بازار 11:38 - 05 آذر 1401

بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران کجاست؟

کمپ ترک اعتیاد در تهران احیای تازه به یاری شما می‌رسد تا بتوانید از اعتیاد رهایی یابید. امروزه افراد زیادی درگیر اعتیاد می شوند. اعتیاد به شیشه، کراک، تریاک، حشیش، ماری جوآنا و ... نمونه هایی از‌ ماده های اعتیاد آوری است که فرد استعمال کننده به شدت درگیر و وابسته به آن می‌شوند و دائماً نیاز به استعمال آن را پیدا می‌کند  .

متاسفانه امروزه بیشتر افراد جوان و کم سن درگیر اعتیاد شده‌اند و برای رهایی آنها از‌ این معضل و گرفتاری باید به کمپ های ترک اعتیاد رجوع کنند تا مهارت زندگی بدون مواد مخدر و مهارت نه گفتن به این ماده های اعتیاد آور را یاد بگیرند

 

حالا سوال اصلی این است که چگونه می‌شود به این موادمخدر اعتیاد پیدا شود و سر رشته آنها در چیست؟!

باید بگوییم که اتفاقات زیادی است که باعث می‌شود افراد به سمت استعمال ماده مخدر برای آرامش و خوش گذرانی کشیده شوند. در اکثر اوقات هم بعضی از افراد به دلیل استعمال مواد مخدر در خانواده آنها باعث بوخوری شدنشان می‌شود و بدنشان به این ماده‌ها عادت می‌کند که وقتی به بدنشان نرسد بیقراری می‌کنند و نیاز به استعمال آن ماده را مجدد دارد. بنابراین تا زمانی که ماده به خونشان نرسد حس درد، بیقراری و کلافگی شدیدی را تجربه می‌کنند. یعنی سر رشته اعتیاد در جوانان و کم سن و سالان در اکثر اوقات خود خانواده هایشان هستند‌ که دوستان ناباب هم در مورد نقش بسیاری دارد.

در اکثر اوقات هم برای رهایی از مشکلات و سختی و فشارهای زندگی‌ به سمت این محرک‌ها کشیده می شوند که برای مدت زمانی هم که شده از آن فشارها رهایی یابند و این هم باز یک عادت می شود برایشان که دائماً نیاز به استعمال این محرک‌ها داشته باشند.

گاهی اوقات هم برای یکبار تجربه کردن ماده مخدر را مصرف می کنند و بعد حس سرخوشی که به آنها دست می‌دهد باز هم نیازشان به مصرف مواد مخدر زیاد می شود و همین برایشان یک عادت برای اعتیاد می شود!

همچنین گاهی اوقات هم با استفاده از داروهای درمانی و قرص ها باعث می‌شود که فردی اعتیاد پیدا کند. زیرا که اکثر قرص ها از درصدی مواد به وجود می‌آیند که تسکین دهنده درد و آرامش و رفع افسردگی است که باعث اعتیاد در انسان خواهد شد.

آیا‌ کمپ‌ ترک‌ اعتیاد خوب است؟

کمپ ترک اعتیاد در واقع مرکزی است برای بهبود اشخاص معتاد که تا زمان درمان بتوانند خود را تحت نظر متخصصان قرار دهند.

راه حل‌های متفاوتی برای ترک اعتیاد وجود دارد، اما این‌ که کدام راه حل برای درمان انتخاب شود کاملاً به اوضاع شخص معتاد بسته است. در سال‌ های گذشته بخاطر بیشتر شدن اعتیاد در کشورمان، کمپ‌ های زیادی برای ترک اعتیاد ساخته شده اند.

این روزها نارضایتی های مردم زیادی به خاطر بعضی از این مراکز شنیده می‌شود که خود آن باعث نگرانی و آزرده خاطری خانواده‌ معتادان شده است. اما امیدوارانه می‌توان گفت تازگیا اداره مسئول در سابقه بررسی بر کمپ‌ های ترک اعتیاد به وجود آمده اند تا مراکز غیر قانونی شناخته و کار آن‌ها توقیف شود.

هزینه کمپ ترک اعتیاد چگونه است؟

هزینه ها بستگی به دولتی یا خصوصی کمپ دارد و بسته تجهیزات آنها، هزینه های کمپ ترک اعتیاد در تهران نیز مختلف خواهد بود.

اما آشکار است که هزینه کمپ خصوصی در برابر کمپ دولتی به علت تجهیزاتی که به آنها امر شده تفاوت خیلی زیادی دارد. البته در بعضی موارد هزینه ترک اعتیاد در کمپ های دولتی رایگان است .

