علمی فناوری 16:17 - 05 بهمن 1399

معاون علمی و فناوری از ۵ شرکت دانش بنیان بازدید کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور مستقر در شهرک صنعتی شمس آباد بازدید کرد.

توانمندی در تولید تجهیزات پزشکی

یکی از این شرکت‌های دانش بنیان در زمینه تولید تجهیزات دندانپزشکی و دندان‌سازی و نیز تأمین مواد مصرفی مرتبط، فعالیت می‌کند. این شرکت با سرمایه گذاری در بخش تحقیق و توسعه و با هدف توسعه فناوری در زمینه طراحی، ساخت و تولید تجهیزات مرتبط با صنعت دندانپزشکی و دندانسازی، تأسیس شده است.

کوره‌های دندانسازی شامل کوره پرسلن تمام اتوماتیک، کوره پرس تمام اتوماتیک، کوره‌های حذف موم سیلندر و کوره زینترینگ، میزها و اتوکلاو دندانپزشکی، از جمله محصولات فناورانه این مجموعه است.

بازدید از تولید کننده‌های مبدل کاتالیستی

ستاری همچنین از شرکت تولید کننده مبدل‌های کاتالیستی، مجموعه‌های اگزوز و واشرهای گلویی یا رینگ سیل مستقر در شمس آباد بازدید کرد. مبدل‌های کاتالیستی تولیدی این شرکت فناور، نقش مؤثری در کاهش آلودگی ناشی از فعالیت خودروها ایفا می‌کند. این کاتالیست‌ها در انواع خودروهای ساخت داخل به کار گرفته می‌شود.

گروه‌های خودروسازی از جمله مشتری‌های محصولات این شرکت هستند. مدیران این مجموعه در جریان این بازدید از عرضه محصولات به ۲٠ درصد خودروهای تولیدی در بازار خبر دادند و یادآور شدند محصولات این شرکت با حداقل ۱٠ درصد قیمت کمتر از محصولات مشابه وارداتی و با کیفیتی برابر یا بالاتر، به شرکت‌های خودروساز، ارائه می‌شود.

تولید توربین‌های عظیم

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور همچنین از گروه شرکت‌های تولید کننده در زمینه توربوکمپرسور نفت، نیز بازدید کرد. این شرکت در زمینه انجام خدمات و فعالیت‌های پیمانکاری تخصصی در امور طراحی و اجرای پروژه‌های صنایع فرآیندی و به ویژه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، فعالیت می‌کند. در حال حاضر فعالیت این شرکت بر روی تولید توربین‌های عظیم، متمرکز شده است.

توربین‌های آی جی تی ۲۵ معمولی و آی جی تی ۲۵ پلاس، از جمله تولیدات این گروه صنعتی هستند. تولید انواع توربو کمپرسورها، انواع الکترو کمپرسورها و انواع توربو ژنراتورها، از جمله دیگر محصولات این شرکت هستند. این گروه صنعتی همچنین در زمینه طراحی، نصب و اجرای ایستگاه‌های تقویت فشار، فعالیت دارد.

۲۵ درصد از نیروهای این شرکت در بخش تحقیقات و R&D فعالیت می‌کنند. بیش از ۱۵٠٠ نفر در شرکت‌های مختلف وابسته به این گروه صنعتی شاغل هستند.

این شرکت موفق شده است با نوآوری بر روی توربین‌های تولیدی، عمر این توربین‌ها را به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش دهد، این موفقیت، با وجود این حقیقت، به دست آمده است که این صنعت، مدتها است که با تحریم مواجه شده است. بازطراحی و ساخت قطعات موتور هواپیمای تجاری نیز از جمله برنامه‌های فناورانه این شرکت در آینده است.

توسعه فناورانه در صنعت نفت

شرکت فناوری تولید کننده تجهیزات سرچاهی نیز از جمله دیگر میزبانان ستاری و هیئت همراه در این سفر استانی بودند. این شرکت فناور، تولید کننده تجهیزات مورد استفاده در چاه‌های استخراج نفت است. علاوه بر تولید این تجهیزات، تمام مراحل نصب و راه اندازی دستگاه‌های تولید شده، توسط شبکه فنی مهندسی این مجموعه انجام می‌گیرد.

یکی از محصولات محوری این شرکت، شیر آلات چاه‌های نفت و گاز است. این شیرآلات فشار بالای میعانات و گاز استخراجی را کنترل می‌کند و ماده استخراج شده را تفکیک می‌کند. محصول فناورانه این شرکت توان کار با فشار کاری ۱٠ هزار پی اس آی را دارد. شرکت های نفتی از جمله مشتری‌های محصولات تولیدی توسط این شرکت هستند.

