علمی فناوری 14:56 - 27 مهر 1399
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در یادداشتی تاکید کرد
 دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در یادداشتی تاکید کرده است که ایران اسلامی به‌عنوان یک ابر قدرت جهانی پنجه در پنجه قدرت‌های بزرگ جهان با محوریت آمریکا دارد و امروز نیازمند حرکت همدلانه با محوریت رهبری حکیم و تلاش و تدبیر قوه مجریه و همت و اندیشه‌ورزی مجلس شورای اسلامی و توان و حکمت قوه قضائیه هستیم.

همدلی و با هم بودن یک ضرورت اجتناب ناپذیر

به گزارش ایسنا، متن کامل یادداشت دکتر سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با موضوع همدلی در کشور به این شرح است:

به نام خدا

وَقُل لِّعِبَادِی یَقُولُواْ الَّتِی هِیَ أَحْسَنُ إِنَّ الشَّیْطَنَ یَنزَغُ بَیْنَهُمْ إِنَّ الشَّیْطَنَ کَانَ لِلْإِنسَنِ عَدُوّاً مُّبِیناً

و به بندگانم بگو: سخنی گویند که نیکوتر است، چرا که شیطان (با سخنان ناموزون) میان آنان فتنه و فساد می‏‌کند. همانا شیطان همواره برای انسان، دشمنی آشکار بوده است. (اسراء – 53)

در شرایط اقتصادی سخت و سخت‌تر شدن فشارها بر مردم، به‌جای کاهش مشکلات، اشتغال به عمق بخشیدن به دشمنی‌های داخلی، بدترین کار است. قیل و قال‌ها جز تولید فضای تنفر و دشمنی حاصل دیگری ندارد. اینکه چرا این آمد و آن نیامد و چرا این رفت و آن نرفت، گره‌ای از کارهای ما باز نمی‌کند. 

در چنین شرایطی هر کس به حسب توان و تدبیر و اندیشه‌ورزی خود باید گشایشی ایجاد کند و از هر نوع عملی که منجر به تاریکی فضا و عمیق شدن زخم‌های اجتماعی می‌شود؛ پرهیز کند.

واقعیت این است که آنچه دشمن را خوشحال می‌کند، عمل شیطانی است. فتنه‌های شیطانی برای تعمیق اختلافات، بسیار متنوع و رنگارنگ است. از تحریف حقایق تا هیچ‌سازی از عمل صالح دیگران و تا مقایسه‌هایی از جنس قیاس‌ها و مغالطه‌های شیطانی، محصول تولید جبهه دشمن برای عمیق کردن اختلافات داخلی است. با هیچ‌سازی از همدیگر، نا امیدی مردم را افزایش می‌دهیم و آتش خشم را برافروخته‌تر می‌کنیم. در همه حال نگاه و نقد ما به نیرنگ‌های دشمنان انقلاب باید باشد که همواره حکیم انقلاب متذکر آن بوده‌اند و ما را به دشمن شناسی تشویق کرده‌اند.

در چنین شرایطی هر کس به حسب توان و تدبیر و اندیشه‌ورزی خود باید گشایشی ایجاد کند و از هر نوع عملی که منجر به تاریکی فضا و عمیق شدن زخم‌های اجتماعی می‌شود؛ پرهیز کند.

ما امر شده‌ایم که حتی با مشرکان با سخن نیکو، سخن بگوییم و کلام را با بد زبانی از اعتبار خارج نکنیم. امروز باید به کمک کسانی بشتابیم که در وسط گود و کارزار اقتصادی و سیاسی، پنجه در پنجه دشمن دارند.

بسیاری از پیروزی‌های بزرگ، محصول مقاومت‌های بزرگ بوده است. ایران اسلامی به‌عنوان یک ابر قدرت جهانی پنجه در پنجه قدرت‌های بزرگ جهان با محوریت آمریکا دارد و امروز نیازمند حرکت همدلانه با محوریت رهبری حکیم و تلاش و تدبیر قوه مجریه و همت و اندیشه‌ورزی مجلس شورای اسلامی و توان و حکمت قوه قضائیه هستیم.

در همه حال نگاه و نقد ما به نیرنگ‌های دشمنان انقلاب باید باشد که همواره حکیم انقلاب متذکر آن بوده‌اند و ما را به دشمن شناسی تشویق کرده‌اند.

نه امروز به تنهایی می‌توانیم گام بلندی برداریم و نه فردای روزگار، همچون همیشه نیازمند هم‌افزایی، همدلی و همکاری هستیم تا شاهد آفرینش قدرت بزرگ ایران اسلامی و افزایش ضریب توانائی‌های آن باشیم. در جامعه اسلامی باید تفاوت اساسی بین رقابت‌های سیاسی از جنس انتخابات آمریکا با رقابت‌های سیاسی مبتنی بر سیره و سنت نبوی وجود داشته باشد.

امروز نیازمند حرکت همدلانه با محوریت رهبری حکیم و تلاش و تدبیر قوه مجریه و همت و اندیشه‌ورزی مجلس شورای اسلامی و توان و حکمت قوه قضائیه هستیم.

