فرهنگی‌هنری 17:13 - 17 مهر 1398

آیین سپاس از تلاشگران جشنواره کودک و نوجوان برگزار شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد اطلاع رسانی سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، علیرضا تابش دبیر سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در آیین تجلیل از تلاشگران سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان با بیان اینکه روز جهانی کودک در کشورهای مختلف برگزار می‌شود، گفت: در عرصه فرهنگ و هنر ایران، نهادهای مختلفی با همراهی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان روز جهانی کودکان را گرامی می‌دارند و اصفهان به عنوان پایگاه سینمای کودک و میزبان اصلی جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوان فعالیت‌های ارزشمندی را برای گردهمایی فیلمسازان در عرصه ملی و بین‌المللی انجام داده است.

وی بیان کرد: هر سال شاهد حضور پر شورتر فیلمسازان در جشنواره بوده‌ایم و امید داریم در دوره‌های بعدی جشنواره، فیلمسازان کودک و نوجوان حضور فعال‌تر داشته و فیلم‌های بیشتری برای کودکان ایران و جهان بسازند.

دبیر سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان با اشاره به اینکه امسال، خبرنگاران نوجوان مهارت، جسارت و سواد رسانه‌ای خود را در جشنواره به نمایش گذاشتند، تصریح کرد: بدون شک این سرمایه برای جشنواره باقی می ماند و اثرات خود را در سال‌های آینده نشان خواهد داد. برای هنرمندان صاحب اثر در جشنواره، نوع پرسش‌ها، سطح سواد و دانش خبرنگاران نوجوان، جالب و قابل تقدیر بود و این سرمایه ای ارزشمند برای جشنواره کودک است.

وی با اشاره به حضور فعال خبرنگاران نوجوان، در جشنواره امسال تصریح کرد: خبرنگاران نوجوان با حضور پویای خود در نشست رسانه ای فیلم‌ها، سوالاتی را مطرح می‌کردند که نشان دهنده سواد سینمایی و اطلاعات بالای آن ها داشت و این تلاش ها جای تقدیر دارد.

تابش با اشاره به آمار بالای اعضای باشگاه مخاطبان نسبت به سال قبل، گفت: در باشگاه داوطلبان جشنواره امسال رکورد جدیدی ثبت شد که نشان از استقبال نیروهای داوطلب برای همکاری در بخش های مختلف جشنواره فیلم کودک دارد.

وی تاکید کرد: همکاران ما در دبیرخانه جشنواره با اعتقاد راسخ به زمینه سازی حضور توانخوهان در جشنواره، تلاش کردند تا تعداد افراد دارای معلولیت، با هماهنگی انجمن‌ها و سمن‌های توانخواهان برای اولین بار از تماشای فیلم‌های جشنواره بهره‌مند شوند.

تابش حضور کودکان و نوجوانان همراه با خانواده هایشان در جشنواره را یک سرمایه دانست و گفت: جذب حداکثری مخاطبان جشنواره امسال دستاوردی ارزشمند برای برگزار کنندگان این رویداد است و به یاری خدا و همت مسئولان شهری اصفهان و هنرمندان، ستاد و دبیرخانه جشنواره در طول سال فعال خواهد بود.

همچنین قدرت اله نوروزی، شهردار اصفهان در این مراسم گفت: هفته ملی و روز جهانی کودک را تبریک می گویم. مجموع تلاش هایی که برای برگزاری سی و دومین دوره از جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان انجام شد، منجر به برپایی یک جشنواره ارزشمند در اصفهان شد.

وی افزود: غیر از تشکر از همه عوامل و دست اندرکاران اجرایی این جشنواره در هر سطح و هر جایگاه، تشکر اصلی را از مخاطبان جشنواره، شهروندان و کسانی دارم که به سینماها آمدند و به جشنواره رونق دادند. بدون حضور آن ها این جشنواره معنا نداشت.

نوروزی با اشاره به سرمایه های انسانی این جشنواره توضیح داد: در این جشنواره کسانی بودند که بدون هیچ چشم داشتی به یاری ما آمدند و در قالب باشگاه مخاطبان جشنواره، کار را به پیش بردند. از اعضای این باشگاه هم تشکری ویژه دارم.

وی ادامه داد: اصفهان شهر دوستدار کودک است و تلاش می کند هر چه بهتر و بیشتر به شاخصه های شهر دوستدار کودک نزدیک شود. همه باید به تحقق این شاخصه ها کمک کنیم. همه دستگاه ها و همه شهروندان باید کمک کنند. چراکه اگر شهری دوستدار کودک باشد، یقینا برای همه اقشار و شهروندانش، ایمن و آرام و با نشاط و زیست پذیر است.

