استانی 16:47 - 28 خرداد 1398
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان از غفلت از کادرسازی به عنوان یکی از مشکلات جدی در فضای سیاسی ایران نام برد و گفت: یکی از نکاتی که در کارکرد احزاب مغفول مانده کادرسازی و پرورش نیرو است.

احزاب برای برون‌رفت از مشکلات راه‌حل ارائه دهند

به گزارش ایسنا، حبیب‌الله خجسته پور در دیدار با دبیران احزاب و تشکل‌های سیاسی استان سمنان اظهار کرد: احزاب باید برای تحقق مطالبات مردمی به ارائه راهکار بپردازند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با اشاره به جایگاه فعالیت‌های سیاسی در انقلاب اسلامی گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، افرادی از طیف‌های گوناگون تلاش کردند تا مسیر انقلاب را با افکار خود به بیراهه ببرند و یکی از این گروه‌ها آن دسته از افرادی بودند که تلاش کردند تا با افراط گرایی، همه مظاهر جامعه دمکراتیک مانند احزاب را در جمهوری اسلامی به محاق ببرند.

وی با بیان اینکه اینگونه افراد و جریان‌ها حزب را یک موضوع وارداتی و غربی می‌دانستند ادامه داد: شهید مظلوم آیت‌الله بهشتی به‌عنوان یکی از معلمان انقلاب در پاسخ به این گروه افراط گرا فرمودند: حزب معبد من است و بدین ترتیب چنین اظهار نمودند که اگر کار برای رضای خدا باشد به عنوان یک عبادت تلقی می‌گردد و چنین شد که معبد ایشان تبدیل به مشهد وی شد و در همان دفتر حزب جمهوری نیز به شهادت رسیدند.

رئیس ستاد انتخابات استان سمنان در بخش دیگری با اشاره به نزدیکی و قرابت فکری و اندیشگی بسیاری از احزاب مجوزدار ایران افزود: اگر در قوانین بالادستی جایگاه اصلی و اساسی احزاب به‌درستی تبیین و تعریف می‌شد در یک نظام حکومتی چند صد حزب مجوز فعالیت دریافت نمی‌کردند چرا که بخش اعظم این احزاب و تشکل‌ها در بسیاری از موارد اشتراک نظر دارند لذا به نظر می‌رسد که اگر تعریف درستی از حزب و فعالیتی حزبی ارائه می‌شد نهایتاً بین دو تا پنج حزب در کشور ما تشکیل می‌شد.

وی از تقویت مطالبه‌گری در مردم به عنوان یکی از مهمترین مأموریت‌های احزاب دانست و ادامه داد: احزاب باید برای محقق شدن مطالبات مردمی به ارائه راهکار بپردازند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با اشاره به برخی مشکلات مبتلابه احزاب سیاسی از خانه احزاب استان خواست: با تشکیل جلسات و همایش‌های علمی به‌صورت جدی آسیب‌ها و چالش‌های احزاب را مورد بررسی قرار دهد.

خجسته‌پور با اشاره به پیشینه کار خزبی در ایران اضافه کرد: از دوران مشروطیت تا کنون فعالیت‌های حزبی مختلفی را در سطح کشور شاهد بوده‌ایم اما هیچگاه این فعالیت‌های حزبی قوام و دوام نیافته اند چرا که این احزاب نتوانستند نقش اساسی خود را ایفا کنند.

وی به نقش نظارتی احزاب اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از وظایف احزاب به‌عنوان حلقه واسط میان مردم و نظام، نظارت بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی و حاکمیتی و خاصه نظارت بر دولت‌هاست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با اشاره به نیاز جامعه به سواد سیاسی گفت: داشتن حداقلی از دانش سیاسی برای ایجاد تحرک و پویایی در هر جامعه یک الزام است و احزاب می‌توانند در این بخش بسیار مؤثر عمل کنند.

خجسته‌پور داشتن سواد رسانه‌ای و سواد سیاسی را از مؤلفه‌های سواد در هر جامعه ارزیابی و خاطرنشان کرد: ارتقا دانش سیاسی جامعه یکی از مهمترین وظایف و کارکردهای احزاب است.

معاون استاندار سمنان با اشاره به آغاز فعالیت خانه احزاب در دولت دکتر روحانی تصریح کرد: ظرفیت خانه احزاب، ظرفیتی است که هیچ‌گاه نباید از آن غافل بمانیم چرا که وقتی تفکرات مختلف با گرایش‌های سیاسی گوناگون زیر یک سقف جمع می‌شوند صرفاً در پی مطالبات جریان و تفکر خود نیستند بلکه تلاش می‌کنند تا فصل مشترک بین خود و مطالبات مردمی را نیز پیگیری کنند.

وی با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا از ظرفیت خانه احزاب برای مرتفع نمودن فصل مشترک نیازمندی‌های کل استان استفاده نمائیم افزود: احزاب و فعالان سیاسی استان باید تلاش کنند تا صدای واحدی را به گوش مسئولان ملی و استانی برسانند.

این مقام ارشد اجرایی تصریح کرد: ارائه برنامه‌های مشترک با همسویی تمامی جریان‌های سیاسی استان باعث خواهد شد تا یک حرکت اجتماعی در سطح استان رخ داده و به ثمر بنشیند.

رئیس شورای اطلاع رسانی استان با بیان اینکه جلسات هم اندیشی و نشست‌های فعالان تشکل‌های سیاسی به سه شیوه‌ی حضور در جمع دبیران احزاب مختلف استان، تشکیل جلسات فراکسیونی و در نهایت به‌صورت حضور در جلسات حزبی ادامه پیدا می‌کند گفت: احزاب باید دفاتر خود را در سطح استان راه‌اندازی و راهکارها و برنامه‌های خود را برای برون رفت از معضلات و مشکلات ارائه کنند.

