سیاسی 15:58 - 22 اسفند 1396
از سوی روحانی صورت گرفت؛
رئیس جمهور لایحه «تصویب احکام و مصوبات بیست و ششمین کنگره اتحادیه جهانی پست» را برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.

ارسال لایحه تصویب احکام و مصوبات کنگره اتحادیه جهانی پست به مجلس

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی ایران لایحه تصویب احکام و مصوبات بیست و ششمین کنگره اتحادیه جهانی پست (منعقد شده در استانبول – ۲۰۱۶ میلادی برابر با ۱۳۹۵ هجری شمسی) را برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.

در نامه حسن روحانی به رئیس مجلس شورای اسلامی آمده است: لایحه "تصویب احکام و مصوبات بیست و ششمین کنگره اتحادیه جهانی پست (منعقد شده در استانبول – ۲۰۱۶ میلادی برابر با ۱۳۹۵ هجری شمسی) " که به پیشنهاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه ۱۸/۱۱/۱۳۹۶ هیئت وزیران به تصویب رسیده است، برای طی تشریفات قانونی به پیوست تقدیم می‌شود.

در مقدمه توجیهی این لایحه آمده است: نظر به اینکه احکام و مصوبات بیست و ششمین کنگره اتحادیه جهانی پست در راستای گسترش ارتباطات بین­ الملل از طریق عملکرد کارآمد سرویس ­های پستی و مشارکت در نیل به اهداف عالی همکاری بین­ المللی در زمینه­ های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی تغییرات قابل ملاحظه­ ای را ایجاد نموده است و باتوجه به اینکه دولت جمهوری اسلامی ایران از سال ۱۸۷۴ میلادی عضو اتحادیه مذکور بوده و احکام و مصوبات آن با توجه به ضرورت­ های پستی کشورهای عضو، تحولات بین­ المللی، پیشرفت فناوری، ضروریات زیست محیطی، نیاز بازار و انتظارات مشتریان دستخوش تغییرات و اصلاحات متعددی قرار می­ گیرد و با عنایت به اینکه آخرین اصلاحات و تجدیدنظر در احکام و مصوبات مذکور در بیست و ششمین کنگره اتحادیه جهانی پست در سال ۲۰۱۶ میلادی برابر با ۱۳۹۵ هجری شمسی در استانبول صورت گرفته است، لایحه زیر برای طی مراحل قانونی تقدیم می­شود:

لایحه تصویب احکام و مصوبات بیست و ششمین کنگره اتحادیه جهانی پست (منعقد شده در استانبول – ۲۰۱۶ میلادی برابر با ۱۳۹۵ هجری شمسی)

ماده واحده – احکام و مصوبات بیست و ششمین کنگره اتحادیه جهانی پست، تنظیم شده به تاریخ ۱۵ مهر ۱۳۹۵ هجری شمسی برابر با ۶ اکتبر ۲۰۱۶ میلادی در استانبول، به شرح زیر تصویب و اجازه تسلیم اسناد آن داده می‌شود:

۱- نهمین پروتکل الحاقی به اساسنامه اتحادیه پستی جهانی مشتمل بر چهار ماده.

۲- اولین پروتکل الحاقی به آیین‌نامه عمومی اتحادیه پستی جهانی مشتمل بر پانزده ماده.

۳- کنوانسیون پستی جهانی مشتمل بر چهل ماده.

۴- پروتکل نهایی کنوانسیون پستی جهانی مشتمل بر شانزده ماده.

۵- موافقتنامه سرویس‌های پرداخت پستی مشتمل بر بیست و هشت ماده.

۶- پروتکل نهایی موافقتنامه سرویس‌های پرداخت پستی مشتمل بر یک ماده.

تبصره ۱ – رعایت اصل (۷۷) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در مورد هر گونه اصلاح، موضوع ماده (۳۸) کنوانسیون پستی جهانی و ماده (۲۷) موافقتنامه سرویس‌های پرداخت پستی الزامی است.

تبصره ۲- از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون، موارد زیر ملغی می­گردند:

۱- پیوست­های مربوط به "کنوانسیون پستی جهانی"، "تشریفات (پروتکل) نهایی کنوانسیون پستی جهانی"و "موافقتنامه سرویس‌های پرداخت پستی" قانون تصویب احکام و مصوبات بیست و پنجمین کنگره اتحادیه جهانی پست (منعقد شده در دوحه – ۲۰۱۲ میلادی برابر با ۱۳۹۱ هجری شمسی) مصوب ۱۰/۱۱/۱۳۹۵.

۲- قانون قرارداد پستی جهانی و موافقتنامه و مقاوله نامه و مقررات مربوط به موافقتنامه سازمان ملل متحد و اتحادیه پستی جهانی مصوب ۲/۱۱/۱۳۴۶.

۳- قانون مربوط به قرارداد پستی جهانی و موافقتنامه منعقده میان سازمان ملل متحد و اتحادیه پستی جهانی مصوب ۲۴/۹/۱۳۴۲.

۴- قانون اجازه الحاق دولت ایران به قرارداد و مقاوله‌نامه‌های پستی جهانی مصوب ۷/۳/۱۳۳۶.

