بین‌الملل 18:00 - 01 بهمن 1400

خلق «فجایع انسانی» در یمن/ جنون ائتلاف سعودی پس از حمله به ابوظبی

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل - رامین حسین آبادیان: «ریاض» و «أبوظبی» طی چند روز گذشته در انتقام از عملیات بزرگ و راهبردی «طوفان یمن» در عمق خاک امارات، فجایع انسانی هولناکی را در نقاط مختلف یمن رقم زده اند. جنگنده‌های ائتلاف سعودی در جدیدترین جنایت خود علیه یمنی‌ها امروز جمعه زندان مرکزی «صعده» را طی چند نوبت هدف سنگین‌ترین حملات هوایی خود قرار دادند.

رسانه‌های یمنی اعلام کردند که در این حمله بیش از ۶۰ نفر کشته و بیش از ۱۰۰ تَن دیگر به شدت زخمی شده اند. وزارت بهداشت یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد: شماری از قربانیان حمله مذکور از غیر یمنی‌ها هستند. در همین ارتباط، «محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن یک پست توئیتری در خصوص بمباران مناطق مختلف این کشور منتشر کرد. رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در این پست توئیتری آورده است: «هدف قرار دادن غیرنظامیان به مثابه جنایت جنگی است و هیچ چیز نمی‌تواند این واقعیت را انکار کند».

پس از عملیات بزرگ، راهبردی و موفقیت آمیز «طوفان یمن»، ائتلاف سعودی فجایع انسانی زیادی را در استان‌های مختلف این کشور رقم زده است رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در ادامه توئیت خود آورده است: «اگر آمریکایِ شکست خورده در افغانستان از ائتلاف متجاوز سعودی حمایت می‌کند، ما صراحتاً خطاب به این ائتلاف اعلام می‌کنیم که شکست شما در یمن از شکست آمریکایی‌ها در افغانستان سنگین‌تر خواهد بود».

افزون بر این، سعودی‌ها پیش از بمباران ددمنشانه زندان مرکزی صعده جنایت جدیدی را در استان الحدیده مرتکب شدند. در همین راستا، جنگنده‌های ائتلاف سعودی منطقه «المواصلات» واقع در الحدیده را به شدت بمباران کردند.

به دنبال حملات ددمنشانه مذکور ۴ غیرنظامی به شهادت رسیدند. این درحالی است که منابع یمنی اعلام کردند حملات تجاوزکارانه ائتلاف سعودی به الحدیده ۱۷ زخمی نیز برجای گذاشته است.

خلق «فجایع انسانی» در یمن/ جنون ائتلاف سعودی پس از حمله به ابوظبی

به نظر می‌رسد که باید طی روزها و هفته های آتی نیز منتظر حملات شدیدتر ائتلاف متجاوز سعودی به الحدیده و به ویژه بندر الحدیده باشیم؛ بندری که قریب به ۸۰ درصد از نیازهای مردم یمن به مواد غذایی از طریق آن برطرف می‌گردد. مقامات عربستان سعودی پس از عملیات بزرگ و موفقیت آمیز «طوفان یمن» مقدمه چینی برای انجام حملات گسترده به الحدیده و به خصوص بندر الحدیده را کلید زدند.

ائتلاف سعودی به منظور فراهم آوردن مقدمات تجاوز نظامی بزرگ خود به بندر «الحدیده» در صدد است اینگونه القا کند که این بندر یک پادگان نظامی است در همین ارتباط، چندی پیش «ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی بار دیگر ادعاهای پیشین خود در خصوص بندر «الحدیده» را مطرح کرد. وی مدعی شد: «بندر الحدیده یک پادگان نظامی است»!

این مقام ائتلاف متجاوز سعودی در ادامه سخنانش همچنین ادعا کرد: «بندر الحدیده به دلیل برخورداری از ماهیت نظامی و امنیتی تهدیدی برای امنیت منطقه‌ای و حتی امنیت جهانی محسوب می‌شود»!

کارشناسان و ناظران تحولات سیاسی و میدانی معتقدند که اصرار ائتلاف متجاوز سعودی بر اینکه در بندر الحدیده فعالیت‌های نظامی صورت می‌پذیرد، تنها مقدمه چینی برای ارتکاب جنایتی جدید در این بندر است؛ کما اینکه «هشام شرف» وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن نیز این مسأله را تأیید کرده است. وی می‌گوید: «دروغ‌های ائتلاف سعودی در خصوص بندر الحدیده تلاشی از سوی این ائتلاف برای مقدمه چینی جهت هدف قرار دادن بندر مذکور است.

هشام شرف تصریح می‌کند: «۸۰ درصد از نیازهای غذایی مردم یمن از طریق بندر الحدیده تأمین می‌شود. این در حالی است که ائتلاف سعودی صراحتاً تهدید می‌کند که این بندر را مورد هدف قرار خواهد داد.

خلق «فجایع انسانی» در یمن/ جنون ائتلاف سعودی پس از حمله به ابوظبی

پر واضح است که سلسله جنایات جنون آمیز ائتلاف متجاوز سعودی علیه غیرنظامیان در یمن و به ویژه آخرین جنایت آنها یعنی بمباران زندان مرکزی صعده و به خاک و خون کشیدن صدها یمنی نشأت گرفته از خشم و عصبانیت آنها از حملاتی است که قلب امارات را به لرزه درآورد. تشدید جنایات ائتلاف سعودی علیه غیرنظامیان در یمن خود به تنهایی یکی از مهمترین عواملی است که نشان می‌دهد عملیات «طوفان یمن» در قلب ابوظبی تا چه اندازه موفقیت آمیز بوده است.

