بین‌الملل 23:34 - 03 بهمن 1400
عضو دفتر سیاسی انصارالله یمن گفت که کشورهای متجاوز به یمن به منحرف کردن افکار عمومی درباره جنایانشان در یمن ادامه می‌دهند.

انصارالله: پایداری مردم یمن الهام بخش ملت‌های عرب است

به گزارش ایسنا، «محمد البخیتی» عضو دفتر سیاسی انصارالله یمن اظهار کرد: کشورهای متجاوز در ابتدا منکر مسئولیتشان در چنین جنایاتی می‌شوند، سپس به آن اعتراف می‌کنند و می‌گویند درباره‌اش تحقیق خواهند کرد. در جنایت سالن بزرگ نیز که در جریان آن ۱۸۰ نفر به شهادت رسیدند، اینگونه بود. جنایت حمله به اتوبوس دانشجویان در صعده را نیز ابتدا انکار کردند، سپس به آن اعتراف کرده و ادعا کردند که کمیته تحقیق درباره این جنایت تشکیل می‌دهند تا شامل گذشت زمان شود، افکار عمومی جهان را از این جنایت منحرف کنند و دنیا آن را فراموش کند.

وی که با شبکه خبری العالم گفت‌وگو می‌کرد، افزود: کشورهای متجاوز از روز اول تجاوز به مدت ۳ سال اقدام به ارتکاب چنین جنایاتی کردند یعنی قبل از آنکه یمن اقدام به موشک باران یا ارسال انواع پهباد به مناطق اماراتی یا سعودی کند، البته توسعه توانمندی‌های موشکی یا هوایی یمن، باعث کاهش جنایات متجاوزین شد، به گونه‌ای که در گذشته در ابتدای تجاوز، تقریبا هر روز دشمن مرتکب چنین جنایاتی می‌شد چرا که یمن توان بازدارندگی نداشت اما این جنایات پس از توسعه توانمندی‌های موشکی و دفاعی یمن کاهش یافت.

البخیتی افزود: باید متوجه این واقعیت باشیم که جنایت دیگری وجود دارد که از این جنایت فجیع‌تر و خطرناک‌تر است و آن جنایت محاصره است. محاصره‌ای که منجر به رنج بیشتر مردم و مرگ خاموش صدها هزار یمنی می‌شود، لذا درست نیست که این جنایت را به عنوان پاسخی به ضربات یمن به عمق سعودی و امارات بدانیم به این دلیل که امارات از ابتدا چنین جنایاتی انجام داد و همانطور که گفتم مدتها بعد یمن توانست عمق عربستان و امارات را هدف قرار دهد.

البخیتی تصریح کرد: کسانی که کشورهای متجاوز اعم از عربستان و امارات را ساپورت می‌کنند، آمریکا و «اسرائیل» هستند که فاقد هرگونه ارزشی هستند، هدف از این جنایات، وادار کردن مردم یمن به تسلیم شدن و پذیرش قیمومیت خارجی است. پس هنگامی که از نظر نظامی ناتوانند مستقیماً غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهند.

وی افزود: این جنایات آنطور که ادعا می‌کنند ناشی از اشتباه نیست، بلکه جنایاتی است که با برنامه‌ریزی و با هدف به زانو درآوردن مردم یمن انجام می‌شود، اما به آنها می‌گوییم که این جنایات نتیجه معکوس دارد زیرا رزمندگان یمنی را بیشتر به طرف جبهه‌ها سرازیر می‌کند. مردم یمن مانند ملتهایی نیستند که ممکن است در نتیجه ارتکاب چنین جنایاتی تسلیم شوند بلکه چنین جنایاتی باعث سرازیر شدن بیشتر رزمندگان به جبهه‌ها خواهد شد.

