اجتماعی 00:08 - 15 فروردین 1403
باشگاه خبرنگاران جنایات نوروزی پایتخت
قتل مرد جوان در خانه‌اش آخرین قتل سال ۱۴۰۲ در پایتخت و کشف جسد یک مرد در لواسانات نخستین پرونده جنایی در اولین ساعات سال جدید در تهران بود، اما در ادامه تعطیلات نوروز تهران شاهد سه پرونده جنایی دیگر نیز بودیم که تشریح جزییات آنها را در زیر می‌خوانید.

جنایات نوروزی پایتخت

صبح ۲۹ اسفند زن جوانی با پلیس تماس گرفت و گفت: حوالی میدان خراسان سکونت دارم و زوج جوانی در همسایگی ما زندگی می‌کنند دقایقی قبل زن همسایه با من تماس گرفت و گفت در خانه عمه‌اش میهمان است، اما هرچه با شوهرش تماس می‌گیرد جواب نمی‌دهد و از من خواست به در خانه‌اش بروم و خبر بگیرم. وقتی به مقابل خانه‌اش رفتم در باز بود شوهرش را صدا کردم جواب نداد من هم با پلیس تماس گرفتم. وقتی مأموران به خانه مورد نظر رفتند با جسد مرد ۳۷ ساله داخل خانه روبه‌رو شدند.

گزارش کشف جسد مرد جوان به بازپرس محسن اختیاری اعلام شد و تیم بررسی صحنه جرم راهی محل شدند. با حضور در محل آنها با جسد مرد ۳۷ ساله در حالی مواجه شدند که با ضربه جسمی سخت به سرش به قتل رسیده بود. بررسی‌ها نشان می‌داد که مرد جوان در خواب به قتل رسیده است.

در ادامه تحقیقات کارآگاهان به سراغ همسر مقتول رفته و زن جوان گفت: من دیشب خانه نبودم. از خانه مان ۵۰ میلیون تومان نیز سرقت شده و تصور می‌کنم همسرم قربانی این پول شده است. در ادامه بررسی‌ها و معاینات متخصصان پزشکی قانونی و به دست آمدن زمان جنایت، مشخص شد زن جوان ساعاتی بعد از قتل به خانه عمه‌اش رفته است.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت در بازرسی از خانه مقتول، یک چکش و یک جفت دستکش خونی پیدا کردند که سایز دستکش‌ها با سایز دست همسر مقتول یکی بود. اظهارات متناقض زن جوان و مدارکی که در خانه پیدا شده بود، انگشت اتهام را به سمت او گرفت. تحقیقات میدانی نیز نشان می‌داد زوج جوان باهم اختلاف داشتند. تحقیقات از زن جوان ادامه یافت تا اینکه او لب به اعتراف گشود و راز قتل همسرش را برملا کرد و گفت: مدت هاست که با همسرم اختلاف داشتم و این اواخر مرا کتک می‌زد و از دست کار‌های او خسته شده بودم. به همین دلیل تصمیم به قتل او گرفتم.

به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای امور جنایی پایتخت، زن جوان به اداره آگاهی منتقل شد و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

نخستین جنایت سال ۱۴۰۳

اولین روز فروردین امسال چند پسر جوان برای تفریح به یکی از روستا‌های لواسانات رفته بودند که متوجه بوی بدی از داخل یک بشکه شدند که در زمین‌های کشاورزی قرار داشت. پسران به‌دنبال بوی تعفن به سراغ بشکه رفته و داخل آن با جسد مردی مواجه شدند. موضوع به کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت اعلام شد و تیم بررسی صحنه جرم راهی محل شدند.

با حضور در محل آنها با جسد سوخته مردی مواجه شدند که هیچ مدرک هویتی‌ای به همراه نداشت. به دستور بازپرس جنایی جسد برای مشخص شدن علت اولیه مرگ و هویت مقتول به پزشکی قانونی منتقل شد. تحقیقات برای حل این معمای جنایی ادامه دارد.

کشف جسدی با دست‌های بسته

یکشنبه پنجم فروردین امسال، دو رهگذر در حال عبور از بیابانی در شهرری بودند که با جسد مرد جوانی مواجه شدند.

با اعلام موضوع به پلیس مشخص شد دور گردن، پا‌ها و دست‌های مرد ۳۰ ساله با طناب بسته شده بود. باتوجه به نحوه قرار گرفتن جسد، مشخص شد که جنایت در محل دیگری رخ داده و پس از ارتکاب قتل، جسد به آنجا منتقل شده است. جسد مرد جوان برای مشخص شدن علت مرگ و شناسایی هویت به دستور بازپرس جنایی به پزشکی قانونی منتقل شد و تحقیقات برای شناسایی عامل جنایت ادامه دارد.

فرار مرگبار

ساعت ۲۴ پنجم فروردین مأموران گشت یک کلانتری در غرب تهران؛ متوجه سرنشینان خودروی پژو ۲۰۶ شدند که در حال سرقت وسایل از داخل خودروی پرشیایی بودند. مأموران به سرنشینان پژو دستور ایست دادند، اما آنها بدون توجه به اخطار‌های پلیس و قبل از اجرای نقشه سرقت شان اقدام به فرار کردند.

با فرار پژو سواران، تعقیب و گریز پلیسی آغاز شد و باتوجه به اینکه پژو سواران به اخطار‌های پلیسی توجهی نداشتند، مأموران تیر هوایی شلیک کردند درنهایت مأموران اقدام به تیراندازی به سمت خودرو کرده و در این میان سرنشین ۳۵ ساله پژو مورد اصابت گلوله قرار گرفت و جانش را از دست داد. در ادامه راننده فراری بازداشت شد و موضوع به بازپرس موسی رضازاده اعلام شد.

