سیاسی 15:58 - 22 اسفند 1396
از سوی روحانی صورت گرفت؛
رئیس جمهور لایحه «تصویب احکام و مصوبات بیست و ششمین کنگره اتحادیه جهانی پست» را برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.

ارسال لایحه تصویب احکام و مصوبات کنگره اتحادیه جهانی پست به مجلس

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی ایران لایحه تصویب احکام و مصوبات بیست و ششمین کنگره اتحادیه جهانی پست (منعقد شده در استانبول – ۲۰۱۶ میلادی برابر با ۱۳۹۵ هجری شمسی) را برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.

در نامه حسن روحانی به رئیس مجلس شورای اسلامی آمده است: لایحه "تصویب احکام و مصوبات بیست و ششمین کنگره اتحادیه جهانی پست (منعقد شده در استانبول – ۲۰۱۶ میلادی برابر با ۱۳۹۵ هجری شمسی) " که به پیشنهاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه ۱۸/۱۱/۱۳۹۶ هیئت وزیران به تصویب رسیده است، برای طی تشریفات قانونی به پیوست تقدیم می‌شود.

در مقدمه توجیهی این لایحه آمده است: نظر به اینکه احکام و مصوبات بیست و ششمین کنگره اتحادیه جهانی پست در راستای گسترش ارتباطات بین­ الملل از طریق عملکرد کارآمد سرویس ­های پستی و مشارکت در نیل به اهداف عالی همکاری بین­ المللی در زمینه­ های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی تغییرات قابل ملاحظه­ ای را ایجاد نموده است و باتوجه به اینکه دولت جمهوری اسلامی ایران از سال ۱۸۷۴ میلادی عضو اتحادیه مذکور بوده و احکام و مصوبات آن با توجه به ضرورت­ های پستی کشورهای عضو، تحولات بین­ المللی، پیشرفت فناوری، ضروریات زیست محیطی، نیاز بازار و انتظارات مشتریان دستخوش تغییرات و اصلاحات متعددی قرار می­ گیرد و با عنایت به اینکه آخرین اصلاحات و تجدیدنظر در احکام و مصوبات مذکور در بیست و ششمین کنگره اتحادیه جهانی پست در سال ۲۰۱۶ میلادی برابر با ۱۳۹۵ هجری شمسی در استانبول صورت گرفته است، لایحه زیر برای طی مراحل قانونی تقدیم می­شود:

لایحه تصویب احکام و مصوبات بیست و ششمین کنگره اتحادیه جهانی پست (منعقد شده در استانبول – ۲۰۱۶ میلادی برابر با ۱۳۹۵ هجری شمسی)

ماده واحده – احکام و مصوبات بیست و ششمین کنگره اتحادیه جهانی پست، تنظیم شده به تاریخ ۱۵ مهر ۱۳۹۵ هجری شمسی برابر با ۶ اکتبر ۲۰۱۶ میلادی در استانبول، به شرح زیر تصویب و اجازه تسلیم اسناد آن داده می‌شود:

۱- نهمین پروتکل الحاقی به اساسنامه اتحادیه پستی جهانی مشتمل بر چهار ماده.

۲- اولین پروتکل الحاقی به آیین‌نامه عمومی اتحادیه پستی جهانی مشتمل بر پانزده ماده.

۳- کنوانسیون پستی جهانی مشتمل بر چهل ماده.

۴- پروتکل نهایی کنوانسیون پستی جهانی مشتمل بر شانزده ماده.

۵- موافقتنامه سرویس‌های پرداخت پستی مشتمل بر بیست و هشت ماده.

۶- پروتکل نهایی موافقتنامه سرویس‌های پرداخت پستی مشتمل بر یک ماده.

تبصره ۱ – رعایت اصل (۷۷) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در مورد هر گونه اصلاح، موضوع ماده (۳۸) کنوانسیون پستی جهانی و ماده (۲۷) موافقتنامه سرویس‌های پرداخت پستی الزامی است.

تبصره ۲- از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون، موارد زیر ملغی می­گردند:

۱- پیوست­های مربوط به "کنوانسیون پستی جهانی"، "تشریفات (پروتکل) نهایی کنوانسیون پستی جهانی"و "موافقتنامه سرویس‌های پرداخت پستی" قانون تصویب احکام و مصوبات بیست و پنجمین کنگره اتحادیه جهانی پست (منعقد شده در دوحه – ۲۰۱۲ میلادی برابر با ۱۳۹۱ هجری شمسی) مصوب ۱۰/۱۱/۱۳۹۵.

۲- قانون قرارداد پستی جهانی و موافقتنامه و مقاوله نامه و مقررات مربوط به موافقتنامه سازمان ملل متحد و اتحادیه پستی جهانی مصوب ۲/۱۱/۱۳۴۶.

