سیاسی 14:31 - 16 آذر 1401
سخنگوی دولت با اشاره به اینکه در جنگ تمام عیار رسانه‌ای اخیر دشمنان، نیازمند سرمایه‌گذاری و تمرکز بیشتری هستیم گفت: در حوزه رسانه و در حیطه ساختار، جایگاه،‌ نیروی انسانی و تأمین منابع مالی لازم به منظور تولیدات گسترده و متنوع، نیازمند سرمایه‌گذاری هستیم.

بهادری‌جهرمی: در جنگ رسانه‌ای، نیازمند سرمایه‌گذاری بیشتری هستیم/ اسماعیلی: غفلت‌ها در امر اطلاع‌رسانی باید جبران شود

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیین تکریم و معارفه روسای سابق و جدید شورای اطلاع‌رسانی دولت، بعد از ظهر امروز چهارشنبه (۱۶ آذر) با حضور علی بهادری جهرمی، سخنگو و دبیر هیأت دولت و رئیس سابق شورای اطلاع‌رسانی دولت، سپهر خلجی رئیس جدید شورای اطلاع‌رسانی دولت، غلامحسین اسماعیلی رئیس دفتر رئیس‌جمهور و مهدی عرفاتی دبیر شورای اطلاع‌رسانی دولت، در ساختمان کوثر نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

بهادری جهرمی در این جلسه با اشاره به فعالیت حدود یک ساله‌اش در سمت رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت گفت: با توجه به اهمیتی که امروز حوزه رسانه در تمام جهان ازجمله کشور ما پیدا کرده، ساختارهایی که ۲۰ سال پیش طراحی شده، طوری نیست که بتواند در شرایط امروز و در این جنگ ناعادلانه، آن‌طور که باید و شاید نقش‌آفرینی کند.

وی افزود: ما برای جنگ نظامی هم قواعد و قانون داریم ولی در جنگ رسانه‌ای، غربی‌ها هیچ گونه اصول و قواعد انسانی را رعایت نمی‌کند. طبیعتاً در این جنگ تمام عیار که دشمنان علیه جمهوری اسلامی راه انداختند، ما نیازمند سرمایه‌گذاری و تمرکز بیشتری هستیم.

سخنگوی دولت اضافه کرد: ما در مورد رسانه در حوزه‌های ساختار و جایگاه، نیروی انسانی و تأمین منابع مالی لازم به منظور تولیدات گسترده و متنوع، نیازمند سرمایه‌گذاری هستیم.

دبیر هیأت دولت خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد در طول یک سال اخیر، حرکت تحولی تدریجی در حوزه اطلاع‌رسانی در حال شکل‌گیری است، البته باید خیلی انقلابی‌تر این کار انجام شود. در همین راستا هیأت وزیران با اصلاح آیین‌نامه شورای اطلاع‌رسانی، تغییرات خوبی در این حوزه ایجاد کردند.

بهادری جهرمی با اشاره به تغییرات صورت گرفته در آیین‌نامه شورای اطلاع‌رسانی دولت بیان کرد: با این اصلاحات، ازین پس ما دیگر یک شورای اطلاع‌رسانی در دولت نداریم و هر دستگاهی موظف شد یک نهاد مشابه در سطح درون دستگاهی با عنوان کارگروه اطلاع رسانی دستگاه به ریاست شخص رئیس دستگاه و با همکاری تمام بخش‌های مرتبط آن فعال کند.

وی ادامه داد: شورای اطلاع‌رسانی استان‌ها نیز تا پیش از این به ریاست معاون سیاسی استان برگزار می‌شد و با این اصلاح به شخص استاندار واگذار شد تا در عالی‌ترین سطح بتواند فعالیت کند. در سطح ملی هم اصلاحات متعددی صورت گرفت، ازجمله اینکه ترکیب شورای اطلاع‌رسانی دولت با حضور دبیر شورای عالی فضای مجازی و معاون دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، فرابخشی‌تر شد.

