اجتماعی 14:46 - 02 تیر 1397
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اعلام کرد
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان اینکه نظارت‌های بهداشت محیط بر اماکن بین راهی و تفرجگاه‌ها در فصل تابستان تشدید میشود، خاطرنشان کرد: بیش از ۲۴۰۰ تیم سیار بهداشت محیط در سراسر کشور در ایام تابستان به فعالیت خواهند پرداخت.

فعالیت بیش از ۲۴۰۰ تیم بهداشت محیط در سراسر کشور در ایام تابستان

به گزارش ایسنا، مهندس محسن فرهادی درخصوص آماده باش تیم های سلامت و بهداشت محیط در تعطیلات تابستان، گفت: با شروع فصل تابستان، سفرهای بین شهری افزایش پیدا می کند و مردم، برخی از نقاط و شهرها را برای گذراندن تعطیلات و استراحت انتخاب می کنند، لذا تامین سلامت و ایجاد شرایط بهداشتی مطلوب برای آسایش مردم از اهمیت بسیاری برخوردار است.

وی با بیان اینکه دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، تیم های بهداشت محیط خود را قبل از آغاز فصل گرما، (ابتدای خردادماه) برای نظارت و پایش محیط و اماکن آماده کرده اند، اظهار داشت: تمام تیم های بهداشت محیط در حالت آماده قرار دارند و با شروع تعطیلات فعالیت خود را آغاز می کنند.  

فرهادی با بیان اینکه بازرسان بهداشت محیط تاکید ویژه‌ای بر اماکن و رستوران های بین راهی خواهند داشت، تصریح کرد: به دلیل اینکه در فصل تابستان هوا گرم است، نظارت بر اماکن و رستوران های بین راهی تشدید خواهد شد، چراکه احتمال فساد مواد غذایی افزایش پیدا می کند و چنانچه مواد غذایی در شرایط استاندارد و خنک نگهداری نشوند، قابل استفاده نخواهد بود، لذا بازرسان بهداشت محیط به صورت سرزده به رستورانها و اماکن حساس رفته و بر آنها نظارت خواهند داشت. 

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به اینکه، نظارت بر هتل ها، مسافرخانه‌ها، مراکز گردشی آبی و استخرها، رستوران‌ها، کنترل یخ، کنترل سبزیجات و سالادها، بهداشت جایگاه‌های پمپ بنزین و سرویس‌های توالت عمومی بین شهری، در اولویت قرار دارد، گفت: بیش از ۲۴۰۰ تیم سیار بهداشت محیط در سراسر کشور در ایام تابستان به فعالیت می‌پردازند. همچنین شماره تلفن ۱۹۰ نیز به صورت ۲۴ ساعته آماده دریافت نظرات و شکایات مردم است.

وی درخصوص تمهیداتی که در حوزه بهداشت شناگاه‌ها صورت گرفته است، بیان داشت: در این راستا، تفاهم نامهای بین وزارت بهداشت، وزارت کشور و حفاظت محیط زیست به امضا رسیده تا بهداشت شناگاه‌ها ارتقا پیدا کند.

فرهادی با بیان اینکه موضوع این تفاهم‌نامه، برنامه‌ریزی، اجرا، راهبری و نظارت بر سالمسازی محل‌های شنا، تفرجگاه‌های ساحلی و نقاط حادثه خیز است، ادامه داد: اهدافی که در این تفاهم‌نامه پیگیری می‌شود، شامل ارتقای شاخص‌های زیست محیطی، ارتقای سطح آگاهی و آموزش عمومی و همچنین اطلاع رسانی اعلام وضعیت شناگاه‌ها به مردم است که در غالب طرح پرچمگذاری صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه در این طرح دو رنگ برای شناگاه‌ها در نظر گرفته شده است، توضیح داد: به شناگاه‌هایی که بتوانند الزامات بهداشتی و زیست محیطی را اخذ کنند، پرچم آبی تعلق می‌گیرد و در واقع این شناگاه‌ها سالم‌تر بوده و فاقد آلودگی‌اند، در غیر اینصورت پرچم زرد به آنها تعلق می‌گیرد که به معنای نداشتن استانداردهای کافی بهداشتی است، در نتیجه این شناگاه‌ها باید تلاش کنند تا با ارتقای شاخص‌های بهداشتی‌شان، به پرچم آبی رنگ دست یابند.  