۳- قانون مربوط به قرارداد پستی جهانی و موافقتنامه منعقده میان سازمان ملل متحد و اتحادیه پستی جهانی مصوب ۲۴/۹/۱۳۴۲.

۴- قانون اجازه الحاق دولت ایران به قرارداد و مقاوله‌نامه‌های پستی جهانی مصوب ۷/۳/۱۳۳۶.

۵- قانون تصویب قرارداد پستی همگانی و پیوندنامه‌های مربوطه منعقده در کنگره پستی بوئنورز مصوب ۱۲/۵/۱۳۱۹.

۶- قانون تصویب قراردادهای پستی منعقده در کنگره پستی قاهره مصوب ۲۰/۱/۱۳۱۴.

۷- قانون تصویب قرارداد پستی عمومی منعقده در کنگره پستی لندن مصوب ۲۴/۴/۱۳۰۹.

۸- قانون تصویب قرارداد پستی عمومی و مقاوله‌نامه‌های مراسلات و جعبه‌های با قیمت و امانات پستی منعقده در کنگره پستی استکهلم مصوب ۳/۲/۱۳۰۸.

۹- قانون تصویب اصلاحات اصلیه قرارداد پستی بین‌المللی مادرید مصوب ۳/۴/۱۳۰۱.

 

پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار سیاسی

سیاسی
خرازی در پاسخ به سوالاتی درباره SPV ، CFT و برجام
«خبرگزاری ایسنا» رئیس شورای راهبردی روابط خارجی کشورمان در پاسخ به این‌که برخی از منتقدان معتقدند که دولت عملا کار را رها کرده و منتظر است تا اروپایی‌ها کاری انجام دهد، گفت: نخیر، دولت تلاش خود را انجام می‌دهد تا به سهم خود معیشت مردم را تامین کند، اینگونه...
سیاسی
تربتی‌نژاد خبر داد:
«خبرگزاری ایسنا» سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس ضمن برشمردن موارد استیضاح وزیر جهاد کشاورزی، از ارجاع طرح استیضاح وزیر جهاد کشاورزی به هیأت‌رئیسه‌ی مجلس خبر داد.
سیاسی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، رئیس مجلس شورای اسلامی در این سفر از شهرستان های جاسک، حاجی آباد، بندرلنگه، بندرخمیر و بندرعباس بازدید خواهد داشت. با حضور لاریجانی در این شهرستان ها، تعدادی از پروژه ها افتتاح و عملیات اجرایی تعدادی از پروژه ها نیز آغاز خواهد ...
سیاسی
لاریجانی در بدو ورود به بندرعباس:
«خبرگزاری ایسنا» رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ظرفیت‌های هرمزگان و سواحل مکران برای سرمایه‌گذاری مطلوب است.
سیاسی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر شاه صفی که عصر امروز (سه شنبه) در گردهمایی معاونان نظامی عقیدتی سیاسی های یکان های تابعه ستاد ارتش سخن می گفت، افزود: در جنگ فرهنگی و هجمه تبلیغاتی دشمنان علیه ایران اسلامی که در شرایط حاضر با به...
سیاسی
«خبرگزاری ایسنا» نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس از تغییر نام طرح ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی به طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی خبر داد.
سیاسی
در دیدار رییس کمیته امداد امام(ره):
«خبرگزاری ایسنا» یک مرجع تقلید شیعه با بیان این‌که باید به داد مردم رسید و به مشکلات آنان رسیدگی کرد، گفت: اگر برخی مسئولان در کشور دلسوز مردم بودند، این گرانی در کشور رخ نمی‌داد.
سیاسی
عراقچی در رایزنی با مقامات فنلاندی:
«خبرگزاری ایسنا» معاون سیاسی وزارت امور خارجه که برای دیدار دوجانبه با مقامات فنلاند به این کشور سفر کرده است، امروز(سه‌شنبه) با آقای «ماتی آنتونن» قائم‌مقام وزارت امور خارجه، خانم «آنه سیپی راینن» معاون امور سیاسی وزارت امور خارجه و آقای «پرتی سالولاینن» م...
سیاسی
برگزاری اجلاس «یمن، مقاومت و مظلومیت» در تهران؛
«خبرگزاری ایسنا» دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار کرد: آنچه که امروز در سرزمین یمن ذبح می‌شود، تمامی ارزش‌های انسانی است.
سیاسی
«خبرگزاری ایسنا» نایب‌رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه امروز(سه‌شنبه) کمیسیون متبوع خود، عنوان کرد: جلسه امروز کمیسیون درخصوص طرح سئوال از وزیر دادگستری بود.

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

تبلیغات متنی (ویژه)
صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است