وی افزود: واضح است که جامعه جهانی به درخواست برای انتقال مجروحان کشتار اخیر و آغاز تحقیق درباره کشتارهای متوالی عربستان و امارات اهمیت نمی‌دهد، ما نباید به خارج اتکا کنیم، اما اشکالی نیز ندارد که مساله را برای جهانیان توضیح دهیم، زیرا شورای امنیت چندین بار یمن را به این علت محکوم کرد که از حقش برای دفاع از خود استفاده کرده است، حتی در روز ارتکاب این جنایت، یمن را محکوم کرد. همینطور امروز در رسانه‌ها خواندم که اتحادیه عرب با صدور بیانیه ای یمن را محکوم و تهدید کرده است که نام انصارالله را در فهرست تروریسم ثبت می‌کند، بنابراین ما به هیچ طرفی اتکا نمی کنیم، بلکه به خداوند متعال و استواری و شجاعت مردم یمن متکی هستیم.

البخیتی ادامه داد: همدردی با یمن از سوی همه ملت‌ها اعم از عربی، اسلامی و غیره وجود دارد، اما موضع اکثر حکومتهای جهان، همسویی با این تجاوزات است که البته طبیعی و قابل انتظار است. وقتی به نقشه جهان نظری بیفکنیم، می بینیم که باطل به جهان حاکم است، مانند مردم فلسطین که از حق زندگی در خاکشان محرومند، اینها گواه همدستی بین المللی است، اما توکلمان به خدای متعال بوده و بر پایداری مردم یمن و بیداری ملتهای عربی متکی هستیم.

وی تصریح کرد که تظاهرات نوار غزه را همسو با مظلومیت مردم یمن دنبال کردیم، از پایتخت استواری و پایداری، از صنعا پایتخت یمن به برادرانمان در فلسطین و غزه و به مردم بحرین که برای محکوم کردن جنایات متجاوزین تظاهرات کردند، درود می فرستیم. پایداری مردم یمن در نهایت الهام بخش سایر ملتهای عربی و اسلامی خواهد شد تا از خواب غفلت بیدار شوند و بر خلاف دولتهایی باشند که در چارچوب منافع آمریکا و اسرائیل حرکت می کنند.

البخیتی گفت: ما حامل آرمان و ایستادگی مردم یمن در مقابل ۱۷ کشور جهان و مزدورانشان هستیم و این مؤید آن است که اراده مردم یمن با ماست و ما نماینده اراده این مردم هستیم. بنابراین اینگونه محکومیت‌ها ما را نمی ترساند، چه از سوی شورای امنیت باشد یا از سوی شورای همکاری خلیج فارس یا اتحادیه اروپا یا حتی آنچه آن را اتحادیه عرب می نامند، ما قطعنامه شورای امنیت را زیر پا می گذاریم و هیچ ابایی نداریم که قطعنامه اتحادیه حکومتهای عبری (اتحادیه عرب) را نیز زیر پای خود قرار دهیم و مطمئنیم که این قطعنامه بیانگر اراده و رویکردهای ملتهای عربی نیست.

وی افزود که عملیات نظامی یمن تا پایان تجاوز، رفع محاصره و عقب نشینی تمامی نیروهای خارجی از یمن در سطوح داخلی و خارجی ادامه خواهد داشت، نیروهای یمنی در گذشته تمامی حملاتشان در امارات را متوقف کرده بودند. زیرا امارات رویکرد خروج از باتلاق تجاوز به یمن را داشت، اما فشارهای اسرائیلی بر حاکمان امارات وجود داشت، بنابراین آنها سعی کردند در باب المندب و جزایر میون و سقطری بمانند تا پوششی برای حضور اسراییل در این اماکن حساس باشند، البته مشارکت خود را کاهش دادند اما به طور کامل آن را متوقف نکردند.

اسماعیل المحاقری خبرنگار یمنی در همین برنامه گفت که هدف نیروهای متجاوز از جنایات اخیرشان، قطع ارتباط یمن با خارج و سرپوش گذاشتن بر جنایات جنگی‌شان است.