با گزارش مرگ مرد جوان، بازپرس جنایی دستور تحقیقات را صادر کرد و در بررسی‌ها مشخص شد که پژو سواران دارای حدود ۱۵ سابقه کیفری در زمینه سرقت خودرو و لوازم داخل آن بوده‌اند. همچنین سرنشین فوت شده به تازگی از زندان آزاد شده و پس از آزادی سرقت‌های سریالی لوازم داخل خودرو را با همدستش رقم زده بود.

سقوط مشکوک

شامگاه دوشنبه ششم فروردین امسال، سقوط مرگبار زن جوانی از پشت بام طبقه چهارم ساختمانی در لواسانات به تیم جنایی اعلام شد. به‌دنبال مخابره این خبر، تیم بررسی صحنه جرم راهی محل شده و با جسد زن 19 ساله افغانستانی مواجه شدند. همسایه‌ها در تحقیقات عنوان کردند که صدای درگیری و مشاجره از خانه زن جوان قبل از سقوط مرگبار را شنیده‌اند. کارآگاهان در بررسی‌های میدانی دریافتند همسر زن افغان بعد از سقوط مرگبار قصد فرار از صحنه را داشته است.

وی در تحقیقات گفت: از گذشته با همسرم اختلاف داشتم؛ شب حادثه خواهرم برای عیددیدنی به خانه ما آمده بود.

من با همسرم دعوایم شد او به پشت بام رفت و من نیز برای صحبت کردن به آنجا رفتم، اما ناگهان همسرم خودش را به پایین پرتاب کرد. در حال حاضر مرد جوان و خواهرش بازداشت هستند.

قتل پسر دایی

دهم فروردین امسال گزارش مرگ مرد جوانی در یکی از بیمارستان‌های شرق پایتخت به پلیس اعلام شد. با حضور تیم جنایی در بیمارستان، آنها با جسد مرد جوانی که اهل افغانستان بود در حالی مواجه شدند که با ضربه چاقو به قفسه سینه‌اش به قتل رسیده بود.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت در تحقیقات میدانی دریافتند که مقتول با پسر عمه خود درگیر شده و به قتل رسیده است.

با دستگیری متهم وی گفت: مقتول کارگر کارگاه پارچه‌بافی بود و مشکلی باهم نداشتیم. روز حادثه عکسی شخصی در صفحه اینستاگرامم منتشر کردم اما پسر دایی‌ام با دیدن عکس مرا مسخره کرد. باهم سر این عکس دعوایمان شد و ناخواسته با چاقو او را به قتل رساندم.

روزنامه ایران


12044051
 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار اجتماعی

اجتماعی
«باشگاه خبرنگاران» رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تاکید بر لزوم حمایت از بخش خصوصی برای تحقق شعار سال خواستار شفافیت در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی شد.
اجتماعی
«باشگاه خبرنگاران» تمامی پذیرفته‌شدگان آزمون سردفتری سال ۱۴۰۱ در سراسر کشور جهت شرکت در دوره کارآموزی مربوط که از پایان اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ برگزار می‌شود؛ باید ثبت نام کنند.
اجتماعی
«باشگاه خبرنگاران» رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: با وجود تذکرهای قبلی متاسفانه شاهد این هستیم که هر روز رفیوژهای جدیدی که بسیار هزینه بر هستند وسط خیابان‌ها سبز می‌شوند.
اجتماعی
«باشگاه خبرنگاران» سخنگوی شهرداری تهران از تمدید ثبت‌نام طرح ترافیک خبرنگاران تا ۱۵ اردیبهشت ماه سال جاری خبر داد.
اجتماعی
«باشگاه خبرنگاران» سردار گودرزی گفت: مأموران هنگ مرزی زابل مستقر در پست مراقبت پل بین‌المللی ابریشم ۵۲۰ کیلوگرم مواد افیونی را کشف و ضبط کردند.
اجتماعی
«باشگاه خبرنگاران» شهردار منطقه یک تهران گفت: سرعت بخشی به اجرای پروژه‌های شهری با ایجاد قرارداد‌های لازم در ابتدای سال ۱۴۰۳ اولویت اصلی منطقه یک است تا در اردیبهشت ماه شاهد اجرایی شدن پروژه‌ها باشیم.
اجتماعی
«باشگاه خبرنگاران» رییس همایش ملی دانش سنتی محیط زیست در ایران گفت: بیش از ۲۰۰ مقاله به دفتر همایش رسیده که این نشان دهنده پتانسیل و توانایی ویژه این حوزه برای شناختن زوایای مختلف محیط زیست است.
اجتماعی
«باشگاه خبرنگاران» شهردار منطقه ۲۱ تهران در جلسه ساماندهی بساط گستران از برنامه‌ریزی دقیق، آسیب شناسی و رسیدگی به مشکلات با هدف گسترش و نگهداشت بازارچه تهرانسر در منطقه خبر داد.
اجتماعی
«باشگاه خبرنگاران» در مراسمی بصورت همزمان در سراسر کشور، ۱۰۸ واحد مسکونی به خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد استان تهران واگذار شد.
اجتماعی
«باشگاه خبرنگاران» رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور گفت: تعداد مجوز‌هایی که برای تاسیس آموزشگاه در سال گذشته صادر شده ۱۷ هزار و ۶۵۰ مجوز است.

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است