سیاسی 15:58 - 22 اسفند 1396
از سوی روحانی صورت گرفت؛
رئیس جمهور لایحه «تصویب احکام و مصوبات بیست و ششمین کنگره اتحادیه جهانی پست» را برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.

ارسال لایحه تصویب احکام و مصوبات کنگره اتحادیه جهانی پست به مجلس

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی ایران لایحه تصویب احکام و مصوبات بیست و ششمین کنگره اتحادیه جهانی پست (منعقد شده در استانبول – ۲۰۱۶ میلادی برابر با ۱۳۹۵ هجری شمسی) را برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.

در نامه حسن روحانی به رئیس مجلس شورای اسلامی آمده است: لایحه "تصویب احکام و مصوبات بیست و ششمین کنگره اتحادیه جهانی پست (منعقد شده در استانبول – ۲۰۱۶ میلادی برابر با ۱۳۹۵ هجری شمسی) " که به پیشنهاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه ۱۸/۱۱/۱۳۹۶ هیئت وزیران به تصویب رسیده است، برای طی تشریفات قانونی به پیوست تقدیم می‌شود.

در مقدمه توجیهی این لایحه آمده است: نظر به اینکه احکام و مصوبات بیست و ششمین کنگره اتحادیه جهانی پست در راستای گسترش ارتباطات بین­ الملل از طریق عملکرد کارآمد سرویس ­های پستی و مشارکت در نیل به اهداف عالی همکاری بین­ المللی در زمینه­ های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی تغییرات قابل ملاحظه­ ای را ایجاد نموده است و باتوجه به اینکه دولت جمهوری اسلامی ایران از سال ۱۸۷۴ میلادی عضو اتحادیه مذکور بوده و احکام و مصوبات آن با توجه به ضرورت­ های پستی کشورهای عضو، تحولات بین­ المللی، پیشرفت فناوری، ضروریات زیست محیطی، نیاز بازار و انتظارات مشتریان دستخوش تغییرات و اصلاحات متعددی قرار می­ گیرد و با عنایت به اینکه آخرین اصلاحات و تجدیدنظر در احکام و مصوبات مذکور در بیست و ششمین کنگره اتحادیه جهانی پست در سال ۲۰۱۶ میلادی برابر با ۱۳۹۵ هجری شمسی در استانبول صورت گرفته است، لایحه زیر برای طی مراحل قانونی تقدیم می­شود:

لایحه تصویب احکام و مصوبات بیست و ششمین کنگره اتحادیه جهانی پست (منعقد شده در استانبول – ۲۰۱۶ میلادی برابر با ۱۳۹۵ هجری شمسی)

ماده واحده – احکام و مصوبات بیست و ششمین کنگره اتحادیه جهانی پست، تنظیم شده به تاریخ ۱۵ مهر ۱۳۹۵ هجری شمسی برابر با ۶ اکتبر ۲۰۱۶ میلادی در استانبول، به شرح زیر تصویب و اجازه تسلیم اسناد آن داده می‌شود:

۱- نهمین پروتکل الحاقی به اساسنامه اتحادیه پستی جهانی مشتمل بر چهار ماده.

۲- اولین پروتکل الحاقی به آیین‌نامه عمومی اتحادیه پستی جهانی مشتمل بر پانزده ماده.

۳- کنوانسیون پستی جهانی مشتمل بر چهل ماده.

۴- پروتکل نهایی کنوانسیون پستی جهانی مشتمل بر شانزده ماده.

۵- موافقتنامه سرویس‌های پرداخت پستی مشتمل بر بیست و هشت ماده.

۶- پروتکل نهایی موافقتنامه سرویس‌های پرداخت پستی مشتمل بر یک ماده.

تبصره ۱ – رعایت اصل (۷۷) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در مورد هر گونه اصلاح، موضوع ماده (۳۸) کنوانسیون پستی جهانی و ماده (۲۷) موافقتنامه سرویس‌های پرداخت پستی الزامی است.

تبصره ۲- از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون، موارد زیر ملغی می­گردند:

۱- پیوست­های مربوط به "کنوانسیون پستی جهانی"، "تشریفات (پروتکل) نهایی کنوانسیون پستی جهانی"و "موافقتنامه سرویس‌های پرداخت پستی" قانون تصویب احکام و مصوبات بیست و پنجمین کنگره اتحادیه جهانی پست (منعقد شده در دوحه – ۲۰۱۲ میلادی برابر با ۱۳۹۱ هجری شمسی) مصوب ۱۰/۱۱/۱۳۹۵.

