استانی 01:33 - 21 خرداد 1400
رستم قاسمی:
ایسنا/قزوین یک فعال سیاسی گفت: در سال ۱۴۰۰ فرصت استثنایی داریم که بتوانیم ریل اقتصاد کشور را در بسیاری از زمینه‌ها به کار بیندازیم، در حوزه‌ی مالیات، بیمه و تامین اجتماعی مشکلاتی وجود دارد که باید به صورت جدی مورد بررسی قرار بگیرد برخی از مشکلات قابل اصلاح نیست و نیاز است که مسیر ریل اقتصاد تغییر پیدا کند و امروز بهترین فرصت برای تغییر است.

در سال ۱۴۰۰ مسیر ریل اقتصاد باید تغییر کند

رستم قاسمی در همایش «هواه‌خواه مردم» که پنجشنبه شب ۲۰ خرداد در مسجد امام خمینی (ره) شهر قزوین برگزار شد، تصریح کرد: تا انتخابات ۱۴۰۰ فاصله زیادی نداریم باید ببینیم که چه باید کرد و چرا به اینجا رسیدیم، ما در کشور اسلامی خودمان در حوزه‌های مختلف ثروت‌های فراوانی داریم بنابراین نباید شرایط مردم ایران در حوزه اقتصادی سخت باشد.

وی افزود: علاوه بر موضوعات اقتصادی، در مسائل اجتماعی، فرهنگی و سیاسی نیز مشکلاتی وجود دارد، اما اقتصاد مسئله جدی است که بقیه مسائل را تحت شعاع قرار می‌دهد.

این فعال سیاسی یادآور شد: قرارگاه خاتم الانبیا (ص) بعد از دفاع مقدس زمان طولانی در حوزه بازسازی کشور فعالیت داشت و طرح‌های زیادی انجام داده است، امروز نیز تفکری در کشور وجود دارد که باور ندارند این بازسازی‌ها و نوسازی‌ها توسط ایرانی‌ها انجام شده است.

وی تأکید کرد: بعد از جنگ در شروع بازسازی نیز کسانی معتقد بودند که در داخل ظرفیت بازسازی وجود ندارد و می‌گفتند باید مذاکره کنیم تا کشورهای دیگر که مسبب جنگ بودند برای بازسازی به داخل کشور بیایند اما فرزندان کشور با تفکر ایرانی کارنامه موفقی از خود نشان دادند، همین نگاه هم اکنون در حوزه اقتصاد نیز وجود دارد.

قاسمی با اشاره به تحریم‌ها اظهار کرد: عده‌ای هم‌اکنون می‌گویند که وضعیت معیشتی و اقتصادی موجود در کشور نتیجه تحریم‌ها است، به عنوان کسی که مسئولیت تحریم‌های ادوار قبل را برعهده داشتم تأکید می‌کنم تحریم‌ها تاثیرات خود را دارد اما همه مشکلات ناشی از تحریم‌ها نیست و ناکارآمدی برخی مدیران وضعیت فعلی را رقم زده است.

وی بیان کرد: ما با تحریم‌های فلج‌کننده هم روبه‌رو بودیم اما توانستیم مقابله کنیم، برای تحریم‌ سه مولفه وجود دارد اول اینکه تحریم‌ها رفع شود و این گام مورد علاقه همه است، اما در گام دوم ما باید با تحریم‌ها مقابله کنیم اما این دائمی نیست و صرفاً یک برنامه تاکتیکی است از همه مهمتر این است که ما بتوانیم تحریم‌ها را خنثی و از توانمندی و ظرفیت ایران استفاده کنیم.

وزیر نفت دولت دهم یادآور شد: در زمان آغاز تحریم‌ها من مسئولیت وزارت نفت را برعهده داشتم، آن دوران وابستگی‌های ما به خارج از کشور زیاد بود اما بعد از آن ایرانیان خودشان تولید می‌کردند، در گذشته ما نفت داشتیم اما فرآورده‌های نفتی وارد می‌شد ولی به مرحله‌ای رسیدیم که نفت را صادر کردیم و در اوج تحریم‌ها تهدید را به فرصت تبدیل کردیم و بالاترین فروش نفت در سال ۹۰ و ۹۱ رقم خورد.

