فرهنگی‌هنری 17:30 - 06 خرداد 1402
عربستان، امسال 3 اپراتور را برای زائران حج تمتع پیش‌بینی کرده تا زائران حج تمتع با خرید یکی از این سیم‌کارت‌ها بتوانند از عربستان با خانواده و آشنایان خود در کشورشان ارتباط برقرار کنند.

هزینه‌های مکالمه 3 اپراتور از عربستان در حج

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، امسال زائران حج تمتع برای برقراری ارتباط با خانواده‌های خود در ایران، در کنار استفاداه از اینترنت رایگان وای فای مستقر در هتل‌ها یا حتی خرید بسته‌های رومینگ خط تلفن همراه خود، می‌توانند از یکی اپراتورهای سعودی هم سیم‌کارت تهیه کرده و با قیمت‌های مختلف آن را شارژ کنند.

بر همین اساس، یکی از اپراتورهای سعودی، شرکت موبایلی است که زائران با شماره‌گیری کد ستاره ۱۴۱۱ مربع (*۱۴۱۱#) مانده حساب خود را بررسی کرده یا با کد ستاره ۱۴۰۰ ستاره عدد رمز مربع (*۱۴۰۰*عدد رمز# OK) سیم کارت خود را شارژ کنند.

در اپراتور STC نیز افراد می‌توانند با شماره گیری کد ستاره ۱۶۶ مربع (*۱۶۶#) مانده شارژ خود را بررسی و با شماره گیری کد دستوری ستاره ۱۵۵ ستاره عدد رمز مربع (*۱۵۵* عدد رمز# OK) سیم کارت خود را شارژ کنند.

اپراتور زین (Zain) از دیگر اپراتورهای تلفن همراه در عربستان است که افراد با خرید سیم کارت آن برای اطلاع از مانده شارژ می‌توانند کد دستوری ستاره ۱۴۲ مربع (*۱۴۲#) را و برای شارژ سیم کارت کد دستوری ستاره ۱۴۱ ستاره عدد رمز مربع (*۱۴۱*عدد رمز#OK) را شماره‌گیری کنند.

همچنین هزینه بسته‌های این سیم کارت با ریال سعودی به قیمت حدود ۱۴ هزار تومان به شرح زیر است:

برای ۱۵ دقیقه مکالمه به همراه ۱۵ گیگابایت اینترنت و ۵۰ دقیقه تماس محلی و بین المللی ۵۸ ریال سعودی (کد فعال سازی ۷۸۸۷)

برای ۳۰ دقیقه مکالمه به همراه ۲۰ گیگابایت اینترنت و ۲۰۰ دقیقه تماس محلی و بین المللی ۱۰۴ ریال سعودی (کد فعال سازی ۷۸۶۶)

برای ۳۰ دقیقه مکالمه و ۲۵ گیگابایت اینترنت و ۵۰۰ دقیقه مکالمه محلی و بین المللی ۱۱۵ ریال سعودی (کد فعال سازی ۱۹۹۶)

برای ۳۰ دقیقه مکالمه و ۲ گیگابایت اینترنت و ۱۰۰ دقیقه مکالمه محلی و بین المللی ۳۵ ریال سعودی (کد فعال سازی ۳۰)

برای ۳۰ دقیقه مکالمه و ۱۲۵ گیگابایت اینترنت و ۵۰۰ دقیقه مکالمه محلی و بین المللی ۸۷ ریال سعودی (کد فعال سازی ۷۰)

برای ۳۰ دقیقه مکالمه و ۲۰ گیگابایت اینترنت و ۲۰ گیگابایت اینترنت هدیه و ۲۲۵۰ دقیقه مکالمه محلی و بین المللی ۱۷۳ ریال سعودی (کد فعال سازی ۱۵۰)

زائران حج تمتع برای برقراری تماس با ایران باید به این نکته توجه کنند که کد ایران (۰۰۹۸ یا ۹۸+) است. بر همین اساس، برای برقراری تماس با تلفن ثابت باید پس از کد ایران و در ادامه کد شهر، شماره تلفن مورد نظر را وارد کنند. هزینه رومینگ با شماره‌گیری ۰۰۹۸ محاسبه می‌شود و هزینه‌ تماس‌های بدون پاسخ، شماره‌گیری اشتباه و شنیدن پیغام‌های صوتی رایج شبکه مانند «مشترک مورد نظر مشغول مکالمه است» یا «مشترک مورد نظر در دسترس نیست» به صورت رومینگ محاسبه و دریافت می‌شود.

به گزارش فارس، یکی از اپرتورهای داخلی کشورمان نیز بسته‌های ویژه حجاج ۱۴۰۲ را اعلام کرده است که زائران می‌توانند با مقایسه آنها، بهترین و بصرفه‌ترین راه ارتباطی را انتخاب کنند. (اینجا بخوانید)

پایان پیام/


11901268
 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار فرهنگی‌هنری

فرهنگی‌هنری
«خبرگزاری فارس» کارشناس مسائل سیاسی گفت: ایرانیان در مواجهه با غرب به جای فهم دقیق پیشرفت و بومی‌سازی در کشور به ظواهر و تشبه به غربیان اکتفا کردند. اوج چنین رویکرد سطحی و نازلی را می‌توان در قانون کشف حجاب رضاخانی دانست.
فرهنگی‌هنری
«خبرگزاری فارس» مدیر حوزه‌های علمیه استان تهران گفت: حمایت از حوزه علمیه خواهران هزینه نیست، بلکه سرمایه گذاری است. اگر به خانم‌ها رشد و تربیت دینی ارائه دهیم، خیلی از آسیب‌های اجتماعی از بین می‌رود و نیاز به هزینه برای جبران نیست.

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است