بنابر اعلام وبدا، معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان اینکه شناگاه‌هایی که فاقد پرچم هستند، مورد تایید بهداشت نبوده و نباید فعالیت کنند، اظهار داشت: این پایش و پرچم گذاری در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خوزستان و بوشهر انجام می‌شود.

وی در پایان تاکید کرد: نظارت های بهداشت محیط صرفا بر سواحلی صورت می‌گیرد که تحت نظارت بوده و تبدیل به شناگاه شده اند، لذا تمامی سواحل تحت نظارت نیست و بهتر است مردم از شناگاه‌های تایید شده استفاده کنند.

انتهای پیام

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار اجتماعی

اجتماعی
معاون بهداشت وزارت بهداشت تاکید کرد
«خبرگزاری ایسنا» معاون بهداشت وزارت بهداشت بر گسترش و تعمیق همکاری‌ها در حوزه بهداشت با شورای شهر و شهرداری تهران تاکید کرد.
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برای اجرای فرآیند بررسی الکترونیک اسناد بیمه‌ای در بیمارستان‌های این دانشگاه اعلام آمادگی کرد.
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» مدیرکل امور فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو از فراهم شدن امکان استعلام اصالت فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی تولید داخل در سامانه TTAC خبر داد. 
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، لایحه کرایه تاکسی، نرخ بلیت مترو و اتوبوس به شورای شهر تهران ارائه شده است. در این لوایح شهرداری نرخ مشخصی برای سال ۹۸ پیشنهاد نشده ست و مبنا افزایش قیمت ها نرخ تورم اعلامی تا پایان سال ۹۷ است. در لایحه نرخ بلیت مترو، شهرداری پ...
اجتماعی
در نامه رئیس سازمان نظام پزشکی به وزیر بهداشت اعلام شد
«خبرگزاری ایسنا» رییس سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به وزیر بهداشت، آمادگی سازمان نظام پزشکی را جهت همکاری در جهت تحقق نظام ارجاع و پزشکی خانواده به عنوان یک اصل مترقی در بهره‌مندی از ظرفیت‌های نظام سلامت اعلام کرد.
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» وزیر بهداشت در پیامی ضمن تبریک انتصاب دکتر محمدرضا ظفرقندی به عنوان رییس کل سازمان نظام پزشکی پیشنهاد داد که در سه محور از جمله بازیابی شان و منزلت جامعه پزشکی بیشتر همکاری کنند.
اجتماعی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، انوشیروان محسنی بندپی، بخشی از نتایج کارگروه شورای اشتغال استان را توئیت کرد و نوشت: میانگین نرخ بیکاری کشوری ۱۱.۵ و در استان تهران ۱۲ درصد است و هیچ گونه کم کاری از سوی مدیران در ایجاد فرصت های شغلی متناسب با رشد جمعیت در استا...
اجتماعی
قائم مقام معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خبر داد
«خبرگزاری ایسنا» قائم مقام معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از لحاظ تخفیف ۵۰ تا ۷۰ درصدی طرح ترافیک در سقف سهمیه‌ای برای آژانس‌ها و وانت‌بارها خبر داد و گفت: این تخفیف در حلقه دوم (طرح زوج و فرد) نیز بدون وجود سقف سهمیه منوط به ارائه "سندسفر" و "باربرگ...
اجتماعی
استاندار تهران خبر داد
«خبرگزاری ایسنا» استاندار تهران از برگزاری سه نمایشگاه بهاره در تهران خبر داد و گفت: با نظر فرمانداران نمایشگاه‌های بهاره در سطح شهرستان‌های استان تهران نیز برگزار می‌شود.
اجتماعی
«خبرگزاری ایسنا» شهردار تهران با انتشار پیامی درگذشت آیت‌الله مؤمن را تسلیت گفت.

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

تبلیغات متنینیازمندیهای پزشکی پیراپزشکی وزیبایی

خرید بلیط چارتر هواپیما


خرید آنلاین بلیط تمامی خطوط هوایی داخلی و خارجی ، اتوبوس ، بیمه سفر و....


حذف اپل ایدی کارتی

خرید بلیط هواپیما
گیوی آیفون

سررسید 98 - سالنامه 98 - تقویم رومیزی
صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است