اجتماعی 13:51 - 28 شهریور 1399
دبیرکل جمعیت هلال احمر با بیان اینکه جمعیت هلال احمر هم اکنون در ۴ استان جنوب کشور طرح نذر آب ۳ را برگزار می کند، اضافه کرد: هر استانی بحث تامین آب آشامیدنی یکی از روستاها را بر عهده گرفته و در کنار آن خدمات دیگری هم برای مردم روستاها ارائه می دهند.

اجرای طرح "نذر آب" در ۴ استان جنوبی

به گزارش ایسنا، پایگاه امداد و نجات جاده ای الماس در شهرستان خلخال با حضور دبیرکل جمعیت هلال احمر افتتاح شد.

دکتر محمدحسن قوسیان مقدم در این سفر پایگاه امداد و نجات بین شهری گردنه الماس در شهرستان خلخال را افتتاح کرد.

وی در آیین افتتاح پایگاه بین شهری الماس گفت: با راه اندازی خانه های هلال به دنبال کاهش تلفات در مواقع بحرانی و حوادث مختلف هستیم.

وی با بیان اینکه خانه های هلال بیشتر در زمینه آموزش همگانی فعالیت می کنند، تصریح کرد: با راه اندازی خانه های هلال مردم روستاها در زمینه های امدادرسانی توانمندسازی می شوند.

قوسیان مقدم با اشاره به اینکه افتتاح پایگاه بین شهری الماس در مابین استان های اردبیل و گیلان جای بسی خوشحالی است، ادامه داد: جمعیت هلال احمر یک سازمان مردم نهاد غیردولتی است که بیشتر با محوریت افراد داوطلب و خیر فعالیت می کند.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر هم اکنون در ۴ استان جنوب کشور طرح نذر آب ۳ را برگزار می کند، اضافه کرد: هر استانی بحث تامین آب آشامیدنی یکی از روستاها را بر عهده گرفته اند و در کنار آن خدمات دیگری هم برای مردم روستاها ارائه می دهند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر ادامه داد: در مواقع بحرانی و حوادث، کمک های مردمی بسیار بیشتر از کمک های جمعیت هلال احمر است و این نشان می دهد که مردم در کنار جمعیت هلال احمر هستند.

رامین معبودی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل هم گفت: پایگاه امداد و نجات بین شهری الماس یکی از پایگاه های حساس کشور است که در جاده ای با درصد بروز حوادث بیشتر احداث شده است.

وی با بیان اینکه در این پایگاه هم امداد جاده ای انجام می شود و هم در زمینه کوهستان فعالیت می شود، ادامه داد: این پایگاه به مساحت ۷۱۲ مترمربع در ۲ طبقه و با هزینه ای بالغ بر ۳۴ میلیارد و ۸۹۳ میلیون ریال تکمیل و افتتاح شد.

معبودی با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از ۳۷ هزار نفر در دوره های آموزشی جمعیت هلال احمر استان اردبیل شرکت کرده اند، اظهار کرد: در سال جاری هم علیرغم شیوع کرونا با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی برای ۱۷ هزار نفر دوره های آموزشی برگزار کرده ایم.

حجت الاسلام کریم اسدی امام جمعه خلخال هم در این مراسم گفت: خداوند متعال دنیا را برای اهداف مقدسی آفریده است و قوانین حاکم بر عالم هم در راستای رسیدن به این اهداف مقدس تنظیم شده است. در میان کارهای خیر و شر، تنها کار خیری که پاداش آن حتمی است کمک به نظم آفرینش و خدمت به آفریده های الهی است.

میرغنی نظری نماینده مردم شهرستان های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم از نمایندگان مطالبه گری می کنند و ما هم باید در خدمت مردم باشیم.

وی ادامه داد: تجهیز پایگاه امداد و نجات بین شهری الماس ضروری است و باید در این زمینه با کمک همدیگر بتوانیم گام های موثری برداریم.

در ادامه سفر ۲ روزه دبیرکل جمعیت هلال احمر به استان اردبیل، با استاندار، دیدار و گفت و گو کرد.

قوسیان مقدم در دیدار با اکبر بهنامجو استاندار اردبیل گفت: 1400 خانه هلال در کشور افتتاح شده است و برنامه ما این است که تا پایان دولت، تعداد خانه های هلال را به ۵ هزار خانه هلال در کشور برسانیم.

وی با بیان اینکه کشور ظرفیت ۳۷ هزار خانه هلال را دارد، اظهار کرد: به دنبال این هستیم که در تمامی روستاهایی که دهیار دارند، خانه هلال راه اندازی کنیم. ما در خانه های هلال به دنبال ارائه آموزش به مردم هستیم. افرادی که آموزش می بینند، در زمان حادثه در خط مقدم امدادرسانی هستند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر به نقش خانه های هلال در زمان بروز حوادث اشاره کرد و افزود: خانه های هلال در روستاها می توانند کمک زیادی در زمینه امدادرسانی داشته باشند، اضافه کرد: در این خانه های آموزش ها ساماندهی می‌شود.

اکبر بهنامجو استاندار اردبیل در دیدار با دبیرکل جمعیت هلال احمر، گفت: استانداری با هماهنگی فرمانداری شهرستان های استان مقدمات و مکان راه اندازی خانه های هلال را فراهم می کند و جمعیت هلال احمر این خانه ها را تجهیز و فعال کند و در این زمینه آمادگی داریم تا ۳۰۰ خانه هلال در سال جاری راه اندازی کنیم.

وی با بیان اینکه انتظار می رود که خانه های هلال مجهز به امکانات اولیه باشند، تصریح کرد: با راه اندازی خانه های هلال و برگزاری دوره های آموزشی در آن ها، مردم در مواقع حوادث می توانند به یکدیگر امدادرسانی کنند.

