فرهنگی‌هنری 17:42 - 26 شهریور 1399
در اختتامیه رویداد کارآفرینی فناوری های تجهیزات پزشکی عنوان شد
رئیس کل سازمان نظام پزشکی با اشاره به این که انفصال وزارتخانه های بهداشت و علوم ؛ سبب ناشناخته ماندن نیازهای حوزه پزشکی و صنعت شد، گفت: ارتباط مستمر حوزه های دانشگاهی و پزشکی سبب پیشرفت امور و رفع نیازها خواهد شد.

ارتباط مستمر حوزه های پزشکی و دانشگاهی سبب رفع نیازها و پیشرفت امور می شود

به گزارش ایسنا، دکتر محمد رضا ظفرقندی رئیس کل سازمان نظام پزشکی در مراسم اختتامیه دومین رویداد کارآفرینی فناوری های تجهیزات پزشکی؛ دندانپزشکی و آزمایشگاهی که امروز در سالن همایشهای این سازمان برگزار شد با اشاره به این که برگزاری این رویدادها سبب انتقال نیازهای حوزه صنعت و پزشکی خواهد شد؛ اظهار کرد: انفصال وزارتخانه های بهداشت و علوم در یک برهه زمانی سبب ناشناخته ماندن نیازهای حوزه پزشکی شد در حالی که خیلی از صنعتگران خواستار شناخت نیازهای حوزه پزشکی بوده و با کسب اطلاعات توانستند تولیدات خوبی در این حوزه داشته باشند.

وی با ابراز خرسندی از برگزاری رویدادهای فناورانه در حوزه های پزشکی ؛ دندانپزشکی و آزمایشگاهی افزود: این نوع ارتباطات سبب شناخته شدن نیازهای حوزه سلامت و پزشکی و مرتفع نمودن آنها در سطح جامعه شده و برگزاری دومین رویداد در این حوزه نشان می دهد که زیربنا ساخته شده و در آینده شاهد پیشرفتهای خوبی در چرخش عملی کشور خواهیم بود.

گرم کردن تنور فعالیت های دانش بنیان و جلوگیری از خروج نخبگان

دکتر شانه ساز رئیس سازمان غذا و دارو نیز در سخنرانی در این رویداد با اشاره به این که همکاری و مساعدت در جهت توسعه کسب و کارهای فناورانه و دانش بنیان باید زودتر شکل می گرفت، اظهار کرد: استفاده از تکنولوژی ها با حداقل هزینه ها در کوتاهترین زمان و فرآیند و ارائه آن به گیرندگان خدمت سبب افزایش امید و تغییر سبک زندگی شده و باید با مساعدت های لازم این مهم را برای گیرندگان خدمت در جامعه فراهم کنیم.

وی افزود: در زمینه تولید تجهیزات پزشکی؛ دارویی و هر آن چه که کالای سلامت محور قلمداد می شود به توان داخلی متکی هستیم زیرا دنیای امروز به نیازهای واقعی توجه نکرده و به محض آن که شرکت های خارجی با نیازهای ما آشنا شوند ؛ تحت فشار دولت های خود قرار گرفته و از ارائه خدمات به بازار بزرگ ایران منع خواهند شد.

وی با تاکید بر این که مهمترین ابزار ما نخبگانی هستند که برای رفع نیازهای کشور گام برمی دارند؛ ادامه داد: برای تامین دارو و تجهیزات با چالش های متعددی مواجه هستیم و هر چه ترامپ و ترامپیست ها فشار وارد کنند با تکیه بر توانمندی جوانان نخبه به حیات خود ادامه می دهیم.

رئیس سازمان غذا و دارو ضمن اعلام آمادگی در جهت رفع نیازهای نخبگان و دریافت پیشنهادات آنان جهت راهگشایی در حوزه تجهیزات پزشکی و دارویی گفت: باید با همکاری و تلاش یکدیگر تنور فعالیت های دانش بنیان را گرم کنیم و ازخروج نخبگان از کشور جلوگیری کنیم.

شانه ساز تصریح  کرد: بالاترین ارزش افزوده در حوزه صادرات کشور مربوط به کالاهای سلامت محور بویژه تولیدات شرکت های دانش بنیان است و در بحران فعلی که اداره امور کشور متکی به ارز صادرات غیرنفتی است باید توجه بیشتری به صادرات و شرکت های دانش بنیان داشته باشیم.

نیازمند دانشگاههایی از نسل سوم و چهارم برای تولید سرمایه هستیم

دکتر علیرضا سلیمی معاون آموزش و پژوهش سازمان نظام پزشکی نیز با اشاره به این که از دو سال گذشته توجه به استارتاپ و کارآفرینی درحوزه سلامت و قشر جوان جزء اولویت های معاونت آموزش و پژوهش سازمان نظام پزشکی قرار گرفت ؛ خاطرنشان کرد : سازمان نظام پزشکی هم در سیاستگذاری و هم در حوزه اجرا به استارتاپ های حوزه سلامت کمک می کند و در بخش سیاستگذاری می تواند دورنمایی از نیازهای جامعه را برای شرکت های جوان و سیاستگذاران ترسیم کند و در حین مسیر نیز مشورت؛ کمک و حمایت ها را ارائه دهد و بحث نظارت را در شرکت های دانش بنیان داشته با شد.

