اجتماعی 15:16 - 01 آبان 1399
رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه خوشبختانه امروز شاهد تحقق دو مطالبه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از پلیس در برخورد مقتدرانه با متخلفان و مجرمان و رافت و مهربانی با آحاد مردم هستیم گفت: برخورداری پلیس تراز جمهوری اسلامی ایران از این دو ویژگی ثابت کرد پلیس از مردم، برای مردم و خدمتگزار مردم است.

رصد دائمی نقاط حادثه خیز ریلی در ۱۰ استان کشور

به گزارش ایسنا، در پنجمین روز از هفته نیروی انتظامی، مراسم رونمایی از مرکز جدید مانیتورینگ پلیس راه آهن کشور با حضور سردار "مهدی معصوم بیگی" رئیس پلیس پیشگیری ناجا، دکتر "سعید رسولی" معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا در این مراسم ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول و هفته گرامیداشت ناجا، از اهتمام حداکثری، دلسوزانه و مومنانه شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در ارتقاء ظرفیت مرکز مانیتورینگ پلیس راه آهن کشور که در نوع خود بسیار ارزشمند است، قدردانی کرد و اظهار داشت: همکاری بین بخشی خصوصا در این شرایط نسبتا سخت اقتصادی نشانگر اتحاد سازمان ها و بیانگر این مهم است که اگر عزم و اراده و همت جمعی در کار باشد هیچ مشکلی نمی تواند مانع از پیشرفت شود.

این مقام ارشد انتظامی، بهره گیری پلیس راه آهن از ۲ هزار دوربین را گامی مهم در ارتقاء اشراف اطلاعاتی و ضریب عملیاتی این پلیس عنوان کرد و افزود: در حال حاضر نقاط حادثه خیز ریلی در ۱۰ استان کشور توسط ۴۰۰ دوربین به صورت آنلاین و متمرکز توسط مرکز فرماندهی و کنترل پلیس راه آهن کشور و ۱۶۰۰ دوربین به صورت غیر متمرکز توسط سایر یگان ها پایش و مورد رصد دایمی هستند تا از بروز هر گونه ناامنی احتمالی و وقوع جرائم جلوگیری شود. 

سردار معصوم بیگی با اشاره به دو راهبرد و مطالبه فرمانده معظم کل قوا از نیروی انتظامی، افزود: وجه تمایز پلیس ایران با سایر پلیس‌های جهان، برخورداری توامان از دو ویژگی مهربانی و اقتدار است چرا که اغلب نیروهای مسلح در جهان صرفا جنبه مقتدر بودن را در نیروهای خود پرورش داده اند.

وی با بیان اینکه پیام تبریک رهبری به مناسبت هفته ناجا موید مردمی بودن پلیس و پیشگامی در مولفه های اقتدار و مهربانی است، ادامه داد: پلیس نظام اسلامی به معنی واقعی کلمه از درون مردم و خدمتگزار آنها است و این پیام معظم له تائید این مهم است که نیروی انتظامی به واسطه برخورداری از فرماندهان و مدیران توانمند و کارکنان جان برکف توانسته است در مسیری که معظم له برای پلیس ترسیم نموده اند؛ یعنی برخورد مقتدرانه با متخلفان و مجرمان و رافت و مهربانی با آحاد مردم گام بردارد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا خاطرنشان کرد: در حال حاضر پلیس ایران توانسته است مولفه اقتدار را در پاسخگویی به موقع به مطالبات مردم، برخورداری از تجهیزات مدرن و به روز، استفاده از فناوری های نوین و هوشمند، آموزش و تربیت نیروی انسانی حرفه ای، کارآمد و چابک معرفی و اثبات کند.

سردار معصوم بیگی با اشاره به وجوه تمایز بین قدرت و اقتدار، تصریح کرد: پلیس ایران در نظام اسلامی به دنبال اقتدار است، اقتداری که مهربانی، جان برکف بودن، ایثار و از خودگذشتگی برای امنیت و آسایش مردم در آن موج می زند.

