استانی 22:51 - 23 شهریور 1400

۵۰۰۰دانش‌آموز اصفهانی ترک تحصیل کردند/واکسیناسیون ۸۰ درصدی معلمان

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا سلطانی شورای پروژه مهر اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان شامگاه سه‌شنبه در نشست خبری در خصوص آمار تارکان تحصیلی در استان اصفهان اظهار داشت: آمار رسمی تارکان تحصیلی که به استان اصفهان ابلاغ شد پنج هزار و ۲۳ نفر دانش آموز بازمانده و تارک تحصیل استان اصفهان بودند.

وی افزود: از این تعداد سه هزار و ۴۰۲ نفر از دانش آموزان تارک تحصیلی شناسایی شدند، بعد از شناسایی این تعداد اقداماتی برای جذب آنها انجام شد و نهایتاً آنها به فرایند تحصیل برگشتند، که این دانش آموزان شامل دانش آموزان، عادی، غیر انتفایی و مدارس خاص بودند.

رئیس اداره دوره دوم ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان خاطر نشان کرد: از تعداد کل تارکان تحصیلی هزار و ۶۲۱ نفر دانش آموزان علی رغم تمام تلاش‌ها در استان، حمایت ویژه استاندار، شورای معاونین و تلاش گسترده بخش‌های مختلف شناسایی نشدند که اگر شناسایی می‌شدند قطعاً دوباره جذب آموزش و پرورش می‌شدند.

وی اضافه کرد: همه دانش آموزانی که در زمینه تحصیلی در طول یکسال دچار آسیب شده بودند و در مقیاس «نیازمند به تلاش بیشتر» بودند در دوره تابستان با طرح تثبیت یادگیری که در همه مناطق اجرا شد مورد آموزش‌های حمایتی قرار گرفتند که نتایج بسیار خوبی را نیز در آزمون‌های شهریور ماه داشتیم.

سلطانی در پاسخ به اینکه ضعف تحصیلی در چه نقاطی بیشتر بوده است، تصریح کرد: دانش آموزان با مقیاس نیازمند به تلاش بیشتر در همه جای استان وجود داشتند، اما تعداد آنها در مناطق محروم و اتباع حاشیه‌نشین بیشتر بودند.

نگرانی از واکسیناسیون معلمان نداریم

همچنین آذرکیوان امیرپور، معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در خصوص واکسیناسیون بازه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال اظهار داشت: واکسن که تزریق می‌شود باید با تأیید غذا و دارو باشد و اگر این سازمان برای این بازه سنی واکسنی را تأیید کند جای مشکلی ندارد، البته برای بازه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال در تمام دنیا واکسیناسیون تک دوز است.

وی خاطرنشان کرد: در خود چین حدود ۱۰۰ میلیون نفر در بازه ۱۲ تا ۱۸ سال واکسینه شدند که نشان از علمی بودن این اقدام دارد و تاییده آن در ایران در حال کار است، اما در نهایت هر واکسنی که باشد با علم و آگاهی تزریق می‌شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه در هفته گذشته دوز دوم واکسن معلمان تزریق شده، تاکید کرد: در خصوص واکسیناسیون معلمان نگرانی نداریم و ۸۰ درصد فرهنگیان واکسینه شده‌اند و بقیه نیز طی ماه‌های آینده واکسن را تزریق می‌کنند.

بعضی مدارس هنوز اینترنت ندارند

همچنین حمید رضا خردمند رئیس اداره فناوری اطلاعات اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در خصوص تأمین اینترنت مدارس روستایی اظهار داشت: طی یک تفاهم نامه با مخابرات مقرر شد اینترنت ۳ هزار و ۵۱۵ مدرسه روستایی برای دو سال رایگان شود، اما به دلیل صعب العبور بودن تعدادی از این مدارس فراهم کردن اینترنت ممکن نبود.

وی افزود: اینترنت تعدادی از مدارس صعب العبور با ایرانسل و رایتل تأمین شد اما همچنان تعدادی از مدارس اینترنت ندارند، همچنین با مخابرات برای اینترنت معلمان و دانش آموزان تفاهم نامه ضمنی بسته‌ایم و اگر صرفه و صلاح در نظر گرفته شود طرح برای دانش آموزان و معلمان داده می‌شود.

