سیاسی 19:28 - 20 مرداد 1401
یک نماینده مجلس شورای اسلامی تحلیلی از پروژه جدید اصلاح‌طلبان برای تطهیر خاتمی از طریق یادداشت‌نگاری موسوی ارائه کرده است.

یادداشت‌نگاری موسوی پروژه جدید اصلاح‌طلبان برای تطهیر خاتمی

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، در روزهای گذشته یادداشتی منتسب به میرحسین موسوی منتشر شد که وی در بیان مطالبی ضمن زیر سؤال بردن رشادت‌های مدافعان حرم، در نقد سیاست‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران مواردی را نیز بیان کرده است.

یادداشت منتسب به میرحسین موسوی از یکسو ذوق‌زدگی دشمنان ملت ایران را در پی داشت و از سوی دیگر واکنش منفی افکار عمومی را در فضای مجازی نیز برانگیخته است.

برخی تحلیل‌ها در میان چهره‌های نزدیک به اصلاح طلبان، حکایت از دوگانه موسوی-خاتمی دارد. رئیس دولت اصلاحات از گفتمان و ساختار نمی‌گذرد و در نقش منتقد نجیب استراتژی‌ها بازیگری می‌کند، اما در مقابل، میرحسین موسوی با پیشینه رویارویی دهه‌ شصت، پا را از جایگاه اپوزیسیون فراتر گذاشته و در نقش معترض بی‌پروا، گفتمان، ساختار و استراتژی‌های حاکمیت را هدف قرار می‌دهد.

برای تبیین و بررسی چرایی نگارش چنین یادداشتی از سوی موسوی، گفتگویی با جواد نیک‌بین، نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی انجام داده‌ایم که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید:

آقای نیک بین، شما دلیل اتخاذ مواضع مغایر با اصول انقلاب اسلامی از سوی میرحسین موسوی در یادداشت اخیرش را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ 

اتفاق جدیدی برای آقای موسوی نیفتاده، فقط دارد یکی یکی پرده ها را از اعتقاداتی که داشته دارد برمی دارد. معتقدم ایشان از ابتدای انقلاب انحرافات جدی نسبت به اصل انقلاب داشته و دارد. چه روزی که قهر می کند و از دولت استعفا می دهد و امام عتاب‌آمیز با وی برخورد می‌کند.

چه آنکه در امور با هیچکس مشورت نمی کرده و کارهایی انجام می‌داده که در آن مقطع خواست دشمنان بوده است. همچنین در مورد اتفاقاتی که در دهه هفتاد و سال 78 روی می‌دهند، از جمله وقایع کوی دانشگاه، می‌بینیم که مواضع موسوی همیشه ضد انقلاب و دشمن شادکن بوده است.

موسوی در این یادداشت اخیر که به وی منتسب شده، انتهای رذالت و خباثت و اعتقادات قلبی خود را به درستی بیان کرده است؛ چرا که عده بسیاری از اصلاح طلبانی که مدافع فتنه 88 هستند همین اعتقادات را دارند.

حتی امثال خاتمی نیز همین اعتقاد را دارند. اما اصلاح طلبان با یک کار تشکیلاتی منظم در پی تطهیر خاتمی هستند و این پیرمرد ساده‌لوح (موسوی) را جلو انداخته اند تا او حرفهای رادیکالی بزند تا با این حرفهای کثیف، کسی مثل خاتمی تطهیر شود که بگویند وی آدم سالم و اهل گفتگویی است.

اینها می‌خواهند نظام را وارد مرحله‌ای کنند که بگویند خاتمی ها خیلی خوبند. ببینید میرحسین چقدر بد و تندرو است و با بد نشان دادن جلوه میرحسین موسوی، زمینه حضور خاتمی و اطرافیانش را در مجلس و دولت آینده فراهم کنند.

یعنی خود موسوی در جریان این طراحی نیست و به تعبیر برخی،‌ دست به عملیات انتحاری زده است؟

خیر . شما ببینید این پیرمرد از ابتدا قائم به خودش نبوده است. از همان دهه شصت عروسک خیمه شب بازی موسوی خوئینی ها بوده و در ادامه نیز در مشت خاتمی و هاشمی و امثالهم بوده و هست. اساسا موسوی هیچ ایدئولوژی و گفتمان دقیق و شاخصی نداشته و ندارد و چیزی جز یک عروسک خیمه شب بازی نبوده و نیست.

نسبت مواضع اصلاح طلبان و رسانه های بیگانه را چطور ارزیابی می‌کنید؟

دشمن بسیار زرنگ است. خیلی وقت ها خودش مستقیم با ما درگیر نمی شود، بلکه با ده واسطه با ما روبرو می شود. انگلیس و ابزار رسانه ای او یعنی «بی بی سی»، یک سیاست مکارانه ای دارد بطوری که درگیری مستقیم را نمی پسندد و همیشه با چند واسطه که حلقه آخر این واسطه اصلاح طلبان و طرفداران فتنه 88 هستند، استفاده می‌کند تا حرفهای خود را از زبان این افراد به گوش مردم ایران برسانند و شاهدیم که به نوعی نتیجه برنامه ریزی دشمنان توسط مهره‌های داخلی در حال عملیاتی شدن است. متاسفانه سران فتنه دانسته و خائنانه در این زمین عمل می کنند.

