اجتماعی 19:14 - 22 مهر 1400
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران خبر داد
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در بازدید از پروژه های مدیریت شبکه سیلاب شهر تهران گفت: در آبان ماه ۶ کیلومتر از مسیر هدایت آبهای سطحی به کانالهای اصلی را به نتیجه می رسانیم.

بهره برداری از ۶ کیلومتر از مسیر هدایت آب‌های سطحی پایتخت در آبان ماه

به گزارش ایسنا عباس شعبانی پس از بازدید از پروژه های شبکه مدیریت سیلاب شهر تهران در جمع خبرنگاران تاکید کرد: برنامه‌هایی که برای اجرای پروژه های عمرانی در نظر گرفتیم در بازه شش ماهه، یک‌ساله، دو ساله و چهار ساله است. تصمیم داریم در بازه شش ماهه پروژه های نیمه تمام را به سرانجام برسانیم و خدمتی را به مردم تهران ارائه کنیم.  

معاون فنی و عمران شهرداری تهران با اشاره به این که فصل بارندگی نزدیک است، اظهارکرد: باید پروژه های هدایت، جمع آوری و مدیریت آبهای سطحی را سریع‌تر به سرانجام برسانیم تا مشکلی برای شهروندان تهرانی به وجود نیاید.

وی درباره چالش مدیریت سیلاب ها گفت: خاکریزآب با مشکل معارضان ملکی و تاسیساتی روبرو است. به همین جهت باید تعاملات بین بخشی بیشتر شود و با هم افزایی با سازمان های مربوطه این پروژه ها را به بهترین شکل به ثمر برسانیم.

شعبانی تاکید کرد: به علت مشکلات مالی و عدم نقدینگی، سرعت پیشرفت پروژه های مدیریت سیلاب های شهر تهران کاهش یافت. با تزریق منابع مالی، باید سرعت پروژه ها را افزایش دهیم تا در موعد مقرر بهره‌برداری برسد.

وی با بیان اینکه در آبان ۶ کیلومتر از مسیر هدایت آب‌های سطحی به کانالهای اصلی را به نتیجه می رسانیم، گفت: طبق طرح جامع شهر تهران باید از حدود ۷۰۰ کیلومتر کانال و مسیر اصلی بهره برداری شود. تاکنون ۵۳۰ کیلومتر از این ۷۰۰ کیلومتر اجرا شده است و باید ۱۷۰ کیلومتر باقی مانده در بازه زمانی ۲۰ ساله اجرا شود اما ۲۰ سال زمان زیادی است و ما با یک طرح ضربتی این مدت را نصف کرده‌ایم و برنامه داریم که در ۱۰ سال ۱۷۰ کیلومتر کانال اصلی به بهره برداری برسد. در بازه زمانی چهار سال مدیریت شهری کنونی باید ۷۰ کیلومتر کانال های اصلی مسیرهای آبهای سطحی را به بهره برداری برسانیم.

معاون فنی و عمران شهرداری تهران در پاسخ به این پرسش که بزرگترین مشکل درزمینه مدیریت آبهای سطحی چیست؟ گفت: عموم مشکلات، معارض های تاسیساتی مانند شرکت آب و فاضلاب، برق، گاز و... است که با مسیرهای آب‌های سطحی تقاطع دارند. با تشکیل کمیته مشترک بین شهرداری و نهادهای خدمت رسان، این مشکلات به سرعت برطرف شده و پیمانکاران به راحتی پروژه‌های خود را پیش خواهند برد.

وی درباره تونل فتح تاکید کرد: چند سالی است که این پروژه شروع شده و با پیشرفت خوبی که داشته به میانه راه رسیده است. تلاش بر این است که تونل فتح که سه نقطه است و تا وردآورد ادامه دارد تا سال آینده ‌به بهره‌برداری کامل برسد. با دستگاه TBM عملیات اجرایی در حال انجام است و فقط مشکل تامین مواد اولیه وجود دارد که در تلاشیم ابن مواد اولیه را تامین کنیم.  

شعبانی درباره رضایت از پیشرفت پروژه فتح اظهارکرد: در برنامه ۲۰ ساله این پروژه روند خوبی را طی کرده است اما سعی داریم در برنامه ۱۰ ساله ۱۷۰ کیلومتر کانال های اصلی شبکه هدایت و مدیریت آب‌های سطحی به بهره برداری برسد بنابراین حمایت های کارفرما و تلاش پیمانکاران دوبرابر شود.

