استانی 13:39 - 04 آذر 1400
امام جمعه یزد مطرح کرد؛
ایسنا/یزد امام جمعه یزد بر لزوم استفاده از ظرفیت فرزندان و خانواده های شهدا و ایثارگران در مسیر کادرسازی برای آینده انقلاب اسلامی تاکید کرد.

استفاده از ظرفیت فرزندان شهدا و ایثارگران در کادرسازی انقلاب

آیت‌الله محمدرضا ناصری در دیدار با معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار کرد: امام خمینی(ره) همواره به این آیه که قیام را بر اساس رضایت خدا داشته باشید، ایمان داشت همانگونه که انقلاب اسلامی نیز قیامی در راه خدا بود و امام بر این معنا باور داشت و خدا نیز او را در این مسیر کمک کرد و حتی یک لحظه هم برای غیر خدا کار نکرد.

وی با بیان اینکه شهدا و جانبازان و رزمندگان ما نیز بر همین مبنا حرکت کردند، عنوان کرد: امیدواریم همه ما این توفیق را داشته باشیم که ما نیز در همین مسیر حرکت کنیم و در همه امور خود، ابتدا رضایت خدا را مدنظر داشته باشیم.

امام جمعه یزد ادامه داد: امروز در برابر این همه توطئه و دسیسه های دشمنان نیز باید از خدا مدد بگیریم زیرا در این شرایط اگر دست یاری خدا نباشد، نمی توانیم در برابر این همه توطئه و بدخواهی دوام بیاوریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه جمعیت گسترده‌ای زیر پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند، افزود: لازم است توجه جدی به خانواده ها به ویژه فرزندان شهدا و جانبازان شود و لازم است در همه زمینه های علمی، معیشتی، اخلاقی و تربیتی کار ویژه برای آنها انجام شود.

ناصری ادامه داد: فرزندان شهدا و جانبازان باید ادامه دهنده راه پدران خود باشند بنابراین لازم است کار فرهنگی و عقیدتی ویژه ای برای آنها انجام شود و با توجه به وسوسه های شیاطین، باید به نحوی عمل شود که جذب خناسان نشوند وهمانند پدران خود از پرچمداران انقلاب اسلامی باشند.

خلأ ایجاد شده در ارتباط با اجتماعات مذهبی

وی با اشاره به اینکه با شیوع کرونا، جامعه تا حدی از اجتماعات مذهبی، مساجد، روحانیون فاصله گرفتند، افزود: این امر خلأیی در جامعه ایجاد کرده و دشمن در تلاش است این خلأ را به نفع خود پر کند و در این شرایط فرزندان شهدا و جانبازان نیز در امان نیستند بنابراین مسئولان تلاش کنند این خلأ را به نحوی پر کنند که دشمن به اهداف خود دست پیدا نکند و پیوند جامعه و اقشار خاص با اجتماعات مذهبی مستحکم شود.

امام جمعه یزد اظهار کرد: جامعه ما نیازمند تغییر و تحولات جدی به ویژه در حوزه آموزش است و افراد جامعه باید به نحوی آموزش ببینند که تفکر، تعقل و تدین در آنها نهادینه شود و این موضوع مهم باید از مدارس آغاز شود.

غفلت از سبک زندگی اسلامی در جامعه

ناصری ادامه داد: سبک زندگی اسلامی و راه و رسمی که خدا و پیامبر خدا برای ما ترسیم کرده‌اند، مغفول است و در مدارس ما کمتر به آن توجه می شود.

وی ادامه داد: برای حفظ نسل آینده، نیازمند ایجاد تحول جدی در آموزش و پرورش هستیم و این تحول هم باید در زمینه علمی و هم در زمینه اخلاقی و تربیتی و دینی ایجاد شود.

ناصری تاکید کرد: با کار فرهنگی و عقیدتی و علمی برای افراد و قشرهای مختلف به ویژه خانواده های شهدا و جانبازان باید برای آینده انقلاب نیرو پروری و کادرسازی داشته باشیم.

پیگیری ویژه مسائل خاص ایثارگران و خانواده‌های شهدا

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی نیز در این دیدار با اشاره به سفرهای استانی خود اظهار کرد: این سفرها به منظور ارزیابی اقدامات بنیاد شهید در محیط و رسیدگی به امور ویژه انجام می شود و یزد پنجمین مقصد این سفرهاست.

وی با بیان اینکه اقدامات و فعالیت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران در سراسر کشور در حال رصد و ارزیابی است، افزود: در سفرهای خود، پیگیری سیاست‌ها و برنامه های این بنیاد در راستای خدمت رسانی به جامعه هدف را پیگیری می کنیم.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: طرح‌های فرهنگی استان در حوزه بنیاد شهید و امور ایثارگران که باید با هماهنگی سایر مسئولان و دست اندرکاران انجام شود نیز در این سفر پیگیری خواهد شد.

