اقتصادی 23:52 - 29 مهر 1400

اختصاص بیش از ۲۰۰۰ هکتار زمین به طرح اقدام ملی مسکن در اردبیل

به گزارش خبرنگار مهر، محبوب حیدری شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای هماهنگی ادارات راه و شهرسازی با حضور وزیر راه و شهرسازی در اردبیل اظهار کرد: همکاران ما با تلاش جهادی سعی می‌کنند تا در تحقق اهداف و برنامه‌های وزارت و دولت سیزدهم در حوزه مسکن برنامه‌ریزی‌های شایسته‌ای را انجام دهند که در این زمینه ما نیازمند صدور مجوز برای الحاق محدوده شهرها با هدف تأمین زمین هستیم.

وی ساخت و تحویل ۴۱ هزار واحد مسکن مهر را در استان اردبیل یادآور شد و تصریح کرد: در قالب طرح اقدام ملی مسکن پروژه‌هایی در اردبیل و سایر شهرها شروع شده ولی در مجموع قرار است ۸۰ هزار واحد مسکن با تأمین زمین به میزان دو هزار و ۲۳۷ هکتار احداث و تحویل متقاضیان شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: در سال اول ۲۰ هزار واحد اجرایی خواهد شد که ۵۹ هزار متر مربع زمین برای احداث این واحدها نیاز است که ارزش این زمین‌ها ۳۲۷ میلیارد تومان است.

حیدری افزود: فردا با حضور وزیر راه و شهرسازی کلنگ‌زنی چهار هزار واحد آغاز خواهد شد که ۴۶۸ هزار متر مربع زمین برای احداث این واحدها تأمین شده تا با برآورد هزینه دو هزار و ۵۷۴ میلیارد تومانی این پروژه‌ها به سرانجام برسد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: ما در داخل شهرها زمین خالی نداریم و مجبور هستیم زمین‌های جدیدی را به شهرها الحاق کنیم که در این زمینه شورای عالی معماری و شهرسازی مجوز لازم را تاکنون صادر نکرده است.

حیدری چالش دیگر در اجرای این طرح را عدم ابلاغ پرداخت تسهیلات تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان اعلام کرد و ادامه داد: در حالی که دو هزار واحد در مرحله فنداسیون، اسکلت و سقف است، هنوز وام ۲۵۰ میلیون تومانی برای استان ابلاغ نشده است.

وی اضافه کرد: در حوزه بازآفرینی شهری ۱۷ پروژه با ۲۴ میلیارد تومان منابع دولتی در حال اجراست و در احیای بافت فرسوده نیز هیچ‌گونه محدودیتی در پرداخت تسهیلات بانکی وجود ندارد.

حیدری به آخرین وضعیت راه‌های استان نیز اشاره کرد و گفت: ۱۸۵ کیلومتر بزرگراه در استان زیر بار ترافیک است و ۶۳۶ کیلومتر نیز نیاز داریم که ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای احداث این بزرگراه‌ها منابع نیاز است.

وی بیان کرد: ۳۰۰ کیلومتر بزرگراه در سطح استان توسط راه و شهرسازی در حال اجراست که با تأمین اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومانی تا پایان سال می‌توان ۵۴ کیلومتر بزرگراه را در استان به بهره‌برداری رساند.

حیدری بدهی ۳۵۰ میلیارد تومانی راه و شهرسازی استان را به پیمانکاران یادآور شد و ادامه داد: در اعتبارات سال آینده امیدواریم از ردیف‌های ملی برای پرداخت مطالبات تدبیری درست اندیشیده شود.

وی اقدام خوب استان را در جذب منابع بانکی از محل ماده ۵۶ یادآور شد و اظهار کرد: برای محور اردبیل – سرچم ۴۰۰ میلیارد تومان، سربند – مشگین‌شهر ۱۵۰ میلیارد تومان و کلور – درام ۱۰۰ میلیارد تومان منابع بانکی تأمین خواهد شد.

حیدری تصریح کرد: اگر تا دو ماه آینده ۱۰۰ میلیارد تومان به صورت نقدی و ۵۰ میلیارد تومان قیر به استان اختصاص پیدا کند ما آمادگی تکمیل و تحویل ۵۴ کیلومتر بزرگراه را داریم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: در حوزه راه اصلی نیز ۶۸ کیلومتر راه در حال احداث است که ۲۰ کیلومتر آن تا پایان امسال آماده افتتاح خواهد شد.