وی در پاسخ به این سوال که آب‌های آلوده پساب ها و فاضلاب به آب های سطحی ریخته می شود، آیا قرار نیست با کمک شرکت آب و فاضلاب و سازمان محیط زیست مدیریتی روی این مسئله به وجود آید؟ گفت: حتما مذاکراتی در این مورد خواهیم داشت. جلسات اولیه تشکیل شده و نقاط اتصال فاضلاب به آب‌های سطحی شناسایی شده است. این نقاط کم نیستند. شرکت آب و فاضلاب در یک برنامه زمان‌بندی شده این نقاط را مسدود می کند تا آب فاضلاب به شبکه آب های سطحی وارد نشود. قطعا باید تا سال آینده تمام این نقاط مسدود شوند.

معاون  فنی و عمرانی شهرداری تهران درباره تشکیل سازمان آب های سطحی و رودخانه ای اظهارکرد: در دوره گذشته شورای شهر این موضوع مصوب شد که شرکت خاکریزآب به سازمان هدایت آبهای سطحی شهر تهران تبدیل شود. اقدامات اولیه انجام شده اما به واسطه تغییر مدیریت شهری باید این موضوع مطرح و تصویب شود. فکر می کنم اعضای شورای شهر نیز با این مصوبه موافق باشند و به زودی این تغییر صورت گیرد.

شعبانی ادامه داد: عمده هدف این است که هدایت و نگهداشت آب‌های سطحی به خوبی انجام پذیرد. نگهداشت آب‌های سطحی بسیار مهم است. بعضی از مسیل ها قدیمی و فرسوده شده است. باید یک موقعیت فراسازمانی به شرکت خاکریزآب بدهیم چون در اجرای اهداف خود با بسیاری از ارگان‌ها درگیر است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی «شهر» وی در پایان اظهارکرد: نگهداری کانال ها بر عهده معاونت خدمات شهری است. وقتی بهره برداری توسط مناطق، احداث توسط شرکت خاکریزآب و بهره برداری توسط خدمات شهری باشد ممکن است تداخلاتی ایجاد شود که با تشکیل سازمان هدایت آب های سطحی این مشکلات از بین می رود.

انتهای پیام

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار اجتماعی

اجتماعی
درخواست معاون شهردار تهران از شهروندان:
«خبرگزاری ایسنا» معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران از ساکنان پایتخت درخواست کرد تا برای یاری‌رساندن به افراد بی‌سرپناه، با شماره ۱۳۷ تماس بگیرند.
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، در پی حادثه خودکشی منجر به فوت یکی از فرزندان گرانقدر شهدا در شهر یاسوج، گزارش نهایی مدیرکل حوزه ریاست و مشاور عالی رئیس و مدیرکل بازرسی بنیاد شهید و امور ایثارگران که در همان ساعات اولیه به عنوان نمایندگان ویژه جهت بررسی موضوع...
اجتماعی
رییس پلیس پایتخت عنوان کرد
«خبرگزاری ایسنا» فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ گفت: اگر نیروی انتظامی در دو بخش امنیت و آرامش هماهنگی و هم‌افزایی‌های لازم را ایجاد کند حتما اتفاقات خوبی در شهر رخ خواهد داد. هم‌افزایی دستگاه قضا به ویژه دادستانی و دادسراها با نیروی انتظامی، امنیت آفرین ...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، سردار کیوان ظهیری بعد از ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران گفت: در راستای ارتقا امنیت اجتماعی و برخورد با هنجارشکنان و برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی و فروشندگان مواد مخدر طرح عملیاتی ارتقا امنیت اجتماعی با هدف پاکسازی نقاط آلو...
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» استاندار تهران در اولین سفر کاری خود به شهرستان شهریار از چند واحد تولیدی بازدید کرد.
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، عزت‌الله ضرغامی در هشتمین سفر استانی هیئت دولت به استان اردبیل عصر پنجشنبه در جریان بازدید از غرفه‌های صنایع دستی در اردبیل اظهار کرد: هنر صنعت اصیل استان اردبیل از اصالت و شهرت تام برخوردار است به گونه‌ای که از ۱۴ شهر صنایع دس...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ علی اکبر عیسی آبادی اظهار کرد: مأموران پلیس امنیت عمومی شهرستان، در تحقیقات صورت گرفته در فضای مجازی، از فعالیت فردی در شبکه اجتماعی اینستاگرام در زمینه انتشار تصاویر و فیلم‌های هنجار...
اجتماعی
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری خبر داد
«خبرگزاری ایسنا» معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، از ادامه دورکاری مادران شاغل دارای فرزند کمتر از شش سال و دبستانی خبر داد.
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» معاون عملیات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از اتخاذ تهمیدات ترافیکی و انتظامی برای برگزاری نماز جمعه تهران پس از۲۰ ماه خبر داد.
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» معاون عملیات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از اتخاذ تهمیدات ترافیکی و انتظامی برای برگزاری نماز جمعه تهران پس از حدود ۲۰ ماه خبر داد.

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

آگهی

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنی


صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است