بین‌الملل 23:34 - 03 بهمن 1400
عضو دفتر سیاسی انصارالله یمن گفت که کشورهای متجاوز به یمن به منحرف کردن افکار عمومی درباره جنایانشان در یمن ادامه می‌دهند.

انصارالله: پایداری مردم یمن الهام بخش ملت‌های عرب است

به گزارش ایسنا، «محمد البخیتی» عضو دفتر سیاسی انصارالله یمن اظهار کرد: کشورهای متجاوز در ابتدا منکر مسئولیتشان در چنین جنایاتی می‌شوند، سپس به آن اعتراف می‌کنند و می‌گویند درباره‌اش تحقیق خواهند کرد. در جنایت سالن بزرگ نیز که در جریان آن ۱۸۰ نفر به شهادت رسیدند، اینگونه بود. جنایت حمله به اتوبوس دانشجویان در صعده را نیز ابتدا انکار کردند، سپس به آن اعتراف کرده و ادعا کردند که کمیته تحقیق درباره این جنایت تشکیل می‌دهند تا شامل گذشت زمان شود، افکار عمومی جهان را از این جنایت منحرف کنند و دنیا آن را فراموش کند.

وی که با شبکه خبری العالم گفت‌وگو می‌کرد، افزود: کشورهای متجاوز از روز اول تجاوز به مدت ۳ سال اقدام به ارتکاب چنین جنایاتی کردند یعنی قبل از آنکه یمن اقدام به موشک باران یا ارسال انواع پهباد به مناطق اماراتی یا سعودی کند، البته توسعه توانمندی‌های موشکی یا هوایی یمن، باعث کاهش جنایات متجاوزین شد، به گونه‌ای که در گذشته در ابتدای تجاوز، تقریبا هر روز دشمن مرتکب چنین جنایاتی می‌شد چرا که یمن توان بازدارندگی نداشت اما این جنایات پس از توسعه توانمندی‌های موشکی و دفاعی یمن کاهش یافت.

البخیتی افزود: باید متوجه این واقعیت باشیم که جنایت دیگری وجود دارد که از این جنایت فجیع‌تر و خطرناک‌تر است و آن جنایت محاصره است. محاصره‌ای که منجر به رنج بیشتر مردم و مرگ خاموش صدها هزار یمنی می‌شود، لذا درست نیست که این جنایت را به عنوان پاسخی به ضربات یمن به عمق سعودی و امارات بدانیم به این دلیل که امارات از ابتدا چنین جنایاتی انجام داد و همانطور که گفتم مدتها بعد یمن توانست عمق عربستان و امارات را هدف قرار دهد.

البخیتی تصریح کرد: کسانی که کشورهای متجاوز اعم از عربستان و امارات را ساپورت می‌کنند، آمریکا و «اسرائیل» هستند که فاقد هرگونه ارزشی هستند، هدف از این جنایات، وادار کردن مردم یمن به تسلیم شدن و پذیرش قیمومیت خارجی است. پس هنگامی که از نظر نظامی ناتوانند مستقیماً غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهند.

وی افزود: این جنایات آنطور که ادعا می‌کنند ناشی از اشتباه نیست، بلکه جنایاتی است که با برنامه‌ریزی و با هدف به زانو درآوردن مردم یمن انجام می‌شود، اما به آنها می‌گوییم که این جنایات نتیجه معکوس دارد زیرا رزمندگان یمنی را بیشتر به طرف جبهه‌ها سرازیر می‌کند. مردم یمن مانند ملتهایی نیستند که ممکن است در نتیجه ارتکاب چنین جنایاتی تسلیم شوند بلکه چنین جنایاتی باعث سرازیر شدن بیشتر رزمندگان به جبهه‌ها خواهد شد.

وی افزود: واضح است که جامعه جهانی به درخواست برای انتقال مجروحان کشتار اخیر و آغاز تحقیق درباره کشتارهای متوالی عربستان و امارات اهمیت نمی‌دهد، ما نباید به خارج اتکا کنیم، اما اشکالی نیز ندارد که مساله را برای جهانیان توضیح دهیم، زیرا شورای امنیت چندین بار یمن را به این علت محکوم کرد که از حقش برای دفاع از خود استفاده کرده است، حتی در روز ارتکاب این جنایت، یمن را محکوم کرد. همینطور امروز در رسانه‌ها خواندم که اتحادیه عرب با صدور بیانیه ای یمن را محکوم و تهدید کرده است که نام انصارالله را در فهرست تروریسم ثبت می‌کند، بنابراین ما به هیچ طرفی اتکا نمی کنیم، بلکه به خداوند متعال و استواری و شجاعت مردم یمن متکی هستیم.

البخیتی ادامه داد: همدردی با یمن از سوی همه ملت‌ها اعم از عربی، اسلامی و غیره وجود دارد، اما موضع اکثر حکومتهای جهان، همسویی با این تجاوزات است که البته طبیعی و قابل انتظار است. وقتی به نقشه جهان نظری بیفکنیم، می بینیم که باطل به جهان حاکم است، مانند مردم فلسطین که از حق زندگی در خاکشان محرومند، اینها گواه همدستی بین المللی است، اما توکلمان به خدای متعال بوده و بر پایداری مردم یمن و بیداری ملتهای عربی متکی هستیم.