وی افزود: هدف نهایی از برگزاری این رویداد گسترش زیست‌بوم کارآفرینی و نوآفرینی و کمک به نشان دادن دستاورد های تیم ها به جامعه پزشکی و همچنین فراهم کردن فرصت معرفی تیم ها به سرمایه گذاران حوزه تجهیزات پزشکی بود.

وی گفت: شیوع کووید 19 زمان را متوقف نکرده است و امروز نیازمند دانشگاههای از نسل سوم و چهارم برای تولید ثروت و سرمایه در کشور هستیم.

نیازمند منسجم تر کردن سرویس دهی در حوزه های دیجیتال هستیم

دکتر کاظمی مدیر عامل صندوق تعاون و رفاه سازمان نظام پزشکی نیز با اشاره به اینکه در آینده شاهد جنگ اطلاعاتی خواهیم بود، بیان کرد: ارزش افزوده و ثروت در حوزه های کسب و کار و دیتا بوده و حوزه پزشکی هم دارای دیتاهای فراوانی است که می توان نیازهای آن را شناسایی کرد.

وی خاطرنشان کرد: ما آماده پذیرش هر نوع ایده در حوزه کسب و کارهای سودده هستیم و باید از امکانات موجود برای منسجم تر کردن سرویس دهی در حوزه های دیجیتال و مجازی استفاده کنیم.

براساس گزارشاداره کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، در این رویداد ملی 45 تیم ایده، طرح و یا محصول اولیه خود را در محورهای تجهیزات پایش؛ کنترل، کاهش یا تسکین درد بیمارها، تجهیزات مراقبت خانگی، تجهیزات خود مراقبتی، تجهیزات، لوازم و مواد یکبار مصرف، تجهیزات مراقبت و کنترل بارداری و فرزندپروری، گجت­های پوشیدنی در وب سایت این رویداد ثبت نمودند و به کمک شتابدهنده تخصصی سکو، بر اساس نیاز خود از خدمات مشاوره، منتورینگ و کوچینگ متخصصان و صاحبنظران این حوزه بهره مند شدند و در نهایت 7 تیم ماسک فیلتر دار سورین، گن هوشمند پایش سلامت مادر و جنین ایلیثیا، گجت هوشمند سلامت آکو، دستگاه رگ یاب vein show، دستگاه احیا قلبی ریوی پیشرفته، دستگاه بادی آنالایزر و دستگاه جابجا کننده و تغییر دهنده وضعیت بیمار بر روی تخت به عنوان تیم های برگزیده انتخاب و از آنها قدردانی شد.

انتهای پیام

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار فرهنگی‌هنری

فرهنگی‌هنری
جزئیات برگزاری جشنواره ششم تشریح شد
«خبرگزاری ایسنا» نشست رسانه‌ای ششمین جشنواره هنر مقاومت باحضور دبیرکل و دبیر اجرایی این جشنواره برگزار شد.
فرهنگی‌هنری
«خبرگزاری ایسنا» با گذشت کمتر از یک سال از زمان ظهور بیماری مرگبار کووید-۱۹ در چین و نیز همه‌گیر شدنِ آن در سراسر جهان، اکنون بیش از یک میلیون نفر بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
فرهنگی‌هنری
«خبرگزاری ایسنا» «پرنیان صبح؛ مهرنامه‌ استاد دکتر نصرالله امامی» به تازگی منتشر شده است.
فرهنگی‌هنری
«خبرگزاری ایسنا» مراسم بزرگداشت شمس تبریزی و مولانا جلال‌الدین محمد بلخی به صورت مجازی برگزار می‌شود.
فرهنگی‌هنری
«خبرگزاری ایسنا» اراضی و شن‌زارهای «سیازگه» در منطقه کویری ابوزیدآباد به مناسبت روز جهانی جهانگردی پاک‌سازی شد؛ منطقه‌ای توریستی که یک تُن زباله از آن جمع شد.
فرهنگی‌هنری
«خبرگزاری ایسنا» با ادامه روند شیوع ویروس کرونا در جهان و اعمال محدودیت‌های مسافرتی، جمعیت بسیار کمتری از مقاصد گردشگری آلمان بازدید می‌کنند.
فرهنگی‌هنری
«خبرگزاری ایسنا» سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی­ وزارت آموزش و پرورش به انتقادی درباره وضعیت کیفی کتاب‌های درسی ادبیات پاسخ داد.
فرهنگی‌هنری
به مناسبت هفته گردشگری انجام می‌شود
«خبرگزاری ایسنا» رالی تور موتورسواران به مناسبت هفته گردشگری در مسیر تهران ـ نمک آبرود برگزار می‌شود.
فرهنگی‌هنری
در جلسه ستاد هماهنگی و راهبری حساب اقماری گردشگری تاکید شد
«خبرگزاری ایسنا» در دومین جلسه ستاد هماهنگی و راهبری حساب اقماری گردشگری تاکید شد: همکاری نیروی انتظامی، پلیس امنیت و سازمان‌های وابسته در اجرای طرح‌های میدانی این حساب، ضروری است.
فرهنگی‌هنری
«خبرگزاری ایسنا» وزیر آموزش‌وپرورش آسیب‌های اجتماعی و رفتارهای پرخطر را به دلیل تهدید سلامت، هویت و تربیت دانش‌آموزان، از دغدغه‌های اولویت‌دار آموزش‌وپرورش دانست.

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنی

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است