سیاسی 18:51 - 27 دی 1398

فرمایشات رهبر انقلاب در نماز جمعه ترسیم راه پیش روی انقلاب است

حجت‌الاسلام عبدالعلی گواهی معاون تربیت و آموزش دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در نماز جمعه گفت: سعادت بسیار بالایی بود که امروز نصیب مردم تهران شد که نماز جمعه خود را به امامت امام مسلمین برگزار کنند.

وی با اشاره به حضور گسترده و خیره کننده مردم در نماز جمعه گفت: با وجود سرما و سختی‌های موجود، مردم استقبال گسترده و بی سابقه‌ای از نماز جمعه این هفته داشتند و این نماز جمعه برای مردم شریف ایران و رسانه‌های بین المللی بسیار حائز اهمیت بود. اینها نشان می‌داد که رهبر انقلاب با توجه به حساسیت و اهمیت شرایط کنونی تصمیم گرفتند که خودشان نماز جمعه را اقامه کنند.

معاون تربیت و آموزش دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا ادامه داد: سخنان رهبر انقلاب اسلامی را می‌توان در چند بخش مورد تحلیل و بررسی قرار داد. بخشی از این بیانات پیرامون مسائل داخلی و اتفاقات چند هفته اخیر بود که مطالب بسیار ارزشمند و راهگشایی را در این خصوص مطرح کردند.

وی با اشاره به حادثه سقوط هواپیمای اکراینی و به شهادت رسیدن عده‌ای از هموطنانمان گفت: این گونه حوادث تلخ که رخ می‌دهد برخی از دشمنان بدنبال سوءاستفاده از شرایط بوجود آمده بر می آیند و بدنبال آن هستند که از آب گل آلود ماهی بگیرند اما غافل از اینکه جمهوری اسلامی مانند دیگر کشورها نیست. کشور ایران دارای تمدنی بسیار کهن و مردمی با بصیرت بالاست که به خوبی می‌دانیم دشمنان چه نقشه‌هایی برای آنها دارند.

حجت‌الاسلام گواهی با اشاره به حوادث رخ داده در آبان ماه و تحلیل‌های بیگانگان از این رخداد و اینکه می‌گفتند ایران اسلامی به بن بست رسیده، گفت: حضور باشکوه ملت ایران در تشییع پیکر سپهبد حاج قاسم سلیمانی عمر بصیرت و دشمن شناسی ملت ایران را نشان داد و این حضور به گونه‌ای یک رفراندوم بزرگ علیه استکبار جهانی و دخالت‌های آنها بود.

وی با اشاره به بخش دیگری از سخنان رهبر انقلاب در خصوص عده‌ای فریب خورده که در راستای اهداف استکبار حرکت می‌کنند، تصریح کرد: همانگونه که رهبری فرمودند عده قلیلی که برخی مسائل را مطرح کردند به چند گروه تقسیم می‌شوند که می‌توان گفت برخی از آنها فریب غرب را خورده اند.

معاون تربیت و آموزش دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در خصوص سپاه قدس گفت: سپاه قدس لرزه بر تن استکبار جهانی انداخته است.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب در بیاناتشان بار دیگر «نه» قاطعی به آمریکا و ایادی استکبار گفتند. ایشان فرمودند این کشورهای اروپایی حواسشان را جمع کنند و بدانند که ما در مقابل ابرقدرت آنها ایستادیم و آنها را به زانو درآورده ایم و شما در مقابل ملت ایران عددی نیستید.

حجت‌الاسلام گواهی مخاطب بخشی از سخنان امروز رهبر انقلاب در نماز جمعه تهران را برخی از گروه‌های داخلی دانست و گفت: برخی از دوستان داخلی باید توجه داشته باشند و دیگر سخن گفتن از مذاکره و این گونه مطالب را بس کنند زیرا مذاکره زمانی که طرف مقابل به عهد خود پایبند نیست معنا و مفهوم ندارد. همانگونه که رهبری انقلاب فرمودند دشمنان ما میز مذاکره را به میان می کشند اما در فرودگاه بغداد دست به ترور مقامات ایرانی می‌زنند در حالی که با دعوت رسمی به این کشور سفر کرده بود.

