بازار 11:38 - 22 مهر 1402
چگونه سیگار را برای همیشه ترک کنیم؟ این سوال برای همه افرادی که از سیگار کشیدن خسته شده‌اند به وجود می‌آید. زمانی که قصد ترک سیگار را دارید کمبود

چگونه سیگار را برای همیشه ترک کنیم

چگونه سیگار را برای همیشه ترک کنیم؟ این سوال برای همه افرادی که از سیگار کشیدن خسته شده‌اند به وجود می‌آید. زمانی که قصد ترک سیگار را دارید کمبود نیکوتین شما را بسیار خسته می‌کند؛ به همین دلیل است که اغلب افراد مجدد به سمت کشیدن سیگار روی آورده و گاهی اوقات حجم استفاده از سیگار هم افزایش می‌یابد. راه حل‌های زیادی از جمله استفاده از داروها و دریافت مشاوره وجود دارد که می‌توانید برای ترک سیگار از آن کمک بگیرید. اما انتخاب یک ویپ دیجیتال مناسب تا حد زیادی می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. بهتر است با کارشناسان مجموعه روکو ویپ در ارتباط باشید تا بهترین سیگار الکترونیکی را بخرید.

 

چگونه سیگار را برای همیشه ترک کنیم؟

هنگام سیگار کشیدن تنباکو می‌سوزد و هزاران ماده شیمیایی مختلف را آزاد می‌کند؛ بسیاری از این مواد شیمیایی سمی بوده و باعث ایجاد سرطان‌های مختلف می‌گردد. اما همچنان افراد زیادی در حال کشیدن سیگار بوده و هر روزه بیماری‌های مختلف ریوی، قلبی و سکته به وجود می‌آید.

تمام افرادی که به سیگار اعتیاد دارند، می‌دانند این ماده به چه میزان ضرر و زیان دارد؛ اما به دلیل وابستگی مغز به نیکوتین، توانایی کنار گذاشتن آن را ندارند. به همین سبب دائما برای آنها سوال به وجود می‌آید که چگونه سیگار را برای همیشه ترک کنیم؟

برای اینکه یک پاسخ مناسب به این سوال بدهیم، در ادامه به بررسی روش‌هایی که می‌تواند به افراد سیگاری کمک کند تا برای همیشه آن را کنار بگذارند، می‌پردازیم: 

مشخص کردن دلایل ترک سیگار

برای ترک سیگار داشتن انگیزه قوی اهمیت زیادی دارد، اگر این انگیزه ربط به سلامت اعضای خانواده داشته باشد، تا حد زیادی می‌تواند تاثیرگذار باشد. پس در انتخاب انگیزه خود دقت کنید، تا دلیل روشنی برای ترک سیگار به شما بدهد. 

آماده کردن مغز برای کنار گذاشتن نیکوتین 

بیرون انداختن نیکوتین از مغز کار بسیار پرچالشی است؛ چرا که نیکوتین به مغز چسبیده و جدا کردن آن سخت است. پس ابتدا خود را برای جدایی از نیکوتین آماده کنید که بدین منظور می‌توانید از مشاوره‌های تخصصی یا درمان‌های هیپنوتیزم استفاده نمایید.

پیدا کردن درمان جایگزین

برای شروع ترک سیگار به جهت جلوگیری از سردردها و بدخلقی لازم است که درمان‌های جایگزین مانند آدامس نیکوتین، قرص، پاستیل و چسب را استفاده کنید.

کمک گرفتن از اعضای خانواده و دوستان

حتماً در پروسه ترک سیگار از اعضای خانواده و دوستانتان کمک بگیرید، از آنها بخواهید که در این پروسه شما را تشویق کنند و در زمان‌های وسوسه برای کشیدن سیگار به کمکتان بیایند.

جایگزین کردن دستگاه‌های ویپینگ

یکی از راه حل‌هایی که به طور علمی اثبات نشده، اما افراد زیادی از آن نتیجه گرفته‌اند، استفاده از سیگار الکترونیکی است. بخصوص در سال‌های اخیر که انواع جویس با طعم‌های مختلف تولید شده، هر فرد می‌تواند متناسب با ذائقه و سلیقه شخصی خود اقدام به خرید کند. 

مزایای ترک سیگار چیست؟

یکی از راه حل‌هایی که به افراد در ترک سیگار کمک می‌کند، مشخص کردن مزایای ترک سیگار و اهداف شخصی از ترک سیگار است. در سال‌های اخیر که استفاده از ویپ تا حد زیادی توانسته به افراد کمک کند تا برای همیشه سیگار را کنار بگذارند، نیاز است که خرید جویس هم از مراکز معتبری مانند روکو ویپ انجام شود، تا محصولی استاندارد و بدون ضرر و زیان را تهیه کنید.

برای اینکه مزیت‌های ترک سیگار به شما کمک کند، تا در مقابل هوس خود مقاومت کنید و در صورت لزوم، اقدام به استفاده از سیگار الکترونیکی نمایید؛ لازم است که مزیت‌ها و دلایل خود، برای ترک سیگار را بنویسید. به خاطر داشته باشید که همیشه تلاش برای ترک تنباکو سخت نیست، بلکه هر بار که مقاومت می‌کنید یک قدم نسبت به دور شدن از تنباکو برمی‌دارید.

