سیاسی 15:21 - 22 فروردین 1399

مجلس عملکرد بدی در مواجهه با کرونا داشت/ سینوسی تصمیم‌گیری نکنیم

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالحسین روح الامینی منتخب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه آنلاین پرسش و پاسخ اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان اروپا با موضوع مروری بر مدیریت بحران کرونا در ایران، گفت: تیم واکنش سریع که در زمان مدیریت اینجانب در انستیتو پاستور راه اندازی شده بود، از همان ابتدای ورود ویروس کرونا به ووهان چین، پیگیر اتفاقات این شهر بود و آمادگی علمی کاملی در هنگام ورود این ویروس به کشور وجود داشت.

وی ادامه داد: اگر توان تبدیل این توانایی علمی به آمادگی لجستیکی می‌بود، بسیار خوب عمل می‌شد.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم اظهار داشت: متاسفانه روزهای اول در بحث تامین ماسک، ژل ضدعفونی کننده و نیازهای کادر درمان خوب نبودیم که با گذشت زمان عملکرد ما بهتر شدیم و در حال حاضر آرامش نسبی در بازار حاکم هست.

روح الامینی افزود: روز ۶ اسفند مجموعه کاملی از نظرات اپیدمی‌لوژیست‌های سراسر کشور رو جمع بندی کردم و به اطلاع تمامی بزرگان کشور و شورای امنیت ملی رساندیم.

وی تاکید کرد: تقریباً تمام اتفاقاتی که ما در همان سناریویی که ۶ اسفند پیش‌بینی کرده بودیم، با توجه به سطح مداخلات دولت اتفاق افتاد. همان روز اول پیش بینی کردیم که این ویروس خطی نیست و لگاریتمی رشد می‌کند.

رئیس خانه احزاب تصریح کرد: در حال حاضر که من در حال صحبت با شما هستم، از لحاظ تست هیچ مشکلی در کشور نداریم اما روزهای اول ورود ویروس به کشور این امکان را نداشتیم.

روح‌ الامینی عنوان کرد: همان طوری که حضرت آقا فرمودند، اگر تصمیمی قاطعانه به مردم گفته شده و تقاضا شود که به آن تصمیم پایبند باشند، احتمالاً تصمیم از جانب مردم اجرایی می‌شود. در بحث سیزدهم فروردین ما نمونه‌ای برای دنیا بودیم.

وی با اشاره به عدم مدیریت صحیح در موضوع مسافرت‌های برون شهری در تعطیلات عید خاطرنشان کرد: از نظر همراهی مردم در بازه زمانی بیستم اسفند تا ۲۹ فروردین می‌شد بهتر عمل کرد. اما باید این نکته را مدنظر داشت که بازگشت مردم از سفر ها و بازگشت به کار مردم، شاید تاثیرات خود را در هفته های بعد نشان دهد.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم بیان کرد: مشکلات و ناهماهنگی هایی که در روز اول در کشور وجود داشت امروز دیگر وجود ندارد و شاید از لحاظ خودترمیمی در بحران‌ها، کشور نمونه دنیا باشیم. امروز تمامی ارکان حاکمیت هفته هاست که بر اولویت این بیماری تاکید می کنند.

روح الامینی اضافه کرد: در همان هفته اول شروع بحران، انستیتو پاستور در مورد وضعیت کشورهای همسایه ما مثل ترکیه، عراق و افغانستان اخطار داد که رشد این روزهای بیماری در ترکیه نشان دهنده صحت آن پیش بینی ها بود.

وی با اشاره به تبعات اقتصادی کرونا بر کشور گفت: در مورد تبعات اقتصادی کرونا بسته به نوع نگاه ما به موضوع دارد. اگر با نگاه مثبت و سازنده وارد موضوع شویم، می شود این تهدید را به فرصت‌هایی تبدیل و تمام این مشکلات را حل کرد.

منتخب مردم تهران در مجلس در پاسخ به سوالی در زمینه عملکر مجلس در مواجهه با کرونا گفت: مجلس ما عملکرد بسیار بدی در مورد کرونا داشت. حتی اگر مجبور به تعطیلی مجلس بودیم، می‌شد به گونه ای برنامه ریزی کرد که وظایف مجلس تعطیل نشود.

روح الامینی افزود: در شرایط فعلی جای بحث های مرسوم سیاسی و جناحی نیست.