دوستان عزیز میتوانید درباره قیمت کمپ ترک اعتیاد به صورت کاملتر در مقاله "هزینه کمپ ترک اعتیاد تهران" بخوانید

عوامل تاثیر گذار در هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوص ی عبارتند از:

  • جایگاه کمپ ترک اعتیاد
  • نوع تجهیزات و امکانات کمپ
  • تجهیزات رفاهی
  • مدل خورد و خوراک یا تغذیه
  • درمان های نمایش داده شده در کمپ
  • مدت زمان درمانی در کمپ

هزینه کمپ ترک اعتیاد دولتی چگونه است؟

هزینه درمان بستری در کمپ ترک اعتیاد و درمانگاه در سال جدید ۱۴۰۱ با توجه به امکانات وجود داشته بر پایه فهرست های دولتی هر دوره درمانی ۲۸ روزه و پذیرای زمان دادن در دوره های بعدی درمانی می باشد. اکثراً هزینه کمپ های ترک اعتیاد و درمانگاه ها بر حسب فهرست های تصویت کننده که از سمت مراکز درمانی و اتراقی در موسسه های بهزیستی استان تهران، قم و کرج گفته می شود حساب می شود و با توجه به امکانات کیفی این مراکز هزینه ها در رابطه با ترک اعتیاد مختلف می باشد. در این صورت هر فرد معتاد باید با مصلحت پزشک و مشاوره با خانواده خود یکی از این مراکز را انتخاب و به درمان خود بپردازد.

اهداف کمپ ترک اعتیاد

از مهم ترین هدف های کمپ ترک اعتیاد به وجود آوردن یک مکان و محیط مناسب و انباشته از احترام و آرامش برای توان بخشی و درمان استعمال کننده است.

مکانی که افراد معتاد حس توهین و خطاکار بودن خودشان را حس نکنند و با آنها مثل یک شخص عادی و بیماری که نیاز به درمان دارد رفتار شود.

دومین موردی که از اهداف کمپ ترک اعتیاد است جای گرفتن فرد در مکانی است که هیچ کدام از نوع مواد اعتیاد آور در دسترس نباشد و شخص به هیچ صورتی نتواند به این ماده ها دست یابند.

سومین مورد ایجاد کردن مکانی مناسب برای زندگی فرد بیمار به مدت کوتاه و فرصت دیدار و بازدید با دوست، آشنایان و خانواده به سبب بهره مندی از یاری رسانی های روحی آنهاست.

از دیگر اهداف کمپ ترک اعتیاد، آموزش ترفندهای رسانشی و گفتن مشکلات خود، احساسات و آشنایی با اشخاص شبیه به خود و یاری گرفتن از آنها برای سپری کردن دوره های ترک اعتیاد است.

کمپ ترک اعتیاد بانوان در تهران

کمپ ترک اعتیاد در تهران به دلیل زیاد بودن جمعیت بالایی که در این محدوده وجود دارد در کمال حساب آمار تعداد مبتلا شده به اعتیاد اقسام مواد مخدر نیز بیشتر از بقیه استان ها می باشد.

برای خوب شدن این موقعیت و کمک به بانوانی که دچار این بیماری هستند، تعداد کمپ ترک اعتیاد بانوان را در محدوده های متفاوت تهران بیشتر کرده اند.

اعتیاد در زنان در ایران هر روز رو به بیشتر شدن است و بر حسب پژوهش هایی که انجام شده است، بیشترین علت کشش زنان به سمت مواد مخدری مثل شیشه، کم شدن وزن، داشتن تناسب اندام و داشتن انرژی در طول روز می باشد. همین کار موجب شده است که تعداد معتادان به شیشه در زنان بیشتر از مردان باشد. این دلیل در کنار پایین آمدن سن اعتیاد در ایران که تا کنون به ۱۳ سال رسیده است، مانند مشکلاتی برای جوامع در نظر گرفته می‌شود.

کمپ ترک اعتیاد آقایان تهران

یکی از مراکزی که برای ترک اعتیاد  مردان اثر بخشی بسیاری دارد کمپ ترک اعتیاد آقایان است. آقایانی که به مصرف مواد مخدر دچار هستند و تمایل دارند که ترک کنند، باید به دنبال مراکز ترک اعتیاد آقایان باشند و مرکزی را انتخاب کنند که بیمار معتاد آقا را پذیرا باشند.

در این مرکزها از راه های متفاوت و زیادی برای ترک اعتیاد به انواع ماده مخدر، مواد تحریک کننده و توهم زا استفاده می‌کنند.

مهم ترین اهداف کمپ ترک اعتیاد آقایان

به وجود آوردن مکانی مناسب و سرشار از آرامش برای توان بخشی و درمان مصرف کننده است. در این مکان اشخاص نباید احساس توهین و خجالت داشته باشند و باید با آنها مانند یک انسان عادی که بیمار شده و نیاز به درمان دارد، رفتار شود.

از دیگر اهداف مهم برای ترک اعتیاد در مرکز ترک اعتیاد آقایان این است که آنها را از هر نوع مواد اعتیاد آور دور کنند، به صورتی که شخص نتواند به موادی دسترسی داشته باشد.

 

بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران کجاست؟

اعتیاد از پیوستگی زیاد اشخاص به یک ماده مخدر مثل تریاک، هروئین، شیشه، کوکائین و… صورت می‌گیرد. وقتی که شخص گرفتار این ماده ها‌ شود، دیگر توانا به ترک کردن آن نخواهد شد. این مشکل بعلاوه بر اینکه سلامت جسمی و روانی شخص معتاد را به خطر می‌اندازد، موجب به هم خوردن آرامش و ایمنی جوامع نیز می‌شود.