خودکفایی در تجهیزات صنعت گاز

بازدید از شرکت دانش بنیان دیگری که در زمینه مهندسی، تأمین تجهیزات و اجرای پروژه‌های صنعت نفت و گاز، فعالیت می‌کند توسط معاون علمی و فناوری صورت گرفت.

ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز، یکی از محصولات این شرکت محسوب می‌شود. این ایستگاه‌ها در مسیر خط لوله گاز نصب می‌شوند، تا فشار گاز ورودی را تنظیم کنند. مخازن تحت فشار و ایستگاه اندازه گیری گاز نیز، از جمله دیگر تولیدات این مجموعه دانش بنیان است.

ایستگاه اندازه گیری، میزان گاز ورودی به صنایع مختلف را اندازه گیری می‌کند. این شرکت همچنین برای نیاز صنایع مختلف ایستگاه کابینتی فشار گاز کوچک‌تر، تولید می‌کند.تولید هیترهای گاز، که دمای گاز ورودی را افزایش می‌دهد، یکی دیگر از محصولات فناورانه این شرکت دانش‌بنیان است. این شرکت همچنین در اجرای پروژه‌های بین المللی از جمله در عراق مشارکت داشته است.

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار علمی فناوری

علمی فناوری
گفت‌وگوی ایسنا با رئیس ایرانی دانشگاه آمریکایی «روان»؛
«خبرگزاری ایسنا» دکتر "علی اصغر هوشمند" متولد تهران در سال ۲۰۱۲ و پس از حدود شش سال خدمت به عنوان معاون رییس وقت دانشگاه "روان" (Rowan) آمریکا از سوی هیات امنای دانشگاه به عنوان هفتمین رئیس این دانشگاه انتخاب شد.
علمی فناوری
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی همراه اول، مدیرعامل این شرکت در مراسم رونمایی از سومین سایت ۵G اپراتور اول گفت: ترافیک شبکه ما در یک‌سال شیوع کرونا دو برابر شده است و اختلالی جدی در ایام کرونا در حوزه کاربری شاهد نبودیم. میزبانی سرویس «شا...
علمی فناوری
«خبرگزاری ایسنا» رییس صندوق نوآوری و شکوفایی پیشنهاد ۴ گانه‌ای برای همکاری ایران با بوسنی ارائه داد و گفت: در حال حاضر نزدیک به ۶ هزار شرکت دانش بنیان، ۱۰ هزار شرکت فناور مستقر در پارک‌های علم و فناوری و ۶ هزار شرکت استارت‌آپی تحت عنوان نوآفرین در ایران مشغ...
علمی فناوری
عکس روز آژانس فضایی اروپا
«خبرگزاری ایسنا» آژانس فضایی اروپا اخیرا در حساب کاربری خود در اینستاگرام تصاویری منتشر کرد و نوشت: چیزی در میان تروجان‌های مشتری قرار دارد.
علمی فناوری
«خبرگزاری ایسنا» یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه سلامت ربات‌های پزشکی را عرضه کردند که قادر به پایش علایم حیاتی بیماران است، ضمن آنکه در شرایط کرونا تماس مستقیم پزشک به بیمار را کاهش می‌دهد.
علمی فناوری
«خبرگزاری ایسنا» انجمن‌های علمی دانشجویی مهندسی مکانیک بیوسیستم، ماشین‌های صنایع غذایی و مکانیزاسیون کشاورزی دانشگاه شهرکرد کارگاه آموزشی پرورش ایده را برگزار می‌کند.
علمی فناوری
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره‌کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، در مراسم رونمایی از سومین سایت 5G همراه اول، سرعت ۳.۶۶ گیگابیت بر ثانیه در حضور کارشناسان و اصحاب رسانه ثبت شد. قبل از شروع مراسم هم سرعت ۳.۸ گیگابیت بر ثانیه در حضور تعداد...
علمی فناوری
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، آیسا رسولی فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی امیرکبیر و مجری طرح «بررسی بافت‌های پریکارد تثبیت شده شیمیایی جهت ساخت دریچه‌های استنت دار بیولوژیکی؛ تحلیل‌های بیومکانیکی و مدلسازی» گفت: درمان بیماری‌های ...
علمی فناوری
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زد دی نت، این فرد که در برلین سکونت دارد، از مقامات بهداشت و درمان در انگلیس خواسته بود تا در قالب بیت کوین ۱۰ میلیون پوند به وی پرداخت کنند و افزوده بود که اگر این باج را دریافت نکند در یکی از بیمارستان‌های انگلیس بمب...
علمی فناوری
«خبرگزاری مهر»

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

آگهی

تبلیغات متنی

صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است