وی با اشاره به عملکرد خوب آلمان در مبارزه با کرونا اظهار داشت: آن چیزی که از نظر من باعث شده است که آلمان تا به اینجا کشور نمونه در بحث مبارزه با کرونا باشد، نظم و انضباط آهنین آن کشور در اجرای تصمیمات و داشتن تجهیزات بیشتر  بوده است.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم در خاتمه تاکید کرد: برای روزهای آینده به شدت نگران حمل و نقل عمومی در تهران و بازگشایی دوباره مشاغل هستیم. هر کشوری مدل خودش را برای مقابله با کرونا در نظر دارد و هر مدلی زیان ها و سود هایی دارد؛ اما به نظر من برخورد سینوسی با کرونا بدترین اتفاق است و شل کن سفت کن درآوردن در برخورد با کرونا صحیح نیست.

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار سیاسی

سیاسی
بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱
«خبرگزاری ایسنا» اگر جامعه بین الملل همچان از برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ حمایت می کنند، باید بدانند که بر اساس قطعنامه مذکور نه تنها اعضای برجام و شورای امنیت بلکه تمامی اعضای سازمان ملل نسبت به اجرای این قطعنامه ملزم هستند و در همین چارچوب اجرای برجام الزام است ...
سیاسی
قاضی زاده هاشمی مطرح کرد
«خبرگزاری ایسنا» رییس کمیته فرهنگی و جمعیت کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ گفت که پیشنهاداتی در کمیسیون تلفیق برای افزایش وام ازدواج تا ۱۰۰ میلیون تومان برای هر یک از زوجین مطرح شده است.
سیاسی
«خبرگزاری ایسنا» یک عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها تاکید کرد: هر چهره ای که قصد ورود به عرصه انتخابات ۱۴۰۰ را دارد باید از شعار زدگی فاصله گرفته و با نگاه به داخل صداقت را سرلوحه کار خود قرار دهند.
سیاسی
«خبرگزاری ایسنا» یک کارشناس مسایل بین‌الملل گفت: جو بایدن به عنوان رییس جمهور منتخب آمریکا، تیم های خودش را برای پراختن به مسایل مختلف از جمله سیاست خارجی و امنیت ملی معرفی کرده است و فکر نمی کنم مسایل داخلی آنقدر چالش برانگیز باشد که مانع برنامه این تیم ها...
سیاسی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، رهبر انقلاب در سخنرانی تلویزیونی ۱۹ دی درباره‌ی گمانه‌زنی‌ها و مباحث جاری در فضای سیاسی کشور پیرامون رفتار جمهوری اسلامی در قبال برجام و وظایف آمریکا در این خصوص، گفتند «ما هیچ اصراری نداریم، هیچ عجله‌ای نداریم که آمریکا به برج...
سیاسی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در توئیتر نوشت: اگر گشت‌زنی B-52H با هدف ارعاب یا هشدار به ایران است شما باید آن میلیاردها دلار را برای سلامت مالیات‌دهندگان خود خرج می‌کردید. وی افزود: در حالی که ما بیش از ۲۰۰ سال است ک...
سیاسی
خطاب به مقامات آمریکایی
«خبرگزاری ایسنا» وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران به حضور بمب افکن های آمریکایی در منطقه واکنش نشان داد.
سیاسی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، حسین امیرعبداللهیان دبیرکل کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با اشاره به برگزاری نشست بین المللی مجالس حامی قدس و فلسطین فردا دوشنبه همزمان با ۲۹ دی روز «غزه نماد مقاومت» و به میزبانی مجلس شورای اسلامی در تهران، گفت: د...
سیاسی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، احمد نادری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با روزنامه تهران تایمز تاکید کرد: شهید سلیمانی نه تنها ژنرالی بود که "روابط ژئوپلیتیک" را درک می‌کرد، بلکه همچنین یک بازیگر فعال در "ایجاد، حفظ و تغییر معادلات منطقه‌...
سیاسی
«خبرگزاری ایسنا» بایرن مونیخ با پیروزی برابر فراییورگ‌ اختلافش را با تیم دوم به چهار امتیاز رساند.

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

آگهی

تبلیغات متنیبزرگترین تولید کننده لوازم پژوهش دانش آموزی در خاورمیانه


فروش آنلاین پوشاک سایز بزرگ زنانه و مردانه

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است