سخنگوی دولت با بیان اینکه جایگاه شورای اطلاع‌رسانی در درون دولت هم ارتقاء پیدا کرد، اظهار کرد: ازجمله اصلاحات خوب آیین‌نامه شورای اطلاع‌رسانی که نیازمند تکمیل و اجرایی شدن است، تفکیک وظایف سخنگو و رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت بود. حجم فعالیت هر کدام از این وظایف بسیار زیاد است و حجم زیادی از زمان و انرژی را طلب می‌کنند.

بهادری جهرمی افزود: آقای رئیس‌جمهور بر حوزه رسانه و اطلاع‌رسانی تأکید، تمرکز و توجه بسیاری دارند و امید می‌رود با این نگاه رئیس‌جمهور و اصلاحاتی که صورت گرفت، شورای اطلاع‌رسانی بتواند با تدبیر برادرمان آقای خلجی، جایگاه موثرتری در آینده داشته باشد.

سخنگوی دولت در پایان خاطرنشان کرد: بعد از این اصلاح توفیق شد در خدمت آقای خلجی باشیم و بنده هم از این به بعد به عنوان عضو شورای اطلاع‌رسانی دولت، هر کمکی از دستم بر بیاید، انجام خواهم داد.

سپهر خلجی رئیس جدید شورای اطلاع‌رسانی دولت نیز در این مراسم با بیان اینکه همه باید تلاش کنیم تصویری که دشمن روایت می‌کند را در هم بشکنیم، گفت: باید درست و به موقع روایت‌گری کنیم و در وزارتخانه‌ها اقداماتی انجام بشود و دستگاه‌ها تولید محتوا کنند و این‌ مجموعه‌ که ظرفیت اطلاع‌رسانی دارد، خوبی روایت‌گری کند. 

وی با تأکید بر اینکه باید در خروجی خبرها دقت و وسواس را بالا ببریم، افزود: این کار همانند یک گروه ارکستر است که برای اجرا نیاز به یک هماهنگی دارد.

رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت خاطرنشان کرد: باید در مسائل مختلف روایت رسمی را تولید کنیم؛ مانند قضایای اخیر و بیانیه‌ای که وزارت کشور در ارتباط با حوادث داد و یا اطلاعیه‌ای که دستگاه‌های اطلاعاتی دادند، باید کمک کنیم که دستکاه‌ها روایت رسمی را از وقایع و موضوعات ارائه کنند. 

خلجی تصریح کرد: ضرورت هماهنگی به این دلیل است که جبهه مقابل هماهنگ عمل می‌کند‌ و همه ظرفیت خود را به صحنه آورده‌اند، هدف هم جمهوری اسلامی است.

همچنین غلامحسین اسماعیلی رئیس دفتر رئیس‌جمهور در این مراسم با اشاره به حساسیت رئیس‌جمهور بر مسئله اطلاع‌رسانی و رسانه، اظهار کرد: دلیل حساسیت و تأکید رئیس‌جمهور نسبت به حوزه اطلاع‌رسانی، ضرورت ابتدایی آن و فعالیت و اقدامات تخریبی بدخواهان و دشمنان است.

وی افزود: این وضعیت سبب شده که آقای رئیس‌جمهور برای این حوزه نقش جدی قائل شود و دغدغه دارند و مسلط به این حوزه هستند و با این حساسیت از فعالان حوزه انتظار و توقع دارند‌.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با بیان اینکه غفلت‌ها در امر اطلاع‌رسانی باید جبران شود گفت: متأسفانه ما تا تهاجم دشمن آغاز می‌شود، می‌گوییم که باید تهاجمات دشمن را خنثی کنیم ولی اگر جبهه دشمن به این گستردگی، وسعت و فعالیت نبود نیز نیازمند فعالیت در این عرصه بودیم. در برابر تهاجم دشمن دو وظیفه داریم، هم باید جبران مافات شود و قضای آنچه گذشته است به جا آورده شود و هم باید در برابر هجمه سنگین تبلیغاتی دشمن واکنش نشان دهیم.