رئیس اداره فناوری اطلاعات اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در خصوص ساخت شبکه شاد پلاس در اصفهان گفت: وقتی شاد تقویت شد و دسترسی آن حل شد نیاز نبود کار اضافی کنیم و شبکه شاد پلاس از چرخه کنار رفت، البته در آن زمان با ۱۳ شرکت صحبت کردیم ولی هیچ شرکتی حاضر نشد که شبکه‌ای قدرتمند ایجاد کند.

وی تاکید کرد: استفاده از شاد بین دانش آموزان ابتدایی به شدت بیشتر بوده و ۷۱ درصد کسانی که در این مقطع از شاد استفاده کردند راضی بودند، همچنین اصفهان چهارمین استان در پوشش شبکه شاد بود که اتفاق مثبتی تلقی می‌شود.

استعفا معلمان شایعه بود

همچنین احمدرضا یزدانی مدیر حراست اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در خصوص شایعه استعفا دسته جمعی معلمان گفت: استعفا دسته جمعی یک شیطنت رسانه‌ای بود که از سمیرم آغاز شد و به کل کشور رسید، اما همچنین چیزی وجود نداشت و اگر مشکلی باشد هر شخص به طور مجزا می‌تواند استعفا دهد.

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار استانی

استانی
«خبرگزاری مهر» محمد مهدی رمضانی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تیم فوتبال این باشگاه با تیم‌های آلومینیوم اراک، پیکان تهران، نساجی مازندران و فولاد خوزستان دیدار دوستانه برگزار می‌کند. وی ابراز داشت: این تیم با نظر مهدی تارتار سرمربی، پس از برگزاری ...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد اسماعیلی بعد از ظهر پنجشنبه در حاشیه مراسم استانی برگزاری انتخابات انجمن اولیا و مربیان مدارس فارس تاکید کرد: در مدارس پرجمعیت مهرماه را با آموزش مجازی آغاز خواهیم کرد و گام به گام و تدریجی با نگاه به دستورالعمل‌های ...
استانی
فرماندار کلات مطرح کرد
«خبرگزاری ایسنا» ایسنا/خراسان رضوی فرماندار کلات از پیشرفت خوب واکسیناسیون در این شهرستان مرزی خبر داد و گفت: واکسیناسیون افراد بالای ۱۸ سال از دو هفته قبل در شهرستان آغاز شده‌ و در حال حاضر، رتبه اول تعداد تزریق واکسن در بین افراد بالای ۱۸ سال استان را دار...
استانی
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد
«خبرگزاری ایسنا» ایسنا/خراسان رضوی  معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در حال حاضر ظرفیت واکسیناسیون به بیش از ۱۰۰  هزار دوز در روز رسیده است.
استانی
«خبرگزاری مهر» ماشااله ارویسی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: یکی از مأموریت‌های اصلی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه، خرید تضمینی دانه‌های روغنی از جمله کلزا و آفتابگردان است. وی ادامه داد: در سال جاری خرید دانه روغنی کلزا در استان کرمانشا...
استانی
مدیرکل انتقال خون استان خبر داد
«خبرگزاری ایسنا» ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل انتقال خون استان کهگیلویه و بویراحمد از کاهش شدید ذخایر خونی همه گروه‌های خونی در این استان خبر داد.
استانی
«خبرگزاری ایسنا» ایسنا/خراسان رضوی به‌ طور میانگین ۱۰۳ نفر از بیماران دیالیزی برای انجام دیالیز باید دو تا سه روز در هفته به بیمارستان شهید مدرس و تنها مرکز خصوصی دیالیز شهرستان کاشمر مراجعه کنند، اما قطع مکرر برق برای این بیماران مشکلات فراوانی را به همراه...
استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، محسن توحیدی ظهر پنجشنبه در نشست شورای عشایر گچساران افزود: این تسهیلات بر اساس تعداد دام هر خانوار عشایر پرداخت شده و در این راستا از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۰۰ نفر از عشایر استان برای دریافت ۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات خرید علوفه ...
استانی
«خبرگزاری ایسنا» ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی گفت: سه میلیارد و ۲۱۰ میلیون تومان از منابع استانی و یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز از اعتبارات داخلی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس برای تکمیل موزه دفاع م...
استانی
«خبرگزاری ایسنا» ایسنا/سیستان و بلوچستان معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: با افزوده شدن ۲۱۳ مورد جدید کرونا در سیستان و بلوچستان طی ۲۴ ساعت گذشته شمار مبتلایان این ویروس در استان به ۱۲۱ هزار و ۹۹۰ نفر رسید.

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنیصفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است