علمی فناوری 13:48 - 19 اردیبهشت 1400
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در مراسم امضای تفاهم نامه با دانشگاه علمی کاربردی::
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با بیان اینکه با این تفاهم نامه شبکه فناوری دو دانشگاه با دیسیپلین های متفاوت به یکدیگر متصل می شوند، افزود: ما در این تفاهم نامه به دنبال مهارت آموزی منجر به نوآوری و کارآفرینی هستیم. زیرا  وجود مراکز تخصصی کاربردی، از ویژگی های منحصر به فرد دانشگاه جامع علمی کاربردی است.

به دنبال مهارت آموزی منجر به نوآوری و کارآفرینی هستیم

به گزارش ایسنا، دکتر عباس زارعی هنزکی رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در مراسم امضای یادداشت تفاهم همکاری بین دانشگاه تهران و دانشگاه جامع علمی و کاربردی با بیان اینکه این شبکه(شبکه فناوری) منطبق بر اصول و قوانین حاکم بر پارکهای علم و فناوری نسل سوم و چهارم بنا نهاده شده است، اظهار کرد: این شبکه بستری تعاملی و بین رشته ای را در کشور برای ایجاد و توسعه فناوری، نوآوری، بهبود سبک زندگی و اثرگذاری پایدار بر اقتصاد کشور فراهم می آورد.

وی ادامه داد: گسترش مراکز، توسعه جذب واحدها و هسته های فناور، توسعه زیرساختهای فیزیکی، تدوین قوانین و دستورالعملها و زیرساخت ها، شبکه سازی با دانشگاهها صنایع سازمانها و نهادها و اجرای کمپین های تبلیغاتی از شیوه های پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برای دستیابی به شبکه فناوری گسترده است.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران دستیابی به اهداف را منوط به تحول پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در جهت ایجاد پارک نسل چهارم دانست و خاطرنشان کرد: دستیابی به آن از طریق توسعه نواحی نوآوری دانشگاه تهران امکانپذیر است.

دکتر زارعی هدف از انعقاد این قرارداد را ایجاد پلی بین صنایع سنتی و فناوری های نوین برشمرد و افزود: دنیا در قرن ۲۱ با تغییر زاویه دید و پذیرش دیسیپلین های مشخص رشد خود را در انقلاب صنعتی چهارم و پنجم تعریف کرده است در دانشگاه تهران هم برنامه ریزی برای ایران انجام شده است که از جمله این اید ه ها ایجاد شهر دانش است.

وی ایجاد شبکه فناوری دانشگاه تهران را از پروژه های پیشران پارک علم و فناوری در سال ۱۴۰۰ عنوان کرد و افزود: ایجاد نواحی نوآوری از دیگر پروژه های پیشران دانشگاه تهران است که در پارک علم و فناوری این نواحی شکل گرفته است.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با بیان اینکه پردیس ابوریحان دانشگاه تهران از نخستین پردیس های دانشگاه تهران است که وارد این شبکه می شود، افزود: در این راستا از ظرفیتهای دانشگاه جامع علمی و کاربردی با ۲۰۷ مرکز نوآوری، بیش از ۴۵۷ رشته تخصصی، ۶۰۱ مرکز نوآوری و بیش از ۲۰۰ هزار دانشجو با تجربه کار مفید استفاده می شود.

دکتر زارعی با بیان اینکه در راستای امضای این تفاهم نامه و در فاز نخست از ظرفیت های نیروی انسانی تکنولوژیسست صنعتگر و کارآفرین بهره برداری می شود، گفت: ایجاد اشتغال و تامین نیروی انسانی، تاکید بر بومی گزینی، توسعه آموزشهای شایستگی محور و شغل مدار و متناسب با نیازهای مشاغلین و جویندگان کار، حمایت از محققان مدرسان و دانشجویان و توسعه نوآوری های کارآفرین در بین صنایع خرد کوچک و متوسط از رسالتهای دانشگاه جامع علم کاربردی است که در این تفاهم نامه دنبال می شود.

وی یادآور شد: از برنامه های پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در راستای این تفاهم نامه انتخاب مراکز علمی برای اجرای برنامه، انتخاب اساتید و مهارت آموزان، برنامه ریزی مهارت آموزی انجام آموزش و ارائه گواهینامه مشترک دانشگاه تهران و دانشگاه جامع علمی و کاربردی به فارغ التحصیلان است.

در حاشیه این مراسم دکتر محمد حسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز به ایسنا گفت: دانشگاه تهران دانشگاه جامع و مادر در کشور است که همه رشته های تخصصی در آن آموزش داده می شود دردانشگاه جامع علمی کاربردی هم تنوعی از مراکز علمی، رشته و بنگاههای اقتصادی وجود دارد که از آن جمله ماشین سازی تبریز تا مرکز فرهنگ و هنر است که می توان از ظرفیت دانشی و اجرایی دو طرف استفاده کرد.

وی افزود: برگزاری رویدادهای شتاب، دوره های آموزشی کوتاه مدت و میان مدت و برنامه های آموزشی بین سطوح تحصیلی را با همکاری دو طرف قرارداد برگزار خواهد شد.