۲- قانون قرارداد پستی جهانی و موافقتنامه و مقاوله نامه و مقررات مربوط به موافقتنامه سازمان ملل متحد و اتحادیه پستی جهانی مصوب ۲/۱۱/۱۳۴۶.

۳- قانون مربوط به قرارداد پستی جهانی و موافقتنامه منعقده میان سازمان ملل متحد و اتحادیه پستی جهانی مصوب ۲۴/۹/۱۳۴۲.

۴- قانون اجازه الحاق دولت ایران به قرارداد و مقاوله‌نامه‌های پستی جهانی مصوب ۷/۳/۱۳۳۶.

۵- قانون تصویب قرارداد پستی همگانی و پیوندنامه‌های مربوطه منعقده در کنگره پستی بوئنورز مصوب ۱۲/۵/۱۳۱۹.

۶- قانون تصویب قراردادهای پستی منعقده در کنگره پستی قاهره مصوب ۲۰/۱/۱۳۱۴.

۷- قانون تصویب قرارداد پستی عمومی منعقده در کنگره پستی لندن مصوب ۲۴/۴/۱۳۰۹.

۸- قانون تصویب قرارداد پستی عمومی و مقاوله‌نامه‌های مراسلات و جعبه‌های با قیمت و امانات پستی منعقده در کنگره پستی استکهلم مصوب ۳/۲/۱۳۰۸.

۹- قانون تصویب اصلاحات اصلیه قرارداد پستی بین‌المللی مادرید مصوب ۳/۴/۱۳۰۱.

 

پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار سیاسی

سیاسی
«خبرگزاری ایسنا» معاون سیاسی وزیر امور خارجه اعلام کرد: صبح امروز کاردار امارات در تهران به وزارت خارجه احضار خواهد شد.
سیاسی
«خبرگزاری ایسنا» یک عضو حزب اتحاد ملت گفت:طی سال‌های گذشته، اعتقادات تجزیه طلبانه گروهک‌های تروریستی در هیچ کجای ایران نه تنها توجهات را به خود جلب نکرده، بلکه باعث افزایش وحدت و انسجام میان تمام اقوام در کشور شده است
سیاسی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز(یکشنبه) در مراسم بازگشایی مدارس و آغاز سال جدید تحصیلی که در دبیرستان دخترانه نمونه دولتی عترت در تهران برگزار شد، با بیان اینکه ایمان، اعتقا...
سیاسی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای، در پی حادثه تروریستی صبح امروز در اهواز، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پیامی صادر کردند. متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به شرح زیر است: بسمه‌تعالی حادثه‌ی تلخ و ت...
سیاسی
«خبرگزاری ایسنا» جلسه علنی صبح امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی به ریاست علی لاریجانی آغاز شد.
سیاسی
«خبرگزاری ایسنا» رئیس جمهوری همزمان با آغاز سال تحصیلی ۹۸-۹۷ در پرسش مهر امسال از دانش‌آموزان خواست که بگویند تاکنون چه مهارت‌هایی آموختند و بگویند که فکرمی‌کنند آموختن چه مهارت‌هایی برای زندگی‌شان مهم‌تر است.
سیاسی
«خبرگزاری ایسنا» زنگ آغاز سال تحصیلی ۹۸-۹۷ مدارس توسط رئیس‌جمهوری نواخته شد.
سیاسی
منصوری آرانی با اشاره به حادثه اهواز:
«خبرگزاری ایسنا» یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم با بیان این‌که در حادثه اهواز تلاش داشتند نمایش اقتدار نیروهای مسلح را به حاشیه برانند، گفت: بدون شک پاسخی بسیار کوبنده به گروه‌های تروریستی که فعالیت‌های کور را انجام می‌دهند، داده خواهد شد...
سیاسی
«خبرگزاری ایسنا» فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با انتشار بیانیه‌ای جنایت تروریستی اهواز را محکوم کرد و از دولت و مجلس خواستار رسیدگی به موضوع با اولویت شد.
سیاسی
در آیین بازگشایی مدارس انجام شد
«خبرگزاری ایسنا» آیین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید صبح یکشنبه با حضور رئیس‌جمهوری و وزیر آموزش و پرورش در دبیرستان دخترانه نمونه دولتی عترت منطقه ۹ تهران برگزار شد.

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است