با خراب شدن یکی، دیگری آباد نمی‌شود. با آباد کردن همه ویرانه‌ها، فضا عطرآگین می‌شود. این قانون هدایت است که خدای متعال به زیباترین وجه و عمیق‌ترین تأثیر، آن را بیان کرده است که کشتن (گمراه کردن) یکی به مثابه کشتن همگان و احیاء (هدایت) یکی به مثابه هدایت همگان است: مِنْ أَجْلِ ذلِکَ کَتَبْنَا عَلَی بَنِی إِسْرَائِیلَ أَنَّهُ مَنْ قَتَلَ نَفْسًا بِغَیْرِ نَفْسٍ أَوْ فَسَادٍ فِی الْأَرْضِ فَکَأَنَّمَا قَتَلَ النَّاسَ جَمِیعًا وَمَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا وَلَقَدْ جَاءَتْهُمْ رُسُلُنَا بِالْبَیِّنَاتِ ثُمَّ إِنَّ کَثِیرًا مِنْهُمْ بَعْد ذلِکَ فِی الْأَرْضِ لَمُسْرِفُونَ: بدین سبب بر بنی اسرائیل حکم نمودیم که هر کس نفسی را بدون حق و یا بی‌آنکه فساد و فتنه‌ای در زمین کرده، بکشد مثل آن باشد که همه مردم را کشته، و هر کس نفسی را حیات بخشد، مثل آن است که همه مردم را حیات بخشیده. و هر آینه رسولان ما به سوی آنان با معجزات روشن آمدند سپس بسیاری از مردم بعد از آمدن رسولان باز روی زمین بنای فساد و سرکشی را گذاشتند (مائده-32)

ایران اسلامی به‌عنوان یک ابر قدرت جهانی پنجه در پنجه قدرت‌های بزرگ جهان با محوریت آمریکا دارد

بله عزیزان از خواب غفلت بیدار شویم، امروز زمان مچ‌گیری و به رخ کشیدن خطاها نیست. امروز روز تواصوا بالحق و تواصوا بالصبر است. امروز روز همدلی، همیاری و همکاری است.

اقتدا کنیم به حکمت الهی رهبری عزیزمان و اقتدا کنیم به مصداق پاکان روزگارمان. سردار حکیم و الهی سردار سلیمانی و با سلیمانی شدن، سلیمانی شدن ایران عزیز را خلق کنیم. اقتضاء بزرگی، بلند نظری است و اقتضاء موفقیت، نگاه الهی پیدا کردن است.

با تخریب هیچ خرابه‌ای آباد نمی‌شود و هیچ آبادی، آباد نمی‌ماند.

انتهای پیام

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار علمی فناوری

علمی فناوری
«خبرگزاری ایسنا» انجمن علمی دانشجویی روابط بین‌الملل دانشگاه علامه طباطبایی با همکاری موسسه مطالعات ایران و اوراسیا (ایراس)، در برنامه زنده اینستاگرام « بحران قره باغ» را بررسی می‌کند.
علمی فناوری
در جلسات چای و فیزیک بررسی می‌شود؛
«خبرگزاری ایسنا» انجمن علمی فیزیک دانشگاه صنعتی شریف در جلسه چای فیزیک خود، موضوع: هوشمندهای بی‌مغز را بررسی می کند.
علمی فناوری
«خبرگزاری ایسنا» کانون شعر و ادب دانشگاه صنعتی امیرکبیر حلقه مطالعاتی مجازی «حافظ خوانی» برگزار می‌کند.
علمی فناوری
سی و نهمین نشست کافه تکنولوژی برگزار می شود؛
«خبرگزاری ایسنا» انجمن علمی دانشکده هوافضا دانشگاه صنعتی شریف، در سی و نهمین برنامه از سلسله جلسات اخبار روز هوافضایی، گزارش ماموریت اوسریس رکس را ارائه می‌کند.
علمی فناوری
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دادگاه «جیوای لی »وارث سامسونگ درباره اتهام به کلاهبرداری در حسابداری و دستکاری قیمت سهام مربوط به ادغام شرکتی در سال ۲۰۱۵ میلادی در سئول آغاز شد. ماه گذشته دادستان های کره جنوبی لی و ۱۰ مدیر ارشد سابق و فعلی...
علمی فناوری
«خبرگزاری ایسنا» محققان دانشگاه "پردو" موفق به ساخت یک رنگ فوق العاده سفید شده اند که 95.5 درصد از نور خورشید را منعکس می کند و به خنک شدن ساختمان ها کمک شایانی می کند.
علمی فناوری
«خبرگزاری ایسنا» رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت نحوه و ظرفیت بومی پذیرش داوطلبان آزمون دستیاری دندانپزشکی سال جاری را تشریح کرد.
علمی فناوری
«خبرگزاری ایسنا» انجمن آمار ایران با مشارکت دستگاه‌های اجرایی امروز پنج‌شنبه (۱ آبان) نشست مشترک تخصصی به مناسبت روز جهانی آمار و برنامه‌ریزی را برگزار می‌کند.
علمی فناوری
«خبرگزاری ایسنا» یک واکسن که پلاک های سلول عصبی را هدف قرار می دهد و باعث کاهش سرعت پیشرفت آلزایمر می شود، یکی از موارد نادر است که هیچ عارضه جانبی التهابی روی بیماران آلزایمری نشان نداده است.
علمی فناوری
نسخه انگلیسی "سالنامه مهاجرتی ایران" منتشر شد
«خبرگزاری ایسنا» نسخه انگلیسی "سالنامه مهاجرتی ایران" با همکاری جمعی از محققان، پژوهشگران و فعالان حوزه مهاجرت های بین المللی از سوی رصدخانه مهاجرت ایران وابسته به پژوهشکده سیاستگذاری دانشگاه صنعتی شریف و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توسط انتش...

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنی


صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است