوم اهدا می شود به اشکان چاوشی برای فیلمنامه های" زمین " و " سهمی از یک قبر" از کرمانشاه
5- تندیس جشنواره و مبلغ 15/000/000 ریال و الویت حمایت از تولید اثر به عنوان نفر اول اهدا می شود به امیر غلامی برای فیلمنامه " دریا موج موج می لرزد" از سنندج
در بخش اقتباسی
تندیس جشنواره ، مبلغ 20/000/000 ریال جایزه نقدی و الویت حمایت از تولید اثر به عنوان بهترین فیلمنامه اقتباسی اهدا می شود به امیر کرمی برای فیلمنامه " سایه روشن" از تهران
بخش عکس
1- لوح تقدیر و مبلغ 3/000/000 ریال اهدا می شود به قاسم فتحی برای عکس " انتظار یک رویا " از تهران
2- لوح تقدیر و مبلغ 3/000/000ریال اهدا می شود به به محمدامین فنایی برای مجموعه عکس " شخصیت طبیعی" از اراک
3- تندیس جشنواره و مبلغ 5/000/000 ریال به عنوان بهترین استعداد جوان اهدا می شود به امیر صالحی برای عکس " گذر" از اراک
4- تندیس جشنواره و مبلغ 10/000/000 ریال به عنوان بهترین موضوع اهدا می شود به شهاب ناصری برای مجموعه عکس "نوروز کردی" از سنندج
5- تندیس جشنواره و مبلغ 10/000/000 ریال به عنوان بهترین استفاده از تکنولوژی در عکاسی برای رسیدن به بیانی نو اهدا می شود به حسین قربانی مهرزاد برای مجموعه عکس " حساسیت فصلی" از تهران
6- تندیس جشنواره و مبلغ 15/000/000 ریال به عنوان بهترین نگاه خلاق در عکس اهدا می شود به حسن دهقاندوست از تهران
تندیس جشنواره و مبلغ 15/000/000 ریال به عنوان بهترین مجموعه عکس اهدا می شود به موسی الرضا رضائیان برای مجموعه عکس " عاشورا " از شاهرود
در آیین اختتامه پنجاه و چهارمین جشنواره منطقهای سینمای جوان «کومش» از ایثارگر و جانباز هشت سال دفاع مقدس نصرت اله مرادی معاون توسعه و منابع انسانی سازمان سینمایی و سمعی بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین عزیز اله حمید نژاد هنرمند مطرح سمنان در سینما طی مراسمی خاص تجلیل گردید.
8195186