اگر به توان ایرانیان اعتماد کنیم...

وی افزود: اگر ما به توان ایرانیان اعتماد کنیم پیشرفت‌های بزرگی دست پیدا می‌کنیم و در حال حاضر هوش و استعداد ایرانیان زبانزد همه کشورها است، در زمان تحریم می‌گفتند در تاریخ فلان پیش‌بینی می‌شود که پالایشگاه از کار می‌افتد اما همچین اتفاقی نیفتاد و پالایشگاه‌های متعددی شروع به کار کردند و طرح‌های بزرگ دیگری مثل گاز پارس جنوبی شروع به کار کرد و پیشرفت خوبی داشت.

قاسمی خاطرنشان کرد: ایران کشوری است که در حوزه  نفت و گاز رتبه اول دنیا را دارد، ۱۵ درصد معادن جهان و میلیون‌ها زمین قابل کشت دارد اما نگاه سیاسی باعث شده است که در اقتصاد کشور با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو شویم، امروز تنها نسخه شفابخش مشکلات موجود تفکر شهید سلیمانی است.

وی بیان کرد: استان قزوین به لحاظ کشاورزی ظرفیت بالایی دارد و در یک زمانی پیش‌بینی می‌شد که محصولات کشاورزی کل کشور را تأمین کند، هم چنین شهرک‌های صنعتی متعددی در استان قزوین وجود دارد که متاسفانه به دلیل مدیریت نادرست اغلب آن‌ها تعطیل هستند.

این فعال سیاسی یادآور شد: در سال ۱۴۰۰ فرصت استثنایی داریم که بتوانیم ریل اقتصاد کشور را در بسیاری از  زمینه‌ها به کار بیندازیم، در حوزه‌ی مالیات، بیمه و تامین اجتماعی مشکلاتی وجود دارد که باید به صورت جدی مورد بررسی قرار بگیرد برخی از مشکلات قابل اصلاح نیست و نیاز است که مسیر ریل اقتصاد تغییر پیدا کند و امروز بهترین فرصت برای تغییر است.

وی تأکید کرد: افرادی می‌توانند این مسیر را تغییر دهند که نگاهی مانند نگاه حاج‌قاسم‌سلیمانی داشته باشیم، امروز برای تأمین آینده کشور نیاز است که مشارکت مردم در انتخابات افزایش پیدا کند، رئیس‌جمهور برای گرفتن تصمیم‌های سخت و شرایط سخت به پشتوانه مردمی نیاز دارد، مشارکت حداکثری در این دوره بسیار اهمیت دارد و باید تلاش کنیم مردم پای صندوق‌های رأی بیایند.

مذاکرات زمانی موفق است که پشتیبانی مردمی داشته باشد

قاسمی بیان کرد: مردم از وضعیت معیشتی و اقتصادی خود گله‌مندند اما با نجابت و همواره از نظام و انقلاب پشتیبانی کردند بنابراین نیاز است که در این دوره نیز آن‌ها را برای حضور در انتخابات تشویق کنیم چرا که مذاکرات زمانی موفق است که پشتیبانی مردمی داشته باشد و مردم پشت صحنه دولت باشند.

وی تاکید کرد: دولت بدهی‌ها و بازپرداخت‌هایی دارد که دولت آینده باید آن را پرداخت کند بنابراین نیاز است که دولت با پشتوانه قوی وارد شود، بعد از مشارکت از همه مردم و فرهیختگان انتظار داریم که فرد اصلح را انتخاب کنند، در برخی از سال‌ها دیده‌ایم که نتایج انتخابات در روزهای آخر تغییر می‌کند و فضای احساسی ایجاد می‌کنند.

این فعال سیاسی اظهار کرد: در بین کاندیداهای اصلح جبهه مقاومت و جبهه انقلاب باید با نگاه به تفکر شهید سلیمانی فردی را انتخاب کنیم که در خدمت مردم باشد، آیت‌الله رئیسی در کاندیداهای جبهه مقاومت اصلح‌ است و ما نباید مانند ادوار گذشته تفرق داشته باشم؛ می‌بایست یک کاندیدای اصلح با ویژگی منحصر به فرد را به عنوان کاندیدای نهایی انتخاب کنیم و شاهد موفقیت جبهه انقلاب باشیم.

