استانی 13:11 - 07 تیر 1401

۳۰۰۰ میلیارد تومان مناقصه در استان بوشهر باطل شد

به گزارش خبرنگار مهر، اسحاق شهبازی صبح سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از رسانه‌ها انتظار داریم که ارتباط خود را با این سازمان بیشتر کنند و زمینه را برای افزایش نظارت همگانی فراهم کنند چراکه بزرگترین ناظر ما همین مردم هستند.

وی از فعال‌شدن بازرسان افتخاری در استان بوشهر خبر داد و اضافه کرد: افراد متخصص در کنار تیم‌های بازرسی در پرونده‌ها همکاری می‌کنند و یا اینکه گزارشاتی را که دریافت می‌کنند، در اختیار این دستگاه قرار می‌دهند.

بازرس کل استان بوشهر سامانه ملی گزارشگران فساد و سامانه رسیدگی به شکایات را دو ابزار مهم برای شناسایی و رسیدگی به تخلفات دانست و بیان کرد: بیشترین شکایات از شهرداری‌ها، ثبت اسناد، بانک‌ها و اصناف است که مردم بیشترین مراجعه را به آنها دارند.

وی با بیان اینکه وصول بیشترین شکایات به معنای تائید آنها نیست خاطرنشان کرد: طی یک سال گذشته هزار و ۷۹۳ مورد شکایت یا گزارش شامل ۸۴۴ شکایت و ۹۴۹ مورد گزارش دریافت شده است که مورد بررسی و اقدام قرار گرفته است.

بهبود وضع انبارهای اموال تملیکی

شهبازی حمایت از سرمایه‌گذاری و تولید را از رویکردهای مهم سه قوه دانست و بیان کرد: یکی از مشکلات اساسی در کشور ما تعدد و تکثر قوانین و مقررات است که در این راستا تکالیف دستگاه‌ها در حمایت از تولید احصا و به هر دستگاه اعلام شده است و شاهد اقدامات خوبی هم هستیم.

وی با اشاره به بازدید مستمر از واحدهای تولیدی استان بوشهر توسط بازرسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: ۶۰ بازدید از واحدهای تولیدی داشته‌ایم و ۵۵ نشست با ۲۵۰ مصوبه تشکیل شده که ۲۰۰ مصوبه آن اجرا و حل شده است.

بازرس کل استان بوشهر با اشاره به اینکه ۱۱ گزارش هشداری به دستگاه‌های مختلف داده‌ایم افزود: پیشگیری را در اولویت داریم و در مورد مواردی که ممکن است در آینده منجر به مشکل شود اخطارهای لازم را می‌دهد و در نهایت اقدام و برخورد می‌کنیم.

وی با بیان اینکه این اقدامات منتج به ۲۵ میلیارد ریال بخشودگی جرایم واحدهای تولیدی شده است گفت: همچنین شاهد وصول ۲۷۰ میلیارد ریال از مطالبات بانک‌ها هستیم.

شهبازی یکی از دغدغه‌های اصلی در استان بوشهر را انبارهای تملیکی عنوان کرد و افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته بخش زیادی از کالاهای موجود تخلیه شده است و کارهای خوبی را در این زمینه شاهد هستیم.

امحای خودروها

وی تاکید کرد: برای اینکه اداره‌کل اموال تملیکی استان بوشهر در انجام وظایف و مأموریت‌های خود موفق باشد باید نسبت به تأمین اعتبار، تأمین نیروی انسانی توانمند و تمرکززدایی در تصمیم‌گیری‌ها اقدام شود.

بازرس کل استان بوشهر ادامه داد: حدود هزار خودرو در انبار اموال تملیکی وجود دارد که دارای فرآیند پیچیده‌ای است و تلاش داریم که هرچه زودتر تعیین تکلیف شوند.

وی با اشاره به برنامه امحای خودروهای بالای دو هزار و ۵۰۰ سی‌سی نیز اظهار داشت: دنبال امحای فنی این خودروها هستیم. با ساماندهی وضعیت خودروها ۴۰ درصد انبارهای اموال تملیکی استان خالی می‌شود.

ابطال ۴۱ مناقصه

شهبازی بیان کرد: سال گذشته هزار و ۳۴۵ مناقصه و مزایده در استان برگزار شد که در ۳۰۰ مورد حضور داشتیم و در این راستا ۴۱ مناقصه به خاطر عدم رعایت قانون و یا احتمال تبانی باطل شد که ارزش این مناقصات سه هزار و میلیارد تومان بود.