ایمان حجتی، مدیر اجرایی این جشنواره با اشاره به راه اندازی مرکز اسناد جشنواره برای اولین بار، گفت: اسناد این جشنواره سی و دو ساله، هویت این جشنواره است. از همین جا از همه افراد می خواهم در این راه به ما کمک کنند و اسناد و آرشیو خود را در اختیار مرکز اسناد جشنواره قرار داده و ما را در تکمیل آن راهنمایی کنند.

در پایان این مراسم از مدیران و اعضای کمیته های مختلف، دست اندرکاران و عوامل اجرایی جشنواره تقدیر شد.

همچنین پژمان بازغی و محمد سلوکی، مجری های افتتاحیه و اختتامیه جشنواره از طریق پیام ویدیویی با دست اندرکاران جشنواره صحبت و از عوامل جشنواره و مردم اصفهان تشکر کردند.

آیین سپاس از دست اندرکاران و عوامل اجرایی جشنواره، پس از هفت سال برگزار شد.

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار فرهنگی‌هنری

فرهنگی‌هنری
سخنگوی وزارت بهداشت مطرح کرد:
«خبرگزاری ایسنا» سخنگوی وزارت بهداشت درباره چالش در توزیع مواد بهداشتی گفت: وقتی یک موج ناگهانی و تقاضای کاذب از هر کالایی ایجاد شود، بازار تحت تاثیر قرار می گیرد و در 24 روز اخیر، به اندازه مصرف چند سال مواد ضد عفونی کننده و ماسک عرضه و خریداری شده است.
فرهنگی‌هنری
با صدور پیامی:
«خبرگزاری ایسنا» وزیرآموزش و پرورش به مناسبت فرارسیدن هشتم اسفندماه سالروز تأسیس نهاد امور تربیتی و هفته تربیت اسلامی این روز را به همه تلاشگران عرصه تربیت تبریک گفت.
فرهنگی‌هنری
«خبرگزاری ایسنا» بنابر اعلام اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران در طی ایامی که مدارس پایتخت تعطیل هستند، نیروهای خدماتی و سرایداران مدارس زیر نظر کارشناسان سلامت و تندرستی مناطق بدون وقفه تلاش می‌کردند تا فضای مدرسه‌ها برای حضور بدون دغ...
فرهنگی‌هنری
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، دو کتاب «میشل استروگف» و «بیست‌هزار فرسنگ زیر دریاها» به‌عنوان کتاب‌های ششم و هفتم مجموعه آثار ژول ورن به‌تازگی توسط انتشارات آفرینگان منتشر و راهی بازار نشر شده‌اند. ژول ورن نویسنده معروف ادبیات علمی تخیلیِ فرانسوی از جمله مو...
فرهنگی‌هنری
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایندی وایر، دولت کره جنوبی قصد دارد تا کیفیت زندگی ۱۵۰۰ خانوار را که ساکن آپارتمان‌های نیمه‌زیرزمینی هستند، بهبود بخشد. این اقدام از آنجا صورت می گیرد که فیلم «انگل» با موفقیت تاریخ‌سازش خانواده‌ای را تصویر کرده است ...
فرهنگی‌هنری
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «روشنگری در محاق عصر طلایی آسیای میانه در حمله اعراب تا حکومت تیمور لنگ» نوشته استیون فردریک استار به‌تازگی با ترجمه حسن افشار توسط نشر مرکز منتشر و راهی بازار نشر شده است. روایت اصلی این‌کتاب مربوط برهه بین سال‌های ۸۰۰ ت...
فرهنگی‌هنری
رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور:
«خبرگزاری ایسنا» رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور با صدور پیامی فرارسیدن 8 اسفندماه روز بسیج جامعه پزشکی را گرامی داشت. هشتم اسفند، سالروز بمباران شیمیایی بیمارستان فاطمه زهرا (س) در عملیات والفجر ۸ است که روز ملی بسیج جامعه پزشکی نامگذاری شده است.
فرهنگی‌هنری
«خبرگزاری ایسنا» مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین اداره کل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران و پایگاه ایران صدا و رونمایی از ۲ کتاب گویای «راز درخت کاج» و «رستگاری در جزیره» بعدازظهر روز سه‌شنبه ۶ اسفندماه در سالن جلسات معاونت فرهنگی و آموزشی ب...
فرهنگی‌هنری
«خبرگزاری ایسنا» معاون آموزش همگانی سازمان اورژانس کشور برای پیگشری و مقابله با کرونا شستن دست با آب و صابون و عدم تماس دست با چشم و بینی و دهان را به شهروندان توصیه کرد.
فرهنگی‌هنری
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، آئین رونمایی از دو عنوان کتاب «راز درخت کاج» و «رستگاری در جزیره» و مراسم امضای تفاهم‌نامه تولید کتاب‌های گویا با همکاری مشترک بنیاد شهید و امور ایثارگران و شبکه ایران صدا عصر امروز، ششم اسفندماه ۱۳۹۸ با حضور دکتر رحیم نریمانی، ...

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

تبلیغات متنی


زندگی سالم و موفق


صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است