۵- قانون تصویب قرارداد پستی همگانی و پیوندنامه‌های مربوطه منعقده در کنگره پستی بوئنورز مصوب ۱۲/۵/۱۳۱۹.

۶- قانون تصویب قراردادهای پستی منعقده در کنگره پستی قاهره مصوب ۲۰/۱/۱۳۱۴.

۷- قانون تصویب قرارداد پستی عمومی منعقده در کنگره پستی لندن مصوب ۲۴/۴/۱۳۰۹.

۸- قانون تصویب قرارداد پستی عمومی و مقاوله‌نامه‌های مراسلات و جعبه‌های با قیمت و امانات پستی منعقده در کنگره پستی استکهلم مصوب ۳/۲/۱۳۰۸.

۹- قانون تصویب اصلاحات اصلیه قرارداد پستی بین‌المللی مادرید مصوب ۳/۴/۱۳۰۱.

 

پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار سیاسی

سیاسی
«خبرگزاری ایسنا» وزیر خارجه کشورمان در آستانه فرا رسیدن نوروز در مطلبی در اینستاگرام خود، آغاز سال نو را تبریک گفت.
سیاسی
برای بازدید از مناطق زلزله زده و افتتاح پروژه راه‌آهن؛
«خبرگزاری ایسنا» رئیس جمهور صبح سه شنبه در آستانه آغاز سال ۹۷ به منظور بازدید از مناطق زلزله زده، دیدار با مردم این مناطق و بهره‌برداری از پروژه‌ راه آهن غرب کشور، وارد استان کرمانشاه شد.
سیاسی
بهرام قاسمی:
«خبرگزاری مهر» سخنگوی وزیر امور خارجه گفت: ادعای بن سلمان درباره حضور رهبران القاعده در ایران دروغی بزرگ است. او نمی‌تواند با این دروغ‌ها نقش عربستان را در ایجاد خطرناک‌ترین گروه‌های تروریستی را کتمان کند.
سیاسی
«خبرگزاری ایسنا» دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا در پیام به اصطلاح نوروزی خود به مردم ایران؛ به طرح مجدد ادعاهای واهی خود علیه مقامات کشورمان پرداخت.
سیاسی
ظریف در مقاله ای تشریح کرد:
«خبرگزاری مهر» وزیر امور خارجه کشور مان در تشریح پارادایم امنیتی جدید منطقه بر مبنای گفتگو و اعتمادسازی تاکید کرد: ما در منطقه غرب آسیا در تمامی سطوح با کمبود گفتگو مواجهیم.
سیاسی
امیرعبدالهیان در دیدار با سفیر سوریه:
«خبرگزاری مهر» دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین ­الملل گفت: تمرکز بر راه حل سیاسی در سوریه و منطقه یک ضرورت است اما مقابله با تروریسم نیازمند مبارزه است و نه مذاکره.
سیاسی
ظریف در مقاله‌ای مطرح کرد:
«خبرگزاری ایسنا» وزیر امور خارجه در مقاله‌ای در سایت «العربی الجدید» با بیان این که ایده «منطقه قوی» ریشه در نگاه راهبردی جمهوری اسلامی ایران به منطقه پیرامونی خود دارد، تاکید کرد: این ایده به معنای پذیرش اصل تأمین منافع جمعی، ضرورت احترام به آن و تعمیم اص...
سیاسی
«خبرگزاری ایسنا» رییس مجلس در پیامی عید باستانی نوروز را به همتایان خود در کشورهای افغانستان، تاجیکستان، ترکیه، پاکستان ، ازبکستان، آذربایجان، قرقیزستان ، قزاقستان و عراق تبریک گفت.
سیاسی
رئیس جمهور در جمع مردم روستای زلزله زده میرمیرو سرپل ذهاب:
«خبرگزاری ایسنا» رئیس‌ جمهور روز سه‌شنبه و در ادامه بازدید از مناطق زلزله زده استان کرمانشاه، از روستای زلزله زده میرمیرو بازدید و با مردم این منطقه در فضایی صمیمی دیدار و گفت‌وگو کرد.
سیاسی
روحانی در پیام تبریک به پوتین بیان کرد
«خبرگزاری ایسنا» رئیس جمهوری اسلامی ایران در پیامی پیروزی قاطعانه ولادیمیر پوتین را در انتخابات ریاست جمهوری روسیه تبریک گفت و تاکید کرد که تهران برای تحکیم هر چه بیشتر همکاری‌های چشمگیر با فدراسیون روسیه در ابعاد دوجانبه، منطقه ای و بین المللی، آماده است. ...

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنی
خرید بلیط هواپیما ارزان قیمت داخلی و خارجی

نیازمندیهای پزشکی پیراپزشکی وزیبایی
مرکز تخفیف تورهای گردشگری (داخلی و خارجی)، برنامه های تفریحی ورزشی (تخفیف ویژه تورهای نوروزی)قبولی در آزمون ورودی تیزهوشان و مدارس برتر، نمونه سوال، آزمون آنلاین در سرزمین تیزهوش ها (تیزلند)

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است