المحاقری اظهار داشت که ائتلاف متجاوز شبکه اینترنت در یمن را هدف قرار داد تا ارتباط یمن رابا جهان خارج قطع کند و بر جنایات متجاوزین سرپوش بگذارد.

انتهای پیام


11423559
 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار بین‌الملل

بین‌الملل
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، روسیه از ماه آینده اخراج ده‌ها دیپلمات به همراه معلمان و کارمندان مؤسسات فرهنگی وابسته به دولت آلمان را آغاز خواهد کرد. اقدامی که تنش‌ها بین دو کشور را از زمان حمله روسیه به اوکراین در اوایل سال گذشته بیشتر...
بین‌الملل
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، کاخ سفید و کنگره آمریکا بر سر افزایش سقف بدهی‌های دولت به توافق رسیدند. رویترز به نقل از منابع خود اعلام کرده است که کاخ سفید و جمهوری خواهان مجلس به توافقی آزمایشی دست یافتند تا دولت از پرداخت بدهی‌های خود ...
بین‌الملل
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره مجموعه‌ای از انفجارها در پایتخت اوکراین طی ساعات مختلف بامداد یکشنبه گزارش شده است. «ویتالی کلیچکو»، شهردار کیف با اعلام اینکه انفجارها در ساعات اولیه روز یکشنبه پایتخت اوکراین را لرزاند، افزود که اطلاعات درب...
بین‌الملل
«خبرگزاری فارس» اوکراین مدعی شد، روسیه برای دست زدن به اقدام تحریک آمیز در نیروگاه‌ هسته‌ای زاپروژیا با هدف مختل کردن برنامه ضدحمله کی‌یف دسیسه‌چینی کرده است.
بین‌الملل
«خبرگزاری فارس» رئیس کمیته ملی امور اسرای یمن خبر داد که ائتلاف سعودی-اماراتی در مأرب حاضر نشد اطلاعاتی از سرنوشت اسرای نزد خود ارائه کند و در تلاش است مانع از انجام تبادل اسرا شود.
بین‌الملل
«خبرگزاری فارس» وزارت خارجه لبنان از آزادی ۱۰ تبعه این کشور در امارات که به اتهام ارتباط با جنبش حزب‌الله بازداشت شده بودند، خبر داد.
بین‌الملل
«خبرگزاری مهر» خبرگزاری مهر-گروه بین‌الملل: سه روز قبل بود که دیوان سلطانی عمان در بیانیه‌ای اعلام کرد: در راستای تقویت دوستی میان سلطان نشین عمان و جمهوری اسلامی ایران و در راستای تحکیم روابط شاخص و حسن همجواری و در راستای پاسخ به دعوت ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ای...
بین‌الملل
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، روسیه در موضع گیری خود کشورهای آمریکا و اتحادیه اروپا را به تشدید تنش‌ها در کوزوو متهم کرد. روسیه روز شنبه کوزوو، ایالات متحده و اتحادیه اروپا را به تشدید تنش‌ها در بالکان متهم کرد و گفت که با نگرانی درگیری‌ه...
بین‌الملل
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، به گزارش رسانه‌ های محلی افغانستان، بر اثر وقوع یک انفجار شدید در منطقه‌ «چوک» شهر پل‌ خمری ولایت بغلان در شمال افغانستان دست‌ کم ۱۶ نفر زخمی شده و به بیمارستان منتقل شدند. شاه‌ ولی احمدزی، از مسئول...
بین‌الملل
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از جورزالیم پست، بیش از ۲۰۰ هزار نفر در سراسر شهرهای رژیم صهیونیستی برای بیست و یکمین هفته پیاپی علیه طرح نتانیاهو برای تغییرات قضائی دست به تظاهرات زدند. گفته شده تظاهرات در ۱۵۰ شهر، میدان و تقاطع در سراسر رژیم اسرائیل...

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است