اسماعیلی ادامه داد: خداوند متعال مأموریت اطلاع‌رسانی را ابتدا برای خود و سپس برای رسول‌اش و سپس برای ائمه اطهار (علیهم‌السلام) قرار داد و اسم کتابش را «هذا بیان للناس» قرار داد.

وی بیان کرد: از ابتدا در حوزه اطلاع‌رسانی از مأموریت و مسئولیت خودمان و جایگاه این امر غفلت کردیم و این حوزه را نشناختیم و درک درستی از این مأموریت حاصل نشد و گلایه ها از حوزه اطلاع‌رسانی به حق است.

پایان پیام/


11754712
 
پربازدید ها
پر بحث ترین ها

مهمترین اخبار سیاسی

سیاسی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه به ضرب و شتم زنان اسیر فلسطینی در زندان «دامون» واکنش نشان داد و در صفحه توئیتر خود نوشت: ضرب و جرح زنان اسیر فلسطینی در زندان "دامون" رژیم صهیونیستی نفرت انگیز است. وی افزود: آیا از نظر مد...
سیاسی
«خبرگزاری فارس» رئیس جمهور موریتانی در دیدار امیرعبداللهیان با اشاره به نقش ایران در مبارزه با تروریسم بر توسعه مناسبات دو کشور تأکید کرد.
سیاسی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرگزاری مهر، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت اظهار داشت: پس از حضور وزرای کشور، بهداشت و سایر مسئولان در ‌خوی، معاون اول رئیس‌جمهور از وضعیت رسیدگی به مناطق زلزله‌زده بازدید کرد. بهادری جهرمی ادامه داد: بسیج امکانات و تجمیع ظرفیت‌های دستگاه‌...
سیاسی
«خبرگزاری فارس» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با رئیس جمهور موریتانی دیدار و گفت ‌وگو کرد.
سیاسی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان در گفتگوی تلویزیونی با مردم، اظهار داشت: در ابتدا ولادت امام جواد (ع) و آغاز دهه فجر را به مردم تبریک می‌گویم. وی ادامه داد: با توجه به اینکه در ایام دهه فجر هستیم، لازم می‌دانم...
سیاسی
«خبرگزاری فارس» یکی از مبارزین دوران انقلاب اسلامی با اشاره به ابعاد شخصیتی و مبارزاتی مرحوم عباس شیبانی گفت: دکتر شیبانی در فداکاری و اخلاص نمونه بود.
سیاسی
«خبرگزاری فارس» معاون اول رئیس‌جمهور از برخی اردوگاه‌ها و کمپ‌های اسکان اضطراری زلزله‌زدگان شهر خوی بازدید کرد و از نزدیک در جریان نحوه خدمات‌رسانی به خانواده‌های مستقر در این اردوگاه‌ها قرار گرفت.
سیاسی
«خبرگزاری مهر» به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان در گفتگوی تلویزیونی با مردم، اظهار داشت: در ابتدا ولادت امام جواد (ع) و آغاز دهه فجر را به مردم تبریک می‌گویم. وی ادامه داد: با توجه به اینکه در ایام دهه فجر هستیم، لازم می‌دانم...
سیاسی
«خبرگزاری فارس» رئیس‌جمهور، تحقق رشد اقتصادی و اجرای برنامه‌ها از جمله برنامه هفتم توسعه را مستلزم نقش‌آفرینی و همکاری دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی کشور دانست.

مشاهده مهمترین خبرها در صدر رسانه‌ها

تبلیغات متنی (ویژه)

تبلیغات متنیصفحه اصلی | درباره‌ما | تماس‌با‌ما | تبلیغات | حفظ حریم شخصی

تمامی اخبار بطور خودکار از منابع مختلف جمع‌آوری می‌شود و این سایت مسئولیتی در قبال محتوای اخبار ندارد

کلیه خدمات ارائه شده در این سایت دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کلیه حقوق محفوظ است