وی از تشکیل ۱۲۰ پرونده تخلف اداری در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: ۷۱ پرونده تخلف اداری ثبت و ۳۰۰ پیشنهاد اصلاحی به دستگاه‌های اجرایی ارائه شد و ۱۹۳ نفر به تخلفات اداری معرفی شدند که شامل مدیرکل و پائین‌تر بود.

بازرس کل استان بوشهر از برخورد جدی با زمین‌خواری، کوه‌خواری و دریاخواری خبر داد و گفت: آرای قلع و قمع مربوط به تغییر کاربری‌ها صادر شده ولی برخی دستگاه‌ها اجرا نمی‌کنند که هشدار را به دستگاه‌ها داده‌ایم و در صورتی که مدیران عمل نکنند مصداق ترک فعل خواهد بود. حجت بر همه ما تمام است و باید برخورد شود.

شهبازی به عنوان مدیر برتر ملی در بین سایر مدیران کل بازرسی استان‌ها انتخاب شده است.


11607834
 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار استانی

استانی
«خبرگزاری مهر» مرتضی شیراوند در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به نصب ۱۹ دوربین نظارتی و تصویری کنترل سرعت در سطح محورهای مواصلاتی لرستان، اظهار داشت: همچنین قرار است که در مسیر آزاد راه خرم آباد- بروجرد نیز شش دوربین نظارتی کنترل سرعت دیگر نصب شود. وی، عنوان ک...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش مهر، جشن میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار سه‌شنبه‌شب از سوی کانون فرهنگی انقلابیون جوان و پایگاه مقاومت بسیج شهید شهرام مجاهدی محله امام خمینی (ره) در صحن شبستان مسجد امیرالمؤمنین (ع) بوشهر برگزار شد. در این مراسم ۲۰ نفر از کودکان و نوجوان...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، اجتماع بزرگ مردمان میدان سه‌شنبه‌شب در ساحل زیبای بوشهر با حضور هزاران نفری مردم ولایتمدار این بندر کهن همراه شد تا میهمانان برنامه از دیدن سیل جمعیت به وجد آیند. در این مراسم، پس از قرائت قرآن و پخش سرود مقدس جمهوری اسلامی ای...
استانی
«خبرگزاری مهر» محسن صالحی در گفتگو با مهر بیان کرد: خشکسالی و کمبود بارندگی و برداشت‌های بی رویه از سفره‌های آب زیر زمینی در شهرستان انار موجب بروز مشکلاتی برای تأمین آب شده است. وی گفت: هر سال در فصل پاییز و خارج از کشت پمپ‌های آب کشاورزی برای مدتی خاموش و برداش...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، سردار سید صادق حسینی سه شنبه شب در جمع دانش آموزان بسیجی در سنندج اظهار کرد: امروز دشمن با فراهم کردن بستر در فضای مجازی با تبلیغات منفی علیه کشور به دنبال زیر سوال بردن تربیت انقلابی جوانان و نوجوانان ماست. وی افزود: دانش آمو...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، مهدی بخشی عصر سه شنبه در بازدید از انبارهای تملیکی کرمان اظهارداشت: ساماندهی و تعیین تکلیف کالاهای این انبارها باید در دستور کار قرار گیرد. وی تصریح کرد: این امر نیازمند یک نگاه مجدانه و دلسوزانه است تا حق مردم تضییع نشود. د...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، اکبر پورات سه شنبه شب در نشست با مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر با گرامیداشت روز نیروی دریایی اظهار داشت: اکنون جمهوری اسلامی ایران در حوزه قدرت دفاعی و بازدارندگی نیروی دریایی، تحت تدابیر و راهنمایی‌های حکیم...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، محمد هادی رستمیان سه شنبه شب در نشست با شهرداران استان بوشهر گفت: توجه جدی شهرداری‌های استان بوشهر به انجام پروژه‌های عمرانی با بهره مندی از منابع مختلف از جمله ارزش افزوده با اولویت اتمام پروژه‌های نیمه تمام، جلوگیری از زمین خو...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، مجید محمودی سه شنبه شب در نشست با شهرداران استان بوشهر گفت: امسال تاکنون از محل اعتبارات ارزش افزوده یک هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان در بین ۴۰ شهرداری و دهیاری‌های این استان توزیع شده است. مدیرکل دفتر شهری استاندار بوشهر افزود: ان...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم اخترشناس سه شنبه شب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۱۶۴ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین و ۲۰۰ نفر نیروی راهداری در طرح زمستانه مشارکت دارند. وی با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته برای لایروبی رودخانه‌ها و دهانه پل‌ها ادامه دا...

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنی
صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است