وی تصریح کرد که تظاهرات نوار غزه را همسو با مظلومیت مردم یمن دنبال کردیم، از پایتخت استواری و پایداری، از صنعا پایتخت یمن به برادرانمان در فلسطین و غزه و به مردم بحرین که برای محکوم کردن جنایات متجاوزین تظاهرات کردند، درود می فرستیم. پایداری مردم یمن در نهایت الهام بخش سایر ملتهای عربی و اسلامی خواهد شد تا از خواب غفلت بیدار شوند و بر خلاف دولتهایی باشند که در چارچوب منافع آمریکا و اسرائیل حرکت می کنند.

البخیتی گفت: ما حامل آرمان و ایستادگی مردم یمن در مقابل ۱۷ کشور جهان و مزدورانشان هستیم و این مؤید آن است که اراده مردم یمن با ماست و ما نماینده اراده این مردم هستیم. بنابراین اینگونه محکومیت‌ها ما را نمی ترساند، چه از سوی شورای امنیت باشد یا از سوی شورای همکاری خلیج فارس یا اتحادیه اروپا یا حتی آنچه آن را اتحادیه عرب می نامند، ما قطعنامه شورای امنیت را زیر پا می گذاریم و هیچ ابایی نداریم که قطعنامه اتحادیه حکومتهای عبری (اتحادیه عرب) را نیز زیر پای خود قرار دهیم و مطمئنیم که این قطعنامه بیانگر اراده و رویکردهای ملتهای عربی نیست.

وی افزود که عملیات نظامی یمن تا پایان تجاوز، رفع محاصره و عقب نشینی تمامی نیروهای خارجی از یمن در سطوح داخلی و خارجی ادامه خواهد داشت، نیروهای یمنی در گذشته تمامی حملاتشان در امارات را متوقف کرده بودند. زیرا امارات رویکرد خروج از باتلاق تجاوز به یمن را داشت، اما فشارهای اسرائیلی بر حاکمان امارات وجود داشت، بنابراین آنها سعی کردند در باب المندب و جزایر میون و سقطری بمانند تا پوششی برای حضور اسراییل در این اماکن حساس باشند، البته مشارکت خود را کاهش دادند اما به طور کامل آن را متوقف نکردند.

اسماعیل المحاقری خبرنگار یمنی در همین برنامه گفت که هدف نیروهای متجاوز از جنایات اخیرشان، قطع ارتباط یمن با خارج و سرپوش گذاشتن بر جنایات جنگی‌شان است.

المحاقری اظهار داشت که ائتلاف متجاوز شبکه اینترنت در یمن را هدف قرار داد تا ارتباط یمن رابا جهان خارج قطع کند و بر جنایات متجاوزین سرپوش بگذارد.

انتهای پیام

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار بین‌الملل

بین‌الملل
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العربیه، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» امروز شنبه اعلام کرد که با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه رایزنی کرده است. ادامه دارد ... ...
بین‌الملل
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، یک ژنرال رژیم صهیونیستی در مقاله‌ای در روزنامه عبری زبان معاریو نوشت: نشانه‌های وقوع انتفاضه سوم برای ما آشکار شده است و تحولات فعلی کرانه باختری شبیه به حوادث انتفاضه اول در سال ۱۹۸۷ است. وی در ادامه نوشت: پیش از وقوع...
بین‌الملل
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، «حسن عزالدین» عضو فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان درباره نتایج انتخابات اخیر این کشور گفت: ما در فراکسیون وفاداری به مقاومت، برنامه‌های انتخاباتی را که به مردم خود وعده داده بودیم، عملی خواهیم...
بین‌الملل
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، «حسن عزالدین» عضو فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان درباره نتایج انتخابات اخیر این کشور گفت: ما در فراکسیون وفاداری به مقاومت، برنامه‌های انتخاباتی را که به مردم خود وعده داده بودیم، عملی خواهیم کرد. ...
بین‌الملل
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دولت آمریکا نگرانی عمیق خود را نسبت به آنچه محدود کردن دسترسی نماینده سازمان ملل از سوی چین نامید، اعلام کرد. وزارت خارجه آمریکا روز جمعه اعلام کرد واشنگتن عمیقاً نگران است که چین دسترسی ها را در جریان...
بین‌الملل
«خبرگزاری فارس» رئیس جمهور ترکیه در تماس با نخست‌وزیر سوئد بر شروط و مواضع خود در قبال گسترش ناتو تأکید کرد.
بین‌الملل
«خبرگزاری فارس» دولت آمریکا قصد دارد هزاران موشک ضد تانک و سایر تجهیزات نظامی را به مصر، متحد راهبردی خود در شمال آفریقا بفروشد.
بین‌الملل
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، رجب طیب اردوغان رییس‌جمهور ترکیه امروز شنبه در تماسی تلفنی با «سائولی نینیستو» رئیس جمهور فنلاند رایزنی کرد. ادامه دارد .... ...
بین‌الملل
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری به نقل از رأی الیوم، سازمان حقوقی «جنبش جهانی دفاع از کودکان / شاخه فلسطین» در بیانه‌ای اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی از یک دختر بچه فلسطینی به نام عهد مرعب، در جریان یورش به شهر جنین در ۱۳ نوامبر جاری، به عنوان سپر انسانی ...
بین‌الملل
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه امروز شنبه در تماسی تلفنی با نخست وزیر سوئد رایزنی کرد ادامه دارد... ...

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنی

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است