اجتماعی 20:54 - 18 فروردین 1399

در ایام تعطیلی مدارس، اقدامات خوبی در آموزش و پرورش انجام شده است

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد مهدی زاهدی در نشست وزیر آموزش و پرورش با اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی که امروز در دفتر وزیر برگزار شد، اظهار کرد: از تلاش و زحمات وزیر آموزش و پرورش و همکاران وی قدردانی می‌کنم که در ایام تعطیلی مدارس برای اینکه آموزش تعطیل نشود، اقداماتی خوبی انجام دادند هرچند که انتظار نداریم به طور صد درصدی انجام شده باشد.

وی افزود: باید تلاش کنیم تا در یک همکاری دوجانبه با وزارت آموزش و پرورش خواسته‌های مردم را پیگیری کنیم چرا که مردم دسترسی راحت‌تری به نمایندگان مجلس شورای اسلامی دارند و درخواست‌های خود را به ما منتقل می‌کنند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کاری که آموزش و پرورش آغاز کرده است بسیار خوب است اما باید برای بهترشدن آن اقدامات دیگری هم صورت بگیرد.

وی اذعان کرد: پیشنهاد می‌کنم برای این اقدام یک افق بلند مدت داشته باشید تا به سمت آموزش بر بستر فضای مجازی گام برداریم و برای چنین شرایطی از آن استفاده کنیم.

زاهدی با اشاره به شرایط پساکرونا اظهار کرد: در هفته آینده با برگزاری جلسات لازم با نهادهای مربوطه، برای دانش آموزانی که امسال کنکور دارند تصمیماتی اتخاذ خواهد شد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نظرات تخصصی وزارت بهداشت ملاک ما در بازگشایی مدارس است چرا که سلامت دانش آموزان برای ما بسیار مهم است.

وی در ادامه تاکید کرد: تقویم آموزشی باید انعطاف پذیری داشته باشد تا بتوانیم با توجه به شرایط بومی این تقویم را برنامه ریزی کنیم البته تقویم آموزشی از اختیارات مجلس شورای اسلامی نیست.

زاهدی خاطرنشان کرد: پوشش همگانی در کشور برای استفاده از فضای مجازی نداریم چرا که در برخی از خانواده‌ها امکان تهیه وسایل ارتباطی نیست و یا حتی برخی از مناطق پوشش اینترنتی ندارند.

وی با بیان اینکه حدود ٨٠ درصد سرفصل دروس به پایان رسیده است، گفت: در مناطق عشایری و روستایی بررسی شود که کجا کرونا وارد نشده است و اگر در آنجا فضای مجازی پوشش ندارد و لازم است معلمان حضوری برای تدریس بروند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: پیشنهاد می‌شود که امکان برگزاری امتحانات دانش آموزان به صورت آنلاین را با سیستمی که در آموزش و پرورش برای آموزش در فضای مجازی طراحی شده بررسی کنید.

وی در ادامه اضافه کرد: ضروری است که برای برگزاری امتحانات نهایی دانش آموزان چاره اندیشی شود و همچنین برای آموزش ضمن خدمت فرهنگیان برنامه ریزی شود و یکی از دوره‌ها استفاده از فضای مجازی در آموزش دانش آموزان باشد.

در این جلسه تعدادی از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند که در ادامه به آن اشاره خواهد شد.

محمد بیرانوند، نماینده مردم لرستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسئله ویروس کرونا دغدغه‌ای است که کل جامعه درگیر آن شده است، گفت: ما باید بتوانیم تهدید را به فرصت تبدیل کنیم و وزارت آموزش و پرورش با همکاری معلمان پرتلاش توانست این مهم را به تحقق برساند.

بیرانوند تاکید کرد: اگر بودجه پیشنهادی به آموزش و پرورش پرداخت شود می‌توان تا حد زیادی مسئله ۸ درصد از دانش آموزانی که به فضای مجازی دسترسی ندارند را حل کرد.

در ادامه سید حمایت میرزاده نماینده مردم اردبیل با اشاره به ادامه آموزش از طریق فضای مجازی اظهار کرد: جامعه باید نظام آموزشی غیرحضوری را به رسمیت بشناسد و برای این منظور لازم است برنامه‌ای مدون برای آن نوشته شود.