ارشد ترین مقام پلیس پیشگیری با بیان اینکه باب شهادت در نیروی انتظامی باز است، گفت: اگر امروز مردم در هر کوی و برزن و در هر ساعت از شبانه روز در آرامش هستند دلیل آن ایثارگری های کارکنان نیروی انتظامی است و به یقین می توان گفت چشمان بیدار و هوشیار کارکنان سخت کوش این نیرو شبانه روز از امنیت مردم دفاع می کنند.

سردار معصوم بیگی اظهار امیدواری کرد: خداوند متعال به همه کارکنان صدیق نظام اسلامی توفیق عطا فرماید تا خدمتگزار بی منت برای مردم باشیم.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، گفتنی است، در خاتمه این مراسم سردار معصوم بیگی لوح تقدیر توشیح شده از سوی سردار فرمانده ناجا را به مهندس "سعید رسولی" معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی بدلیل همکاری بی شائبه در ارتقاء ظرفیت مرکز مانیتورینگ پلیس راه آهن کشور و همکاران وی اهداء و از این مرکز رونمایی شد.

انتهای پیام

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار اجتماعی

اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی و رسانه دادگستری کل استان تهران، در راستای اجرای دستورالعمل رئیس قوه قضائیه مبنی بر توسعه دادرسی‌های الکترونیکی غیر حضوری و با هدف جلوگیری از اعزام متهمان زندانی به شعبات دادگاه، اولین جلسه رسیدگی به اتهاما...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، سیدجواد حسینی معاون وزیر و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنائی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری فی مابین سازمان بهزیستی کشور و سازمان آموزش و پرورش استثنائی که به صورت مجازی برگزار شد، گفت: خدا قوت می گوییم به دوستانمان در سازمان...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» بابک صادقیان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت کیفیت هوای اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ امروز با قرار گرفتن بر روی عدد ۱۱۸ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد. وی افزود: میانگین شاخص ک...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش‌ خبرنگار مهر، وحید قبادی دانا در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری فی مابین سازمان بهزیستی کشور و سازمان آموزش و پرورش استثنائی که به صورت مجازی برگزار شد گفت: در واقع ما بزرگترین اقلیت جمعیتی دنیا را به رسمیت می شناسیم و تلاش می کنیم تا حقوق آن...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، وحید قبادی دانا در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری فی مابین سازمان بهزیستی کشور و سازمان آموزش و پرورش استثنائی که به صورت مجازی برگزار شد گفت: در واقع ما بزرگترین اقلیت جمعیتی دنیا را به رسمیت می شناسیم و تلاش می کنیم تا حقوق آنه...
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» رئیس سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد: حدود ۱۵۸ هزار نفر از افراد دارای معلولیت دانش آموزانی هستند که تحت پوشش خدمات حمایتی و تخصصی و فنی بهزیستی قرار دارند. 
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» رئیس سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد: حدود ۱۵۸ هزار نفر از افراد دارای معلولیت دانش آموزانی هستند که تحت پوشش خدمات حمایتی و تخصصی و فنی بهزیستی قرار دارند. 
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» فرمانده پلیس فرودگاهِ پلیس پیشگیری ناجا از کشف بیش از ۹۰ میلیارد ریال ارز و طلای قاچاق توسط پلیس فرودگاه حضرت امام (ره) خبر داد.
اجتماعی
در جلسه شورای عالی ترافیک کشور صورت می گیرد
«خبرگزاری ایسنا» در جلسه شورای عالی ترافیک کشور تمهیدات جدید حمل و نقل عمومی در شرایط کرونا بررسی می شود.
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» معاون توسعه و مدیریت منابع صندوق بازنشستگی کشوری از پرداخت وام ضروری نوبت هشتم بازنشستگان و وظیفه بگیران واجد شرایط این صندوق تا عصر امروز (سه شنبه) خبر داد.

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنی
فروش آنلاین پوشاک سایز بزرگ زنانه و مردانه
صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است