استاندار اردبیل با تاکید بر اینکه افتتاح پایگاه امداد و نجات بین شهری الماس کار قابل تقدیری است، اظهارداشت: گردنه الماس یکی از محورهای حادثه خیز استان است و جمعیت هلال احمر استان اردبیل با افتتاح این پایگاه قطعا به مردم و مسافران این مسیر خدمات ارزنده ای ارائه می دهد.

بهنامجو افزود: استانداری برای راه اندازی فاز اول آشیانه بالگرد امداد هوایی جمعیت هلال احمر ۳۰ میلیارد ریال کمک می کند تا عملیات اجرایی این پروژه شتاب گیرد.

در ادامه سفر ۲ روزه دکتر قوسیان مقدم به استان اردبیل، با اعضای شورای معاونین این استان، نمایندگان کارکنان و دبیران جوانان و امدادگران، دیدار و گفت و گو کرد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر در نشست صمیمی با شورای معاونین، نمایندگان کارکنان، دبیران جوانان و امدادگران جمعیت هلال احمر استان اردبیل، گفت: باید به مربیان فعال در جمعیت بیشتر توجه شود و برای ارتقای سطح آن ها برنامه ریزی کنیم. همچنین باید به فعالان جمعیت هلال احمر انگیزه بدهیم.

وی با اشاره به ضرورت برگزاری کلاس های دانش افزایی تصریح کرد: جمعیت هلال احمر بر پایه کارهای داوطلبانه فعالیت های خود را انجام می دهد و نباید اصول هفتگانه جمعیت هلال احمر خدشه دار شود.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه گاهی پیشنهاداتی در جلسات مطرح می شود که منجر به تصمیم گیری مثبت برای کل اعضای جمعیت هلال احمر در کشور می شود، ادامه داد: پیشنهادات ارائه شده باید کلی و جامع باشد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر، حجت الاسلام سید علی فاطمی نیا مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان اردبیل هم گفت: باید برای جوانان دوره های آموزشی اعتقادی، مذهبی و ایثار برگزار کنیم.

وی اضافه کرد: اتاق فکری باید در جمعیت هلال احمر تشکیل شود تا در این اتاق فکرها مسائل و مشکلات آسیب شناسی شده و برای رفع آن ها راهکار ارائه شود.

انتهای پیام

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار اجتماعی

اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضائیه، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در تماس تلفنی با خانواده شهید امر به معروف و نهی از منکر محمد محمدی ضمن دلجویی از این خانواده، بر پیگیری و برخورد قاطعانه با قاتل و مسببین شهادت این شهید امر ...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت در برنامه انتهای الوند اظهار کرد: پیام مقام معظم رهبری خون جدیدی در رگ‌های ما جاری کرد و امیدواریم بتوانیم بیشتر از قبل به مردم خدمت رسانی کنیم. وی افزود: دشمن از راه‌های مختلف مثل محاصره‌های ...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، سارقان مسلح که دیروز به یک باب مغازه طلافروشی دستبرد زده و صاحب مغازه را زخمی و رهگذری را هم با شلیک گلوله از تفنگ شکاری به قتل رسانده و متواری شده بودند، با تلاش مأموران پلیس، دستگیر شدند. بنا به گفته شاهدان دو نفر در شهرستان...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، همزمان با چهارمین روز از هفته نیروی انتظامی سردار "حسین اشتری"؛ با حضور در مجلس شورای اسلامی، سخنران صحن علنی مجلس بود. وی با درود بر روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و ارواح طیبه شهدای انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، م...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، جلیل موقوفه‌ای در مراسم تجلیل از افسران و بازنشستگان پلیس پیشگیری بیان کرد: نیروی انتظامی مأموران فداکار و ایثارگری دارد که برای تأمین امنیت و آرامش مردم حتی از جان و آسایش خود نیز می‌گذرند، تا آخرین قطره خون خود پای حفظ امنیت ...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، سردار حسین رحیمی با اشاره به اینکه پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی که روز گذشته صادر شد بر جان ما نشست و ایشان با قلم شیوای خود رضایتشان را از نیروی انتظامی بیان کردند، گفت: پلیس باید همواره به دنبال مجاهدت و تلاش صادقانه باشد. ...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، سردار حسین رحیمی با اشاره به اینکه پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی که روز گذشته صادر شد بر جان ما نشست و ایشان با قلم شیوای خود رضایتشان را از نیروی انتظامی بیان کردند، گفت: پلیس باید همواره به دنبال مجاهدت و تلاش صادقانه باشد. ا...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی به خبرنگار مهر گفت: ساعت ۱۷ و ۴۶ دقیقه عصر امروز یک مورد آتش سوزی در انبار کالا در میدان امام خمینی ابتدای فردوسی به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی گزارش داده شد. سه ایستگاه آتش نشانی به همراه خودروهای پشتیبانی به محل ا...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، محمدمهدی تندگویان معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان در نشستی که با حضور جوانان هلال احمر برگزار شد، گفت: کاملاً آمادگی همکاری با تشکیلات سازمان‌های مردم نهاد را داریم به همین جهت در دو سال گذشته یک شبکه امداد و نجات رسمی ایج...
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، کریم همتی در بازدید از سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از خدمات این سازمان و اعضای آنکه همراه با مردم و برای مردم نیازمند تلاش می‌کنند، تقدیر کرد و افزود: در شرایط اقتصادی موجود در کشور، خدمات حمایتی و معیشتی سازمان داوطلبان جم...

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنی


صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است