میرزاده افزود: شرایط موجود در کشور بهترین شرایط برای تمرکز زدایی و تفویض اختیار تفویض اختیار به استان و به ویژه به مدرسه است و پیشنهاد می‌کنم در مدارس انجمن اولیا و مربیان را تشکیل دهیم و اجازه تصمیم‌گیری نهایی در مورد امورات مربوط به مدارس را به مدیر و معلم واگذار کنیم تا استان‌ها، شهرستان‌ها و مناطق بتوانند بر اساس شرایط خود تصمیم‌گیری کنند.

وی تاکید کرد: اگر می‌خواهیم طرح آموزش مجازی با موفقیت انجام شود لازم است ضمن رعایت حریم خصوصی معلم به او آموزش دهیم که چگونه در فضای مجازی کار کند.

غلامعلی جعفر زاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: حضور همزمان ۱۳ میلیون دانش آموز در فضای مجازی مسئله بسیار پر اهمیتی است و پوشش آنها مخصوصاً در شهرستان‌های محروم بسیار اهمیت دارد.

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار اجتماعی

اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران از آغاز مسافرگیری در ایستگاه شوش خبر داد.
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از تعطیلی ایستگاه شوش و توقف مسافرگیری در نیمه جنوبی خط یک خبر داد.
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، علی باقری‌کنی، عصر سه شنبه با حضور در محل کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی کرونا، ضمن بازدید از این مکان با چند تن از مدیران ستاد اجرایی فرمان امام و چند نفر از داوطلبان تزریق واکسن «کوو ایران برکت» به گفتگو نشست و از مراحل تولید ...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله سیدابراهیم رئیسی در دیدار با هیأت رئیسه اتحادیه کانون‌های وکلای دادگستری و برخی از رؤسای کانون‌های وکلای دادگستری کشور که امروز (سه شنبه ۳۰ دی) برگزار شد، با تقدیر از اقدام اتحادیه کانون وکلای دادگستری در تقدیم آئین نا...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، جلال ملکی، در جریان اطفا حریق سوله‌های یک بنگاه باربری در حوالی خیابان شوش گفت: این انبار بزرگ باربری به وسعت ۱۲ هزار متر که ستون‌های نا ایمنی داشت، که با ورق‌های شیروانی به انبارهای کوچک و بزرگی تبدیل شده بود، و زیر همه آنها از...
اجتماعی
رئیس سازمان امور اجتماعی کشور تاکید کرد
«خبرگزاری ایسنا» رئیس سازمان امور اجتماعی کشور بر لزوم بهره گیری از مطالعات جامعه علمی برای سیاستگذاری و اجرای اقدامات مقابله ای با کرونا تاکید کرد.
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: پرداخت حقوق دی ماه بازنشستگان و وظیفه‌بگیران این صندوق از عصر امروز (سه شنبه) آغاز شده است.
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، علی خدامی اظهار داشت: با همکاری سازمان برنامه و بودجه حقوق دی ماه ۹۹ برای یک و نیم میلیون نفر از بازنشستگان و وظیفه بگیران صندوق بازنشستگی کشوری از عصر سه شنبه ۳۰ دی ۹۹ آغاز شده و به تدریج به حساب این عزیزان در کل کشور واریز خو...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، سرانجام پس از گذشت ۶ روز از اعلام بازداشت شهرداران مناطق ۲ و ۸ تهران، امروز حسن صفات و مسعود رنجبریان با حکم پیروز حناچی به سرپرستی شهرداری دو منطقه ۲ و ۸ انتخاب شدند. حسن صفات پیش از مدیرعاملی شرکت یادمان سازه را در کارنامه ...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» مجتبی خالدی در گفتگو با خبرنگار مهر در رابطه با حادثه آتش سوزی خیابان شوش اظهار کرد: این حادثه در خیابان شوش چهار راه تختی رخ داده است. وی افزود: تا الان یک دستگاه موتورلانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به محل اعزام شده است. خالدی گفت: همچنین ۳ دست...

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

آگهی

تبلیغات متنی
بزرگترین تولید کننده لوازم پژوهش دانش آموزی در خاورمیانه

فروش آنلاین پوشاک سایز بزرگ زنانه و مردانهصفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است