وی حضور مردم در نماز جمعه این هفته تهران را بسیار گسترده و قابل توجه دانست و خاطرنشان کرد: مردم تهران با وجود اینکه چندین مراسم تشییع و راهپیمایی بسیار مهم در چند روز گذشته داشته اند اما امروز با اشتیاق کامل در اجتماع نماز جمعه گرد هم آمده اند که حتی رسانه‌ها گویای ابعاد این حضور و عظمت نیستند و نشان داد که مردم نظام را قبول دارند و به رهبر انقلاب عشق می‌ورزند.

معاون تربیت و آموزش دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا گفت: فرمایشات امروز رهبر انقلاب یک روشنگری و ترسیم راه پیش روی انقلاب اسلامی و سدی برابر توطئه‌های دشمنان در روزهای اخیر بود که نقشه‌های دشمنان را آشکار و وظیفه همه ما مردم و مسئولین را مشخص کرد.

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار سیاسی

سیاسی
«خبرگزاری مهر» ‌محمدحسن آصفری در گفت و گو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها اظهار داشت: طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری با حضور نمایندگانی از دولت، شورای نگهبان و مرکز پژوهش‌های ...
سیاسی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، جلسه علنی مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش به ریاست محمدباقر قالیباف آغاز شد. دستور کار این جلسه به شرح زیر است: گزارش کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید در مورد طرح الحاق یک تبصره به ماده (۵) قانون اجرای سیاستهای کلی اصل (۴۴) قانون ...
سیاسی
«خبرگزاری ایسنا» یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: با مدیریت جهادی، پاک و توانمند می‌توانیم از مشکلات عبور کنیم. حرکت جهادی دفاع مقدس، امروز باقی مانده و جواب می‌دهد.
سیاسی
/روز همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی/
«خبرگزاری ایسنا» یک عضو کمیسیون سیاسی جمعیت دفاع از ملت فلسطین اظهار کرد: سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی که در برابر جنایات رژیم صهیونیستی کاری انجام نمی دهند اعتبار خود را از دست داده اند و نباید روی آن‌ها حساب باز کرد. 
سیاسی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، سردار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در دیدار با پیشکسوتان دفاع مقدس، با اشاره به تحولات سال های اخیر منطقه در عرصه رویارویی با تروریسم تکفیری و شکست فتنه داعش به ویژه در کشور عراق، گفت: نقش مرجعیت عالی عراق به ع...
سیاسی
نصیرایی:
«خبرگزاری ایسنا» سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه تنها راه امروز ما برای پیشرفت، توسعه و امنیت ایران میدان دادن به متخصصین متعهد ایرانی و جوانان است، تاکید کرد: اگر به جوانان متدین ایرانی میدان داده شود همانطور که در دفاع مقدس تمام ابرقدرت های شرق و...
سیاسی
یک کارشناش مسایل منطقه تشریح کرد
«خبرگزاری ایسنا» یک کارشناس مسایل منطقه گفت: گمانه‌زنی‌ها درباره تعطیلی سفارت آمریکا در بغداد، اهداف راهبردی در پشت خود دارد که بخشی از آن به انتخابات مربوط است ولی به نظر آمریکا در پی بر هم زدن قواعد بازی در منطقه و جبهه مقاومت است.
سیاسی
معاون حقوقی و امور مجلس وزیر دادگستری:
«خبرگزاری ایسنا» معاون حقوقی و امور مجلس وزیر دادگستری گفت: کلیه مجازات های نقدی جرایم در همه قوانین با پیشنهاد وزارت دادگستری و تصویب هیئت وزیران با درجات هشت گانه ماده ۱۹ قانون مجازات اسلامی منطبق می گردد.
سیاسی
«خبرگزاری ایسنا» سفیر و نماینده دائم ایران در ژنو در سخنانی تاکید کرد که ایران به گفت‌وگوهای سودمند دوجانبه با طرفین مشتاق برای حفظ و ارتقای حقوق بشر ادامه خواهد داد.
سیاسی
«خبرگزاری ایسنا» سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو ضمن تاکید بر مواضع کشورمان در حمایت از تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان، به ضرورت حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات با ارمنستان اشاره کرد.

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنی

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است