وی از برگزاری جلسات مستمر هفتگی با تشکل‌های ایثارگری خبر داد و گفت: تلاش ما، رسیدگی و پیگیری ویژه مسائل خاص ایثارگران، جانبازان و خانواده های شهدا است.

قاضی زاده هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه یزد از استان‌های سابقه دار هم در انقلاب اسلامی و هم در زمینه ایثار و شهادت است، عنوان کرد: یزد شهدای شاخصی دارد که هم در گذشته انقلاب و هم در زمان فعلی بسیار اثرگذار و محبوب مردم هستند.

وی با اشاره به هم نظری، هم جهتی و همدلی خوبی که در استان یزد بین مسئولان وجود دارد، اظهار امیدواری کرد: بتوان خدمات شایسته ای به خانواده های شهدا، ایثارگران و جانبازان ارائه داد.

انتهای پیام

 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار استانی

استانی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی مرادی نوروزی ظهر جمعه در جمع خبرنگاران با اشاره به انتشار خبری به نقل از معاون عمرانی استاندار تهران مبنی بر تعطیلی تهران در روزهای شنبه و یکشنبه اظهار داشت: در کمیته اضطرار آلودگی هوا تصمیماتی مطرح شده که یکی از موارد آن ...
استانی
/ گزارش ایسنا از مشکلات صادرات زعفران/
«خبرگزاری ایسنا» ایسنا/خراسان رضوی اگرچه ایران تأمین کننده ۹۵ درصد زعفران دنیاست اما مشکلات زیاد در زمینه صادرات و عدم حمایت‌های کافی از صادرکنندگان موجب شده است تا زمینه قاچاق زعفران به کشورهای دیگر از جمله افغانستان افزایش یابد و گرچه بارها از اندیشیدن تد...
استانی
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد:
«خبرگزاری ایسنا» ایسنا/خراسان رضوی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد گفت: اگر پای خیر و صلاح ملی در میان باشد، نباید سیاست‌گذاران مصلحت اندیش، مباحث بخشی را وسط بیاورند.  انتظار این است در یک فضای حرفه‌ای گفت‌وگو آغاز و به دور از احساسات، تمام زوایای...
استانی
رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی استان خبر داد
«خبرگزاری ایسنا» ایسنا/خراسان رضوی رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و موادغذایی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: علت اصلی اجرای طرح تفکیک لاشه‌های دام نر و ماده کنترل کشتار دام مولد است.
استانی
مدیر عامل نیروگاه مشهد خبر داد
«خبرگزاری ایسنا» ایسنا/خراسان رضوی مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق مشهد با اشاره به فرسودگی واحدها و نوع برج‌های خنک کننده نیروگاه مشهد گفت: میزان مصرف آب نیروگاه مشهد بالا است و با احداث واحدهای جدید در زمین نیروگاه، مصرف آب به میزان ۱۰ درصد مصرف کنونی کاهش...
استانی
«خبرگزاری ایسنا» ایسنا/خراسان شمالی شانزدهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی با معرفی برترین ها در مجتمع فرهنگی و هنری گلشن به کار خود پایان داد.
استانی
یک کارشناس:
«خبرگزاری ایسنا» ایسنا/خوزستان بازیکن سابق تیم ملی فوتبال جوانان با بیان این که لیگ بیست و یکم را برای نفت خیلی پر خطر می بینم، گفت: به نظرم منصوریان در مجموعه نفت فوق العاده حرفه ای کار می کند و توانسته خیلی خوب حواشی را کنترل کند.
استانی
«خبرگزاری ایسنا» ایسنا/خوزستان هیات بهبهان (الف) مقام قهرمانی رقابت های کشتی فرنگی خوزستان را به دست آورد.
استانی
«خبرگزاری مهر» عباس ریزیان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: عملیات جست‌وجو و دستیابی به چهار فرد مفقود شده در ارتفاعات کوه نمک جاشک با تلاش بیش از یک ساعته انجام شد. وی افزود: در پی گزارش مفقود شدن چهار نفر از اعضای یک خانواده در منطقه کوه‌های نمکی شه...
استانی
«خبرگزاری ایسنا» ایسنا/مرکزی اولین راند مسابقات کشوری روتکس مکس ۲۰۲۱ در پیست بین المللی سوپرکارت سرزمین ایرانیان زرندیه با حضور ۲۰ راننده برگزار شد.

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

آگهی

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنی


صفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است