استانی 13:11 - 07 تیر 1401

۳۰۰۰ میلیارد تومان مناقصه در استان بوشهر باطل شد

به گزارش خبرنگار مهر، اسحاق شهبازی صبح سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از رسانه‌ها انتظار داریم که ارتباط خود را با این سازمان بیشتر کنند و زمینه را برای افزایش نظارت همگانی فراهم کنند چراکه بزرگترین ناظر ما همین مردم هستند.

وی از فعال‌شدن بازرسان افتخاری در استان بوشهر خبر داد و اضافه کرد: افراد متخصص در کنار تیم‌های بازرسی در پرونده‌ها همکاری می‌کنند و یا اینکه گزارشاتی را که دریافت می‌کنند، در اختیار این دستگاه قرار می‌دهند.

بازرس کل استان بوشهر سامانه ملی گزارشگران فساد و سامانه رسیدگی به شکایات را دو ابزار مهم برای شناسایی و رسیدگی به تخلفات دانست و بیان کرد: بیشترین شکایات از شهرداری‌ها، ثبت اسناد، بانک‌ها و اصناف است که مردم بیشترین مراجعه را به آنها دارند.

وی با بیان اینکه وصول بیشترین شکایات به معنای تائید آنها نیست خاطرنشان کرد: طی یک سال گذشته هزار و ۷۹۳ مورد شکایت یا گزارش شامل ۸۴۴ شکایت و ۹۴۹ مورد گزارش دریافت شده است که مورد بررسی و اقدام قرار گرفته است.

بهبود وضع انبارهای اموال تملیکی

شهبازی حمایت از سرمایه‌گذاری و تولید را از رویکردهای مهم سه قوه دانست و بیان کرد: یکی از مشکلات اساسی در کشور ما تعدد و تکثر قوانین و مقررات است که در این راستا تکالیف دستگاه‌ها در حمایت از تولید احصا و به هر دستگاه اعلام شده است و شاهد اقدامات خوبی هم هستیم.

وی با اشاره به بازدید مستمر از واحدهای تولیدی استان بوشهر توسط بازرسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: ۶۰ بازدید از واحدهای تولیدی داشته‌ایم و ۵۵ نشست با ۲۵۰ مصوبه تشکیل شده که ۲۰۰ مصوبه آن اجرا و حل شده است.

بازرس کل استان بوشهر با اشاره به اینکه ۱۱ گزارش هشداری به دستگاه‌های مختلف داده‌ایم افزود: پیشگیری را در اولویت داریم و در مورد مواردی که ممکن است در آینده منجر به مشکل شود اخطارهای لازم را می‌دهد و در نهایت اقدام و برخورد می‌کنیم.

وی با بیان اینکه این اقدامات منتج به ۲۵ میلیارد ریال بخشودگی جرایم واحدهای تولیدی شده است گفت: همچنین شاهد وصول ۲۷۰ میلیارد ریال از مطالبات بانک‌ها هستیم.

شهبازی یکی از دغدغه‌های اصلی در استان بوشهر را انبارهای تملیکی عنوان کرد و افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته بخش زیادی از کالاهای موجود تخلیه شده است و کارهای خوبی را در این زمینه شاهد هستیم.

امحای خودروها

وی تاکید کرد: برای اینکه اداره‌کل اموال تملیکی استان بوشهر در انجام وظایف و مأموریت‌های خود موفق باشد باید نسبت به تأمین اعتبار، تأمین نیروی انسانی توانمند و تمرکززدایی در تصمیم‌گیری‌ها اقدام شود.

بازرس کل استان بوشهر ادامه داد: حدود هزار خودرو در انبار اموال تملیکی وجود دارد که دارای فرآیند پیچیده‌ای است و تلاش داریم که هرچه زودتر تعیین تکلیف شوند.

وی با اشاره به برنامه امحای خودروهای بالای دو هزار و ۵۰۰ سی‌سی نیز اظهار داشت: دنبال امحای فنی این خودروها هستیم. با ساماندهی وضعیت خودروها ۴۰ درصد انبارهای اموال تملیکی استان خالی می‌شود.

ابطال ۴۱ مناقصه

شهبازی بیان کرد: سال گذشته هزار و ۳۴۵ مناقصه و مزایده در استان برگزار شد که در ۳۰۰ مورد حضور داشتیم و در این راستا ۴۱ مناقصه به خاطر عدم رعایت قانون و یا احتمال تبانی باطل شد که ارزش این مناقصات سه هزار و میلیارد تومان بود.