دکتر امید با بیان اینکه اگرچه طرف قرارداد دانشگاه جامع علمی کاربردی استان تهران است اما از ظرفیتهای کل کشور(۳۱ استان) استفاده می شود، خاطرنشان کرد: در این دانشگاه بیش از ۲۰۰ مرکز نوآوری وجود دارد که هدف از راه اندازی آن ایجاد شرکتهایی برای دانشجویان و دانش آموختگان برای کمک مالی و ایجاد تسهیلات و حمایتها و پشتیبانی های فنی، حقوقی و مالی است تا بدین ترتیب بتوانند ایده های خود را دنبال و کسب و کار کوچک ایجاد کنند.

به گزارش ایسنا، تفاهم نامه همکاری در حوزه آموزش نوآوری کارآفرینانه بین دانشگاه جامع علمی کاربردی و دانشگاه تهران امضاء شد. این تفاهم نامه در راستای کمک به ایجاد و توسعه کسب و کارهای فناور از طریق ارائه خدمات عمومی و تخصصی با ارزش افزوده بالا، آموزش تخصص و مهارت روز دنیا در کسب و کارهای موجود کشور، بالا بردن سطح مهارت دانشجویان و فارغ التحصیلان، جذب سرمایه گذاری و ورود کارآفرینان و واحدهای صنعتی به بازارهای داخلی و جهانی امضا شد.

اجرای دوره های مشترک برای فارغ التحصیلان و دانشجویان و ارائه مدرک معتبر با لوگوی هر دو طرف تفاهم نامه، همکاری و مشارکت در اجرای پروژه های پژوهشی – فناوری داخلی و بین المللی، اجرای برنامه ها و رویدادهای کارآفرینی و فناوری به صورت مشترک و حمایت از صاحبان ایده و ایجاد کسب و کارهای جدید به صورت مشترک از زمینه های همکاری در حوزه فناوری این دو دانشگاه در تفاهم نامه ذکر شده است.

انتهای پیام

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار علمی فناوری

علمی فناوری
در یک دانشگاه آمریکایی انجام می‌شود؛
«خبرگزاری ایسنا» دانشگاه "ویرجینیا" برای یادگیری بهتر دانشجویان سال اولی خود، یک پردیس هوشمند ایجاد می‌کند.
علمی فناوری
در شامگاه سوم تیرماه؛ 
«خبرگزاری ایسنا» مدیر انجمن نجوم آماتوی ایران، پدیده اَبَرماه شامگاه پنجشنبه ۳ تیرماه را به عنوان نخستین پدیده شاخص نجومی تابستان و آخرین اَبَرماه سال ۱۴۰۰ عنوان کرد. 
علمی فناوری
رئیس دانشگاه علامه طباطبایی:
«خبرگزاری ایسنا» رئیس دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه "ستاره‌های آسمانی دانشگاه علامه، هم در بودنشان درخشیدند و هم در رفتنشان"، گفت: مهشاد کریمی که گام در راه حفاظت از آیات خدا گذرانده بود، داغ عمیقی بر دل دانشگاهیان و جامعه خبرنگاران فرهیخته دانش‌آمو...
علمی فناوری
«خبرگزاری ایسنا» رئیس دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه "ستاره‌های آسمانی دانشگاه علامه، هم در بودنشان درخشیدند و هم در رفتنشان"، گفت: مهشاد کریمی که گام در راه حفاظت از آیات خدا گذرانده بود، داغ عمیقی بر دل دانشگاهیان و جامعه خبرنگاران فرهیخته دانش‌آمو...
علمی فناوری
«خبرگزاری ایسنا» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، درگذشت دو خبرنگار ایسنا و ایرنا در حادثه واژگونی یک اتوبوس در استان آذربایجان غربی را تسلیت گفت.
علمی فناوری
«خبرگزاری ایسنا» رییس جهاددانشگاهی با صدور پیامی درگذشت خبرنگاران خبرگزاری‌های ایسنا و ایرنا در حادثه واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران در آذربایجان غربی را تسلیت گفت.
علمی فناوری
«خبرگزاری ایسنا» ماریا کاویانپور و مهشید صالح، دانشجویان مقطع دکتری تخصصی علوم سلولی کاربردی دانشکده فناوری های نوین پزشکی، مقاله‌ای با عنوان " اثر سلول‌های بنیادی مزانشیمی بر تعدیل سیستم ایمنی در کووید19: تمرکز بر طوفان سایتوکاینی" را در سال 2020 زیر نظر ا...
علمی فناوری
«خبرگزاری ایسنا» مقاله حاصل از پژوهش مشترک دکتر محسن عباسپور و دکتر حامد اکبرزاده اعضای هیئت علمی گروه شیمی دانشگاه حکیم سبزواری و دکتر مجید نماینده دانشجوی پسادکتری شیمی دانشگاه فردوسی مشهد و نرگس احمدی دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه حکیم سبزواری در مجله مع...
علمی فناوری
«خبرگزاری ایسنا» یک شرکت دانش‌بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی موفق به تولید فوم‌های فلزی برای جوان‌سازی قطعات پالایشگاهی و نیروگاهی شد.
علمی فناوری
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا میرباقری امروز در مراسم اولین جراحی رباتیک از راه دور روی حیوان که در مرکز مهارتهای پیشرفته بالینی بیمارستان امام خمینی (ره) برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: این عمل، اولین عمل جراحی رباتیک از راه دور در کشور است که ...

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

آگهی

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنیصفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است