اقتصادی 16:40 - 09 خرداد 1402

انتقال رایگان ۴۰۰ دانش فنی برای حل مسائل اولویت دار بخش کشاورزی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، مجتبی خیام نکویی، رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی از انتقال رایگان دانش‌های فنی این سازمان خبر داد و گفت: سازمان تات آمادگی دارد ۴۰۰ دانش فنی حاصل از پروژه‌های تحقیقاتی خود را که هر کدام از آنها برای حل یکی از مسائل اولویت دار بخش کشاورزی طراحی شده است به دانش آموختگان بخش کشاورزی که در قالب شرکت‌های دانش بنیان، استارت آپ ها و هسته‌های فن آور را ندارند به رایگان واگذار نماید.

وی خواستار نقش آفرینی شرکت‌های دانش بنیان در حل مسائل اولویت دار بخش کشاورزی شد و اعلام داشت: راه اندازی ۴۸۰ هسته فناور، واحد فناور و شرکت دانش بنیان و استقرار آنها در ۱۰ دهکده فناوری و نوآوری در مراکز استانی تحت نظارت پارک ملی علم و فناوری کشاورزی و منابع طبیعی از جمله اقدام‌های سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی در راستای دانش بنیان شدن بخش کشاورزی در سال گذشته بوده است.

دکتر خیام نکویی هماهنگی سازمان تات با وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در راه اندازی پارک‌ها و دهکده‌ها را همکاری بی نظیری دانست و اعلام داشت: بخشی از اقدامات حمایتی برای شرکت‌های دانش‌بنیان توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بخشی دیگر توسط حوزه پارک علم و فناوری وزارت علوم یعنی حوزه معاونت فناوری و نوآوری و بخشی هم توسط سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی انجام می‌شود؛ اما در این بین حمایت سازمان تات به واسطه فراهم نمودن عرصه به طور میانگین ۱۵ تا ۲۰ هکتار برای هر دهکده فناوری و نوآوری به شرکت‌های دانش بنیان وهسته های فناور امکان اجرای تحقیقاتی به دانش آموختگان و محققان را می‌دهد.

رئیس سازمان از رشد ۷۰ درصدی هسته‌های فناور، واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان در مجموعه وزارت جهادکشاورزی خبر داد و افزود: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته راه اندازی حداقل ۶ تا ۷ دهکده فناوری و نوآوری در سال جاری در دست اقدام است وبدین ترتیب ظرفیت کشور را برای استقرار ۲ هزار و ۵۰۰ شرکت دانش بنیان افزایش خواهیم داد.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم ر هبری که امنیت غذایی را مساله درجه یک کشور دانستند خاطر نشان ساخت: برای ورود دانش آموختگان بخش کشاورزی به حوزه کشاورزی تمام مسئولین در حوزه‌های اجرا و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی که توانایی ایجاد نقش آفرینی در حوزه کشاورزی دارند لازم است امنیت غذایی را در تصمیمات خود مورد توجه قرار دهند.


11904010
 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار اقتصادی

اقتصادی
«باشگاه خبرنگاران» نایب رئیس اتحادیه باغداران گفت: بنابر آمار سالانه ۲۲ تا ۲۳ میلیون تن محصولات باغی در کشور تولید می‌شود، درحالیکه پتانسیل تولید ۲ برابر این میزان در کشور وجود دارد.
اقتصادی
«باشگاه خبرنگاران» دبیر انجمن صنعت بسته بندی گوشت گفت: بنابر آمار روزانه ۳۰۰ تن گوشت گرم در شبکه‌های تنظیم بازار توزیع می‌شود که در راستای تعادل قیمت این میزان افزایش می‌یابد.
اقتصادی
«باشگاه خبرنگاران» مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی گفت: بارش‌ها تا پایان هفته در ۱۲ استان کشور تداوم خواهد داشت.
اقتصادی
«باشگاه خبرنگاران» مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی گفت: بارش‌ها تا پایان هفته در ۱۲ استان کشور تداوم خواهد داشت.
اقتصادی
«باشگاه خبرنگاران» مسئول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌های کشور گفت: ترافیک سنگین در محور هراز و فیروزکوه در برخی از مقاطع گزارش شده است.
اقتصادی
«باشگاه خبرنگاران» رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت:با تصمیماتی که در دولت گرفته شد ۴۲هزار میلیارد تومان تا اوایل هفته آینده  به گندمکاران پرداخت می‌شود.
اقتصادی
«باشگاه خبرنگاران» مدیراجرایی سندیکای چای گفت: براساس آمار مجموع بهای برگ سبز چای خریداری شده ۱۴۳۰ میلیارد تومان است که تاکنون ۴۹ درصد مطالبات پرداخت شده است.
اقتصادی
«باشگاه خبرنگاران» رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ گفت: برآورد‌ها حاکی از آن است که ۱۰ تا ۲۰ درصد قارچ تولیدی صادر شود.
اقتصادی
«باشگاه خبرنگاران» معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: رکورد ترانزیت حمل بار و مسافر در بخش حمل‌ونقل ریلی شکسته شد.
اقتصادی
«باشگاه خبرنگاران» عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: دولت چهاردهم باید به قانون برنامه هفتم در خصوص افزایش سطح سکونت در شهر‌ها جامه عمل بپوشاند و آن را اجرایی کند.

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است