وی از تشکیل ۱۲۰ پرونده تخلف اداری در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: ۷۱ پرونده تخلف اداری ثبت و ۳۰۰ پیشنهاد اصلاحی به دستگاه‌های اجرایی ارائه شد و ۱۹۳ نفر به تخلفات اداری معرفی شدند که شامل مدیرکل و پائین‌تر بود.

بازرس کل استان بوشهر از برخورد جدی با زمین‌خواری، کوه‌خواری و دریاخواری خبر داد و گفت: آرای قلع و قمع مربوط به تغییر کاربری‌ها صادر شده ولی برخی دستگاه‌ها اجرا نمی‌کنند که هشدار را به دستگاه‌ها داده‌ایم و در صورتی که مدیران عمل نکنند مصداق ترک فعل خواهد بود. حجت بر همه ما تمام است و باید برخورد شود.

شهبازی به عنوان مدیر برتر ملی در بین سایر مدیران کل بازرسی استان‌ها انتخاب شده است.


11607834
 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار استانی

استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، دروازه‌بان سابق فولاد خوزستان که در این فصل راهی نفت آبادان شده بود، ترجیح داد همکاری‌اش با طلایی‌پوشان را هم پایان دهد. مرادیان که در هفته‌های ابتدایی فصل فرصت مناسبی برای حضور در ترکیب نفت آبادان داشت، بدشانس بود که حضورش تو...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن زمانی شامگاه پنجشنبه در نشست هم اندیشی جمعی از فرهیختگان و نخبگان حوزوی با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران، انقلاب سترگی بود که در ابعاد مختلف موفقیت‌های بسیاری کسب کرد که...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سید اسماعیل حسینی مازندرانی در مراسم تجلیل از از خانواده کارکنان فرماندهی انتظامی شهرستان خرم آباد، اظهار داشت: خانواده اولین و مهم‌ترین محیطی است که برای یک انسان نقش سازندگی دارد و نخستین مدرسه فرد محسوب می‌شود و ...
استانی
«خبرگزاری مهر» خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: انتشار فیش‌های گاز با رقم میلیونی در شهرستان‌های ازنا و الیگودرز امروز به سوژه داغ رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی تبدیل شد، داریوش شاهون‌وند دادستان مرکز لرستان نیز در واکنش به این موضوع خواستار بررسی فیش‌ها از سوی شرکت گاز...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، میثم لطیفی شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان اصفهان با بیان این‌که امروز با دولتی مواجه هستیم که داده دقیقی از تعداد کارکنان خود ندارد، اظهار داشت: طبق آماری که از استان اصفهان در سامانه داریم شمار کارمندان این استان ۱۰۵ ...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، محمد مهدی اسماعیلی شامگاه پنجشنبه در نشست هم اندیشی فرهیختگان و نخبگان حوزوی که در مدرسه عالی دارالشفاء قم برگزار شد اظهار داشت: حوزه اقتصاد در دهه ۹۰، نمره قابل قبولی کسب نکرد، اما وضعیت فرهنگ در این دهه به مراتب وخیم‌تر از حوز...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، محمد نژاد مهدی پنج‌شنبه شب و در ساعات پایانی نقل و انتقالات زمستانی با باشگاه فولاد خوزستان به توافق دست یافت و در نیم فصل در این تیم کار را دنبال خواهد کرد. ...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد اعتماد اعجازی شامگاه پنجشنبه در بازدید از نانوایی‌های اردبیل اظهار کرد: بیش از ۹۰ درصد نانوایی‌های اردبیل به دستگاه کارت‌خوان مجهز شده‌اند که با اقدامات انجام شده، از تشکیل صف‌های طولانی در مقابل نانوایی‌های اردبیل کاست...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، در این نمایشگاه که تا ۲۱ بهمن ماه سال جاری دایر خواهد بود، ۴۶ اثر تجسمی از هنرمندان استان آذربایجان غربی در رشته‌های عکاسی، خوشنویسی، گرافیک، نقاشی، طراحی تصویرسازی، کاریکاتور، مجسمه سازی و هنر مفهومی به نمایش درآمده است. مریم...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد نقش این وزارتخانه را در تبیین مسائل فرهنگی مهم دانسته و گفت: وزارت ارشاد باید به مسائل اسلامی و فرهنگی توجه بیشتری کند. وی به ضرورت حجاب تأکید کرد و افزود: مسأله حجاب در ...

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنی


صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است