وی ضرورت جذب نیروهای جدید در اداره کل راه و شهرسازی و همچنین افزایش حقوق کارکنان این اداره کل را با تلاش و کوشش جهادی یادآور شد و افزود: همکاران ما در سخت‌ترین شرایط کار می‌کنند اما کمترین حق و حقوق و مزایا را دارند که وزارت راه و شهرسازی در این زمینه باید تدبیری بیندیشد.

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار اقتصادی

اقتصادی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، بخشنامه جدید سازمان اداری استخدامی به تمامی دستگاه‌های اجرایی درباره حقوق و مزایای کارکنان خود که از محل بودجه عمومی دولت (عمومی، متفرقه و اختصاصی) پرداخت می‌کنند، صادر شد. این بخشنامه با اشاره به ...
اقتصادی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز پنجشنبه ۱۱ آذر ١۴٠٠ با ۲٠ هزار تومان کاهش نسبت به دیروز به ١٢ میلیون و ۶۲٠ هزار تومان رسید. قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز به ١٢ میلیون و ۴٠٠ هزار تومان، نی...
اقتصادی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، مجید عشقی اظهار کرد: هر سال در ایام تقدیم بودجه به مجلس، گمانه زنی‌هایی در خصوص اعداد و ارقام بودجه مطرح می‌شود اما این اعداد و ارقام قطعی نیست و قطعا روی کلیت بازار اثر منفی غیرواقعی خواهد داشت. ر...
اقتصادی
«خبرگزاری مهر» به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، در ارزیابی «بانک سال ۲۰۲۱» بنکر، مدیران این نشریه پس از در نظر گرفتن تمامی شاخص‌های عملکردی، مالی و سایر شاخص‌های مربوط به کسب‌وکار، عنوان «بانک سال ۲۰۲۱ جمهوری اسلامی ایران» را برای هفتمین بار به بانک پاسارگاد ا...
اقتصادی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر هفته گذشته، هفته پر فراز و نشیبی برای حوزه آب و انرژی کشور بود که در ادامه به بررسی آن‌ها پرداخته می‌شود. ادامه مطالبات و اعتراض مردم اصفهان نسبت به احیای زاینده‌رود این هفته با اعتراضات نسبت به کمبود آب اصفهان و خشک...
اقتصادی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر هفته گذشته، هفته پر فراز و نشیبی برای حوزه آب و انرژی کشور بود که در ادامه به بررسی آن‌ها پرداخته می‌شود. ادامه مطالبات و اعتراض مردم اصفهان نسبت به احیای زاینده‌رود این هفته با اعتراضات نسبت به کمبود آب اصفهان و خشک...
اقتصادی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، سید احسان خاندوزی اظهار کرد: برای کمک به کاهش خسارات ناشی از هزینه های درمان و دوری از کسب و کار از روز شنبه تمام سرپرستان خانوارهایی که به دلیل کرونا بستری شده اند، تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی پرداخت می شود. وزیر امور اقت...
اقتصادی
«خبرگزاری مهر» سعید محمدی پور در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد وضعیت بازرسی‌ها از صنوف، اظهار کرد: طی ۸ ماه سال جاری بالغ بر ۶۱۶ هزار و ۳۷۰ مورد بازرسی از صنوف استان تهران صورت گرفته است؛ در این بازه زمانی ۵۴ هزار و ۱۸۰ پرونده به ارزش بیش از ۱۳ هزار میلیارد...
اقتصادی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، بررسی جدیدترین آمار تولید خودرو در ۷ ماه ابتدایی امسال نشان می‌دهد که تولید انواع سواری، اتوبوس، مینی‌بوس، ون، کامیون، کامیونت و کشنده افزایش و تولید وانت کاهش یافته است. بر این اساس در این بازه زمانی، ۵۰۷ هزار و ۳۰۰ دس...
اقتصادی
وزیر اقتصاد خبر داد
«خبرگزاری ایسنا» وزیر امور اقتصاد و دارایی از کمک بانک های قرض الحسنه به آسیب دیدگان کرونا از هفته آینده خبر داد.

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

آگهی

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنی

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است