از مهم‌ترین مزیت‌های ترک سیگار می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

کاهش مرگ زودرس

یکی از مزیت‌های ترک سیگار جلوگیری از مرگ زودرس است؛ زیرا در بهبود سلامتی تأثیر زیادی دارد.

کاهش ابتلا به سرطان

سیگار می‌تواند در ایجاد بیماری‌های مختلفی مانند سرطان ریه، دهان، روده و حتی معده تاثیرگذار باشد؛ پس ترک آن تأثیر مستقیم بر کاهش ابتلا به سرطان دارد.

بهبود سلامت ریه‌ها

سیگار کشیدن آسیب زیادی بر روی ریه وارد می‌کند که ترک آن تأثیر مستقیم بر روی بهبود سلامت آنها می‌گذارد. 

کاهش بیماری‌های قلبی

با ترک سیگار می‌توانید حداقل تا ۵۰ درصد بیماری‌های قلبی مانند سکته را کاهش بدهید.

 نکته مهم اینکه ترک سیگار از لحاظ اقتصادی بسیار کمک کننده است؛ چرا که افراد سیگاری هزینه‌های زیادی را برای کشیدن سیگار و برای سلامتی خود صرف می‌کنند. از بیشترین مزیت‌های ترک سیگار می‌توان به کاهش هزینه‌های اقتصادی اشاره کرد.

ویپینگ چگونه می‌تواند در ترک سیگار به شما کمک کند؟

دستگاه‌های ویپ به میزان قابل توجهی به نسبت سیگارهای سنتی ضرر و زیان کمتری دارند، به همین جهت در سال‌های اخیر استفاده کردن از این دستگاه‌ها تا حد زیادی افزایش پیدا کرده است. نحوه کارکرد دستگاه ویپینگ بدین صورت است که در قسمت مخزن آن مایع نیکوتین قرار گرفته و با کمک باتری حرارت مورد نیاز برای تبدیل مایع به بخار تأمین می‌شود.

مایعات الکترونیکی از گلیسیرین گیاهی، طعم دهنده‌ها و نیکوتین تشکیل شده‌اند، مهم‌ترین تفاوتی که بین این مایع‌ها وجود دارد مقدار نیکوتین آنها است. افراد برای ترک سیگار می‌توانند رفته رفته حجم نیکوتین را کاهش بدهند، تا حس تحریک پذیری و بدخلقی خود را کنترل کنند.

 از آنجایی که عوض کردن روال سیگار کشیدن و توقف آن بسیار سخت است؛ باید به تدریج آن را کنار بگذارید تا خطرات ناشی از کشیدن سیگار را کاهش بدهید. پس بهتر است در ابتدا از دستگاه ویپ مناسب استفاده کرده و به تدریج تعداد دفعات ویپ را کاهش بدهید. در نهایت می‌توانید برای مدت زمان کوتاهی از دستگاه ویپ بدون نیکوتین استفاده کنید، تا احساس نیاز مغز به دود را تأمین نمایید.

خرید انواع دستگاه ویپ دیجیتال از روکوویپ

تا اینجا متوجه شدیم که جایگزین کردن انواع ویپ دیجیتال و سیگارهای الکترونیکی به جای سیگار سنتی نقش زیادی در ترک سیگار دارد. فقط باید نوع مناسب دستگاه‌های ویپ را با توجه به نیاز افراد به نیکوتین انتخاب کرد، تا نتیجه آن در ترک سیگار مثبت باشد.

در مجموعه روکو ویپ کارشناسان متخصص و حرفه‌ای حضور دارند که با ارائه مشاوره‌های تخصصی به افراد کمک می‌کنند تا متناسب با شرایط خود بهترین دستگاه ویپ و انواع جویس و سالت را تهیه کنند. اگر برای ترک سیگار یا به عنوان تفریح قصد خرید سیگار الکترونیکی را دارید، کافیست با کارشناسان مجموعه روکوویپ از طریق شماره‌های تماس یا وب سایت ارتباط بگیرید.

نتیجه‌گیری

چگونه سیگار را برای همیشه ترک کنیم؟ در میان راه‌های مختلفی که برای این سوال وجود دارد، ترک سیگار با کمک ویپ یک راه موثر و کارآمد است که به صورت تدریجی با جایگزین کردن ویپ نیکوتین‌دار می‌توانید اقدام به ترک سیگار کنید. البته بهتر است قبل از شروع با یک پزشک یا فرد متخصص مشورت کنید، تا بهترین راهکار را به شما ارائه دهد. برای خرید ویپ استاندارد و اورجینال هم می‌توانید از مجموعه روکو ویپ کمک بگیرید.

سوالات متداول

آیا می‌توان از دستگاه ویپ برای ترک سیگار در دوران بارداری استفاده کرد؟ 

استفاده از ویپ به نسبت سیگار سنتی ضرر و زیان کمتری دارد؛ اما توصیه می‌شود در دوران بارداری حتماً به طور کامل مصرف نیکوتین را ترک کنید.

آیا استفاده از دستگاه‌های ویپینگ برای ترک سیگار عوارض جانبی هم دارد؟

عوارض جانبی دستگاه ویپ می‌تواند ایجاد سرفه خشک، تحریک دهان و گلو یا سردرد باشد. 

 


12000116
 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها
صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است