برای ترک این اشخاص و دوری از مواد مخدر، بهتر است به سمت بهترین کمپ‌ ترک اعتیاد مراجعه کرد.

کمپ ترک اعتیاد احیای تازه همانطور که از اسمش پیداست، برای ترک دادن شخص و رها‌ شدن او از مشکل اعتیاد است. در این کمپ ترک اعتیاد اشخاص معتاد با کمک پشتیبان و بررسی آنها، دوره درمان و ترک اعتیاد را سپری خواهند کرد.

ما در کمپ ترک اعتیاد احیای تازه بهترین دوره ها را جمع کرده ایم تا بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران را به وجود بیاوریم. با سال ها تجربه در درمان و مبحث اعتیاد، تمام خواسته ها را میدانیم و به آنها ارزش می‌ دهیم. بنابراین خواسته ها را ارزش داده و اهداف درمان و رسیدن به آرامش را اهداف اصلی در مرکز کمپ ترک اعتیاد در نظر گرفته ایم و همه ی جوازهای مورد نیاز را ایجاد کرده و تحت نظر و بررسی همیشگی بهزیستی کار خواهیم کرد.

اجرا کردن جلسه های تندرستی و آشنایی معتادان با این جلسه ها، راه حل های جدیدی را برای آنها به وجود آورده خواهد کرد.

خانواده ها هم کنار ما هستند تا آموزش های مورد نیاز را یاد بگیرند. مدل رو به رو شدن با یک بیمار که ارزش زیادی در درمان آنها دارد. ما در این کمپ ترک اعتیاد در کنار شما تا همیشه خواهیم بود.

کمپ ترک تمایلی

همانگونه که از نام این مدل خدمت رسانی ها پیداست ، بیماران خود را به کمپ شناسایی میکند تا روش درمان خود را شروع کند و یک تحقیق مفید در رابطه با سلامتی خود را شروع کنند .

کمپ ترک اعتیاد اجباری

به تمایل چاره ناپذیر برای انجام یک کار خاص بدون در نظر گرفتن و متقاعد کردن سنجیده آن کار گفته می‌شود.

این تمایل به رفتارها باعث سخت شدن اوضاع می شود که اندازه پراکندگی این مشکل بسیار بالا است. بسیاری از اشخاص به خاطر دید بدی که نسبت به کلمه اعتیاد دارند از استفاده شدن این کلمه دوری می کنند. در حقیقت در پی تحقیق هایی که روی اعتیاد و رفتارهایی در رابطه با آن انجام شده بسیاری از پژوهشگران این بخش بندی های مناسب را طرح کرده اند.

در حقیقت اعمال اجباری به بیمار احساس خوبی را انتقال می کند چون:

  • به شخص کمک می‌کند که از حقیقت های بیرون دوری کند
  • احساس درونی و واقعی خود را نپذیرد
  • با مشکلات و‌ دشواری ها پیش رو نشود

نام کلینیک ترک اعتیاد: احیای تازه

سایت کلینیک : کمپ ترک اعتیاد احیاء تازه

آدرس: شهر ری ، جاده ورامین،۲۰

شماره تلفن:۰۹۱۲۲۸۴۹۴۳۰

ثبت نام آنلاین کمپ ترک اعتیاد

 

 


11748298
 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار بازار

بازار
«پارسی نیوز» خواص پودر چاقی سلامت فریور چیست؟ و چرا برای سلامت بدن مهم است؟
بازار
«پارسی نیوز» در دنیای امروز، اینترنت و شبکه‌های اجتماعی به بخش جدایی‌ناپذیری از زندگی انسان‌ها تبدیل شده‌ است. تبلیغات در این پلتفرم‌ها به روشی قدرتمند برای معرفی برند، افزایش آگاهی از محصول یا خدمات و در نهایت، فروش بیشتر می‌شود. با وجود تنوع پلتفرم‌های مختل...
بازار
«پارسی نیوز» چای یکی از نوشیدنی‌های مهم و کلاسیک است که در بسیاری از فرهنگ‌ها جایگاه ویژه‌ای دارد. این نوشیدنی که از برگ‌های گیاه کاملیا سیننسیس تهیه می‌شود، به دلیل طعم دلپذیر و خواص بی‌نظیر خود، طرف‌داران زیادی در سراسر جهان دارد. چای علاوه بر اینکه به‌...
بازار
«پارسی نیوز» تعطیلات تابستان 1403 مازندران کجا بریم؟ [معرفی خنک ترین مناطق شمال] با فرا رسیدن تابستان و تعطیلات، همه به دنبال مکانی خنک و دلنشین برای فرار از گرمای طاقت‌فرسا هستند. در این میان، شمال ایران مخصوصا استان مازندران با طبیعت بکر و آب و هوای مطبوعش،...

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است