خجسته‌پور افزود: فعالان سیاسی باید به گونه‌ای برنامه ریزی کنند که جلسات فراکسیون‌ها برگزار و تلاش شود تا با اجرای این گونه جلسات نقطه نظرات مشترک در قالب هر فراکسیون ارائه شود.

وی با اشاره به تشکیل ستاد انتخابات کشور و استان برای انتخابات پیش رو گفت: این ستاد سه محور مشارکت، سلامت و امنیت را در برگزاری انتخابات، سرلوحه‌ی کار خود قرار داده است.

خجسته‌پور با بیان اینکه در چارت ستاد انتخابات امکان حضور افرادی غیر از آنچه در قانون بیان شده وجود ندارد گفت: تلاش می‌کنیم تا انتخابات سالمی که مصداق کامل سلامت و امانت داری رأی مردم باشد؛ را برگزار کنیم.

رئیس ستاد انتخابات استان سمنان ضمن دعوت از احزاب برای کمک به مدیران استان افزود: در امر برگزاری انتخابات از نظرات، تفکرات و پیشنهادات احزاب به‌عنوان ناظران برگزاری انتخابات استفاده خواهیم کرد.

وی با اشاره به فعالیت احزاب این استان بر لزوم اجرای برنامه‌های وزین از سوی احزاب مختلف تاکید و اظهار کرد: در این مدت استانداری سمنان به‌دنبال لغو هیچ نشست یا سخنرانی سیاسی نبوده و از برگزاری هر گونه نشست حزبی و سیاسی تا محدوده‌ای که قانون مشخص نموده، حمایت کرده و در آینده نیز حمایت خواهیم کرد.

معاون استاندار سمنان همچنین گفت: از مسئولان سیاسی و فراکسیون‌ها درخواست می‌کنم که با توجه به آرامش سیاسی حاکم بر استان سمنان به‌دنبال دعوت از سخنرانان افراطی نبوده و این آرامش را بر هم نزنند.انتهای پیام

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار استانی

استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، فتح الله حقیقی شامگاه سه شنبه در جلسه شورای هماهنگی ترافیک استان و کمیسیون ایمنی اجرایی در محل استانداری زنجان، با اشاره به تجمع رانندگان درون شهری در خصوص اجرای طرح اصلاح خطوط اتوبوسرانی بر پیگیری و بررسی ویژه فرماندار زنجان را...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، حبیب جهانساز غروب سه شنبه در نشست فعالان چای که در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان لاهیجان برگزار شد با اشاره به اینکه تا قبل از سال ۷۹ چای از نظر درآمدی محصول برجسته و اول استان گیلان محسوب می‌شد و باغات چای نیز در حال توسعه بو...
استانی
«خبرگزاری مهر» خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: حدود چهار ماه از وقوع سیلاب در استان لرستان می‌گذرد، در مناطق سیل زده لرستان کار احداث و تعمیر واحدهای مسکونی و زیرساخت‌ها در دستور کار قرار گرفته است. گروکشی برخی بانک‌ها از سیل‌زدگان البته کار بدون مشکل هم نیست، گرو ...
استانی
«خبرگزاری مهر» محمدمسعود چایچی در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اعلام این خبر اظهار داشت: در ساعت ۱۷:۵۲ روز سه شنبه خبری مبنی بر غرق شدن فردی در استخر ذخیره آب در شهر برزک کاشان به مرکز پیام سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان اعلام شد که همکاران ما در اسرع ...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، مجید رضازاده شامگاه سه شنبه در جلسه کمیسیون اجتماعی فرمانداری کاشان با بیان اینکه در گام دوم انقلاب نظام مقدس جمهوری اسلامی خدمات خوبی را ارائه می‌دهد، اظهار داشت: طرح فراگیری برای شناسایی و بررسی علل اختلالات ژنتیکی معلولان در ...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسین تقوایی شامگاه سه شنبه در جلسه کمیسیون اجتماعی فرمانداری کاشان با بیان اینکه در سه ماهه نخست سال جاری بیش از ۳۳ هزار تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ کاشان برقرار شده است، اظهار داشت: به واسطه این تماس‌ها مأموران نیروی ا...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، محمد محمدی قیداری مدیر کل بهزیستی استان زنجان عصر سه شنبه در آئین افتتاح نخستین مرکز ترک اعتیاد بانوان زنجان، از فعالیت ۱۷۶ گروه اجتماع‌محور در استان خبر داد و افزود: این تعداد گروه در راستای آگاه‌سازی و آموزش محله به محله در خص...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس غروب سه شنبه در نشست با فعالان صنعت چای که در فرمانداری شهرستان لاهیجان برگزار شد، گفت: باید تلاش کنیم تا در تولید چای با حمایت‌های خود اشتغال پایدار و معیشت مردم آسیب نبیند. ذبیح الله نیک...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، عباس تابش غروب سه شنبه در نشست با فعالان چای که در فرمانداری شهرستان لاهیجان برگزار شد با اشاره ارزی صادرات به افغانستان و عراق، اظهار کرد: ارزآوری لزوماً نباید با دلار و یورو باشد امیدواریم با هماهنگی‌های صورت گرفته مشکل ارزی ص...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، خلیل آقایی در دیدار با استاندار کهگیلویه و بویراحمد، با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای حفاظت و احیای جنگل‌ها، افزود: فضای امیدواری در این خصوص در زاگرس شاهد هستیم. آقایی به اعلام شیوه نامه و دستورالعمل‌های اجرایی جنگل‌ه...

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

تبلیغات متنی (ویژه)

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است