برخی تحلیلگران، یادداشت اخیری که به موسوی منتسب شده را، پروژه جدید اصلاح‌طلبان برای تطهیر خاتمی قلمداد می‌کنند، آیا اساسا چنین طرحی به نتیجه می‌رسد و در نهایت تحلیل شما از این پروژه جدید چیست؟  

این کارها که به نتیجه نمی رسد، اما باعث واکسینه شدن کشور نیز می شود. در فتنه 88 علاوه بر اینکه هزینه های زیادی به نظام تحمیل شد؛ اما باعث شد سره از ناسره مشخص شود و عده بسیاری غربال شوند و می توان گفت اینها به‌گونه ای دارند به نظام کمک می کنند و قطعا به نتیجه نمی‌رسند.

این انقلاب ریشه اش در خون شهداست، ابزارآلاتش هم ابزار بچه حزب اللهی ها و انقلابی هاست. سکانش هم در دست نایب معصوم است. ریشه این درخت، سکان این کشتی درست است. گاهی به تلاطم هایی دچار می شود اما قطعا به سرمنزل مقصود می رسد و امثال اصلاح طلبان نیز تنها عِرض خود می برند و زحمت ما می دهند، اما در نهایت هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

انتهای پیام/

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار سیاسی

سیاسی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، حجت السلام سید ابراهیم رئیسی قانون تفسیر ماده ۱۱ قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون سراسری را که در جلسه علنی اول شهریور ۱۴۰۱ مجلس شورای اسلامی تصویب شد و در تاریخ ۱۷ شهریور به تأیید شورای نگهبان رسیده است، برای اجرا به وز...
سیاسی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و شیخ احمد ناصر المحمد الصباح وزیر امور خارجه کویت امروز (شنبه) با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند. ...
سیاسی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، روابط عمومی نیروی زمینی سپاه در اطلاعیه‌ای از آغاز عملیات یگان‌های قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) این نیرو برای انهدام مواضع گروهک‌های تروریستی و ضد ایرانی وابسته به استکبار جهانی در اقلیم شمال عراق که در روزهای اخیر با عبور از مرز...
سیاسی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان بسیج اساتید به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس و محکومیت اغتشاشات اخیر بیانیه‌ای صادر کرد. متن این بیانیه به شرح زیر است: بسم الله الرّحمن الرّحیم الذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا و ان الله لمع المحسنین (سوره عنکب...
سیاسی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با انتشار پیامی در صفحه توییتری خود در واکنش به اظهارات نخست وزیر رژیم آپارتاید صهیونیستی علیه ایران نوشت: نخست وزیر رژیم تروریستی شماره یک جهان، به تقلید از سلف شکست خورده خود، از ت...
سیاسی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، زنگ آغاز سال تحصیلی در دبیرستان‌ها و مدارس انرژی اتمی با حضور محمد اسلامی به صدا درآمد. وی در آغاز سال تحصیلی خطاب به دانش‌آموزان اظهار کرد: امید است با انرژی و انگیزه فراوان سال تحصیلی جدید را آغاز کنید. پس از ۲ سال تعطیلی مدا...
سیاسی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی به مناسبت هفته دفاع مقدس با اعضای تشکل‌ها و سازمان‌های ایثارگری دیدار کرد و گفت: بدون شک امروز عزت و افتخار کشور را مدیون امام (ره) و جامعه ایثارگری هستیم؛ امامی که جز برای خدا کلامی نگفت...
سیاسی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، ناصر کنعانی ضمن ابراز تأسف از تصمیم دولت اوکراین در مورد روابط دیپلماتیک با جمهوری اسلامی ایران، این تصمیم را بر اساس گزارش‌های تائید نشده و ناشی از فضا سازی رسانه‌ای طرف‌های خارجی دانست. سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به س...
سیاسی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، امیر خلبان حمید واحدی، فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی در افتتاح نمایشگاه اقتدار هوایی نیروی هوایی ارتش اظهار داشت: در هیچ مقطع زمانی از حیات نیروی هوایی ارتش به وضع موجود قناعت نکردیم و نخواهیم کرد. ما ب...
سیاسی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، دومین بیانیه دفتر تحکیم وحدت در محکومیت آشوب‌های اخیر و فتنه این روزهای ایران اسلامی منتشر شد که در آن بر شناسایی هرچه سریع‌تر عناصر برون مرزی در اغتشاشات مذکور تاکید شده است. متن کامل این بیانیه به شرح زیر است: چو ایران نب...

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنیصفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است