وی افزود: امروز در کشور به تفکری مانند تفکر دوران جنگ نیاز داریم آن زمان می‌گفتند که ایران دست خالی است و توانایی مقابله ندارد اما پیروز شدیم، آیت‌الله رئیسی نگاه جناحی صرف ندارد لذا باید تلاش کنیم مشارکت حداکثری اتفاق بیفتد.

انتهای پیام

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار استانی

استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس نتایج غیر رسمی مطابق شمارش تعدادی از آرا مأخوذه انتخابات ششمین دوره شورای شهر پیشوا، علی عرب، رضا سلیم خانیان، حسن دانایی فرد، سعید حسینی، محسن ظفر و علی امیری شش نفر پیشتاز آرا هستند. شورای شهر جوادآباد پنج عضو...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، نتایج غیر رسمی ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر بیرجند از پیشتازی علیرضا محمودی راد، فرید فروزانفر، فاطمه زهرا هلال بیرجندی، مرتضی یزدان شناس، حجت الاسلام مهدی درخشی، رضا حسنی صفت، عباس سروری، حجت الاسلام عبدالرزاق و و...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، نتایج غیر رسمی ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر بیرجند از پیشتازی علیرضا محمودی راد، فرید فروزانفر، فاطمه زهرا هلال بیرجندی، مرتضی یزدان شناس، حجت الاسلام مهدی درخشی، رضا حسنی صفت، عباس سروری، حجت الاسلام عبدالرزاق و ویدا نا...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس آمار غیر رسمی، مرتضی چراغ چشم، مسلم جام، سهراب آزاد، ابوطالب محمودی و اسماعیل شیخی منتخبان ششمین دوره شورای اسلامی شهر گله دار در استان فارس هستند. ...
استانی
«خبرگزاری مهر» دریافت 30 MB به گزارش خبرنگار مهر، با پایان یافتن اخذ آرا بعد از ۱۹ ساعت فعالیت شعبات اخذ رأی عوامل اجرایی شعبه‌ها کار شمارش را آغاز کردند. ...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر اسدالله حمزه‌ای ظهر جمعه در بین خبرنگاران در ستاد انتخابات استان قزوین ضمن اعلام استقبال خوب مردم از انتخابات و حضور پای صندوق‌های رأی اظهار کرد: از صبح جمعه انتخابات با دقت در تمامی شعب اخذ رأی در استان قزوین با سلامت کام...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمدرضا طاهری جمعه‌شب در جمع خبرنگاران با تجلیل از حضور گسترده و پرشور مردم در انتخابات اظهار داشت: انتخابات این دوره، از جهات مختلف یک پیروزی کم‌نظیر برای ملت ایران به حساب می‌آید. مدیرکل تبلیغات اسلامی بوش...
استانی
«خبرگزاری مهر» دریافت 6 MB به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام الله نور کریمی تبار امروز در حاشیه شرکت در انتخابات اظهار کرد: مردم پیروز واقعی و برنده انتخابات هستند زیرا انتخابات متعلق به مردم و به معنای مردم سالاری دینی است و بازنده انتخابات دشم...
استانی
«خبرگزاری ایسنا» ایسنا/خراسان جنوبی رای‌گیری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، میان‌دوره‌ای مجلس یازدهم شورای اسلامی، در ساعت ۷ صبح جمعه ۲۸ خرداد در خراسان جنوبی  همزمان با سراسر کشور آغاز شد.
استانی
«خبرگزاری مهر» حسین خوش اقبال در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به مشارکت بالای مردم کرمانشاه در انتخابات ۱۴۰۰، اظهار کرد: مردم با وجود مشکلات و محدودیت‌ها با حضور پرشور در این دوره از انتخابات نشان دادند که حامی نظام و انقلاب هستند و در مقابل دشمنان به خوبی ا...

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنی
صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است