ائتلاف سعودی با ارتکاب جنایات جنون آمیز در یمن به دنبال ایجاد رعب و وحشت در صفوف یمنی‌هاست تا بدین ترتیب، آن‌ها از انجام عملیات‌های مشابه «طوفان یمن» خودداری کنند در حقیقت، ائتلاف متجاوز سعودی و در رأس آن عربستان و امارات از رهگذر تشدید حملات ددمنشانه به غیرنظامیان یمنی ۲ هدف اصلی و اساسی را دنبال می‌کنند؛ هدف اول همان انتقام جویی کینه توزانه به دلیل عملیات موفقیت آمیز در ابوظبی است.

در واقع، ائتلاف سعودی به دنبال آن است تا به زعم خود این پیام را به طرف یمنی مخابره کند که عملیات‌های نظامی آن در پایتخت‌های ائتلاف، بی پاسخ نمی‌ماند.

دومین و مهمترین هدفی که ائتلاف سعودی از طریق به خاک و خون کشیدن غیرنظامیان در یمن برای تحقق آن تلاش می‌کند، ایجاد موجی از رعب و وحشت در صفوف ارتش و کمیته‌های مردمی است تا بدین ترتیب، آنها از انجام عملیات‌های مشابهی نظیر آنچه که در «طوفان یمن» اتفاق افتاد، خودداری کنند.

این درحالی است که مقامات سیاسی و فرماندهان نظامی صنعاء بارها و در مناسبت‌های گوناگون تأکید کرده اند که پاسخ حمله را تنها با حمله می‌دهند و اینگونه نیست که تنها به تماشای حملات تجاوزکارانه کشورهای ائتلاف بنشینند. پس از سلسله جنایات عربستان سعودی و امارات علیه یمنی‌ها به ویژه جنایت فجیع زندان مرکزی صعده باید منتظر عملیات راهبردی و انتقام جویانه نیروهای مسلح یمن ماند.

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار بین‌الملل

بین‌الملل
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دفتر اطلاع رسانی جنبش مقاومت اسلامی «نجباء» عراق، «شیخ علی الاسدی» رئیس شورای سیاسی این جنبش در سخنانی گفت: سفیر ترکیه در بغداد طی اظهاراتی حیرت‌انگیز با قصد خودنمایی گفت که دولت ترکیه بنا به درخواست دولت عراق، خ...
بین‌الملل
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سومریه نیوز، «برهم صالح» رئیس جمهور عراق با «آلیس وایریمو» نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد دیدار و گفتگو کرد. دو طرف در این دیدار در خصوص جنایات داعش در عراق رایزنی کردند. بر اساس این گزارش، صالح در این دیدار ب...
بین‌الملل
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری سما، سلسله اقدامات خصمانه نظامیان صهیونیست علیه شهروندان فلسطینی در اراضی اشغالی همچنان ادامه دارد. نظامیان صهیونیست به مناطق مختلف کرانه باختری یورش بردند. بر اساس این گزارش، به دنبال یورش گسترده نظامیان صهی...
بین‌الملل
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزیر کشور گروه طالبان در گفتگویی کم سابقه که روز دوشنبه توسط سی ان ان پخش شد، وعده «خبر بسیار خوب» درباره بازگشت دختران به مدارس متوسطه را اعلام کرد. «سراج الدین حقانی»، وزیر کشور طالبان در ای...
بین‌الملل
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العربیه، دفتر پادشاهی سعودی روز دوشنبه اعلام کرد، «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان برای تسلیت درگذشت «شیخ خلیفه بن زائد»، به دستور ملک سلمان بن عبدالعزیز، عازم امارات شد. شیخ خلیفه، رئیس پیشین امارات متحده عربی...
بین‌الملل
«خبرگزاری فارس» کمیته هماهنگی مقاومت عراق ضمن درخواست از گروه‌های سیاسی برای به کارگیری عقل و منطق در حل اختلافات برای تشکیل دولت، گفت ادامه تنش‌ها کشور را به درگیری کوری می‌کشاند که کسی از آن در امان نیست.
بین‌الملل
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العربیه، هیئت بلندپایه آمریکایی به ریاست «کامالا هریس»، معاون رئیس جمهور آمریکا و همچنین با همراهی «آنتونی بلینکن»، وزیر امور خارجه، «لوید آستین»، وزیر دفاع، «ویلیام برنز»، رئیس سازمان جاسوسی سیا و دیگر مقامات ار...
بین‌الملل
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العربیه، کاخ ریاست جمهوری فرانسه موسوم به الیزه روز دوشنبه به تهدید روسیه درباره پاسخ به گسترش ناتو واکنش نشان داد. در این ارتباط، دفتر ریاست جمهوری فرانسه اعلام کرد: «پاریس آماده حمایت سیاسی و نظامی از سوئد و...
بین‌الملل
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العربیه، در حالی که شمارش آرای انتخابات پارلمانی در لبنان هنوز به پایان رسیده است، آمریکا به برگزاری این انتخابات واکنش نشان داد. در همین ارتباط وزارت خارجه ایالات متحده روز دوشنبه گفت که از انتخابات لبنان که ...
بین‌الملل
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، وزیر خارجه قطر با همتای آمریکایی خود به صورت تلفنی گفتگو کرد. این گفتگوی تلفنی دوشنبه شب صورت گرفته و به گزارش خبرگزاری رسمی قطر «قنا»، درباره آخرین تحولات مربوط به مذاکرات توافق هسته‌ای ایران بوده است. همچنین گفته ...

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنی
صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است